[PHP/IIS] MySQL extensie wordt niet geladen? *

Pagina: 1
Acties:

  • aLPHa_NRG
  • Registratie: Augustus 2003
  • Laatst online: 08-10-2023
Als ik de index.html open in mijn browser van PHPMyAdmin krijg ik een fout mysql extensie kan niet worden geladen. Ik heb iis geïnstalleerd en php plugin geactiveerd binnen iis. Extension dir aangegeven: c:\php\ext in php.ini. Dynamische extensies opgegeven php_mysql.dll en php_gd2.dll. dit werkt. Maar phpmyadmin komt iedere keer weer terug met extensie mysql kan niet worden geladen of gevonden. Ook heb ik met en zonder wachtwoord en login geprobeerd in config.inc.php Ik heb al met verschillende versies van de PHP plugin en mysql al zitten te stoeien. Voor phpmyadmin gebruik ik versie 2.6.2-pl1. Ik heb mysql 4 en zelfs 5 (de beta) geprobeerd maar iedere keer dezelfde foutmelding. Met PHP PHP 5.0.4 krijg ik dus deze fout melding. En met PHP versie 4.3.11 kan ik niet inloggen in mysql want dan geeft phpadmin aan dat mysql terugkomt met password en login failures. Nu ben ik nogal tamelijk radeloos waarom het nu niet werkt. Heeft iemand een idee? Bij voorbaat dank.

Joris

  • Spider.007
  • Registratie: December 2000
  • Niet online

Spider.007

* Tetragrammaton

Ten eerste; dit probleem ligt niet aan de mysql kant maar aan de PHP kant. MySQL upgraden heeft dus weinig zin :) Hiernaast; heb je hier al eens tussen gekeken? :)

iis, mysql en PHPmyadmin (versie conflict???) > [PHP/IIS] MySQL extensie wordt niet geladen? *

[ Voor 23% gewijzigd door Spider.007 op 25-05-2005 18:25 ]

---
Prozium - The great nepenthe. Opiate of our masses. Glue of our great society. Salve and salvation, it has delivered us from pathos, from sorrow, the deepest chasms of melancholy and hate


  • BonzO
  • Registratie: Augustus 2003
  • Laatst online: 11-07 19:55
Een kopie van php_mysql.dll in de c:\windows\system32 dir zetten wil wellicht helpen.

  • AxiMaxi
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 27-05 15:33
Als je de Windows installer van PHP v5.0.4 hebt gebruikt, worden de extension standaard niet meegeleverd. Je moet het ZIP-pakket downloaden en de php_mysql.dll eruit vissen en in je PHP directory zetten. Daarnaast moet je ook de libmysql.dll uit de ZIP in C:\windows\system32 zetten.

Uiteraard, maar volgens mij had je dat al gedaan, moet je de mysql.dll unquoten in PHP.ini.

Overigens, als je net als ik de docs van PHP en MySQL had doorgelezen, had je het, net als ik, na veel gevloek en veel-te-veel tijd, ook gevonden ;)
Ben gisteravond de hele avond bezig geweest, maar als je het gevonden hebt, is het zoooo simpel. Kwestie van lezen.

[edit]
En wat betreft dat password gedoe... Deze al gelezen?

[ Voor 12% gewijzigd door AxiMaxi op 25-05-2005 23:01 . Reden: gaat je niks aan ]

[Hier had mijn handtekening kunnen staan]