Er zijn duidelijk twee soorten security sites. De eerste is hierboven al menigmaal aangehaald en omvat sites die over recente virussen, exploits, bugs, etc. gaan. Dit is meer op te vatten als de operationele security informatie, welke op zich handig is, maar niet per se tot meer inzicht leidt. Je leert er relatief weinig van, is niet boeiend voor lange tijd en wordt vaak slechts uit noodzaak bezocht. Afgezien van een Bugtraq RSS feed als live bookmark in Firefox en een bookmark voor johnny.ihackstuff.com doe ik hier niets mee op regelmatige basis.
Het tweede soort security sites zijn de sites die security nieuws brengen, informatie bieden, good practices en howto's aanbieden, ontwerpen becommentarieren, discussies hosten, etc. Deze laatste zijn veel interessanter omdat ze constructief zijn: je leert nieuwe dingen, de nieuwe kennis die je opdoet kun je inzetten om nieuwe dingen te ontwerpen en realiseren, nieuwe trends en technieken, bepaalde aanvallen, etc. De perfecte portal voor dit soort nieuws ben ik echter nog niet tegengekomen. Met name een site welke aandacht heeft voor wetenschappelijke publicaties op security gebied mis ik.
Mijn lijstje van security gerelateerde sites:
- Code voor Informatiebeveiliging:
http://www.cvbi.nl Site die heel af en toe wat nieuws en ontwikkelingen brengt en aandacht voor standaarden heeft.
- Drmwatch.com : ontwikkelingen op het gebied van DRM (nee niet de laatste hacks

, meer business)
- LinuxSecurity.com : af en toe een aardig artikel
- SecurityFocus news : af en toe wat nieuws of een column
- edit: Security.nl : helemaal vergeten in eerste instantie, maar security.nl volg ik ook nog wel regelmatig. Wel erg jammer dat ze hun potentie niet waarmaken door offtopic geneuzel bijvoorbeeld over softwarepatenten en linux vs windows tendentieuze berichtgeving, copycat cq copy/paste gedrag, lage journalistiek niveau, en ronduit trieste reactiesysteem.
- En dan nog wat identity management gerelateerde sites, zoals bijvoorbeeld het weblog van Kim Cameron, Chief Identity Architect by MS (
www.identityblog.com ), en van Stefan Brands (
www.idcorner.org ), welke meer wetenschappelijk ingesteld zijn.
Algemene sites als tweakers.net, slashdot.org en osnews.com zijn op security gebied toch eigenlijk niet serieus te nemen als bron, maar bevatten soms een linkje naar een interessant verhaal.
[
Voor 10% gewijzigd door
Rukapul op 23-05-2005 22:38
]