[SIL680-RAID1] Auto Rebuild en problemen?

Pagina: 1
Acties:

  • mkleinman
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 22:00

mkleinman

8kWp, WPB, ELGA 6

Topicstarter
Heb zowel GoT als google alles lopen doorzoeken maar helaas niets kunnen vinden. Dus hier ff topic geopend.

Ik heb hier een PCI PATA RAID kaart met een Sillicon Image 680 chipset. Hierop heb ik twee identieke Maxtors op draaien ( 120GB 7200 RPM ) in RAID 1. Deze setup draait sinds een week of 6.

De harddisks zijn inmiddels ruim twee jaar oud en komen uit een ander systeem en beide discs werken als een zonnetje.

Vanavond liep mijn server goed vast. ( netwerk verkeer werd niet meer gerouteerd en een aantal services kapten ermee ). Voor de zekerheid heb ik alle partities gecontroleerd met chkdsk /f en daarna heb ik de machine netjes gereboot.

Na het opstarten krijg ik ineens een melding van de Medley SILCFG software dat er een "event" heeft plaatsgevonden. Nu open ik mijn raidsoftware en zie tot mijn verbazing dat zomaar ineens mijn raidset aan het rebuilden is!

Wanneer ik mijn beide schijven los benader met de software is alles OK, SMART status is OK e.d.

Wanneer ik echter de mirrorset benader krijg ik te zien dat 1 van de members aan het rebuilden is en dat mijn SMART status treshold op "Exceeded" staat. In mijn errorlogfile staat :

code:
1
2
3
12-May-2005 22:35.04    SiICfg Event writer starting up.
12-May-2005 22:33.31    Informational - Rebuild started
        Set 0 started a rebuild for Primary Master device on adapter 0.


Mijn hardware :

P3 550
512mb ram
1x 60gb samsung spinpoint schijf ( bootup )
2x 120gb maxtors in RAID1
1x 3com netwerk kaartje
1x realtek 100mbit kaart

Voltagelijnen zijn allemaal prima en temperatuur in de kast is 30 graden. De harddisks voelen allemaal koel aan.

dit draait alles op WIN2K SP4 met alle laatste patches geinstalleerd.

Heeft iemand enig idee wat er hier aan de hand kan zijn? En of ik me zorgen moet gaan maken?

Duurzame nerd. Veel comfort en weinig verbruiken. Zuinig aan doen voor de toekomst.


  • mkleinman
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 22:00

mkleinman

8kWp, WPB, ELGA 6

Topicstarter
*SCHOP*

Helemaal niemand die enig idee heeft?

Duurzame nerd. Veel comfort en weinig verbruiken. Zuinig aan doen voor de toekomst.


  • BCC
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 21:48

BCC

Het kan toch zijn dat door de crash de ene schijf anders is dan de andere? Dan moet je idd rebuilden..

Oh... ik zie dat je wel netjes had afgesloten.. maar zoiets kan wel..

[ Voor 27% gewijzigd door BCC op 16-05-2005 15:58 ]

Na betaling van een licentievergoeding van €1.000 verkrijgen bedrijven het recht om deze post te gebruiken voor het trainen van artificiële intelligentiesystemen.