Met het programma Desktop Sheet Music maak ik regelmatig arrangementen die ik dan als pdf opsla. Onder windows 98 was dit nooit een probleem, maar nu op alle pc's XP geïnstalleerd is kan ik met zowel Actobat Distiller als CutePDF geen goede pdf meer maken.Hier en daar veranderd een lijn van de notenbalk in een vette lijn, maar het irritantste is nog dat de verbindingsstreepjes niet goed worden weergegeven. Boven het verbindingsstreepje ('tie' of 'slur') wordt steeds een horizontale streep gezet. Ik heb gezocht en gezocht op internet maar niets hier over kunnen vinden. Dacht eerst misschien dat het aan het font lag, maar waarschijnlijk dat het iets is als Unicode of Ascii. Is dit anders onder 98 dan onder XP?
Print je naar PDF? Wilde gok: Misschien staat het papierformaat op Letter i.p.v. A4 en wordt het een beetje opgerekt?
Wat heb je zelfd allemaal al geprobeerd om dit op te lossen? Zijn het de laatste versies van al die software? Krijg je ergens nog verwerkings-errors te zien? Hebben andere lettertypen/opmaak ook problemen?
Goede fonts geïnstalleerd? Muzieknoten zijn (Unicode) karakters, en net zoals Chinese karakters zijn ze meestal te printen als je het benodigde font maar hebt.
Man hopes. Genius creates. Ralph Waldo Emerson
Never worry about theory as long as the machinery does what it's supposed to do. R. A. Heinlein
Ik pas je topictitel even aan; deze is niet geheel duidelijk
Als je het naar een echte printer toestuurt; heb je dan hetzelfde probleem? Kun je eens een voorbeeld PDFje online zetten? 
Pdf maken van muzieknotatie onder XP > [Desktop Sheet Music] PDF bevat plots rare strepen? *
Pdf maken van muzieknotatie onder XP > [Desktop Sheet Music] PDF bevat plots rare strepen? *
---
Prozium - The great nepenthe. Opiate of our masses. Glue of our great society. Salve and salvation, it has delivered us from pathos, from sorrow, the deepest chasms of melancholy and hate
Ik gebruik IDD Desktop Sheet Music 2003 XP, wat volgens mij de laatste is en de nieuwste versie van CutePDF. Heb op verschillende lettertypes geprobeerd en gecontroloeerd op papier op A4 staat, maar blijft een probleem.

Op bovenstaand plaatje zie je dat op de twee bovenste notenbalken de onderste lijn vet wordt gedrukt en het grijze extra streepje boven de "tie".

Op bovenstaand plaatje zie je dat op de twee bovenste notenbalken de onderste lijn vet wordt gedrukt en het grijze extra streepje boven de "tie".
Pagina: 1