Portscan aanval - abuse reageert niet, wat te doen?

Pagina: 1
Acties:

  • Anders
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 05-02 17:26
Ik ben sinds vrijdagochtend het slachtoffer van een portscan aanval. Van een pools IP-adres komen miljoenen en miljoenen portscan-pogingen. Ik laat ze nu afvangen door m'n router en gelukkig blijft er daardoor nog enigzins een internetverbinding over (ca. 10 kB/sec) maar de rest van m'n 8 Mbit lijn wordt helemaal opgeslokt.

Ik heb de betreffende abuse-desk sinds vrijdagochtend herhaaldelijk geëmailed maar ze reageren niet, en de aanval loopt nog steeds. Ik ben goed over de zeik door deze ongein en vraag me af wat te doen.

Ik heb overigens alleen een webserver draaien met een gewone website, geen bijzondere zaken verder (dus geen peer-to-peershit, geen porno, geen warez, geen mp3, geen ftp-server oid) - ik kan me dus niet iets bedenken waardoor ik het "uitgelokt" zou hebben. Poorten staan hier volgens elk internet-test-programma goed dicht, dus waarom ie niet na 1 ronde stopt met z'n pogingen is me onbekend.

Tips, iemand?

Ik spoor veilig of ik spoor niet.


  • Whuzz
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 18-02 15:13

Whuzz

Dodgeball!

Heb je de betreffende provider al gebeld of gefaxed? Dat doet vaak meer dan mailen.

Dodge, Duck, Dip, Dive and... Dodge!


  • sorted.bits
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 19-02 15:07
Waarom hij niet stopt lijkt me redelijk logisch, het werkt toch ? :D.

Heb je iets op je website staan wat iemand pissed off kan maken ? En inderdaad, bellen doet wonderen. En ja als ze niet bereikbaar zijn, dit is een noodgeval. :D (Meestal krijg je op zondag een nummer voor noodgevallen, tenminste, weet niet waar je je 8mb lijn vandaan hebt).

[ Voor 20% gewijzigd door sorted.bits op 01-05-2005 06:55 ]


  • Coen Rosdorff
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online
Mail de abuse desk van je eigen provider, en laat daar alvast dat ip-adres blokkeren. Blijft jouw lijn iig schoon.

  • DieterVDW
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 12-02-2017
Whuzz schreef op zondag 01 mei 2005 @ 06:31:
Heb je de betreffende provider al gebeld of gefaxed? Dat doet vaak meer dan mailen.
Hmm zou toch eerder contact opnemen met helpdesk van je eigen provider,
kwestie van niet naar Polen te moeten bellen...