[Flash MX] variabelen setten

Pagina: 1
Acties:

  • nick_vh
  • Registratie: Juli 2004
  • Laatst online: 11-04-2025
Hey iedereen,

ik heb al ff gezocht maar geraak er niet echt aan uit.

Ik heb dus een main movie waarin ik dmv loadmovie een movie inlaad. In die ingeladen movie zit er een stukje actionscript (op de root van dat movietje dat ik inlaad) en daar heb ik een variabele aangemaakt (deze heet directory)

Nu wil ik dat als ik in mijn hoofdmovie op een knop duw die variabele (van de ingeladen movie)veranderd. Maar ik heb geen idee hoe die variabele op te roepen of te veranderen.

Kan iemand mij uit mijn lijden verlossen?

Bedankt

//edit
dit heb ik opgelost, dankzij iemand die goed met flash overweg kon
blijkbaar zat ik op de verkeerde weg met globals te gebruiken want variabelen kun je exact hetzelfde aanspreken als movieclip's (wist ik dus niet en vind je niet rap op het net)

topic gesloten!
edit//

[ Voor 23% gewijzigd door nick_vh op 22-04-2005 23:09 ]


Verwijderd

Als je een movieclip in een andere movieclip laad (de main timeline is ook gewoon een movieclip) dat komt deze nieuwe clip in de hirarchie boven op de main clip te liggen. dus als je dit inlaad:

loadMovie("blablabla.swf", mcBlablabla);

komt je nieuwe clip in mcBlablabla terecht. En als je nog geen mcBlablabla hebt moet je eerst ff een maken: this.createEmptyMovieClip("mcBlablabla", this.getNextHighestDepth());

dan spreek je de nieuwe clip dus aan met this.mcBlablabla

wil je naar een variabele in mcBlablabla en die veranderen doe je dit:

this.mcBlablabla.directory = 5;

this is de timeline waarin je je code op dit moment typt. Als je er nog niet uit komt let me know. Het is overigens aan te raden om deze antieke manier niet te gebruiken maar de MovieClipLoader class te gebruiken, die is veel uitgebreider en beter te bedienen.

[ Voor 4% gewijzigd door Verwijderd op 22-04-2005 23:18 ]