Dat CD's en DVD's een beperkte levensduur hebben is alleen van belang als je het hebt over langdurige opslag. Persoonlijke bestanden, foto's e.d. wil je meestal online houden en daar gaat dat niet echt voor op.
Mijn oplossing: alles wat ik niet wil verliezen staat altijd op een HD en wordt elke week gebackupt waarbij ik twee CD's heb die zich elke week afwisselen. Zo heb ik als de HD crasht dus een backup van maximaal een week oud, en als die CD verrot is of leesfouten vertoont heb ik nog altijd een backup van twee weken oud. Ik denk dat de kans op verlies dan erg klein is.
Zie ik dat de backup verify fouten gaat geven dan gaat de CD weg en komt er een nieuwe. Voor die paar centen hoef je het niet te doen.
Hoeveelheid data is nog geen probleem, een 700MB CD komt nu nog niet vol.
Zaken die ik download zijn niet kritisch, die kan ik altijd nog wel een keer downloaden. Ik denk dat wat dat betreft Linus' uitspraak nog altijd staat: "Only wimps use tape backup, _real_ men just upload their important stuff on FTP, and let the rest of the world mirror it". In deze tijd lijkt me dat de meest safe oplossing.
Oh ja, backup naar Gmail kan ook geen kwaad als extra terugval. Alleen nog even een goede methode verzinnen (scheduled zip in files van 1 MB en emailen naar jezelf (at) gmail.com)
[
Voor 3% gewijzigd door
Maasluip op 20-04-2005 11:18
]
Signatures zijn voor boomers.