SCSI - disk valt uit

Pagina: 1
Acties:

  • nzyme
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 28-12-2025
goed, vanmorge kwam me nieuwe 2e hands adaptec 2940uw controller.... Dus ik me 36gb seagate dr aanhangen en gaan. Linux stond er al op, want hiervoor draaide het met een Tekram DC-395uw. Doorwat problemen (udev wilde niet doorstarten) heb ik linux opnieuw geinstalled.

Daarna vanuit een windows XP omgeving die op een ide disk staat geprobeerd om wat smart info te lezen en toen begon de ellende..... Het progje verlangde wat apsi drivers van adaptec's site dus die had ik geinstalled. Reboot en helaas niet de scsi info, slechts die van de ide disk.
Echter de disk leek ineens uit te vallen alsof de stroom dr af gehaald is.... Reboot en daar wastie weer.

iig, ik dus uiteindlijk een disk check doen vanuit de adaptec bios... Ook toen na een minuut of 15 een crash :/ en jawel... ik met mn domme kop dan maar compleet ten einde raad een lowlevel gedaan........ Disks werken beter met een controller waarop ze eerst een lowlevel gehad hebbe hoorde ik :?

maargoed, lijkt me duidelijk dat tijdens de lowlevel het "stroomkabeltje eruit getrokken werd".... Dus wat nu........

edit:
de pc staat nog aan en denkt nog steeds met die lowlevel bzig te zijn 8)7

[ Voor 5% gewijzigd door nzyme op 19-04-2005 19:54 ]

| Hardcore - Terror |


Verwijderd

Een low level kan bij een scsi schijf niet zoveel kwaad volgens mij.

Het verhaal over 'het stroomkabeltje' is me nog niet helemaal duidelijk. Is de schijf tijdens de low level format per ongeluk 'afgekoppeld' en denk je scsi bios nu dat ie nog steeds aan het formatteren is? Als dat zo is, kan het weinig kwaad je pc uit te schakelen. Je schijf staat immers al uit; valt weinig aan te verknallen lijkt me.

Heel belangrijk is dat je schijf goed getermineerd is. Soms helpt het ook om wat te spelen van de jumpersettings op je schijf. Probeer 'termination prower' eens te en/dis-abelen. Probeer eens 'force single ended' te proberen. Deze opties hebben mij wel eens geholpen met een Quantum schijf.

  • The Eagle
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 00:55

The Eagle

I wear my sunglasses at night

Heb je linux wel kunnen booten met de nieuwe controller? Ik ken die udev niet (linux noob, soon to be fixed :+ ) Maar het klinkt me een beetje in de oren alsof de controllers niet het zelfde SCSI-id hebben gehad. Het standaard ID van de kaart verschilt soms per fabrikant. Misschien heeft het elkaar gebeten, en is daardoor de boel in de soep gelopen.
Check je ID's ff dus zou ik zeggen :)

Al is het nieuws nog zo slecht, het wordt leuker als je het op zijn Brabants zegt :)


Verwijderd

Op welk ID heb je de schijf gezet? Je kan het beste een z'n laag mogelijk ID gebruiken voor hardeschijven (is mij altijd verteld). Heb je al andere kabels geprobeert enzo?

  • nzyme
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 28-12-2025
De disk staat op ID-0 daarvan boot het beestje ook. De adapters is ID-7.

Later gisteravond heb ik de disk opnieuw in de pc gehangen, de 8cm fan wat meer space gegeven en heb ik nogmaals de boel aangesloten. En wat schetst mijn verbazing... ALLES werkt weer, dat wil zeggen er staat weer linux op en een kernel compilen ging ook ok.

@Vossie:
Een lowlevel kan geen kwaad nee, het maakt de disk gwoon _echt_ leeg :) echter, als je tijdens dat proces ineens je pc uitzet dan heb je een probleem als ik me niet vergis . . . Iig, tijdens de lowlevel zette de disk zich ineens uit, het lampje onder de schijf ging uit en je hoorde hem "downspinnen".
En ik ben echt niet zo dom om bij een draaiende pc de disk ineens los te koppelen :p

Ik bedenk me ook ineens dat ik nu itt tot de oude (perfecte) situatie ook een andere kabel gebruik, nl een gewone scsi 68p kabel met 3 aansluitingen waarvan 1 voorzien is van een terminator. (de laatste dus, de 1e is voor de adapter en de 2e voor de disk.)
De vorige kabel had ook 3 aansluitingen , maar eigelijk ook nog een 4e en daar zat de terminator "al op", dus niet zoals nu dat het een apart ding is.

Het systeem lijkt nu iig weer te werken maar ik probeer vnaaf nog wel wat meer stresstests. Als het eenmaal werkt kan er weinig meer fout gaan toch :?

| Hardcore - Terror |


  • strandbal
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 06:54

strandbal

Was het maar zo'n feest.

Ik heb weleens iemand gehad die een Quantum Atlas 10KII uit een lowlevel format hielp door de PC halverwege uit te zetten. Ik dacht dus ook dat die schijf ten dode opgeschreven was, maar ik nam 'm maar mee naar huis, en heb de lowlevel procedure gewoon opnieuw gestart (heb de schijf ondertussen niet geprobeerd te gebruiken...) en geduldig gewacht tot mijn SCSI controller daarmee klaar was. Ondertussen draait 'ie toch alweer meer dan een maandje 24/7 :)

Hier stond een dode link.


  • immad
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 23-01 21:25
Ik had van hetzelfde last, waarschijnlijk is je +5 volt erg laag? (bij mij volgens m'n mobo (Asus a7n8x-x) 4,3!)

Vonden mijn disks ook niet echt prettig.....

  • nzyme
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 28-12-2025
maar hoe kan dat als er voorheen nooit problemen waren.... mss is de 300W voeding niet sterk gnoeg voor 2x ide 1x cdrom 1x 10k rpm scsi, opteron 144, asus sk8n, 2x512mb ?

mwoah moet kunnen dacht ik :? iig werkt t bakje nogsteeds ok :)

| Hardcore - Terror |


  • -=bas=-
  • Registratie: Oktober 2000
  • Laatst online: 22-04-2025
Je kan een lowlevel format altijd opnieuw uitvoeren. :)

Het SCSI ID maakt niet veel uit, enkel worden harde schijven met een lager ID gezien en mogelijk als bootdevice gebruikt.

Staan de jumpers wel goed op de drive (bv geen termination op de schijf zelf)?

Drives die zichzelf echt helemaal uitschakelen hebben soms serieuze problemen.
Maar gelukkig is de garantie vaak redelijk lang waardoor dat geen probleem is.

Senile! Senile Oekaki


  • nzyme
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 28-12-2025
de disk is middels een SCA-adapter aangesloten. Hierop is GEEN jumper gezet zodat het beestje ID-0 krijgt.
En nogmaals, het werkte voorheen ook altijd goed :? en nu zelfs ook weer, ik heb immers weer linux kunnen installen :/

termination op de disk is er niet, de terminator heb ik op de laatse connector vd kabel gezet.

| Hardcore - Terror |


  • nzyme
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 28-12-2025
update:
code:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
scsi : aborting command due to timeout : pid 16332, scsi0, channel 0, id 0, lun 0 Read (10) 00 00 20 00 47 00 00 08 00
SCSI host 0 abort (pid 16332) timed out - resetting
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI host 0 abort (pid 16333) timed out - resetting
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
(scsi0:0:0:0) Device reset, Message buffer in use
SCSI host 0 channel 0 reset (pid 16333) timed out - trying harder
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
(scsi0:0:0:0) Synchronous at 40.0 Mbyte/sec, offset 8.

ik was ff een kernel aant compilen, en toen i al een halfuurtje klaar was daarmee hoor ik ineens de disk uitspinnen ... minuutje later komt de disk weer "tot leven" en via putty kom ik op de bak. Ik typ dmesg en bovenstaande kwam eruit... Nog geen 5min later ist weer gebeurd en spinnend hij weer down... En komt hij voorlopig ook niet meer up...

Zou het kunnen dat hij te warm is ofzo ? Er zit iig een 8cm fan boven...

[ Voor 5% gewijzigd door nzyme op 02-05-2005 17:09 ]

| Hardcore - Terror |


Verwijderd

Wat voor Disk is het is het ook een UW disk of is het een moderenere? Kan zijn dat jou U2W / U160 / U320 disk toch niet goed overweg kan met UW. Staat je disk op auto terminate of juist niet? Heb je gekeken naar alle jumpers (bij mijn SCSI HD's zitten er jumpers op de voor, zij en achterkant. Die kunnen allemaal weer wat anders, maar enkele zitten er dubbel op.) Het kan zijn dat er ergens een conflict is.

Wat mij niet helemaal duidelijk is, die disk had je al? en daar stond al Linux op, dat lekker draaide? En het enige dat nu anders is, is je controller? Dan zou het best eens kunnen zijn dat het daar aan ligt...

Misschien niet geheel hetzelfde, maar ik heb ooit een IDE 133 raid gehad van promise. Mijn Logitech toetsenboord en muis vielen soms zomaar uit omdat de (dat bleek pas na maanden ge@#@t en gez@$#k met o.a. Logitech) drivers niet goed waren (echter logitech heeft het nooit toegegeven, maar op internet zijn meer van dit soort verhalen te vinden) Mij SCSI brander (Plextor) was naar zijn grootje en mijn raid kaart gaf aan dat mijn disks fouten bevatte. Dus ik een nieuwe DVD Writer gekocht en weer 2 HD's. En nu komt de grap, het waren niet de disks, het was de controller, want de foutmelding bleef hetzelfde met de gloednieuwe HD's. Kotom, een rare stroomuitval of een net verkeerd getimede reset zou wel eens je Raid kaart gesloopt kunen hebben. Als dat zo is moet de vorige eigenaar ook rare dingen hebben gehad zo nu en dan.

Probeer eerst eens een ander ID, kan een hoop schelen.

  • Lennieboy83
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 31-05-2024
Ik heb het zelf ook gehad dat 1 disk er weleens tussenuit ging en één van mn RAID array ineens weg was, wat bij mij hielp was een andere aansluiting op de LVD kabel gebruiken (niet het ID veranderen) en proberen minder apparaten op de molexen te zetten, ik heb het idee dat de stroomkabels de meeste problemen kunnen geven, gebruik liever ook geen splitters (als je die gebruikt) meestal zijn die nogal brak ;)

  • maratropa
  • Registratie: Maart 2000
  • Niet online
Wat scsibeest zegt heb ik ook gehad, een uitvallende schijf. Dat kwam doordat ie samen met een IDE schijf aan dezelfde stroomkabel hing :? Extreem vreemd maar nu ze allebij op een andere kabel zitten, is het probleem weg.

specs


  • nzyme
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 28-12-2025
code:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
118
119
120
121
122
123
124
125
126
127
128
129
130
131
132
133
134
135
136
137
138
139
140
141
142
143
144
145
146
147
148
149
150
151
152
153
154
155
156
157
158
159
160
161
162
163
164
165
166
167
168
169
170
171
172
173
174
175
176
177
178
179
180
181
182
183
184
185
186
187
188
189
190
191
192
193
194
195
196
197
198
199
200
201
202
203
204
205
206
207
208
209
210
211
212
213
214
215
216
217
218
219
220
221
222
223
224
225
226
227
228
229
230
231
232
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 140984
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 24360
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 24368
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 24376
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 24384
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 24392
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 24400
EXT3-fs unexpected failure: (((jh2bh(jh))->b_state & (1UL << BH_Uptodate)) != 0);
Possible IO failure.
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 24408
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 140984
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 140992
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 24416
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 24424
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 24432
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 24440
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 24448
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 24456
EXT3-fs unexpected failure: (((jh2bh(jh))->b_state & (1UL << BH_Uptodate)) != 0);
Possible IO failure.
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 24464
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 140992
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 141000
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 24472
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 24480
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 24488
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 24496
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 24504
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 24512
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 24520
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 141000
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 24528
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 24536
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 24544
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 141000
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 141008
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 24584
journal_bmap: journal block not found at offset 2060 on sd(8,1)
Aborting journal on device sd(8,1).
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 8080
ext3_abort called.
EXT3-fs abort (device sd(8,1)): ext3_journal_start: Detected aborted journal
Remounting filesystem read-only
EXT3-fs error (device sd(8,1)) in start_transaction: Journal has aborted
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 24552
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 24560
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 24568
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 24576
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 141008
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 0
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 2097776
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 140968
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 8
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 16
EXT3-fs error (device sd(8,1)) in start_transaction: Journal has aborted
EXT3-fs error (device sd(8,1)) in start_transaction: Journal has aborted
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:02, sector 39331152
EXT3-fs error (device sd(8,1)) in start_transaction: Journal has aborted
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 1865064
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:02, sector 33032
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 1865072
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:02, sector 33040
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 1865080
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:02, sector 33048
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 1865088
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 1865096
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 1865104
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 1865096
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 1865112
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 1865096
scsi0 channel 0 : resetting for second half of retries.
SCSI bus is being reset for host 0 channel 0.
EXT3-fs error (device sd(8,1)) in start_transaction: Journal has aborted
SCSI disk error : host 0 channel 0 id 0 lun 0 return code = 26030000
 I/O error: dev 08:01, sector 1865120

dit zie ik in dmesg na 16uur nixdoen en gwoon domweg aanstaan :(

de disk zit samen met een 8cm fan op een splitter............... :? mss die ff verandere ?

iig, de problemen zijn begonnen na de overstap van mn tekram naar een adaptec controller.......

En trugschakelen doe ik liever niet aangzien kernel 2.4 geen support heeft voor dat ding out-of-the-box :(
Het gaat om een SCA disk die aan een adapter zit, daar zit GEEN jumper op zodat het ding ID0 krijgt.

Ik zal strax ff zorge dat de disk alleen direct op de voeding zit.

| Hardcore - Terror |


  • nzyme
  • Registratie: November 2001
  • Laatst online: 28-12-2025
inmiddels direct zonder splitter op de voeding gezet. Afgelopen nacht weer 10uur ofzo idle gestaan... en ja hoor WEER de bovengenoemnde meuk :(

Ik draai nu met een amphenol kabel ipv van een van de 2 no-names die ik eerst gebruikte en als hij weer vastloopt pleur ik de tekram dr weer an......

| Hardcore - Terror |


Verwijderd

hoe zit het met temps ??
hoge temp=75% reden uitval...
Pagina: 1