Toon posts:

Register Key --> net stop messenger

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Goedendag,

Hier op het schoolnetwerk hebben we tegenwoordig last van dat de leerlingen net send * en dan een reeks scehldwoorden, over het netwerk versturen. Maar nu zaten we te kijken, hoe we een register key kunnen maken van net stop messenger, zodat we deze bij het installeren van een nieuwe machine gleijk kunnen meenemen, ze hebben toch geen rechten op hem weer te starten. Maar nu aws het geval, dat we niet weten hoe we dit in een register key zetten, en dan de waarde op "0".

verschillende topics gezien dat je met net stop messenger de service kunt stoppen, maar in een registerkey is het nog veel makkelijker, want we hebben een map met register keys, die we met einstalleren 1 voor 1 er door drukken.
Weet iemand hoe ik hier een register key van maak...?

Windows 2000 en XP word heir gebruikt.

[ Voor 5% gewijzigd door Verwijderd op 11-04-2005 09:15 ]


  • SlinkingAnt
  • Registratie: December 2001
  • Niet online
Ik zou even kijken naar de key's in
code:
1
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Messenger

Beetje kijken wat start/stop is, lijkt me geen probleem :)

Intel C2Q 9450@3.3 | Gigabyte P35-DS4 | Sapphire R280x | 4x 2GiB PC6400 Kingston DDR2 | 1x Intel 320SSD 240GB | 2x Spinpoint F1 320GiB


  • Nukubu
  • Registratie: April 2000
  • Niet online
Windows Registry Editor Version 5.00

;Disable Messenger Service
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\Messenger]
"Start"=dword:00000004

  • consolefreak
  • Registratie: November 2002
  • Laatst online: 19:46
als je nieuwe machinews instaleert, ku nje dan niet direct de serivce uitschakelen?

start -> uitvoeren -> services.msc dan zoeken naar messenger.. op eigenscahppen, service stoppen en op uitgeschakeld zetten..

waarom moeilijk doen als het makkelijk kan ? :)

  • Flappie
  • Registratie: Februari 2001
  • Laatst online: 16:08
Een inlog script gebruiken:

@ECHO OFF
net stop messenger
exit


Dat automatisch laten starten ? Jer kan hem ook in het register uitzetten. Weet alleen zo niet waar het zit want zit nu zelf op school :P

Probeer anders een RegShot. Maak een shot, zet dat de service uit en maak nog een shot. Daan weet je waar het zit :)

Verwijderd

Je kan het toch ook gewoon in het inlogscript zetten wat wordt opgestart als je de computer in het domein hebt gehangen en voor de eerste keer inlogt? :) dan krijg je alle instellingen zegmaar

Verwijderd

Of, als je een Active Directory heb, een GPO aanmaken waarin je opgeeft dat de messenger service disabled is. Dan heb je er met het installeren van toekomstige systemen helemaal geen omkijken meer naar.
En als je daar toch in bezig bent zijn er nog wel meer instellingen mee te geven zodat de gebruikers weinig schade kunnen uitrichten op de systemen!
Pagina: 1