Interface om 2,5" hd aan te sluiten in laptop ???

Pagina: 1
Acties:

  • Shambler
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 28-03-2023
Beste Tweakers

Ik heb een probleempje met het aansluiten van een standaar 2,5" ide-HD in mijn laptop.
Toen ik hem tweedehands kocht was deze eruitgehaald dus heb ik een nieuwe gekocht.
Echter bij het openen van de laptop kwam ik tot de ontdekking dat er wel een erg vreemde aansluiting zat om de harde schijf op aan te sluiten. Zie onderstaande afbeelding:
Afbeeldingslocatie: http://noni-supplements.com/Aansluiting.jpg
Ik zit dus nu samen met de hd in principe met twee "male"-aansluitingen.
Het gaat overigens om een laptop van Micromaxx (type MD6148).
Nadat ik meerdere malen de helpdesk van Medion (de fabrikant) heb gebeld, konden ze me uiteindelijk vertellen dat ik inderdaad een koppelstukje miste. Zoals werd genoemd, een zogenaamde "invertor".
Dit zou volgens hen een standaard connector zijn wat bij de meeste computerwinkels wel te krijgen was. Dit blijkt in praktijk dus behoorlijk tegen te vallen, laat staan dat iemand weet wat het precies is.

Heeft iemand een idee waar het hier om gaat en waar deze connector eventueel te krijgen is??

Alvast bedankt voor jullie hulp!
Marc

  • Sosabowski
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 04-02 22:20

Sosabowski

nerd

Welke winkels heb je geprobeert en heb je de pricewatch al doorgespit?

The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, and wiser people so full of doubts. -- Bertrand Russell


  • Shambler
  • Registratie: Maart 2005
  • Laatst online: 28-03-2023
Ben bij meerdere computerwinkels geweest. Ook de wat grotere zoals Dynabyte, Dixons, Vobis ed. maar deze kunnen je vaak op voorhand al niet helpen bij gebrek aan een reparatiewerkplaats.
Op pricewatch is ook niks dergelijks te vinden. Het schijnt volgens medion een "standaard type" connector te zijn, maar info daarover is nergens. Vreemd eigenlijk, ze konden deze zelf ook niet leveren.

  • Sosabowski
  • Registratie: Juni 2003
  • Laatst online: 04-02 22:20

Sosabowski

nerd

dat noem ik nou niet echt computerwinkels. Die hebben naast de complete pc's verder weinig. Probeer bijvoorbeeld eens [spam]alternate, mycom, norrod enz....[/spam]

The whole problem with the world is that fools and fanatics are always so certain of themselves, and wiser people so full of doubts. -- Bertrand Russell


  • Dothan
  • Registratie: Mei 2004
  • Laatst online: 13-12-2021
Ik heb wel een IDE kabel voor een 2,5 inch laptop; die kwam uit een 486 laptop. Net zoals een gewone IDE kabel alleen dan kleiner

┏━━┓┏━━┓┏━━┓┏━━┓┏━━┓┏━━┓┏━━┓


  • BCC
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 23:10

BCC

Het ziet er eerder uit of iemand de kabel van de connector afgetrokken heeft en je nu tegen de bovenkant van de halve connector aankijkt.. is dit niet het geval?

Na betaling van een licentievergoeding van €1.000 verkrijgen bedrijven het recht om deze post te gebruiken voor het trainen van artificiële intelligentiesystemen.


  • koraks
  • Registratie: Oktober 2003
  • Niet online
BCC schreef op woensdag 30 maart 2005 @ 16:19:
Het ziet er eerder uit of iemand de kabel van de connector afgetrokken heeft en je nu tegen de bovenkant van de halve connector aankijkt.. is dit niet het geval?
Daar lijkt het zeer zeker op :) Je ziet zelfs, als je goed kijkt, de pinnen van de originele connector nog zitten. Zo te zien moet het boeltje gewoon werken met een standaard laptop IDE kabel.

@TS: probeer eens de resten van de oorspronkelijke kabel van het board af te wippen. De daadwerkelijke IDE connector komt dan bloot te liggen en je kan dan kijken of je met een gewoon kabeltje een disk kan aansluiten.

Verwijderd

Nee :)
Dit is een standaard harddrive aansluiting in een laptop, je bent gewoon je verloopje kwijt van die connector naar laptop hardeschijf, ik heb hetzelfde in mijn laptop ;) en ik hoop deze niet kwijt te raken, zou echt niet weten waar je die dingen kunt krijgen...

  • Sine
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 06-03 14:42
Auw, ik ben bang dat je die connector niet zomaar los kunt krijgen ...

Als het mij laptop was, ik als ik een beetje plaats had ( ik weet niet hoe dicht de hd er op zit ) dan zou ik een mini-ide kabeltje aan die connector solderen ( vaste hand verplicht ! )

Repareren doe je zo.

Pagina: 1