Toon posts:

SiL3112 problemen, identiek aan vele issues, doch anders

Pagina: 1
Acties:

Verwijderd

Topicstarter
Ok beste mensen, ik heb een maand lang allerlei dingen geprobeerd aan de hand van diverse topics en faqs maar ik kom er niet uit!

Mijn setup, tot op heden goed werkend:
A7N8X-E Deluxe (met de beruchte sil3112a controller)
ati 9800 PRO
amd athlon 2800+
2x512 MB DDR
2x 40 gieg maxtor schijven op s-ata (met ata -> sata dongle) RAID0
1x120 gieg maxtor op ide
cdrom op ide

bios versie was: 1008
verder probeerd 1013 en 1013 uber.
Schijven getest met powermax, zowel aan ide kabels als aan sata kabels.
Alles prima van hun zijde

Bovenstaande werkt al meer dan een jaar zonder problemen, waarvan de laatste sessie (formateerde eerst bijna maandelijks) zo'n 7 maanden gok ik.
Een maand geleden kon ik ineens windows niet meer in, hij gaf aan dat er problemen waren met de schijfconfiguratie en dat hij niet verder kon. Dus geen NTLDR problemen, may i add.
het eerste dat ik zag dat niet klopt was dit: ik had mijn raid0 creatie een naam gegeven die in de sil 3112 setup te zien was, en die kwam langs bij booten: gpsmit... deze was verdwenen en vervangen door een zelf aangemaakte naam.
Toen geprobeerd te formateren, waar de problemen de kop op staken. (diverse sil drivers van de asus site geprobeerd).

Elke keer na de eerste setup-laadsessie, waarin tevens de F6 procedure zit, schiet windows normaliter even zwart (met een seconde of 2 een knipperend balkje linksbovenin) om vervolgens verder te gaan met de tweede setup sessie waar men kan formateren, partitioneren enz.

ECHTER ik kom nooit verder dan de eerste laadsessie, nadat ik een extra apparaat heb opgegeven, de sil3112 wel te verstaan, gaat windows verder met laden... word het beeld zwart, met knipperend balkje. (waarbij hij normaal dus na 2/3 seconden verder gaat). ........ dat is het.
Het knipperend balkje blijft maar knipperen en ik kom dus nooit verder, zelfs als ik uren wacht.

Zoals gezegd zijn de schijven in orde volgens powermax, alle tests heb ik gedaan. de dongles werken ook nog neem ik aan anders kunnen die schijven nooit getest worden.

Ik heb verder de volgende dingen geprobeerd:
Windows op de 120 gieg schijf geinstalleerd, en de sil3112 drivers installeren in windows zelf. Dit lukt niet, resulteert keer op keer in een crash. Diverse biossen, allen crash op het zelfde punt tijdens de setup.
Wanneer ik de raid schijven afkoppel kom ik probleemloos langs het punt boven beschreven en kan ik verder gaan met formateren/partitioneren.
Hang ik de schijven weer aan de sata zijn de problemen er weer. Sata draden omdraaien helpt niets. Andere sil drivers helpen ook niets, andere bios helpt ook niets. De problemen blijven exact hetzelfde. De windowssetup hangt tussen de eerste en de tweede laad periode... na de f6 procedure en voor het aanwijzen van een schijf voor setup (dus tijdens het zwarte scherm).

Ik ben erg benieuwd hoe ik het kan herstellen, kan ik fluiten naar mn spullen, of kan ik deze nog redden door ze aan een andere raid controller te hangen?

[ Voor 4% gewijzigd door Verwijderd op 17-03-2005 23:09 ]


  • PD2JK
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 08:30

PD2JK

ouwe meuk is leuk

De data valt nog wel te redden door er een andere controller in te hangen. Wel van hetzelfde type of merk, anders wordt de data niet gevonden. Een 3112a of 3114 controller kan wel, maar een Promise weer niet.

Heeft van alles wat: 8088 - 286 - 386 - 486 - 5x86C - P54CS - P55C - P6:Pro/II/III/Xeon - K7 - NetBurst :') - Core 2 - K8 - Core i$ - Zen$


  • FuzzyFocus
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 11-02 16:49

FuzzyFocus

May the thong be with you...

Het 'hangen' tussen de eerste en de tweede stap in Windows Setup kan ook veroorzaakt worden door slecht geheugen (of te agressieve timings). Probeer eens memtest86 te booten en test je geheugen. Ik heb dit zelf al een paar keer meegemaakt.

Verwijderd

Topicstarter
goed ik zal memtest proberen, maar denk niet dat het aan mn geheugen ligt, aangezien hij wel gewoon verder gaat met de setup wanneer ik de sata los koppel.. of is dit een verkeerde conclusie?

  • FuzzyFocus
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 11-02 16:49

FuzzyFocus

May the thong be with you...

Als ie dan wel door gaat, is het wat onwaarschijnlijker (maar het kan nooit kwaad). Heb je geen last van een interrupt conflict ofzo? Kweet niet welke IRQ die Sil gebruikt, maar als je PC nog in real-mode staat en over wil schakelen naar 386-Enhanced dan zou dat ook nog kunnen. Dat is dan ook het punt dat geheugen issues aan het ligt komen, vandaar.

Verwijderd

Topicstarter
voor zover ik weet niet (maar dat is ook weer net een deel van de pc waar ik vrij weinig van af weet.) De raid controller zit in zijn eentje op irq 11 op dus ik denk ook niet dat dat the main cause is..

Ik ga nu wel even wat rare toeren uithalen om memtest te booten.
Ill report back here.

Verwijderd

Topicstarter
Ben bezig met memtest, dat programma nooit gezien, maar er staat in ieder geval op die regel onder walltime cache revisedmem enzovoorts bij errors iets meer dan 800 errors, en 0 ecc errors..
tot nu toe dan iig . het programma loopt nog.

Dus maybe toch een memory error? of een fout in de memory slots van mn mobo?

  • PD2JK
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 08:30

PD2JK

ouwe meuk is leuk

Welke versie heb je precies?

Memtest86
Memtest86+

De + versie wordt wat meer up-to-date gehouden en wordt onafhankelijk doorontwikkeld.

Heeft van alles wat: 8088 - 286 - 386 - 486 - 5x86C - P54CS - P55C - P6:Pro/II/III/Xeon - K7 - NetBurst :') - Core 2 - K8 - Core i$ - Zen$


Verwijderd

Topicstarter
memtest86, stond bovenaan google :p

dus ook even memtest86+ doen?
blijf het overigens vreemd vinden allemaal, ook omdat het allemaal begon met een foutmelding tijdens het laden van mn pc dat er een schijfconfiguratie probleem was.. terwijl dit weer op geheugen issues lijkt... im confused

EDIT!
memtest 86+ er in gestopt, beginnen de errors gelijk op te lopen..
versterkt het vermoeden dat mn memory fucked ? of?...
Nu een voor een de memory plakjes er in stoppen en kijken waar de errors in zitten?

EDIT2
een van de mem sticks eruit gehaald en tot nu toe geen errors, terwijl ik er eerst gelijk 20 te pakken had in hetzelfde tijdsbestek... the plot thickens

[ Voor 105% gewijzigd door Verwijderd op 18-03-2005 13:37 ]


Verwijderd

Topicstarter
Ik heb wat getest met de memory plakjes..
eentje blijft error free na zon 2 uur draaien.
De ander geeft direct errors, vanaf seconde 1 en het blijft maar gaan.

Nou dacht ik dus dat windows setup het met 1 gezonde chip (van 512 MB dus) het wel zou moeten doen.
Echter hij hangt nog steeds na de eerste laadperiode, nog voordat je krijgt: welkom bij de setup.

Misschien is het een combinatie van problemen? of m'n moederbord is kapot?

  • FuzzyFocus
  • Registratie: Maart 2000
  • Laatst online: 11-02 16:49

FuzzyFocus

May the thong be with you...

Verwijderd schreef op vrijdag 18 maart 2005 @ 13:09:
blijf het overigens vreemd vinden allemaal, ook omdat het allemaal begon met een foutmelding tijdens het laden van mn pc dat er een schijfconfiguratie probleem was.. terwijl dit weer op geheugen issues lijkt... im confused
Allereerst kunnen geheugen issues tot schijf problemen leiden, maar je hebt zelf het geheugen probleem kunnen uitsluiten door maar één reepje te gebruiken.

De meest waarschijnlijke veroorzaker is nu het moederbord en dus dit SiL controller. Maar als je er geen schijven aanhangt doet ie het wel. Kan je de schijven er niet na het welkom scherm van setup er aan hangen, SATA is hotswappable dus dit zou moeten kunnen. Kan je je schijven (in RAID natuurlijk) niet in een andere computer proberen?

Verwijderd

Topicstarter
Dat hotswappen heb ik nog niet geprobeerd.. zal er morgen even naar kijken, zit nu weer bij mijn ouders :)
En ze op raid hangen in een andere pc.. kan dat in elke raid controller of moet het een identieke controller worden (sil3112 of hoger?) Als het een identieke controller moet zijn dan wordt het een lastiger verhaal om te checken.

Ik vrees echter dat het toch (WEER!!) mn moederbord is.. maar is er een manier om te checken of dit het ook daadwerkelijk is, of moet je dan professionele hulp inroepen. Want een nieuw moederbord kopen om een theorie te checken gaat ook wat ver ;p
En dat ene geheugenplakje wat al die fouten gaf kan ik zowiezo weggooien of niet?

[ Voor 48% gewijzigd door Verwijderd op 19-03-2005 20:01 ]


  • SMSfreakie
  • Registratie: Maart 2004
  • Niet online
wat voor voeding heb je eigenlijks er in hangen?

ook wel eens gehad dat een maxtor disk gewoon de boel omzeep trok door dat de voeding brak was, terwijl er met een ander merk disk niks aan de hand is / was


(en ja die maxtor schijf is nog prima in orde op mn andere pc >:) )

404 Signature not found


Verwijderd

Topicstarter
Er zit zon zalman stille voeding in, geloof 350 of 400 watt.. weet ik zo net niet even uit mijn hoofd.

Verwijderd

Topicstarter
Heb het hotswappen geprobeerd..

Ik heb dus de sata schijven pas er in gehangen bij het setup welkomscherm...
Dus eerst via F6 de raid drivers wel geladen en doorgegaan op de enige manier dat ik bij de setup welkom kon komen:de sata schijfen ontkoppellen voordat ik ging booten en doen alsof er alleen een IDE HDD aan hangt.

Toen ik de sata schijven er dus bij de welkom er in hing en verder ging kreeg ik een interessante situatie:
De IDE schijf stond goed weergegeven als een plek waar windows op geinstalleerd kon worden.
En daaronder stond: Onbekende schijf, windows kan niet op deze schijf installeren.

Ik heb btw in de bios naar de voltages gekeken en die waren gewoon rond de 3.3, 5, 12... dus dat lijkt normaal.
Tevens heb ik een cmos clear gedaan in de hoop dat dat wat uitmaakte, maar dat hielp geen kont.

!! moet ik misschien ook maar een threadje gaan openen bij het moederborden topic? :) ik weet niet hoe gespecialiseerd iedereen is :p

[ Voor 14% gewijzigd door Verwijderd op 22-03-2005 11:56 ]

Pagina: 1