Systeemtijd verzetten onder novell 4.11

Pagina: 1
Acties:

  • hqa
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 13-08-2024
Met welk commando kan ik de tijd verzetten onder novell?? }:O

  • Koffie
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 19-08 22:47

Koffie

Koffiebierbrouwer

Braaimeneer

SET TIME (maand/dag/jaar) uur:minuten:seconden [ENTER]

Of was het nu TIME SET .... :?
Die haal ik altijd door elkaar.
Let op!!!!! je kan de tijd zonder probs VOORUIT zetten, echter als je de tijd ACHTERUIT zet, kun je in de probs raken ivm de timestamps.
Elke actie op de NDS wordt namelijk gestamped.
Als hij dus ineens in de tijd van NU een timestamp doet die ouder is dan een oude (oftewel, de oude is dan voor hem in de toekomst) dan gaatie eenbeetje op hol.
Je zult dan bijna elke minuut de melding "Server bla timseync onv volme weetnie bladierbla" zzoeits (weet de melding niet uit het hoofd.
Je moet dan LOAD DSREPAIR -A doen en naar adv. timesync "...and declare a new epoch"

Overigens ga ik ervan uit dat dit voor een huis/tuin/keueken server is.
Als het een server op de zaak is met meerdere servers in dde tree, kun je echt stront verooraken.
Zorg er dan in ieder geval voor dat je NDS gezond is. En wees er zeker van dat je ALLE TID's uit je hoofd kent die over tijdwijzigen gaat ... zo niet ... laat de tijd lekker foutief staan!

Suc6
Koffie

edit:

Weetut ..heel veel typo's. Te lui om te corrigeren.

Braaikamer - Smoke&BBQ


  • hqa
  • Registratie: Januari 2000
  • Laatst online: 13-08-2024
Thanx!

Verwijderd

Op maandag 08 januari 2001 15:13 schreef Koffie het volgende:
Je zult dan bijna elke minuut de melding "Server bla timseync onv volme weetnie bladierbla" zzoeits (weet de melding niet uit het hoofd.
Klopt idd.
Ziet er alleen erg lachuh uit.

  • Koffie
  • Registratie: Augustus 2000
  • Laatst online: 19-08 22:47

Koffie

Koffiebierbrouwer

Braaimeneer

Voordeel van de TID's is dat je een zeer grove berekening kan doe wanneer je server eruit zal klappen als je geen epoch doet.
Was wel handig voor een NDS met tientalleen servers over NL .
mbv het aantal objecten in de NDS en nog wat andere getallen/gegevens kun je een grove schatting doen. Voor het echie is het wel handig om dat te weten, omdat Novell namelijk zecht dat het tijdsverschil voldoende is om het probleem op te lossen.

Man .. je wilt niet weten hoeveel lui hun servertjes om zeep hebben geholpen om ff de datum vooruit te zetten naar 31-12-99 (om 'm verveolgens weer een jaar terug te zetten)..

GRtZ
Koffie

Braaikamer - Smoke&BBQ


Verwijderd

Syntetic time is beinig issued on partition .... :)

Just for the record.
Pagina: 1