Toon posts:

Welke onderzoeksdomeinen zijn op dit moment prioritair?

Pagina: 1
Acties:
  • 46 views sinds 30-01-2008

Verwijderd

Topicstarter
Hallo,
Ik ben momenteel bezig met een werk over welke onderzoeksdomeinen op dit moment prioritair zijn en in welke wetenschappelijke projecten de regeringen hun geld moeten stoppen. Als er iemand nog interessante sites of andere bronnen weet, mag je die altijd geven.

Ik vind dat ruimtevaart één van de meest prioritaire onderzoeksdomeinen is, aangezien we via ruimtevaart ontzettend veel dingen kunnen onderzoeken en bijleren. We leren de "ruimte" rond onze aarde veel beter kennen. Terwijl bij medisch onderzoek vooral gezocht wordt naar oplossingen tegen ziektes, zodat we onze eigen soort in stand kunnen blijven houden.

Groetjes, brecht

  • Delerium
  • Registratie: Mei 2000
  • Niet online

Delerium

Mythology

Sodeju, dat je je huiswerkvraag hier komt dumpen is 1 ding, maar dat je zo'n biased mening erop na houd :X.

Dus JIJ vind ruimtevaart belangrijk .. en medisch onderzoek niet? Met alle respect, maar je slaat de plank zo frontaal mis dat dit topic daarom alleen al kansloos is. In de ruimte is het enorm eenvoudig, daar heerst vrijwel wrijvingsloze natuurkunde en kan je zelfs met newtoniaanse benaderingen de boel aan. 't is mooi, groot maar ook leeg.
Dan medisch onderzoek, waar mensen op atomair niveau kijken naar structruur/functionaliteit/effecten. Dat je medicijnen ontwerpt en en passent daar enorm veel over leert hoe de mens of het leven in elkaar zit (In 2001 is bv pas ontdekt dat een lul krombuigt bij penetratie, noem het nutteloos, maar waarom kom je er pas achter als je mensen laat copuleren in een MRI-scanner?).
En ja, dan kom je vanzelf raaklijnen met ruimtevaart tegen. In de ruimte hebben mensen last van het verlies van beenmassa en na 6 maanden kan je op aarde vrijwel niet meer lopen.... kan je weer opnieuw oefenen. Echter, waarom heb je op aarde beesten die gewoon een winterslaap houden? Een beer gaat gewoon 4 maanden slapen en staat daarna gewoon op zonder deze problemen. Daar kan je als medische wetenschap meer van leren dan een ruimtevaart-speeltje.

De vraag die dus overeind blijft is:Sta je eigenlijk wel open voor andere prioriteiten dan je vooringenomen mening?

  • Confusion
  • Registratie: April 2001
  • Laatst online: 01-03-2024

Confusion

Fallen from grace

Als er iemand nog interessante sites of andere bronnen weet, mag je die altijd geven.
www.google.com

En lees het W&L beleid alsjeblieft even.

Wie trösten wir uns, die Mörder aller Mörder?


Dit topic is gesloten.