Toon posts:

Speakers 'ploffen'

Pagina: 1
Acties:
  • 715 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb het volgende:

Versterker:
Afbeeldingslocatie: http://www.kijkshop.nl/online/images/catalog/KS87580g.gif

Max. vermogen 4 x 150 Watt
Frequentiebereik 20 - 21.000 Hz
4-Weg speakersysteem
Impedantie 4 tot 8 Ohm

Speakers:
Afbeeldingslocatie: http://www.kijkshop.nl/online/images/catalog/KS87579g.gif

Max. vermogen 200 Watt
Frequentiebereik 60 - 22.000 Hz
4-Weg speakersysteem
Impedantie 4 Ohm

Afbeeldingslocatie: http://www.kijkshop.nl/online/images/catalog/KS87669g.gif

1 van de 2 boxen dient als bass boost

Max. vermogen 200 Watt
Frequentiebereik 45 - 20.000 Hz
2-Weg speakersysteem
Impedantie 8 Ohm
Bass Boost System

****
Varta Auto accu 12v 50am




Het is niet voor in de auto, maar voor een project.
Nu is het probleem het volgende... Als ik alles heb aangesloten en er hangt nog geen muziek aan (bijv. mp3 speler met tulpkabeltje) dan maken de speakers een soort 'plof' geluid. Als er al wel muziek aan hangt dan 'ploffen' ze door het nummer heen. Wie kan mij vertellen hoe ik dit kan oplossen.

Zijn de speakers misschien verkeerd aangesloten???

  • Jur
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online

Jur

Dus....

Hoeveel Volt komt er uit die accu?
Wanneer deze niet wordt geladen omdat hij niet op de dynamo zit van de auto zal deze snel nog maar 11,7 V of minder geven (wel op de dynamo met een lopende auto is dit al snel 13V) en daardoor kan de versterker gaan ploppen.

Probeer het is met een goede voeding.

Verwijderd

Topicstarter
Als de acculader van de netstroom eraan hangt doet ie het ook, als de accu geladen is doet ie het ook

  • Jur
  • Registratie: Januari 2000
  • Niet online

Jur

Dus....

Kijk toch is met en multimeter wat er gebeurt met de spanning als je de versterker aanzet,kijk dan ook meteen even hoeveel ampere het setje trekt.(probeer het ook eens met minder speakers)

[ Voor 13% gewijzigd door Jur op 22-02-2005 19:08 ]


  • Patten
  • Registratie: December 2003
  • Laatst online: 20-02 13:11
Of zo'n dikke audio condensator ertussen om pieken op te vangen.

Carpe Diem


Verwijderd

Ik ga er van uit dat er op die amp een volumeregeling zit... is het ploppen bij alle volumes aanwezig? Of verdwijnt het als je 'm zacht zet?

Verwijderd

Topicstarter
volumeknop zit erop, maar bij elk volume doet ie het. Met alleen de 2 groene speakers eraan doet ie het ook.

Verwijderd

Topicstarter
Ligt het dan aan de versterker?

Verwijderd

Het ligt in dat geval iig niet aan de inputs. Dan blijven drie zaken over; de voeding of de versterker of de speakers.

De speakers zou alleen kunnen indien de speakers domweg defect zijn, sluiting maken, of een impedantie hebben die de versterker niet kan handelen. Daar ga ik even niet van uit.

Dan blijven dus over de voeding of de versterker. Je hebt het getest op een accu en op netspanning, de bron blijft. Dan blijft er eigenlijk maar één mogelijke oorzaak over: de versterker.

Is het een cheap-ass ding?

  • xylonite
  • Registratie: Juli 2002
  • Laatst online: 21-12-2024

xylonite

Certified Prutser

Ik heb ook een keer dat goedkope kijkshop versterkertje in een auto moeten installeren.
Dit wat bij die versterker ook het geval, dus hem hem meten terug gebracht en mn geld terug gevraagd en een goede gekocht.
Toen wat het wel goed.

MCSE, MCSA | http://www.linkedin.com/in/jeroens

Pagina: 1