Goeiemensen, dit topic roept bij mij zowel vragen als uiterste verbazing op!
Wat voor opleiding heb jij gedaan, dat je op je stage een afbeelding in Photoshop vrijstaand moet maken voor Illustrator? Ik hoop geen DTP of dergelijke, want daar is dat echt het _eerste_ waar je mee doodgegooid wordt... en gezien het nu februari is zou je dat dan al wel moeten kunnen
Goed, genoeg gezeken. De afbeeldingsformaten die jij noemt zijn niet juist. jpeg, gif, slaan geen paden op! dus eigenlijk maak je een pad en gooit hem daarna met het saven weer weg.
psd slaat wel paden op, maar zal waarschijnlijk dat niet zo goed aan Illustrator doorgeven en heb je dus nog steeds een achtergrond; png zal misschien ook wel paden opslaan, maar ga er maar niet van uit.
Het formaat dat jij nodig hebt is TIFF of EPS.
Eerst leg je in Photoshop een pad om je stoel heen, ik doe dat meestal door een selectie te maken en die met het menuutje 'paden' tot 'Maak werkpad' om te zetten in een pad. Ik weet ook niet alles meer

dus het zal best sneller kunnen, blame me. Dat werkpad is nu nog niet opgeslagen, dus ga weer naar het paden menuutje, en kies nu 'Save path' aan. Path gesaved, klaar. Nu je afbeelding opslaan in TIFF of EPS formaat. Bij Tiff kun je zelfs geloof ik nog instellen of hij de paden moet meenemen.
Nu in Illustrator -> hup plaats, en hij zal er zonder achtergrond staan. If not, ga dan even terug naar Photoshop en ga weer in het paden menuutje -> Uitknippad / Clipping path kiezen. Daarvan weet ik niet echt wat het deed maar het werkte meestal wel
Succes
ik wil niet arrogant overkomen, het klinkt misschien een beetje als 'ze hangt hier wel de wijsneus uit maar als het erop aan komt weet ze het zelf ook niet helemaal; ik heb zelf er een opleiding voor gedaan, alleen die was ivm mn vooropleiding zo verkort dat ik het meeste niet uitgelegd kreeg maar zelf moest uitvinden, en mijn trial en error manier van werken kan ik moeilijk op anderen overbrengen.
[
Voor 13% gewijzigd door
Dark Blue op 04-02-2005 16:05
]
heidiulrich.nl | adventura.nl : rugzakavonturen | pathwise.nl : prepping geeks to get jobs