Verwijderd schreef op zaterdag 22 januari 2005 @ 11:50:
[...]
Overigens ben ik over de speedtouch 510 ook zeer te spreken, waarom wil je een vigor aanschaffen?
Als je deze nou wilt aanschaffen ivm wireless is het mischien ook een optie om gewoon een losse access-point te kopen

Ik heb de 510v3 (pots), (firmware R3.7.2.1) en hij begint nogal wat kuren te vertonen.
Zo kan ik geen static entries meer veranderen, omdat hij bij het minste of geringste verandering helemaal vast loopt, en af en toe zelfs zijn hele configuratie kwijt raakt. Daarnaast spoort de web interface niet helemaal, zo displayed hij bijvoorbeeld de NAT configuratie vaak niet goed. De hellft van de tijd kom ik zoizo niet naar binnen via telnet,
Ik zoek inderdaad ook wireless functionaliteit, met 11g en WPA ondersteuning. Ik zag ook dat de Vigor vlan en bandbreedte restricties ondersteund, en dat zou voor mij ook erg handig zijn.
Verder zijn de VPN functies erg cool en uitgebreid. Ik weet niet in hoeverre dit tegewoordig normaal is hoor. Als het een success blijkt, dan ga ik waarschijnlijk een WAN trekken tussen mijn huis en familie, waar ik ook zon ding neer zou zetten. Voor de familie is de content filtering mogelijkheid van zijn firewall handig.. hehe
Als ik zo alle berichten lees over adsl routers oer op fok, dan krijg ik een beetje het idee dat er geen echte lijn zit in wat wel en niet goed werkt.. afstand tot de centrale en signaal/ruis verhouding blijft een zeer belangrijk factor.. Daarnaast het netwerk waar je op zit, en de firmware die je in combinatie gebruikt... Dus ik denk dat ik gewoon me chances moet nemen en zo'n ding in huis halen... als het niet goed werkt kan ik em altijd terugbrengen.
Kunnen jullie me misschien wat tips geven over hoe ik de lijn kwaliteit kan testen? Zijn er ook sites waar ik uitleg kan vinden over de verschillende soorten instellingen en waardes waar ik mee te maken ga krijgen als ik in dat ding zit te rommelen> ik zie erg veel termen hier voorbijkomen waar ik weinig van snap..