[Advies] PC op een binnenvaartschip (oudje)

Pagina: 1
Acties:

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mesh
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 21-08-2024

Mesh

Use the FAQing SEARCH!

Topicstarter
Heb wat advies nodig,

M'n pa vaart al jaren op een binnenvaart schip. Z'n schip is al een oudje (een scheepvaart museum wilde bod doen :P) , dus alles trilt iets meer door de motor en dingen als stroom dat via aggregaat binnenkomt en voor zover ik weet misschien een negatief effect op de gevoelige onderdelen van z'n computer kan hebben?

Inmiddels is z'n oude systeem langzamerhand echt aan vervanging toe en heeft ie mij gevraagd om een wat te gaan speuren naar een nieuw systeem.

Hij zit sinds kort ook uren achter ze pc DVD's te monteren, encoden, etc. Hij zoekt dus een robuust systeempie. Ik denk dus automatisch aan een AMD64, maar waar ik bang voor ben is dat de Fans van tegenwoordig die al flink in omvang zijn fataal kunnen zijn op zo'n schip dat dagelijks hevige trilling ondervind. Aangezien de core van AMD cpu's nogal fragide zijn.

Verder heeft ie flink veel problemen gehad met hardeschijven. Die zijn verder ook niet echt gemaakt om constant aan hevige trillen blootgesteld te worden. Kan dan wel gaan denken aan laptop HD's, maar die zijn flink prijzig. Zowiezo zat ie te denken aan een laptop.

En zowiezo misschien aan een raid opstelling, maar daar moet ik het nog even met em over hebben. Moet z'n budget nog krijgen. :)

Hoor graag jullie ideeen hierover :Y)

Signature?


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ramon
  • Registratie: Juli 2000
  • Laatst online: 11:16
Een laptop lijkt me wel beter ja eigenlijk in dit geval? :) Mocht de stroom wegvallen valt je pc niet meteen uit. En het ding kan over het algemeen wat meer trillingen aan dan een gewone pc denk ik. Alleen zal het niet makkelijk zijn een goedkope laptop te vinden waar je soepel DVD's op kan bewerken.

En RAID op een laptop is natuurlijk geen optie.

Check mijn V&A ads: https://tweakers.net/aanbod/user/9258/


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • naftebakje
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 10:06
Ik zou toch proberen een "stevige" ophanging te maken met rubber ofzo, dus het systeem ingeklemd tussen rubbers zodat de schokken toch iets beperkt worden. Want erg gezond kan het idd niet zijn.

Als de boer zijn koeien kust, zijn ze jarig wees gerust. Varkens op een landingsbaan, leiden nooit een lang bestaan. Als de boer zich met stront wast, zijn zijn hersens aangetast. Als het hooi is in de schuur, zit het wijf bij den gebuur.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • y2kbug
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 22-09-2022
en als je voor een gewone desktop zou gaan zou je misschien moeten kijken naar een oplossing met rubber of schuimrubber tussen de pc en de compu kast om trillingen proberen voor een deel weg te filteren. Net als dat wasmachines wel op van de rubber doppen staan wegens trillingen alleen dan omgekeerd

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

De cores van de a64 zijn beschermd door een heatspreader.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ahendriks
  • Registratie: Februari 2002
  • Laatst online: 24-09 19:02
Ik ken een bedrijf dat gespecialiseerd is in PC's voor aan boord, zie www.yachtcontrol.nl
Ze verkopen 12 volts systemen speciaal voor aan boord van een schip. Wellicht is dit iets voor je vader. Daarnaast leveren ze ook speciale navigatiesystemen, wellicht is die site sowiezo intressant voor hem...

(bovenstaande is puur informatief bedoeld en niet commercieel, ik weet dat commerciele berichten niet mogen, maar ik probeer behulpzaam te zijn)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • fenrir
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online

fenrir

——-

voor compaq convertable miditowers zijn speciale trillingsvrije ophangingen te koop. (ben ff de naam kwijt, zoek ik morgen voor je op. is iig een bedrijf in de UK). zij hebben ook steunen voor TFT schermen en CRT schermen. hang je er dan nog een fatsoenlijke UPS aan dan kan je weinig gebeuren. (neem geen APC backUPS CS 500, deze kan problemen opleveren omdat hij een klein beetje lekt op de aarde draad).

heel misschien heb ik nog een anti-vibe setje liggen voor een compaq convertable minitower en een hitachi 17" tft. maar dat moet ik morgen ff bekijken. (is op mijn werk geleverd voor een schip, maar het hele dekhuis is trillingsvrij opgehangen, anti-vibe kitje is dus niet gebruikt)
en dus geheel over.

aan boord hebben we de APC weggehaald en er een Ellipse in de plaats gezet en die functioneeerd prima. APC heeft speciale modellen voor aan boord van schepen, maar die zijn alleen maar leverbaar in de VS en niet in europa (aldus APC)

houdt er ook rekening mee dat hij niet alleen trillingsvrij moet hangen, maar ook zeevast moet zitten en voldoende koele lucht moet kunnen krijgen. (hoezo paradox?) :9

[ Voor 26% gewijzigd door fenrir op 18-01-2005 20:55 ]

Van klussen krijg je grijze haren


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Entity_Razer
  • Registratie: Januari 2004
  • Laatst online: 05-03 10:56
Ja idd ruberen/ piepschuimen ophanging, probeer ook tussen je HD rack en je HD bv een "bolletje" silicone tussen te proppen, heb ik ook gedaan.

Je doet een bolletje silicone op een plank of dergelijke, laat drogen, schraap het eraf maar het moet heel blijven, maak er een gat in en steek daar je vuisje door.

Is eigenlijk een heel goedkope washer hoor maarja ,was te lui om naar de winkel te gaan =)

Maar wel, silicone houd goed trillingen tegen (en dus ook resonantie enzo :) )

maar je vader zen PC gaan inmaken in een "doos" van silicone is nu ook niet alles :s

The Idea is not to arrive at the grave, safely in a well preserved body, but to slide in sideways at 400 miles an hour screaming of pure joy


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jelvank
  • Registratie: Oktober 2004
  • Laatst online: 06-03 22:49
fenrir schreef op dinsdag 18 januari 2005 @ 20:48:

houdt er ook rekening mee dat hij niet alleen trillingsvrij moet hangen, maar ook zeevast moet zitten en voldoende koele lucht moet kunnen krijgen. (hoezo paradox?) :9
Het is een binnenvaartschip, dus al te veel zal dat niet heen en weer gaan, hooguit (een klap) bij het aanleggen. Heb zelf wel eens een systeempje op gehangen in een touwconstructie. Dit was op een groot zeezeilschip, waar dus het heen en weer gaan wél het grootste probleem was. Nadeel was toen dat de boel (vooral het scherm) wel erg meebewoog en dat was niet zo practisch. Denk wel dat zoiets ook best goed werkt tegen trillingen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DaCoTa
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 15-10 17:42
Zowiezou overgaan op een laptop, en mocht je niet kunnen garanderen dat de ruimte droog blijft, externe monitor (evt inbouwen in waterdichte kast met lexaal ervoor) met externe muis/tob combinatie. Zak met reserve muizen/toetsenborden mee en je kunt gaan. Als je de laptop op een dockingstation zet of ophangt in wat rubber (oude tuinslang of fietsband) heb je van trillingen ook geen last meer. Enige wat verder rest is een converter om van 12V of 24V naar whatever wat de laptop nodig heeft om te draaien. Eerst naar 230V en weer terug is nogal zonde.

Ik heb veel ervaring met de combinatie van zeezeilen en computers en dat wil je niet met een gewone desktop, die rammelen gewoon uit elkaar waar je bij staat. Laptops zijn, mits je ze niet (in het water) laat vallen, solide en stevig, kan niet zoveel aan stuk.

Voor videomontage is een gemiddelde laptop misschien minder geschikt, maar als ik het zo lees is het primair een computer aan boord en pas secundair een montagestudio, dus lijken mij de eisen voor die 1e belangrijker dan de 2e.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Ik denk dat je met een notebook goedkoper uitbent dan bij Yachtcontrol.

Acer Aspire 1511 is een wel dik maar zeer robuust notebook.

En misschien wel interresant voor u.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • fenrir
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online

fenrir

——-

die anti tril dingen zijn wel erg prijzig zie ik nu
http://www.marinersystems.com

maar werkt wel erg goed.

ik weet niet op wat voor schip het moet komen te staan, maar hun spullen zijn wel allemaal type goedgekeurd door de klassificatie-bureau's. (en voor zeevaart is dat heel belangrijk! )

Van klussen krijg je grijze haren


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Freee!!
  • Registratie: December 2002
  • Laatst online: 09:01

Freee!!

Trotse papa van Toon en Len!

fenrir schreef op woensdag 19 januari 2005 @ 19:23:
<knip>
ik weet niet op wat voor schip het moet komen te staan
Of je leest goed:
Osdorp-Dude schreef op dinsdag 18 januari 2005 @ 19:55:
<knip>
M'n pa vaart al jaren op een binnenvaart schip. Z'n schip is al een oudje
Oud binnenvaartschip dus.

The problem with common sense is that sense never ain't common - From the notebooks of Lazarus Long

GoT voor Behoud der Nederlandschen Taal [GvBdNT


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Lord Llurch
  • Registratie: April 2004
  • Laatst online: 16-06-2012

Lord Llurch

graftakke

Zet de PC niet neer, maar hang hem op ! aan rubber ringen waar ook uitlaten mee aan auto's hangen. ik zou voor je pa een raid1+0, of raid 5 kiezen. hang ook een UPS aan de voeding.

Afbeeldingslocatie: http://apcmedia.apcc.com/resource/images/500/Front_Left/BK350-GRFL.jpg


je contaminatie fragide vind ik trouwens een de mooiste van de afgelopen tijd....! Afbeeldingslocatie: http://www.gabber.nl/forum/images/smiles/icon_lol.gif

There is one more thing: It's been emotional


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Termi
  • Registratie: Augustus 2001
  • Laatst online: 08:17
Gewoon in rubbere ringen hangen de hele pc , en god mag blij zijn als alles het blijft doen :). Gewoon raid 0, daar boven begint het een beetje onzinnig te worden in mijn ogen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • rapture
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 10:20

rapture

Zelfs daar netwerken?

Laptop is een interessantste keuze:
- Het werkt standaard op batterijen, dat is veel beter dan de UPS'en dat we nog kunnen betalen. Reken eens uit hoeveel het kost om minstens 3 uren lang continue 500W te trekken (scherm niet vergeten). (1100+ euro)
- Laptops worden overal meegesleurd, dus moet wel tegen schokken kunnen. Laptop harde schijven kunnen wat meer schokken verdragen dan een desktop harde schijf.

Als je voor een laptop kiest, zorg dan ook voor een Firewire externe harde schijf, deze zorgt ervoor dat hij DVD's kan bewerken met desktop-performance (op vlak van harde schijven). Athlon64 laptop kiezen voor performance, want het is niet echt bedoeld om rond te sleuren, meer als desktop vervanger.

[ Voor 3% gewijzigd door rapture op 19-01-2005 20:29 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • martijn_tje
  • Registratie: Mei 2004
  • Laatst online: 06:31
Termi schreef op woensdag 19 januari 2005 @ 19:45:
Gewoon in rubbere ringen hangen de hele pc , en god mag blij zijn als alles het blijft doen :). Gewoon raid 0, daar boven begint het een beetje onzinnig te worden in mijn ogen.
Met raid 0 ben je dus alle data kwijt als er 1 van de schijven stuk gaat. Dat risico lijkt me te groot in een trillende omgeving. Neem dan raid 5 met 3 schijven: heb je een redelijk veel ruimte, er mag 1 van de 3 schijven kapot gaan en je hebt snelheidswinst.

Raid met schijven van 120 gig
Raid levelMinimum aantal schijvenSnelheidVeiligheidRuimte
0 2 verdubbeling 1 stuk alles weg 240 gig
1 2 ~het zelfde 1 schijf mag stuk 120gig
5 3 veel sneller als 1 schijf 1 schijf mag stuk 240 gig

[ Voor 6% gewijzigd door martijn_tje op 20-01-2005 21:03 ]

Sony A6600 + Sigma 16 f/1.4, Tamron 17-70 f/2.8, Sigma 30 f/1.4, Sigma 56 f/1.4, Tamron 70-180 f/2.8 en Meike Mk320


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • fenrir
  • Registratie: Januari 2002
  • Niet online

fenrir

——-

Mr. Liu schreef op woensdag 19 januari 2005 @ 19:28:
[...]

Of je leest goed:

[...]

Oud binnenvaartschip dus.
beetje vriendelijker mag ook wel, ik werk in de scheepsbouw en heb dus dagelijks met schepen te maken, dan wil je nog wel eens wat door elkaar halen.

een RAID5 wil je niet, lezen is leuk, maar het schrijven schiet vaak niet op. dan kan je beter een goedkopere controller kopen en er dan een raid 1+0 van maken (of natuurlijk gewoon een raid 1). blijf je nog steeds met het probleem zitten dat hij trillingsvrij opgehangen moet worden. marinersystems heeft hier dus een speciaal systeem voor ontwikkeld en dat wordt op veel schepen toegepast (oa de vrachtschepen die bij Peters in Kampen gebouwd worden.)

voorbeeldje
Afbeeldingslocatie: http://home.clara.net/msukltdadsl/images/MS830-72dpi.jpg

combineer je een trillinsgvrije ophanging met een UPS dan heb je qua hardware nog alle mogelijkheden. een laptop is leuk, maar die vindt het ook niet fijn als die veel beweegt als er van de HD gelezen wordt.

[ Voor 5% gewijzigd door fenrir op 19-01-2005 22:56 ]

Van klussen krijg je grijze haren


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Schapie
  • Registratie: Februari 2004
  • Laatst online: 19-02 21:48

Schapie

Bleh...

En de ups is denk ik belangrijker voor het opvangen van de spannings pieken en dalen dan dat de stroom uitvalt. Een goede voeding is denk ik dan ook wel een goede aanrader (weet niet hoe een qtec veoding omgaat hiermee).

Heb je voor de pc die er nu draait (wat voor eentje?) eigenlijk ook nog speciale aanpassingen gedaan of niet ?

No signature found


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mentalist
  • Registratie: Oktober 2001
  • Laatst online: 07:41

Mentalist

[avdD]

Ik zou ook een laptop aanraden. Nee, ik weet geen knal van schepen, maar ik betwijfel of je een dergelijk forse accu op een schip hebt om een zwaar systeem soepel een aantal uren aan te drijven. Voor stroomuitval heb je daarbij dus nog een UPS nodig. Een laptop heeft met z'n accu in feite al een ingebouwde UPS, en die zal 't een stuk langer volhouden dan de gemiddelde losse UPS met een compleet systeem :P. En is een stuk zuiniger natuurlijk. Verder kan je kijken of het mogelijk is het voltage wat je aan boord hebt direct om te zetten naar het voltage wat de laptop wil, bij een gewone PC zal je hoe dan ook de omzetting naar 230V moeten maken.
misschien aan een raid opstelling
Ik neem aan dat je op raid0 doelt? Zelfs dat kan prima met een laptop. Zorg voor een laptop met firewire poorten, al dan niet met een cardbus firewire kaartje. Hang daar 2 HD's aan in externe behuizingen. Ik ga er vanuit dat het OS wel Win2K/XP zal worden, en met beide kan je met de Professional versies software raid0 gebruiken. Tip, zorg ook dat er een DVD writer aanwezig is, extern of in de laptop.. Wel zo handig voor backups (en om uiteindelijke films weg te schrijven ;)). Andere raidlevels kunnen ook, maar dan heb je een hackje nodig :).

Verder zou ik serieus naar een IBM Thinkpad kijken. Hoe het er precies aan toe zal gaan op zo'n schip weet ik ook niet, maar een Thinkpad is (binnen het consumentensegment, er zijn nog wel enkele merken die gespecialiseerd zijn in bijzonder sterke notebooks, denk aan Panasonic Toughbook b.v.) wmb. nog steeds de enige laptop waarvan ik durf te denken dat ie 't nog probleemloos doet nadat ie een paar keer van tafel is gedonderd :P

Maar echt specifiek over Processors, Mobo's & Geheugen gaat dit niet eigenlijk, al is het wel interessant imho :). Moveje dus :

Processors, Mobo's & Geheugen -> Complete Systemen & Laptops

[ Voor 16% gewijzigd door Mentalist op 20-01-2005 02:39 ]

Verstuurd vanaf mijn Computer®

Pagina: 1