[HDD] Maxtor schijf flipt?

Pagina: 1
Acties:
  • 158 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Wanneer ik achter mijn pc zit en ik start een applicatie op, hoor ik een ventilator (welke?) sneller draaien, net of "verzet de computer dan meer werk". Vanavond startte ik mijn computer op en draaide die ventilator op vol, net of was ie met iets zwaars bezig. Ik snapte dit niet en ging op onderzoek uit, maar ik wist zo gauw niet waar ik het CPU-gebruik in Windows XP Professional kon vinden.

Niet lang daarna hoorde ik een tik, even later reageerden de openstaande vensters niet meer en een paar tellen later had ik een vastloper, hij reageerde dus nergens meer op.

Bij een reset kreeg ik prompt de melding: "Ongeldige systeemdiskette, vervang de diskette en druk op een toets".

Ik heb geboot vanaf een bootdisk, en via MS-Dos de schijf benaderd: gaat prima.

Ik heb de HD in een andere PC gezet, en ook via daar kan ik hem benaderen (heb inmiddels gebackupt). Het vreemde is echter dat wanneer ik de schiijf in die andere PC zet, ik twee keer de C-schijf zie van de oude HD. Even wat duidelijker: de pc waar ik hem in zet heeft 3 partities, de HD waar het om draait heeft er 4. Dat zouden er samen 7 zijn, maar ik heb er 8. De C-schijf van de HD uit de andere computer staat twee keer in Deze computer of Windows Verkenner. Het is ook een hele vreemde rangschikking:
C
D (C-schijf van "andere" HD)
E
F
G (D-schijf van "andere" HD)
H (E-schijf van "andere" HD)
I (F-schijf van "andere" HD)
J (C-schijf van "andere" HD) (2e keer dus!)

Weet iemand wat hier aan de hand is? Is m'n harde schijf ten eind?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Toevoeging: Ik heb een Maxtor D740X 40 GB 7200 RPM schijf. Ik draai een AMD Athlon XP 1800+ op een MSI KT3 Ultra-ARU, met 512 MB geheugen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Verwijderd schreef op 03 September 2003 @ 23:04:
Toevoeging: Ik heb een Maxtor D740X 40 GB 7200 RPM schijf. Ik draai een AMD Athlon XP 1800+ op een MSI KT3 Ultra-ARU, met 512 MB geheugen.
Beetje loze kick dit. Om iets toe te voegen, moet je de Afbeeldingslocatie: http://gathering.tweakers.net/global/templates/got/images/icons/edit.gif (edit-knop) gebruiken. :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MarkyB
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

MarkyB

The original

Na de backup, kan je volgens mij het beste alle partities weggooien, nieuwe aanmaken en alles formatteren. hierna je OS erop zetten en kijken of het beter is. het gekke is dat 'ventilator' geluid, wat meer lijkt op een cd in je cdrom station.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pearl
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 23-08 10:43
Fixmbr vanaf de XPcd repairconsole proberen of PM draaien vanaf je PC waar je nu op zit en kijken met Ptinfo en/of Ptedit.

Een specialist weet alles van niks en een generalist weet niks van alles.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Marten
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 15-08 08:43
Verklaring voor dat geluid heb ik ook niet (niet als van de HD moet komen iig), maar zou je eens met PartInfo (gratis tooltje van PowerQuest; Win9x/ME, WinNT/2000/XP/2003, en ik denk dat deze voor dos is, maar dat weet ik niet zeker) de partitieinformatie kunnen opvragen en deze hier neer zetten?

Edit: Wat Pearl dus zegt, maar ik heb lekker linkjes :)

[ Voor 6% gewijzigd door Marten op 03-09-2003 23:20 ]


Verwijderd

heb je al voor de gein onder beheren gekeken onder xp of 2k?
dan kan je namelijk zien hoe windows met je partieties om gaat en hoe hij ze ingesteld heeft. mischien wordt het dan duidelijker waar het probleem exact zit


Dat harder draaien van die ventilator kan mischien de voeding van je pc zijn.
kijk eens of hij minder hard draait als je minder hardware tegelijk aansluit Controleer ook even of je voeding wel 300W of hoger is. is hij maar 250 225W kan dat eventueel het probleem zijn waardoor je hd crashte *onvoldoende vermogen waardoor de motor van de drive even stil gestaan heeft en weer aan ging (die klik kan dan de schijf kop zijn die dan van rust positie terug naar aktieve positie ging omdat hij even uit is geweest)*

  • Madrox
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 22:42

Madrox

Oh, Pharaoh!

100% zeker dat je jumpers/kabels juist zitten :? Soms lijkt het nml. goed te werken, problemen komen pas maanden later.....

Voor upgrade, complete zelfbouw, herstellen van windows/software klik hier!


Verwijderd

Topicstarter
Ik heb de schijf inmiddels geheel gebackupt. Daarna met FDISK opnieuw partities aangemaakt, en in DOS alle 4 partities geformatteerd.

Ik start op van de Windows XP Professional cd-rom. "Press any key to boot from CD...". Wanneer ik vervolgens op een toets druk, krijg ik WEER te zien: "Ongeldige systeemdiskette, vervang de diskette en druk op een toets..."

Wie o wie? :(

  • Pearl
  • Registratie: September 2002
  • Laatst online: 23-08 10:43
Stuk, stuur hem maar naar mij. :P

Biosreset proberen en opnieuw instellen, pm onder dos later repareren, Maxtortool de MBR opnieuw laten schrijven, eerste regel uitvoeren, tja is nie goe hè.

"Lowformat" ( denk niet dat 't helpt ) proberen, of het is de opstartsector die niet goed meer is.

Een specialist weet alles van niks en een generalist weet niks van alles.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Sorry voor het late antwoord, maar ik heb een tijdje zonder internet gezeten.

Ik heb een bios reset gedaan (hardwarematig, batterijtje eruit/erin) en alles opnieuw ingesteld. Setup gestart, maar bij het checken van de C-schijf kreeg ik een melding (zoiets als) "Drive C is corrupt, setup will close now."
Scandisk onder dos gedaan, leverde niets op. Schijf gepartitioneerd en geformatteerd naar 1 schijf. Weer setup opgestart, en wonderbaarlijk voltooide de installatie perfect. Windows draaide weer, dus ik weer de schijf partitioneren naar 4 schijven, formatteren en Windows weer installeren. Ook nu ging de installatie zonder problemen.

Ik had de hoop dat het probleem voorbij was. Toen ik echter de cd van MS Office XP erin deed, hoorde ik weer dezelfde tik uit de kast, harde schijf uit en een seconde later ook weer aan. Drie seconden later weer zo'n tik, HD ging weer uit en aan en drie seconden later WEER hetzelfde. Setup startte echter wel op en er was verder niets meer aan de hand.

Ik weet het niet, maar volgens mij is mijn harde schijf aan het sterven... zat ook nog te denken aan een voeding die de spanning niet helemaal goed meer doorgeeft en dat daardoor de HD zo nu en dan uitvalt, maar dan zouden er meer dingen moeten uitvallen dacht ik zo...

Edit: Maxtor Powermax geeft aan dat de schijf geheel errorfree is (heb een paar keer de test laten runnen).

[ Voor 5% gewijzigd door Verwijderd op 08-09-2003 13:53 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Wim8282
  • Registratie: Oktober 2002
  • Laatst online: 08:25
http://gathering.tweakers..._message/16985205#idebrak
Ik denk dat je misschien een gare ide-kabel hebt of een slechte voeding.


Hmmm sorry... had niet naar de datum gekeken 8)7

[ Voor 50% gewijzigd door Wim8282 op 30-12-2003 18:20 ]

Pagina: 1