Ik denk dat het 1000 van 1000 keer zo is. De zwarte kleur bij mensen is niet het gevolg van 1 dominant gen, maar van meerdere. (Albino is een heel ander soort verschijnsel). Deze combinaties zijn heel complex en hebben als gevolg meerdere eigenschappen die veranderen.
Dat wil niet zeggen dat het daarmee onmogelijk is dat een enkele mutatie een zwarte huid ten gevolge heeft. Een albino ontstaat door een mutatie die de hele melanineproductieketen plat legt. Gevolg, een witte huid, ondanks dat alle genen die die melanineproductie zouden moeten reguleren wel aanwezig zijn. Op dezelfde manier is het mogelijk dat een mutatie ergens een cruciale regulatie zou uitschakelen waardoor melanineproductie op volle toeren draait, ondanks alle genen die dat zouden moeten reguleren.
Ik zie dit niet gebeuren als gevolg van mutaties, omdat de evolutie nou eenmaal niet zo hard gaat. Bovendien is de reden voor zo'n mutatie (mutaties gebeuren als gevolg van milieuinvloeden en niet aan de hand van een dobbelsteen) niet aanwezig.
Dergelijke mutanten kunnen gemakkelijk in 1 generatie ontstaan. Met evolutie heeft dat niets te maken, aangezien evolutie het
overleven van de meest aangepaste fenotypes betreft, iets wat voor deze hypothetische mutatie de 1000 generaties na zijn ontstaan pas duidelijk wordt. Daarnaast ontstaan vele (maar inderdaad niet alle) mutaties, helaas, wel degelijk zonder aanwijsbare milieuoorzaak, en heeft elke mens vele mutaties die de ouders niet hadden.
En, zoals hier al vaker gemeld, is een dergelijke mutant in 1 oogopslag te onderscheiden van een gevalletje allochtone melkboer omdat er meer verschillen zijn tussen zwarte Afrikanen en blanke Nederlanders dan alleen de huidskleur.
[
Voor 7% gewijzigd door
Verwijderd op 10-10-2007 16:33
]