Toon posts:

Problemen VGA op Asus laptop

Pagina: 1
Acties:
  • 132 views sinds 30-01-2008
  • Reageer

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb een probleem met mijn Asus 5WF, deze werd geleverd met Windows XP. Alles werkte toen prima, maar ben later overgestapt op Vista. Omdat ik hier wat andere problemen mee had (zie dit topic) die ik niet heb kunnen oplossen, ben ik vorige week weer terug gegaan naar XP m.b.v. recovery cd.

Alles werkt prima op de laptop zelf. Maar wanneer ik er een extern scherm op aansluit (Samsung SyncMaster 225bw op VGA) krijg ik, pas wanneer ik in windows zit, horzontaal bewegende strepen in beeld. Ze zijn alleen te zien op een egale achtergrond, maar zorgen voor een heel erg onrustig beeld. Het lijkt ook erger te zijn wanneer ik beweeg met de muis.

Wat ik al heb geprobeerd (zonder resultaat):
  • Ander scherm (twee keer het zelfde type, een keer ander scherm, een keer m'n lcd tv)
  • Laatste drivers van Asus opnieuw installeren van
  • Laatste drivers van Intel opnieuw installeren
  • Andere resolutie geprobeerd
  • Beeldschermdrivers van Samsung geinstalleerd
Iemand een idee wat dit kan zijn?

  • TERW_DAN
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

TERW_DAN

Met een hamer past alles.

Probeer eens om een iets hogere frequentie naar de ext monitor te sturen. Standaard zal dit op 60Hz staan, zet dit eens op 75Hz, hoe vaag het ook is, maar met sommige TFTs heb je dan scherper en stabieler beeld.

Verwijderd

Topicstarter
Ik kan bij de eigenschappen van het beeldscherm alleen kiezen voor 60Hz.

Verwijderd

Topicstarter
Toen ik gister mijn laptop nogmaals op de tv aansloot om een film te kijken, merkte ik dat er ook ruis zit op het audio signaal. Er is constant een hoge piep te horen, maar wanneer ik de muis beweeg wordt het sterker. Als ik de VGA kabel uittrek is het weg. :?

Verwijderd

Topicstarter
Laatste vraag:

Ik heb nu een volledige herinstallatie gedaan ,opnieuw XP volledig met fabrieksinstellingen en software, maar het probleem blijft zicht voordoen. Ik merk dat de strepen en het gepiep er alleen zijn wanneer de CPU niet in gebruik is. Wanneer ik dus iets zwaars opstart, of ik doe een virus scan o.i.d. is het er niet. :?

Lijkt mij dat dit duidt op een hardware probleem, of niet?

  • Supremes
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 07-06 17:09
Iets met spanning lijkt me, gezien de piep die weggaat als je de beeldschermkabel eruittrekt of als je proc niks te doen heeft. Maar ik ben geen expert :) Bel eens Asus op, misschien kunnen zij je meer vertellen. Wel duidelijk een HW probleem.
Pagina: 1