Reg. datum: 01 juni 2004
Het grote *Asus WL-x00g topic *
Pagina: 1 2 3 4 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 last
Reageer Nieuw TopicReg. datum: 01 juni 2004
Intel E6600 | Asus P5b Deluxe Wifi-AP | Arctic Cool T2 500W | 2 x 1Gb Kingston HyperX PC6400 | MSI X1950Pro 256 Mb | Seagate 320 Gb SATAII | Maxtor DiamondMax20 250 Gb SATA | Samsung 226CW | NEC 7170S DVD RW | D-Link DIR655 |
Reg. datum: 01 juni 2004
Got Leenucks? | Arch Linux: power in simplicity | OpenWRT: Empower your router | Blog thingy
Reg. datum: 01 juni 2004
Ik heb zelf mijn harddisk in drie stukken gepartitioneerd;quote:vanWalsum schreef op zondag 24 juni 2007 @ 14:41:
Ga vandaag alles maar eens opnieuw configureren denk ik. Want dit schiet niet lekker op zo.
Op dit moment ligt dus alles plat, maar het rare is, het script voor het automounten als /opt werkt niet. Wanneer ik de router reboot blijft hij gewoon /tmp/harddisk mounten, en dus geen /opt. Ik kom er niet achter.
partitie 1 is een fat32 partitie, waar ik eigenlijk niks mee doe, partitie 2 is ext3 waar de hele meuk op staat en gemount wordt als opt, en de derde is swap.
de fat32 wordt automatisch gemount onder /tmp/harddisk, bij mij.
Met Gparted live boot cd (gratis te downloaden, voor alle soorten partities bruikbaar, dus ook fat en ntfs) en dan de disk aan je pc hangen kan je alle partities resizen indien nodig zonder dataverlies.
voor de duidelijkheid even mijn post-boot:
code:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
45
46
47
48
49
| #!/bin/sh
# Start SSH Server over port 443
dropbear -g -p 443
# test if USB disc has been attached
# if not - then insert needed modules
if [ ! -d /dev/discs ]
then
insmod scsi_mod && insmod sd_mod && insmod usb-storage && sleep 5
fi
# wait for /opt to mount max 30sec
mount /dev/discs/disc0/part2 /opt
i=0
while [ $i -le 30 ]; do
if [ -d /opt/etc ]
then
break
fi
sleep 1
i=`expr $i + 1`
done
# Activate swap
swapon /dev/discs/disc0/part3
# Run all active services - active means starts with S
/opt/etc/init.d/rc.unslung
# Write DNS server to resolv.conf
echo "nameserver 194.109.6.66" >> /etc/resolv.conf
#start Samba
/usr/sbin/smbd -D -l /opt/var/log/smbd.log -s /opt/etc/smb.conf
/usr/sbin/nmbd -D -n router -o -l /tmp -s /opt/etc/smb.conf
# start webserver
busybox_httpd -p 81 -h /opt/share/www
# Perform MC-settings
echo "export TERMINFO=/opt/share/terminfo">>/etc/profile
echo "alias mc=\"mc -c\"">>/etc/profile
#start webcam drivers and executable
insmod videodev.o
insmod ov51x.o
insmod ov518_decomp.o
/opt/bin/palantir -C /opt/etc/palantir.conf -q |
Online opbrengst van m'n zonnepanelen: http://solar.reinieren.net
ik wild de printer(en eventuele USB hardisk) namelijk niet bij de modem hebben staan.
2printer is een canon ip5200 maar dat maakt denk niet zoveel uit.
3werkt het printer delen met de WL-500 ook knap met vista? momenteel met windowsXP printer delen namelijk niet.
edit
1draadloze client moeten lukken met dd-wrt, maar kan deze dan nog wel als printserver dienen?
2canon ip4200 wordt wel ondersteunt. ik gok ermaar op dat dit werkt
3 onbekend
Tazzios wijzigde dit bericht 09-07-2007 23:36 (22%)
Reden: antwoordjes
mijn eerste intel! e4400 Asus P5B-E onder de voeten
mijn eerste intel! e4400 Asus P5B-E onder de voeten
Bah, niet kicken....quote:Tazzios schreef op maandag 09 juli 2007 @ 10:02:
1kan ik de WL-500 ook als DRAADLOZE printserver gebruiken?
ik wild de printer(en eventuele USB hardisk) namelijk niet bij de modem hebben staan.
2printer is een canon ip5200 maar dat maakt denk niet zoveel uit.
3werkt het printer delen met de WL-500 ook knap met vista? momenteel met windowsXP printer delen namelijk niet.
edit
1draadloze client moeten lukken met dd-wrt, maar kan deze dan nog wel als printserver dienen?
2canon ip4200 wordt wel ondersteunt. ik gok ermaar op dat dit werkt
3 onbekend
1) Neem aan dat je modem dus ook draadloos is? Dan zet je gewoon een Bridge op. Dat kan ook al met de default firmware.
2) Weet ik niet, check http://wl500g.info
3) Een printer via het netwerk aanbieden werkt anders, je maakt dan een lokale printer aan, die ipv een LPT poort een IP poort krijgt. Heeft dus niks met delen te maken, windows weet in feite niet eens dat ie gedeeld wordt. Voor zover ik gezien heb werkt dat in vista ook gewoon.
Online opbrengst van m'n zonnepanelen: http://solar.reinieren.net
bridge? WDS bedoel je? WPA kan dan volgens mij alleen met n preshared key ofzo*quote:miloman schreef op woensdag 11 juli 2007 @ 22:06:
Over het bridgen: is er iemand die het werkend heeft met WPA? Ik probeer het met een wl500g en een wl500g dlx, maar werkt alleen t/m WEP128.
*aan deze uitspraak kunnen geen rechten worden ontleend
mijn eerste intel! e4400 Asus P5B-E onder de voeten
Voluit: WPA-PSK, TKIP. 1 wl mag in hybride, ander maakt me niet uit. Hoef alleen een verbinding van beneden naar boven, en beneden surfen!quote:Tazzios schreef op donderdag 12 juli 2007 @ 18:42:
[...]
bridge? WDS bedoel je? WPA kan dan volgens mij alleen met n preshared key ofzo*
*aan deze uitspraak kunnen geen rechten worden ontleend
http://www.polarcloud.com/tomatofaq#how_do_i_use_wdsquote:miloman schreef op donderdag 12 juli 2007 @ 19:51:
[...]
Voluit: WPA-PSK, TKIP. 1 wl mag in hybride, ander maakt me niet uit. Hoef alleen een verbinding van beneden naar boven, en beneden surfen!
hier gebruiken ze WDS met AES
mijn eerste intel! e4400 Asus P5B-E onder de voeten
Reg. datum: 18 juli 2007
Ik heb mijn router (WL500g) al jaren naar tevredenheid maar het is me nog steeds niet gelukt om er een hd (20 Gb) aan te hangen en deze als server werkend te krijgen. MIjn engels is niet echt goed dus ik zit met een probleem.
Wie o wie kan me haarfijn uitleggen(eventueel telefonisch) wat ik precies moet doen, of wie wil dit voor mij doen? Ik heb er de laatste Olegfirmware opstaan.
Ik hoop graag snel van iemand te horen.
Op het moment is de situatie hier zo:
Beneden in de meterkast hangt een Senao accespoint, omdat ik geen mogelijkheid heb tot kabel naar zolder (ivm. ouders), heb ik het momenteel opgelost door op zolder een Accespoint als bridge in te stellen. Vervolgens heb ik daarop weer al mijn pc's zitten (bedraad). Dat werkt perfect dit is echter met een (lach niet) Sweex
Nu lijkt mij dit voor de asus geen enkel probleem maar ik vraag het toch maar, kan deze ook gebruik maken van een willekeurig accespoint als wireless bridge? (geen WDS)
Ik gebruik geen WEP (wel mac) filtering op de Senao anders werkt het niet, maar das voor mij opzich geen probleem, en ook dat je niet zoals bij WDS gebruik kan maken het asus accespoint als accespoints voor overige clients is ook geen probleem, die Saneo voorziet het hele huis, en is zo sterk die kan de halve straat haast bereiken
WS: E6600, Asus P5B Dlx, 2x 1gb OCZ 4-4-4-15 , x1950GT, 2x WD3200AAKS (raid 0) + 1x WD3200KS, Pioneer dvr108, Dell 2005FPW 20,1", Lian-Li V1200B | Server: 2400+, 512mb, 2x160gb 8mb, | Laptop: Apple Macbook, 2,4ghz, 2gb, 160gb, OSX 10.5.4
Reg. datum: 01 juli 2007
Je moet alleen even kijken of ze de zelfde standaardt hebben.
Dan had ik zelf ook nog een vraag:
Ik heb ook een wl 500gp alles werkt tot nu toe prima behalve de torrent client.
Ik heb op internet gezocht maar vrij weinig gevonden.
Als ik een torrent toe voeg geeft hij aan queued.
Dit blijft zo staan tot in het oneindige.
Is hier een oplossing voor?
ik wilde al bijna openwrt installeren, maar is toch niet nodig. Wel moet ik zeggen dat de instellingen bijzonder alogisch zijn voor mijn situatie het volgende moest ik doen:
-operation mode: acces point (logisch, gebruik geen WAN poort).
-wireless > advanced > Ethernet bridge (logisch heb geen WDS accespoint beneden).
-wireless > bridge > WDS only (niet logisch er is hier geen WDS te herkennen, dit zijn exact dezelfde instellingen als je de vorige stap in WDS en AP mode hebt staan, echter werkt het dan niet).
dit had eigenlijk infrastructure mode moeten heten, maarja beter goed verstopt dan dat het niet werkt
schema voor verduidelijking:

WS: E6600, Asus P5B Dlx, 2x 1gb OCZ 4-4-4-15 , x1950GT, 2x WD3200AAKS (raid 0) + 1x WD3200KS, Pioneer dvr108, Dell 2005FPW 20,1", Lian-Li V1200B | Server: 2400+, 512mb, 2x160gb 8mb, | Laptop: Apple Macbook, 2,4ghz, 2gb, 160gb, OSX 10.5.4
Reg. datum: 30 juli 2007
Het probleem is dat de modem (een Zyxel Prestige 650-R) de router niet herkend. Ik moet de instelling van de router op 10mbs, half duplex zetten. Ook als hij zo ingesteld staat ziet de modem de wl-500gp als 100mbs. Ik heb alles afgelopen weekend geprobeerd, en het wil maar niet lukken. (ook het ip adres vd router staat al op 192.168.0.1, anders heeft hij een ip conflict met de modem. Dit is tevens hetzelfde adres als de huidige router). Heeft een van jullie door wat mijn fout is?
Bij voorbaat dank
als je als subnet 255.255.255.0 is moet je niet bij de eerste 3 groepen andere cijfers gaan neerzetten
anders kunnen ze elkaar niet zien omdat ze in een ander subnet zitten
routers lekker opvolgend nummeren dus: 192.168.1.1 , 192.168.1.2 ect
Tazzios wijzigde dit bericht 01-08-2007 23:18 (15%)
mijn eerste intel! e4400 Asus P5B-E onder de voeten
Reg. datum: 29 september 2004
http://www.macsat.com/macsat/content/view/25/29/
Onderaan deze site staat het volgende.
One of my readers have brought to my attention, that after following the guide, the ftp server kept rejecting him to login. He then reconnected his harddrive, and after that it worked. Maby worth a try if you are having problems getting it to work. Thanks to William de Wit for this input !
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ik heb de usb drive afgekoppeld, de wl500gp ge-reboot. De hdd weer aangesloten en nog een keer een reboot gedaan. Maar de server blijft me maar rejecten. Waar kan dit aan liggen? Als jullie config files moeten zien, dan hoor ik het wel.
gebruik je wel de juiste accounts, volgens mij gebruikt hij de accounts die in de passwd file zitten, dus waarmee je in telnet/putty whatever inlogt. probeer eens een additioneel account aan te maken en daarmee in te loggen, kijken of het dan wel werkt. tip; installeer ook ff het ipkg package adduser.quote:vanWalsum schreef op dinsdag 07 augustus 2007 @ 15:44:
Ik heb een probleem met mijn fp server. VSFTPD draait. Maar ik kan met geen mogelijkheid inloggen. Alle instellingen zijn goed.
http://www.macsat.com/macsat/content/view/25/29/
Onderaan deze site staat het volgende.
One of my readers have brought to my attention, that after following the guide, the ftp server kept rejecting him to login. He then reconnected his harddrive, and after that it worked. Maby worth a try if you are having problems getting it to work. Thanks to William de Wit for this input !
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ik heb de usb drive afgekoppeld, de wl500gp ge-reboot. De hdd weer aangesloten en nog een keer een reboot gedaan. Maar de server blijft me maar rejecten. Waar kan dit aan liggen? Als jullie config files moeten zien, dan hoor ik het wel.
Online opbrengst van m'n zonnepanelen: http://solar.reinieren.net
Reg. datum: 29 september 2004
Aug 8 23:28:17 xinetd[145]: START: ftp pid=174 from=192.168.1.52
Aug 8 23:28:17 xinetd[145]: START: ftp pid=176 from=192.168.1.52
Aug 8 23:28:18 xinetd[145]: START: ftp pid=178 from=192.168.1.52
Aug 8 23:28:19 xinetd[145]: START: ftp pid=180 from=192.168.1.52
Aug 8 23:28:23 xinetd[145]: START: ftp pid=182 from=192.168.1.52
Aug 8 23:28:23 xinetd[145]: START: ftp pid=184 from=192.168.1.52
Dit is trouwens de log welke ik uit et status scherm krijg van de router direct na een paar keer geprobeerd te hebben om in te loggen.
vanWalsum wijzigde dit bericht 08-08-2007 23:29 (42%)
Reg. datum: 29 september 2004
[20:04:28] SmartFTP v2.5.1006.18
[20:04:28] Resolving host name "213.46.58.66"
[20:04:28] Connecting to 213.46.58.66 Port: 21
[20:04:28] Connected to 213.46.58.66.
[20:04:28] 500 OOPS: vsftpd: not found: directory given in 'secure_chroot_dir':/opt/usr/share/empty
[20:04:28] 500 OOPS: child died
[20:04:28] Cannot login waiting to retry (30s)...
[20:04:28] Server closed connection
EDIT, heb het nu opeens werken. Geen idee hoe en waarom, maar het werkte na het opnieuw copyen en pasten van de chroot.
vanWalsum wijzigde dit bericht 10-08-2007 20:30 (82%)
Reg. datum: 29 september 2004
Hieronder wat logjes van smartftp bij het inloggen. De 1e log is bij het inloggen van buitenaf, en de 2e log is van het kopieren van een bestand.
[13:41:25] SmartFTP v2.5.1006.18
[13:41:25] Resolving host name "213.46.58.66"
[13:41:25] Connecting to 213.46.58.66 Port: 21
[13:41:25] Connected to 213.46.58.66.
[13:41:25] 220 Welcome to FTP server.
[13:41:25] USER vanwalsum
[13:41:25] 331 Password required for user vanwalsum.
[13:41:25] PASS (hidden)
[13:41:26] 230 User vanwalsum logged in.
[13:41:26] SYST
[13:41:26] 215 UNIX Type: L8 (Linux).
[13:41:26] Detected Server Type: UNIX
[13:41:26] FEAT
[13:41:26] 503 Command not understood.
[13:41:26] TYPE I
[13:41:26] 200 Type set to I.
[13:41:26] REST 0
[13:41:26] 350 Resume request successful.
[13:41:26] PWD
[13:41:26] 257 "/" is current directory.
[13:41:26] TYPE A
[13:41:26] 200 Type set to A.
[13:41:26] PASV
[13:41:26] 227 Entering Passive Mode (192,168,1,1,4,7)
[13:41:26] Opening data connection to 192.168.1.1 Port: 1031
[13:41:26] LIST -aL
[13:41:47] Een verbindingspoging is mislukt omdat de verbonden party niet correct heeft geantwoord na een bepaalde tijd, of de gemaakte verbinding is mislukt omdat de verbonden host niet heeft geantwoord.
[13:42:47] Timeout (60s).
[13:42:47] Active Help: http://www.smartftp.com/support/kb/74
[13:42:47] Client closed the connection.
[13:42:47] Automatic failover of data connection mode from "Passive Mode (PASV)" to "Active Mode (PORT)".
[13:42:47] Resolving host name "213.46.58.66"
[13:42:47] Connecting to 213.46.58.66 Port: 21
[13:42:47] Connected to 213.46.58.66.
[13:42:47] 220 Welcome to FTP server.
[13:42:47] USER vanwalsum
[13:42:47] 331 Password required for user vanwalsum.
[13:42:47] PASS (hidden)
[13:42:47] 230 User vanwalsum logged in.
[13:42:47] SYST
[13:42:47] 215 UNIX Type: L8 (Linux).
[13:42:47] Detected Server Type: UNIX
[13:42:47] FEAT
[13:42:47] 503 Command not understood.
[13:42:47] PWD
[13:42:47] 257 "/" is current directory.
[13:42:47] TYPE A
[13:42:47] 200 Type set to A.
[13:42:47] PORT 10,0,0,150,5,43
[13:42:48] 200 PORT command successful.
[13:42:48] LIST -aL
[13:42:48] 150 OK
[13:42:48] 1065 bytes transferred. (69,3 KB/s) (15 ms)
[13:42:48] 226 Transfer complete.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
[13:43:29] Resolving host name "213.46.58.66"
[13:43:29] Connecting to 213.46.58.66 Port: 21
[13:43:29] Connected to 213.46.58.66.
[13:43:29] 220 Welcome to FTP server.
[13:43:29] USER vanwalsum
[13:43:29] 331 Password required for user vanwalsum.
[13:43:29] PASS (hidden)
[13:43:29] 230 User vanwalsum logged in.
[13:43:29] SYST
[13:43:29] 215 UNIX Type: L8 (Linux).
[13:43:29] Detected Server Type: UNIX
[13:43:29] FEAT
[13:43:29] 503 Command not understood.
[13:43:29] TYPE I
[13:43:29] 200 Type set to I.
[13:43:29] REST 0
[13:43:29] 350 Resume request successful.
[13:43:29] PWD
[13:43:29] 257 "/" is current directory.
[13:43:29] CWD /backups/Opa 80
[13:43:29] 250 CWD command successful.
[13:43:29] PWD
[13:43:29] 257 "backups/Opa 80/" is current directory.
[13:43:29] Remote file exist check: "P1000923.JPG".
[13:43:29] SIZE P1000923.JPG
[13:43:29] 501 Error in parameters.
[13:43:29] SIZE not supported.
[13:43:29] MDTM P1000923.JPG
[13:43:29] 501 Error in parameters.
[13:43:29] Obtaining file information (size/date) from directory listing.
[13:43:29] TYPE A
[13:43:29] 200 Type set to A.
[13:43:29] PASV
[13:43:29] 227 Entering Passive Mode (192,168,1,1,4,8)
[13:43:29] Opening data connection to 192.168.1.1 Port: 1032
[13:43:29] LIST -aL
[13:43:51] Een verbindingspoging is mislukt omdat de verbonden party niet correct heeft geantwoord na een bepaalde tijd, of de gemaakte verbinding is mislukt omdat de verbonden host niet heeft geantwoord.
[13:44:51] Timeout (60s).
[13:44:51] Active Help: http://www.smartftp.com/support/kb/74
[13:44:51] Client closed the connection.
[13:44:51] File "P1000923.JPG" not found in directory listing.
http://213.46.58.66:81/vsftpd.conf Hier kan je mijn config file downloaden.
Reg. datum: 15 oktober 2001
Ik heb vanalles geprobeerd maar weet eigenlijk niet eens of het wel compatible is onder Windows Vista Ultimate x64. Dus voor ik mijzelf nog meer frustreer is het wel prettig om te weten of het uberhaupt kan werken.
Pagina: 1 2 3 4 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 last