Cookies op Tweakers

Tweakers maakt gebruik van cookies, onder andere om de website te analyseren, het gebruiksgemak te vergroten en advertenties te tonen. Door gebruik te maken van deze website, of door op 'Ga verder' te klikken, geef je toestemming voor het gebruik van cookies. Wil je meer informatie over cookies en hoe ze worden gebruikt, bekijk dan ons cookiebeleid.

Meer informatie
Toon posts:

Parkeerboete/naheffing, bezwaar kansrijk?

Pagina: 1
Acties:

  • Ardana
  • Registratie: januari 2003
  • Laatst online: 21:37

Ardana

Moderator General Chat

Army of undead unicorns

Topicstarter
Vandaag ben ik naar een vriendin gegaan. Als je daar parkeert, moet je parkeerbelasting betalen. Mijn vriendin is daar inwoner, en ze heeft een digitaal visite-kaart/ding. Ze heeft me dan ook netjes aangemeld, van 10:00 tot 11:30. Ik wist dit echter niet, ik wist niet meer dan: het is geregeld, je bent aangemeld.

Toen ik echter om 11:40 bij m'n auto kwam, was de parkeerwacht net geweest, en had hij om 11:37 een parkeerboete/naheffingsaanslag uitgeschreven.

Ik vind het echt heel suf dat ik om een verschil van 7 (10) minuten een bon van bijna € 65 krijg.

Behalve de standaard "je moet het altijd aanvechten", heeft dit enige kans van slagen?

In de APV staat:

[q]Artikel 2. Belastbaar feit
Onder de naam “parkeerbelastingen” worden de volgende belastingen geheven:
a.
een belasting ter zake van het parkeren van een motorvoertuig op een bij, dan wel krachtens de bij deze verordening behorende en daarvan deel uitmakende tarieventabel in de daarin aangewezen gevallen door het college te bepalen plaats, tijdstip en wijze;
b.
een belasting ter zake van een van gemeentewege verleende vergunning voor het parkeren van een motorvoertuig op de in die vergunning aangegeven plaats en wijze.[/]
en
[q]Artikel 8. Termijnen van betaling
1.
De belasting bedoeld in artikel 2, onderdeel a, moet overeenkomstig de aangifte worden betaald bij de aanvang van het parkeren;
2.
In afwijking van het bepaalde in het eerste lid moet de belasting overeenkomstig de aangifte worden betaald binnen een maand na het einde van het parkeren, indien het bij de aanvang van het parkeren in werking stellen van de parkeerapparatuur geschiedt via een (mobiele) telefoon, computer of een apparaat waarvan de functies gelijkgesteld kunnen worden aan die van een (mobiele) telefoon of computer;
3.
De belasting bedoeld in artikel 2, onderdeel b, moet overeenkomstig de aangifte worden betaald op het tijdstip waarop de vergunning wordt verleend.
4.
Een naheffingsaanslag van de belasting bedoeld in artikel 2, onderdeel a en b, moet worden voldaan op de wijze en binnen de termijn zoals vermeld op de op het motorvoertuig achtergelaten aankondiging van beschikking of de toegezonden acceptgiro.[/]

Dan lijkt het me dat, gezien de aanmelding wél gedaan is via de computer, ik geen naheffing van € 65 moet betalen, maar slechts van € 1,80, aangezien dat kennelijk de prijs is van 7 minuten parkeren...
Reeds toelichting op gekregen, niet van toepassing.

Het is dus puur een vraag of een "uitlooptijd" reëel zou zijn.

Ardana wijzigde deze reactie 05-09-2019 10:30 (63%)

Stop intimidatie bij abortusklinieken: teken de petitie hier!

Pagina: 1


Apple iPhone 11 Nintendo Switch Lite LG OLED C9 Google Pixel 4 FIFA 20 Samsung Galaxy S10 Sony PlayStation 5 Elektrische voertuigen

'14 '15 '16 '17 2018

Tweakers vormt samen met Hardware Info, AutoTrack, Gaspedaal.nl, Nationale Vacaturebank, Intermediair en Independer DPG Online Services B.V.
Alle rechten voorbehouden © 1998 - 2019 Hosting door True