Ik kan nu zeggen met de Samsung S10(+) zijn de netwerk 'problemen' echt een stuk minder geworden.
Na maanden testen en klooien is dat mijn conclusie. Met de S11 (5G) zal het allemaal nog beter worden.
Het zijn nooit echt problemen geweest, meer een kwestie van niet kunnen connecten met alle banden en/of de telefoon niet goed genoeg om banden vast te houden.
Hierbij de volgende punten:
- Telefoon gebruik in huis (goed geisoleerde [nieuwe] huizen/appartementen én in de [intercity] treinen.
De isolatie hier is zo goed dat het echt lastig wordt om een snelle/stabiele verbinding te houden.
Hier thuis ben ik zo'n 20-30 dB aan signaal kwijt. Als ik alleen al een deur open is het al zo'n 20dB beter, en loop ik naar buiten dan is het uiteraard optimaal.
- De banden en masten van providers.
Met 3G kon je echt zeggen: Provider X is slecht, want geen dekking hier en daar.
Met 4G, zeker nu, ben je compleet lokatie en mast afhankelijk.
Providers willen vaak wel masten plaatsen, maar bewoners/gemeente willen dit niet altijd.
Ook kunnen niet altijd alle banden ingezet worden, i.v.m. de groote van antennes. Denk hierbij bijvoorbeeld aan stroommasten.
Het beste om te testen is tegenwoordig de kaart erbij:
https://antennekaart.nl/kaart/
Staan er voldoende masten naast je treinspoor of snelweg? Staat er een mast dicht genoeg bij je huis of werk?
Woon je in een druk gebied, staan er masten met 3 banden of meer?
Het voordeel van de S10 is, is dat deze met alle banden kan connecten en nog snel ook.
Uiteraard zal dit alleen maar verbeteren, maar een provider de schuld geven is toch lastig. Te veel variabelen waarmee rekening gehouden dient te worden.