<?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-15"?>
<rss version="2.0"
 xmlns:rdf="http://www.w3.org/1999/02/22-rdf-syntax-ns#"
 xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
 xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom"
>
	<channel>
		<copyright>All rights reserved</copyright>
		<pubDate>Thu, 24 Jul 2008 04:22:56 GMT</pubDate>
		<lastBuildDate>Thu, 24 Jul 2008 04:22:56 GMT</lastBuildDate>
		<docs>http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss</docs>
		<description>GoT - list_messages</description>
		<image>
			<link>http://gathering.tweakers.net</link>
			<title>Gathering of Tweakers</title>
			<url>http://tweakimg.net/g/if/logo.gif</url>
		</image>
		<language>nl-nl</language>
		<link>http://gathering.tweakers.net/rss/list_messages/283757/0</link>
		<atom:link href="http://gathering.tweakers.net/rss/list_messages/283757/0" rel="self" type="application/rss+xml" />
		<title>FAQ Overige Hardware [OH] (update 14-07-07) - Overige Hardware - GoT</title>
		<webMaster>gathering@tweakers.net (Administrator)</webMaster>
		<item>
			<title>Oscar the Grouch</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/10550428?data%5Bsource%5D=rss#10550428</link>
			<author>dummy@example.com (Oscar the Grouch)</author>
			<description>donderdag 04 oktober 2001 19:38
Modbreak: Deze FAQ is oud! Zie de nieuwe OH FAQ .
FAQ Overige HardwareFAQ Overige Hardware
Op dit subforum van Got kun je terecht voor al je vragen en opmerkingen over hardware die niet ondergebracht kunnen worden in &#233;&#233;n van de andere hardware forums.

OH Moderating policy

Alles wat wordt verboden in de GoT FAQ gaat (eventueel na een waarschuwing) op slot.
Hieronder vallen: Flames, trolls en illegale dingen.
Ook op slot gaan Gevraagd / aangeboden-topics. Hiervoor kun je terecht op Vraag & Aanbod op Tweakers.net. Ook opmerkingen als 'Geef ff je e-mail dan mail ik je wat ik aanbied / wat ik er voor over heb' worden niet getolereerd.
Verder gaan alle opsomtopics op slot, aangezien niemand iets heeft aan dergelijke topics. 
Als laatste gaan ook de topics als 'Wat moet ik kopen?' en 'Is dit een goede configuratie?' op slot. Natuurlijk mag je altijd vragen wat de Tweaker een beter stuk hardware vindt, maar verwacht niet dat wij je hele PC gaan samenstellen. 
Kort door de bocht worden dus de topics waar all&#233;&#233;n de topicstarter wat aan heeft gesloten.

Het is niet de bedoeling om hier maar lukraak je topics te posten.
Heel veel vragen zijn namelijk al diverse malen gesteld en nog veel vaker ook al beantwoord. Je wordt dus vriendelijk verzocht om eerst de search te gebruiken.

Let er bij het posten van een nieuw topic goed op dat je deze stelt in het juiste forum.
Dit heeft een aantal voordelen.
De kans op een snel en duidelijk antwoord is groter als je topic in het juiste forum staat
Mensen gaan zich niet aan je ergeren omdat je je topic fout geplaatst hebt.

Welke onderwerpen horen dan niet in OH?

In OH horen geen vragen die betrekking hebben op:
Processors, moederborden (mobos) en geheugen
Videokaarten en monitoren (Videoplanken en beeldkanonnen)
Opslagmedia en I/O-controllers (Harde schijven, CD-rom- spelers en branders etc.)
Apple-hardware
Complete systemen en laptops
Overclocking en case-modding
Elektronica (dus daadwerkelijk zelf met de ingewanden van electrische apparaten stoeien)
Audio en HiFi (Geluidskaarten en speakers)
Consumentenvideo en Videobewerking (TV-kaarten, webcams, televisies, videobewerkingskaarten en wat daarbij komt kijken)
PDA's, Smartphones, GSM's en GPS-Navigatie
Portable Media Devices (MP3 spelers, draagbare videospelers etc.)
Fotografie, foto-apparatuur etc.


Het wordt niet op prijs gesteld als topics onnodig omhoog worden geschopt. Hiermee worden topic-starters bedoeld die na 5 minuten weer posten met de melding 'Heb ik nou nog geen antwoord? Weet niemand dit?'
Ook het reageren in hele oude topics is meestal ongewenst.
Als regel is gesteld dat je je topic pas na 24 uur mag kicken om opnieuw onder de aandacht te brengen.


Probeer altijd zo veel mogelijk on-topic te reageren. 
Als iemand een probleem heeft met zn PC en jij post alleen Goh das rot voor je!, dan heeft niemand daar wat aan.
Vooral de laatste tijd zie ik vaak dat mensen reageren met zon nietszeggende opmerking. Veel mensen schijnen hits te proberen te scoren op deze manier, zodat ze sneller toegang hebben tot de hidden forums Stuffis Generalis en de Huiskamer. 
Dergelijk postgedrag valt heel erg op en zal een averechts effect hebben. Dit betekent dat de Moderators je de toegang tot de hidden forums al kunnen ontzeggen voordat je er &#252;berhaupt toegang hebt. Onzinposts zullen zeer waarschijnlijk worden verwijderd.

Ga niet in een topic om een slotje lopen roepen. Als jij denkt dat een topic fout is en gesloten of verplaatst dient te worden, meld dit dan in Schop een Modje(Meldpunt Forummisbruik).

Driverrequests
Driverrequests mogen wel in OH, maar we verwachten van je dat je wel zelfinitiatief hebt om nog even zelf te zoeken op de standaard driver-sites. Voor het geval dat je niet weet wat wij bedoelen onder de standaard driver-sites hebben wij hier een lijstje voor je gemaakt met standaard stappen die je kan ondernemen als je een driver zoekt:
Als je algemeen drivers zoekt voor je kaart kan je als eerste even kijken op de volgende sites:

DriversHQ
Driverforum
Driverfiles
Driverguide (gebruik hiervoor user/pass drivers/all)
De site van de fabrikant van het product waarvan je drivers zoekt (bijvoorbeeld microsoft.com)
Google.com : Hiermee krijg je ook meestal wel je benodigde driver te pakken, zoeken op de productnaam +driver +download werkt meestal

Als je een kaart hebt waarvan standaard geen Windows XP drivers zijn gemaakt maar wel Windows 2000 drivers kan je die altijd gebruiken, deze werken in 99% van de gevallen. 
Zoals in de FAQ van Software Algemeen staat: Als je onbekende hardware in je systeem hebt, haal de kaart waarvan je drivers nodig hebt er dan desnoods uit en schrijf de nummers op die d'r op staan en zoek hiermee op Google.com

Heb je deze "stappen" ondernomen en je heb nog niet je gezochte driver (dat komt weinig voor) dan kan je een nieuw topic openen met daarin de vraag naar de drivers. 
Als je deze stappen niet hebt ondernomen en je vraagt zo naar drivers in een nieuw topic kan je erop rekenen dat je topic wordt gesloten.


Help mijn PC loopt vast / start niet meer op!

Door het toenemende aantal topics over problemen met vastlopers en het opstarten heeft BalusC een uitgebreide faq geschreven met heel wat punten die je kunt proberen om het op te lossen. De betreffende faq is te vinden @ Technische PMG FAQ: Hangen en Opstartproblemen. Mocht je hierna nog niet uitkomen, open dan wel een goed topic!


Welke modem-/[vul in] kaart heb ik?

Kijk eens bij apparaatbeheer of hij daar niet al tussenstaat.
Windows eigen systeeminfo (start > uitvoeren: msinfo32 > onderdelen).
Er zijn ook verschillende computerdiagnose programma's die je kunnen voorzien van het juiste antwoord: Unknown Device Identifier, PCIScan, Aida, Lavalys' Everest, SiSoft Sandra, Fresh Diagnose, Dr.Hardware etc..
Bij veel Pc's worden de PCI Device/Vendor ID's getoond tijdens het booten vlak n&#225; je biosinitialisatie (eventueel inschakelen in de bios). Deze kun je dan vervolgens opzoeken op http://pciids.sourceforge.net/iii/
Op elke kaart staat een FCC-nummer, deze kan je invoeren op: http://www.fcc.gov/oet/fccid/ om achter de fabrikant te komen.
Gooi alle nummers die op de stickers/print/chips staan eens 1 voor 1 door Google heen.
Op  Plasma Online kun je veelgebruikte chips in computertoepassingen nazoeken middels diverse zoek-/bladerwijzen (fabrikant, type, serienummer, FCC-ID, foto etc.)
Google Images kan handig zijn om gelijk een visuele impressie te krijgen van kaarten.
Op ModemHelp is een mooi overzicht te vinden van diverse fabrikanten en de verschillende modems uit hun assortimentZie ook: Kaart identificeren

Mocht je er dan nog niet uitkomen, open dan een topic met alle relevante informatie, zoals de resultaten van de bovenstaande suggesties, een hele duidelijke beschrijving van de layout van de kaart, nummers die op de belangrijkste chips staan, al dan niet vergezeld van een mooie tekening en/of foto. Hoe meer relevante info jij levert, des te meer handgrepen hebben wij om jou succesvol te kunnen helpen. 


Voor vragen, verbeteringen op- of aanmerkingen over deze FAQ kun je altijd contact met ons opnemen.

Veel plezier op Overige Hardware.
Oscar the Grouch
Oscar@Tweakers.net
ICQ 98387262

Pollewob
pollewob@tweakers.net
ICQ 106412580
</description>
			<content:encoded><![CDATA[donderdag 04 oktober 2001 19:38<br />
<fieldset class="modbreak"><legend>Modbreak: </legend><br>Deze FAQ is oud! Zie de nieuwe <a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1274574//" rel="external">OH FAQ</a> <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/smile.gif" width="15"  height="15" alt=":)" class="smiley">.</fieldset><br>
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="http://faq.tweakers.net/pmg/faq.css" /><div id="faq"><h1>FAQ Overige Hardware</h1><h2>FAQ Overige Hardware</h2><br>
Op dit subforum van Got kun je terecht voor al je vragen en opmerkingen over hardware die niet ondergebracht kunnen worden in &#233;&#233;n van de andere hardware forums.<br>
<br>
<a name="policy" href="/forum/list_messages/283757#policy"><b>OH Moderating policy</b></a><br>
<br>
Alles wat wordt verboden in de GoT FAQ gaat (eventueel na een waarschuwing) op slot.<br>
Hieronder vallen: Flames, trolls en illegale dingen.<br>
Ook op slot gaan Gevraagd / aangeboden-topics. Hiervoor kun je terecht op <a href="http://www.tweakers.net/aanbod" rel="external">Vraag & Aanbod op Tweakers.net</a>. Ook opmerkingen als 'Geef ff je e-mail dan mail ik je wat ik aanbied / wat ik er voor over heb' worden niet getolereerd.<br>
Verder gaan alle opsomtopics op slot, aangezien niemand iets heeft aan dergelijke topics. <br>
Als laatste gaan ook de topics als 'Wat moet ik kopen?' en 'Is dit een goede configuratie?' op slot. Natuurlijk mag je altijd vragen wat de Tweaker een beter stuk hardware vindt, maar verwacht niet dat wij je hele PC gaan samenstellen. <br>
Kort door de bocht worden dus de topics waar all&#233;&#233;n de topicstarter wat aan heeft gesloten.<br>
<br>
Het is niet de bedoeling om hier maar lukraak je topics te posten.<br>
Heel veel vragen zijn namelijk al diverse malen gesteld en nog veel vaker ook al beantwoord. Je wordt dus vriendelijk verzocht om eerst de <a href="http://gathering.tweakers.net/forum/find" rel="external">search</a> te gebruiken.<br>
<br>
Let er bij het posten van een nieuw topic goed op dat je deze stelt in het juiste forum.<br>
Dit heeft een aantal voordelen.<br>
<li>De kans op een snel en duidelijk antwoord is groter als je topic in het juiste forum staat<br>
<li>Mensen gaan zich niet aan je ergeren omdat je je topic fout geplaatst hebt.<br>
<br>
<a name="onderwerpen" href="/forum/list_messages/283757#onderwerpen"><b>Welke onderwerpen horen dan niet in OH?</b></a><br>
<br>
In OH horen geen vragen die betrekking hebben op:<br>
<li>Processors, moederborden (mobos) en geheugen<br>
<li>Videokaarten en monitoren (Videoplanken en beeldkanonnen)<br>
<li>Opslagmedia en I/O-controllers (Harde schijven, CD-rom- spelers en branders etc.)<br>
<li>Apple-hardware<br>
<li>Complete systemen en laptops<br>
<li>Overclocking en case-modding<br>
<li>Elektronica (dus daadwerkelijk zelf met de ingewanden van electrische apparaten stoeien)<br>
<li>Audio en HiFi (Geluidskaarten en speakers)<br>
<li>Consumentenvideo en Videobewerking (TV-kaarten, webcams, televisies, videobewerkingskaarten en wat daarbij komt kijken)<br>
<li>PDA's, Smartphones, GSM's en GPS-Navigatie<br>
<li>Portable Media Devices (MP3 spelers, draagbare videospelers etc.)<br>
<li>Fotografie, foto-apparatuur etc.<br>
<br>
<br>
Het wordt niet op prijs gesteld als topics onnodig omhoog worden geschopt. Hiermee worden topic-starters bedoeld die na 5 minuten weer posten met de melding 'Heb ik nou nog geen antwoord? Weet niemand dit?'<br>
Ook het reageren in hele oude topics is meestal ongewenst.<br>
Als regel is gesteld dat je je topic pas na 24 uur mag kicken om opnieuw onder de aandacht te brengen.<br>
<br>
<br>
Probeer altijd zo veel mogelijk on-topic te reageren. <br>
Als iemand een probleem heeft met zn PC en jij post alleen Goh das rot voor je!, dan heeft niemand daar wat aan.<br>
Vooral de laatste tijd zie ik vaak dat mensen reageren met zon nietszeggende opmerking. Veel mensen schijnen hits te proberen te scoren op deze manier, zodat ze sneller toegang hebben tot de hidden forums Stuffis Generalis en de Huiskamer. <br>
Dergelijk postgedrag valt heel erg op en zal een averechts effect hebben. Dit betekent dat de Moderators je de toegang tot de hidden forums al kunnen ontzeggen voordat je er &#252;berhaupt toegang hebt. Onzinposts zullen zeer waarschijnlijk worden verwijderd.<br>
<br>
Ga niet in een topic om een slotje lopen roepen. Als jij denkt dat een topic fout is en gesloten of verplaatst dient te worden, meld dit dan in Schop een Modje(Meldpunt Forummisbruik).<br>
<br>
<a name="drivers" href="/forum/list_messages/283757#drivers"><b>Driverrequests</b></a><br>
Driverrequests mogen wel in OH, maar we verwachten van je dat je wel zelfinitiatief hebt om nog even zelf te zoeken op de standaard driver-sites. Voor het geval dat je niet weet wat wij bedoelen onder de standaard driver-sites hebben wij hier een lijstje voor je gemaakt met standaard stappen die je kan ondernemen als je een driver zoekt:<br>
<ul><li>Als je algemeen drivers zoekt voor je kaart kan je als eerste even kijken op de volgende sites:<br>
<ul><br>
<li><a href="http://www.drivershq.com" target="_blank">DriversHQ</a><br>
<li><a href="http://driverforum.com" target="_blank">Driverforum</a><br>
<li><a href="http://www.driverfiles.net" target="_blank">Driverfiles</a><br>
<li><a href="http://driverguide.com" target="_blank">Driverguide</a> (gebruik hiervoor user/pass drivers/all)<br>
<li>De site van de fabrikant van het product waarvan je drivers zoekt (bijvoorbeeld microsoft.com)<br>
<li><A HREF="http://www.google.com" target="_blank">Google.com</a> : Hiermee krijg je ook meestal wel je benodigde driver te pakken, zoeken op de productnaam +driver +download werkt meestal<br>
</ul><br>
<li>Als je een kaart hebt waarvan standaard geen Windows XP drivers zijn gemaakt maar wel Windows 2000 drivers kan je die altijd gebruiken, deze werken in 99% van de gevallen. <br>
<li>Zoals in de FAQ van Software Algemeen staat: Als je onbekende hardware in je systeem hebt, haal de kaart waarvan je drivers nodig hebt er dan desnoods uit en schrijf de nummers op die d'r op staan en zoek hiermee op <A HREF="http://www.google.com">Google.com</a><br>
</ul><br>
Heb je deze "stappen" ondernomen en je heb nog niet je gezochte driver (dat komt weinig voor) dan kan je een nieuw topic openen met daarin de vraag naar de drivers. <br>
Als je deze stappen niet hebt ondernomen en je vraagt zo naar drivers in een nieuw topic kan je erop rekenen dat je topic wordt gesloten.<br>
<br>
<br>
<a name="hangen" href="/forum/list_messages/283757#hangen"><b>Help mijn PC loopt vast / start niet meer op!</b></a><br>
<br>
Door het toenemende aantal topics over problemen met vastlopers en het opstarten heeft BalusC een uitgebreide faq geschreven met heel wat punten die je kunt proberen om het op te lossen. De betreffende faq is te vinden @ <a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/705492//" rel="external">Technische PMG FAQ: Hangen en Opstartproblemen</a>. Mocht je hierna nog niet uitkomen, open dan wel een <a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/614181//" rel="external">goed</a> topic!<br>
<br>
<br>
<a name="identificatie" href="/forum/list_messages/283757#identificatie"><b>Welke modem-/[vul in] kaart heb ik?</b></a><br>
<br>
<ul><li>Kijk eens bij apparaatbeheer of hij daar niet al tussenstaat.<br>
<li>Windows eigen systeeminfo (start > uitvoeren: msinfo32 > onderdelen).<br>
<li>Er zijn ook verschillende computerdiagnose programma's die je kunnen voorzien van het juiste antwoord: <a href="http://www.zhangduo.com/download.html" rel="external">Unknown Device Identifier</a>, <a href="http://www.hollgi.de/PCI/freeware.html" rel="external">PCIScan</a>, <a href="http://www.aida32.hu/" rel="external">Aida</a>, <a href="http://www.lavalys.com/index.php?page=product&amp;view=1" rel="external">Lavalys' Everest</a>, <a href="http://www.sisoftware.net/" rel="external">SiSoft Sandra</a>, <a href="http://www.freshdevices.com/" rel="external">Fresh Diagnose</a>, <a href="http://www.dr-hardware.com/" rel="external">Dr.Hardware</a> etc..<br>
<li>Bij veel Pc's worden de PCI Device/Vendor ID's getoond tijdens het booten vlak n&#225; je biosinitialisatie (eventueel inschakelen in de bios). Deze kun je dan vervolgens opzoeken op <a href="http://pciids.sourceforge.net/iii/" title="http://pciids.sourceforge.net/iii/" rel="external">http://pciids.sourceforge.net/iii/</a><br>
<li>Op elke kaart staat een FCC-nummer, deze kan je invoeren op: <a href="http://www.fcc.gov/oet/fccid/" title="http://www.fcc.gov/oet/fccid/" rel="external">http://www.fcc.gov/oet/fccid/</a> om achter de fabrikant te komen.<br>
<li>Gooi alle nummers die op de stickers/print/chips staan eens 1 voor 1 door <a href="http://www.google.nl/" rel="external">Google</a> heen.<br>
<li>Op  <a href="http://www.plasma-online.de/index.html" rel="external">Plasma Online</a> kun je veelgebruikte chips in computertoepassingen nazoeken middels diverse zoek-/bladerwijzen (fabrikant, type, serienummer, FCC-ID, foto etc.)<br>
<li><a href="http://www.google.nl/imghp&amp;tab=wi" rel="external">Google Images</a> kan handig zijn om gelijk een visuele impressie te krijgen van kaarten.<br>
<li>Op <a href="http://www.modem-help.co.uk" rel="external">ModemHelp</a> is een mooi overzicht te vinden van diverse fabrikanten en de verschillende modems uit hun assortiment</ul>Zie ook: <a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/917449" rel="external">Kaart identificeren</a><br>
<br>
Mocht je er dan nog niet uitkomen, open dan een topic met alle relevante informatie, zoals de resultaten van de bovenstaande suggesties, een hele duidelijke beschrijving van de layout van de kaart, nummers die op de belangrijkste chips staan, al dan niet vergezeld van een mooie tekening en/of foto. Hoe meer relevante info jij levert, des te meer handgrepen hebben wij om jou succesvol te kunnen helpen. <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/smile.gif" width="15"  height="15" alt=":)" class="smiley"><br>
<br>
<br>
Voor vragen, verbeteringen op- of aanmerkingen over deze FAQ kun je altijd contact met ons opnemen.<br>
<br>
Veel plezier op Overige Hardware.<br>
<b>Oscar the Grouch</b><br>
<a href="mailto:Oscar@Tweakers.net">Oscar@Tweakers.net</a><br>
ICQ 98387262<br>
<br>
<b>Pollewob</b><br>
<a href="mailto:pollewob@tweakers.net">pollewob@tweakers.net</a><br>
ICQ 106412580<br>
</font></div>]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/10550428#10550428</guid>
			<pubDate>Thu, 04 Oct 2001 17:38:48 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Kaj.</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/13974623?data%5Bsource%5D=rss#13974623</link>
			<author>dummy@example.com (Kaj.)</author>
			<description>zondag 09 juni 2002 19:40
Even over threadkicken en dergelijke...

Wha! Ik heb drie minuten geleden een thread gestart en krijg maar geen antwoord!

Het gebeurt weleens dat je een probleem hebt wat erg snel opgelost moet worden. 
Als je dan het probleem eigenlijk binnen een uur opgelost moet/wilt hebben kan het zeer vervelend zijn als je geen antwoord krijgt. Daarom gaan mensen 'kicken'.

Aangezien we dit 'kicken' (reageren met bijvoorbeeld 'niemand?') best irritant vinden, zijn hier speciale regels over. En aangezien het hier in OH soms weer de spuigaten uitloopt, herhalen we ze nog maar een keertje.
Schoppen mag pas na 24 uur
Schoppen mag maar 1x per topic
Het omhoog schoppen van topics die ouder zijn dan een maand zonder een goede bijdrage is ook niet gewenst

Je dient je aan deze regels over het schoppen te houden, doe je dit niet kan dit leiden tot niet zo leuke gevolgen. We vinden het erg jammer dat het zo moet, het 'Mr. Nicemod' werkt jammergenoeg niet. 


Ik zie een vet product... iemand ervaring?

Zowiezo gaan we er vanuit dat je eerst grondig hebt gezocht voordat je een topic opent, maar als je bijvoorbeeld ervaringen e.d. wilt weten over een product, zou je eigenlijk extra goed moeten zoeken. 90% van de vragen over ervaringen is met de search te vinden namelijk.

Een aantal tips: 

Zoeken op Tweakers.net waarbij je zoekt op het product levert over het algemeen een aantal nieuwsberichten over het product in kwestie op. Ook even Googlen op het product en het woord review levert al een hoop nuttige informatie op, en kijken bij sites als Anandtech loont ook de moeite.


Help! Mijn PC gaat niet aan en maakt rare piepjes?!

Het komt nog wel eens voor dat mensen geen beeld krijgen en bepaalde piepjes krijgen te horen uit de speaker. Deze piepjes zijn niet zomaar normale piepjes, maar een code en hebben ook allemaal een betekenis. Hier een klein overzicht van de meestgehoorde piepjes; komt jouw piepjes-code hier niet in voor, dan raden we je aan om in de handleiding van het moederbord te kijken voor de betekenis 
(en evt. zoeken op GoT en Google):
1x Lang 3x kort - Videokaart probleem. Het systeem kan geen contact krijgen met een videokaart in je systeem. Dit kan zijn omdat deze kapot is, of omdat hij er niet goed in zit bijvoorbeeld. Controleer dus de videokaart 
Herhaaldelijk lang - Geheugen defect / niet gevonden 
1x Lang - De temperatuur wordt te hoog van de CPU Alarm - Zelfde als hierboven, alarm is meestal uit te zetten in het BIOS als hij toch nog normaal draait 
1x Kort - Er is niks aan de hand volgens het BIOS 


Zie ook http://www.amptron.com/html/bios.beepcodes.html voor Phoenix biosen 

 
Sommige MSI moederborden hebben standaard een debugger aan boord; het D-LED systeem. Door middel van twee LED-displays worden de bootcodes (welke van Poort 80 afkomen) van het BIOS weergegeven. De betekenis van deze codes kan je vinden in het handboekje van je moederbord. Heb je deze niet meer, kijk dan op de site van MSI. Asus kan hetzelfde met de i-Panel en ook voor Abit-borden zijn speciale debuggers verkrijgbaar.

EPoX heeft ook een losse Poort 80 debugger in haar assortiment (de P80P) die met elk moederbord werkt, mits voorzien van een PCI slot. Thans zijn deze diagnostische kaartjes te koop bij Informatique (pricewatch entry). Bijgeleverd is een dik boekwerkje met alle POST-codes om de codes weergegeven op het "88" display op te zoeken.


Er is een actie bij een winkel met een PC, kan ik daar een topic over openen?

Bijna altijd wordt er bij acties bij bijvoorbeeld de Aldi al een week van te voren een topic over deze actie geopend. Het komt dus niet zo vaak voor dat er nog geen topic over een bepaalde actie is. Kijk dus goed voordat je overweegt zo'n topic te openen of er geen ander topic over die actie loopt. Het kan zijn dat het topic weggezakt is, maar met een beetje zoekwerk vind je hem dan meestal wel. Als je een topic opent over een actie waar al een topic over is kan je over het algemeen rekenen op een slotje! Originele tekst door Aikeleer, adaptatie door Kaj.</description>
			<content:encoded><![CDATA[zondag 09 juni 2002 19:40<br />
<table cellspacing="0" cellpadding="5" border="1" bordercolor="black" width="100%" bgcolor="white" valign="top"><tr><td colspan="2" height="20" background="http://faq.tweakers.net/cme/verloop.gif"><b><font size="2" color="white">Even over threadkicken en dergelijke...</font></b></td></tr><tr><td><table cellpadding="20"><tr><td><font size="2"><br>
<br>
<b>Wha! Ik heb drie minuten geleden een thread gestart en krijg maar geen antwoord!</b><br>
<br>
Het gebeurt weleens dat je een probleem hebt wat erg snel opgelost moet worden. <br>
Als je dan het probleem eigenlijk binnen een uur opgelost moet/wilt hebben kan het zeer vervelend zijn als je geen antwoord krijgt. Daarom gaan mensen 'kicken'.<br>
<br>
Aangezien we dit 'kicken' (reageren met bijvoorbeeld 'niemand?') best irritant vinden, zijn hier speciale regels over. En aangezien het hier in OH soms weer de spuigaten uitloopt, herhalen we ze nog maar een keertje.<br>
<li>Schoppen mag pas na 24 uur<br>
</li><li>Schoppen mag maar 1x per topic<br>
</li><li>Het omhoog schoppen van topics die ouder zijn dan een maand zonder een goede bijdrage is ook niet gewenst<br>
</li><br>
Je dient je aan deze regels over het schoppen te houden, doe je dit niet kan dit leiden tot niet zo leuke gevolgen. We vinden het erg jammer dat het zo moet, het 'Mr. Nicemod' werkt jammergenoeg niet. </p><br>
<br>
<br>
<b>Ik zie een vet product... iemand ervaring?</b><br>
<br>
Zowiezo gaan we er vanuit dat je eerst grondig hebt gezocht voordat je een topic opent, maar als je bijvoorbeeld ervaringen e.d. wilt weten over een product, zou je eigenlijk extra goed moeten zoeken. 90% van de vragen over ervaringen is met de search te vinden namelijk.<br>
<br>
Een aantal tips: <br>
<br>
Zoeken op Tweakers.net waarbij je zoekt op het product levert over het algemeen een aantal nieuwsberichten over het product in kwestie op. Ook even Googlen op het product en het woord review levert al een hoop nuttige informatie op, en kijken bij sites als Anandtech loont ook de moeite.</p><br>
<br>
<br>
<b>Help! Mijn PC gaat niet aan en maakt rare piepjes?!</b><br>
<br>
Het komt nog wel eens voor dat mensen geen beeld krijgen en bepaalde piepjes krijgen te horen uit de speaker. Deze piepjes zijn niet zomaar normale piepjes, maar een code en hebben ook allemaal een betekenis. Hier een klein overzicht van de meestgehoorde piepjes; komt jouw piepjes-code hier niet in voor, dan raden we je aan om in de handleiding van het moederbord te kijken voor de betekenis <br>
(en evt. zoeken op GoT en Google):<br>
<li>1x Lang 3x kort - Videokaart probleem. Het systeem kan geen contact krijgen met een videokaart in je systeem. Dit kan zijn omdat deze kapot is, of omdat hij er niet goed in zit bijvoorbeeld. Controleer dus de videokaart <br>
</li><li>Herhaaldelijk lang - Geheugen defect / niet gevonden <br>
</li><li>1x Lang - De temperatuur wordt te hoog van de CPU Alarm - Zelfde als hierboven, alarm is meestal uit te zetten in het BIOS als hij toch nog normaal draait <br>
</li><li>1x Kort - Er is niks aan de hand volgens het BIOS <br>
</li><br>
<br>
Zie ook <a href="http://www.amptron.com/html/bios.beepcodes.html" title="http://www.amptron.com/html/bios.beepcodes.html" rel="external">http://www.amptron.com/html/bios.beepcodes.html</a> voor Phoenix biosen <br>
<br>
 <br>
Sommige MSI moederborden hebben standaard een debugger aan boord; het D-LED systeem. Door middel van twee LED-displays worden de bootcodes (welke van Poort 80 afkomen) van het BIOS weergegeven. De betekenis van deze codes kan je vinden in het handboekje van je moederbord. Heb je deze niet meer, kijk dan op de site van MSI. Asus kan hetzelfde met de i-Panel en ook voor Abit-borden zijn speciale debuggers verkrijgbaar.<br>
<br>
EPoX heeft ook een losse Poort 80 debugger in haar assortiment (de <a href="http://shop.informatique.nl/pdf/Epox%20-%20P80P.pdf" rel="external" class="link">P80P</a>) die met elk moederbord werkt, mits voorzien van een PCI slot. Thans zijn deze diagnostische kaartjes te koop bij <a href="http://shop.informatique.nl/cgi-win/i.cgi?A=127011" rel="external" class="link">Informatique</a> (<a href="http://www.tweakers.net/pricewatch/55302" rel="external" class="link">pricewatch entry</a>). Bijgeleverd is een dik boekwerkje met alle POST-codes om de codes weergegeven op het "88" display op te zoeken.</p><br>
<br>
<br>
<b>Er is een actie bij een winkel met een PC, kan ik daar een topic over openen?</b><br>
<br>
Bijna altijd wordt er bij acties bij bijvoorbeeld de Aldi al een week van te voren een topic over deze actie geopend. Het komt dus niet zo vaak voor dat er nog geen topic over een bepaalde actie is. Kijk dus goed voordat je overweegt zo'n topic te openen of er geen ander topic over die actie loopt. Het kan zijn dat het topic weggezakt is, maar met een beetje zoekwerk vind je hem dan meestal wel. Als je een topic opent over een actie waar al een topic over is kan je over het algemeen rekenen op een slotje! </p></td></tr></table></td></tr></table><font size="1">Originele tekst door Aikeleer, adaptatie door Kaj.</font>]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/13974623#13974623</guid>
			<pubDate>Sun, 09 Jun 2002 17:40:54 GMT</pubDate>
		</item>
	</channel>
</rss>