<?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-15"?>
<rss version="2.0"
 xmlns:rdf="http://www.w3.org/1999/02/22-rdf-syntax-ns#"
 xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
 xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom"
>
	<channel>
		<copyright>All rights reserved</copyright>
		<pubDate>Sat, 11 Oct 2008 14:18:06 GMT</pubDate>
		<lastBuildDate>Sat, 11 Oct 2008 14:18:06 GMT</lastBuildDate>
		<docs>http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss</docs>
		<description>GoT - list_messages</description>
		<image>
			<link>http://gathering.tweakers.net</link>
			<title>Gathering of Tweakers</title>
			<url>http://tweakimg.net/g/if/logo.gif</url>
		</image>
		<language>nl-nl</language>
		<link>http://gathering.tweakers.net/rss/list_messages/1285984/0</link>
		<atom:link href="http://gathering.tweakers.net/rss/list_messages/1285984/0" rel="self" type="application/rss+xml" />
		<title>[LCD TV] Philips de recente modellen (deel 4) - LCD, Plasma, Projectie &#38; Recording - GoT</title>
		<webMaster>gathering@tweakers.net (Administrator)</webMaster>
		<item>
			<title>Duinkonijn</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29875991?data%5Bsource%5D=rss#29875991</link>
			<author>dummy@example.com (Duinkonijn)</author>
			<description>zondag 06 april 2008 09:46
[LCD TV] Philips de recente modellen (deel 4)

 

Door de jaren heen heeft Philips heel wat schermen op de markt gebracht, hierdoor kan men niet zomaar meer zeggen dat het hoogste nummer het nieuwste model is.
Ook zijn er naast deze &#34;top&#34; lijn ook nieuwe(re) lijnen met deels lagere specs.

Voor de meest recente top moddellen ben ik uitgegaan van alle LCD&#039;s die 14-bit kleuren verwerking hebben en HDMI v1.3 aansluitingen, aldus het spec blad.
Op basis hiervan is meest recente top modellen van Philips op het gebied van LCD als volgt:
(Modelnummers zijn klikbaar om bij het datablad van het betreffende model uit te komen.)
32&#34;: 32PFL7862D, 32PFL9632D
37&#34;: 37PFL9632D, 37PFL9732D
42&#34;: 42PFL7862D, 42PFL9632D, 42PFL9732D, 42PFL9900D / Aurea
47&#34;: 47PFL9632D, 47PFL9732D
52&#34;: 52PFL9632D

Er is een klein verschil tussen op de PFL7862d modellen en de PFL9xxx modellen. De PFL7862d modellen beschikken niet of Perfect Pixel HD maar over Pixel Plus 2HD, de overige zaken lijken allen gelijk.

In tegenstelling tot de 32&#34; en 42&#34; modellen zijn er van 37&#34;, 47&#34; en 52&#34; (nog) geen gelijkwaardige modellen zonder Ambilight maar met verder gelijke spec.

Voor een uitgebreid overzichtslijst van de verschillen tussen alle huidige modellen zie deze pagina.

Het uiterlijk van de xxPFL7862D en de xxPFL9632D modellen:


Afbeelding klikbaar voor grotere versie.

De PFL9732D modellen hebben een iets anders uiterlijk, ipv donkergrijs / zwart gaas hebben deze een licht grijs gaas.

Afbeelding klikbaar voor grotere versie.

Verder beschikken alle 9632D modellen over Ambilight2:


Alle 9732D over Ambilight Surround:


Het uiterlijk van de 42PFL9900D / Aurea:

Afbeelding klikbaar voor grotere versie.

En met Ambilight Spectra aan:


Ambilight 2, Surround en Spectra mogelijkheden.
Bij deze nieuwe modellen is het Ambilight gemaakt mbv LED&#039;s, bij de voorgaande modellen was dit met CCFL&#039;s.
Voor alle Ambilight uitvoeringen geldt dat men kan kiezen voor verschillende regelingen.
Zo kan men naast de logische optie uit ook kiezen voor een vaste kleur voor alle zijden. Daarbij kan men zelf de deels de gewenste kleur kiezen.
Ook kan men de tv de kleur laten bepalen op basis van de weergegeven content. Daarbij kan men naar wens de overgang van de ene kleur naar de andere kleur in reactiesnelheid aanpassen.
Voor Ambilight 2 en Surround geldt dan men tevens kan aangeven of er tussen de verschillende zijden, 2: links en rechts, Surround: links, rechts en boven) verschil in kleur mag zijn of niet.
Ook bij Ambilight Spectra kan men bepalen of er verschil mag zijn of niet, maar daarbij geldt dat er bij Ambilight Spectra ook verschil binnen elke zijde is (zoals op de foto hierboven te zien).

Voor alle genoemde modellen geldt dat het Ambilight ook in de standby modus aan kan, in een vaste kleur voor alle zijden gelijk. Min of meer gelijk aan de Living Colors lamp.
Daar het Ambilight uit LED&#039;s bestaat is het stroom verbruik van dit onderdeel tegenwoordig laag te noemen.

Hier nog twee linkjes over Ambilight
Demo site van Ambilight 2 / Surround / Spectra.
Demo site van de Aurea / Ambilight Spectra.

De overige specs: 
alle schermen hebben een  resolutie van 1920 x 1080. 
Tevens beschikken alle modellen over HDMI v1.3 aansluitingen.

Diverse modellen beschikken over de nieuwste versie van &#34;beeld verbeteraars&#34; zoals Perfect Pixel HD, 110 Hz Crystal Clear en HD Natural Motion. Al deze functionaliteiten dienen er toe om judder te vermijden.

Voor de 9632D, 9732D en de 9900D geldt verder nog dat de response tijd (BEW-equivalent) 3 ms bedraagt, voor de 7862D is dit 4 ms.

Alle modellen 1080p @ 24 Hz aan.
Hoe, onbewerkt op daadwerkelijk 24 Hz of om gezet naar 50 / 60 Hz is helaas niet 100% te achterhalen uit de beschikbare documentatie, maar het lijkt erop dat het oa. (afhankelijk van de instellingen) dat op daadwerkelijk 24 Hz tot de mogelijkheden behoort. Volgens de ervaringen in de vorige topics lijkt het erop dat de TV&#039;s native 24hz ondersteunen.

Meer specs per model zijn te vinden door het modelnummer in de lijst te klikken. Dan krijgt men het offici&#235;le datablad van Philips.

Nogmaals: Voor een uitgebreidere overzichtslijst van de verschillende modellen zie deze pagina.

Naast de al genoemde &#34;top lijn&#34; ben ik ook een paar modellen tegen gekomen die iets lagere sepcs hebben maar wel de nieuwigheden als HDMI 1.3 en ondersteuning van 1080p @ 24Hz.
Oa de specs voor response tijd, contrast en aantal kleuren zijn lager.
Met Ambilight 2 betreft het de PFL 7962D serie. Of dit echt een volledig nieuwe serie is is onduidelijk, misschien is het ook de serie die voorheen geen 1080p als input aankon maar nu door een kleine update wel. Dit omdat ook enkele PFL7762 dit uiterlijk hebben.

Het uiterlijk van deze modellen is:

Afbeelding klikbaar voor grotere versie.


Uitsluitend voor Frankrijk, als ik het goed heb, zijn er ook nog deze modellen.
37PFL9642D (/19) en 42PFL9742D (/19).
Op zich zijnde modellen gelijk aan de 37PFL9632D en 42PFL9732D maar deze modellen kunnen via DVB-T ook MPEG4 aan.

Op dit moment wordt in Nederland nog MPEG2 codering gebruikt voor DVB-T wat het niet mogelijk maakt om HD via DVB-T te laten lopen en heeft het ook een beperking op het gebied van het aantal zenders, en de beeld kwaliteit. Om dit op te vangen wil men in de loop van de tijd over naar MPEG4.

Enige aanvulling mbt de mogelijke beeld opties:

PIXEL PLUS 2 HD
3D-combfilter , Digital Natural Motion , Onderdrukking van gekartelde lijnen , Pixel Plus 2 HD , Progressive Scan , Pulse Killer Chip , Widescreen Plus , Active Control met lichtsensor , 3:2/2:2 motion pull-down


PIXEL PLUS 3 HD
Pixel Plus 3 HD , HD Natural Motion , Dynamisch-contrastverbetering , 1080p 50/60 Hz verwerking , 1080p 24/25/30 Hz verwerking , 3:2/2:2 motion pull-down , 3D-combfilter , Active Control met lichtsensor , Onderdrukking van gekartelde lijnen , Progressive Scan , Pulse Killer Chip , Widescreen Plus


PERFECT PIXEL HD ENGINE Dit is de meest recente en beste versie.
Perfect Pixel HD Engine , HD Natural Motion , Dynamisch-contrastverbetering , 1080p 50/60 Hz verwerking , 1080p 24/25/30 Hz verwerking , 3:2/2:2 motion pull-down , 3D-combfilter , Active Control met lichtsensor , Onderdrukking van gekartelde lijnen , Progressive Scan , Pulse Killer Chip , Widescreen Plus , 100 Hz Clear LCD , Dubbele framesnelheid

Extra info over DVB-T.
Recent is de analoge &#34;free to air&#34; ether doorgifte van de Nederlandse publieke omroepen gestaakt. Als alternatief, daar de mediawet in Nederland voorschrijft dat deze zenders voor iedereen binnen Nederland gratis (op de voor ontvangst nodige apperatuur) te ontvangen horen zijn, heeft de overheid voor DVB-T gekozen.
Digital Video Broadcasting is een protocol type voor digitale doorgifte. Daar zijn een aantal varianten van, oa.
DVB-T(errestrial), DVB-C(able), DVB-S(atellite) en DVB-H(andhelds), en nog diverse anderen.
Hoewel een deel van de techniek gelijk is voor elk type is er toch voor elk type specifieke apperatuur nodig.
(Waarschijnlijk) Omdat Philips de ontvangst van de publieke omroep (niet alleen binnen nederland maar de meeste europese landen) direct mogelijk wil maken met hun tv&#039;s hebben ze voor DVB-T de benodigde tuner direct ingebouwd. Deze is dus niet geschikt voor digitale tv via schotel of kabel!
Meer info over DVB-T, zoals verder benodigde onderdelen om bijv. de commerciele zenders te kunnen bekijken, is elders te vinden op het net.

Niet erkende extra mogelijkheid.
Met diverse modellen uit de nieuwe reeks schijnt het mogelijk te zijn om MPEG 1 en 2 filmpjes af te spelen. Dit kan men doen door het filmpje om te noemen naar SuperShopDemo.mpg en in de root directory van een usb stick te plaatsen.
De meeste functies van de afstandbediening werken dan niet meer, volume oa wel nog.
Philips heeft deze functionaliteit, afspelen mpg&#039;s, waarschijnlijk niet zonder reden gedisabled dus gebruik op eigen risico.
De berichten tot nog toe tonen aan dat dit overigens alleen werkt voor Mpeg 1 en 2 bestanden in resoluties tot 576i. De pogingen zover bekend met 720p leiden tot wegvallen audio en vast lopen beeld. 1080i en 1080p wordt in het geheel niet verwerkt.

Lip synchronisatie
Alle platte tv&#039;s, ongeacht de resolutie van het scherm zelve, dienen het binnenkomende signaal te verwerken voordat het getoond kan worden. Dit verwerken duurt langer dan dat het bij een conventionele crt tv duurt om een pal signaal te tonen. Bij langer moet gedacht worden aan 10 - 100 ms afhankelijk van de binnenkomende resolutie, het schermresolutie, de gewenste extra bewerkingen als hd natrual motion en de rekenkracht van de tv.
Het is bij elk merk lcd / plasma van toepassing,

Op zich is dit niet erg zolang men het beeld en geluid samen houdt. De meeste mensen die echter wat meer begaan zijn met films doen dit niet maar splitsen het beeld en geluid. Het geluid gaat dan vanuit de speler (of tv decoder) naar een losse receiver van een home-cinema set.
Hierdoor ontstaat een probleem, het beeld wordt door de tv bewerkt en komt met vertraging op het scherm, maar de receiver vertraagd het geluid normaal niet waardoor dit voor gaat lopen.
Afhankelijk van de vertraging van het beeld valt dit wel of niet.

Nu zijn er een aantal oplossingen.
Redelijk wat nieuwe duurdere receivers hebben de mogelijkheid om het geluid te vertragen en het zo weer gelijk te trekken met het beeld. Men stelt dan een vertraging in op de receiver voor het bewuste inkomende kanaal. Probleem hierbij is wel dat de ingestelde vertraging zelf (handmatig) afgestemd moet worden met de tv. Verder kan de tv afhankelijk van de gewenste bewerking meer of minder vertraging hebben per weergave bron.
Een andere methode is lip sync via hdmi, zoals bij de recente lijn van philips schermen.
Door de afspeel bron via hdmi te verbinden aan de tv en deze vervolgens via een s/pdif (digi-coax) kabel aan een receiver te koppelen wordt het geluid altijd automatisch juist vertraagd.
Het probleem hierbij is echter HDCP beveiliging. Paranoia filmmaatschappijen willen niet dat digitale content in de hoogste vorm zomaar doorgestuurd wordt. Als gevolg hiervan wordt het 5.1 signaal (zowel DD als DTS) terug geschaald naar PCM 2.0 voordat het naar de s/pdif uitgang gaat.
Dit geldt zowel voor audio van dvd-spelers als de audio van digitv decoders als de Samsung HD r360.
Ook hier zijn oplossingen voor. Diverse toestellen uit deze nieuwe reeks tv&#039;s beschikken ook over 1 s/pdif (digi-coax) ingang. De handleidingen en datasheets geven dit helaas niet aan, of als &#34;indien aanwezig&#34; ik kan dus niet hard zeggen welke wel en welke niet. Mijn aurea heeft het in ieder geval.
Men kan dus het gewenste apparaat (dvd-speler of digi decoder) ook via een s/pdif (digi coax) verbinden met de tv en deze dan weer met de receiver. (Bij werkt dit prima).
Omdat de tv, indien aanwezig, maar over een s/pdig ingang beschikt dient men als men meerdere apparaten als bijvoorbeeld een spel computer of zo wil aansluiten gebruik te maken van een switchbox voor s/pdif. Veel apparaten hebben verder geen s/pdif maar een tosslink (optisch) uitgang. Hiervoor zou men dan een converter moeten gebruiken naar s/pdif.

(Er bestaat wat verwarring. s/pdif (= sony / philips digital interconnect format) is een oorspronkelijk een coax (tulp stekker) verbinding. Toshiba gebruikte voor hun apparaten voor audio verbindingen (pcm doorvoor) een optische verbinding, later heeft men deze aangepast zodat ook via deze verbinding het s/pdif signaal doorgevoerd  worden. De naam hiervan is eigenlijk Tosslink vaak wordt het tegenwoordig echter optische s/pdif genoemd.)

Known Issues bij de 9632/9732/Aurea en sommige andere modellen:
*HDMI brom: Een aantal modellen/exemplaren vertoonden een brom wanneer een apparaat was aangesloten op een HDMI ingang. Dit euvel is met een firmware update begin november bij veel mensen opgelost.
*Pieptoon: vrijwel alle modellen hebben last van een hoge pieptoon. Deze toon is aanwezig wanneer de tv uitstaat, op standby staat of aanstaat (altijd dus  ). Deze pieptoon wordt veroorzaakt door de voeding in de TV. Omruilen van de TV heeft weinig zin, de nieuwe tv zal het ook hebben. Het is wel mogelijk dat het nieuwe exemplaar wat minder hard piept, maar hij kan ook harder piepen. Het is ook mogelijk om het door een monteur van Philips te laten &#34;repareren&#34;, er zijn meerdere mensen in het vorige topic die het hebben laten doen. Volgens mij heeft het bij niemand geholpen. Het is dus afwachten totdat Philips een wel werkende fix heeft uitgevonden.
*digi-in ontbreekt: dat kan kloppen. Ergens rond week 40-45 is er een wijziging aan de TV&#039;s doorgevoerd, waarbij de digi-in is gesneuveld en er nog een aantal andere wijzigingen zijn gedaan (in een post aan het eind van het vorige topic staat welke dat allemaal zijn)
*Digi-out werkt niet naar behoren: Wanneer een HDMI ingang als input is geselecteerd, zal de TV altijd dat geluid afspelen EN doorsturen naar de digitale uitgang. Ook al heb je in het menu aangegeven dat je de digitale input aan de digitale output wilt koppelen. Lekker eigenwijs dus, van de TV.


*Meerkanaals wordt PCM: 

 In vrijwel alle gevallen zal meerkanaals geluid -of dat nou via HDMI of via de digi-in binnenkomt- als stereo op de digi-uitgang komen te staan. Er is &#233;&#233;n GoT-user bij wie het is gelukt om meerkanaals uit de TV krijgen middels een Philips DVD-speler. Het lijkt er dus op dat de hardware in principe geschikt is voor meerkanaals, maar dat de software het vrijwel altijd zal downgraden. Het vermoeden van de lezers van dit topic is, dat dit door een verkeerde implementatie van de HDCP beveiliging wordt veroorzaakt: Bijvoorbeeld dat de TV ALTIJD downgrade, behalve wanneer het expliciet door het HDCP signaal is toegestaan om dit niet te doen. Terwijl je als user het graag andersom wilt zien: Altijd meerkanaals doorgeven, behalve wanneer dit door het HDCP signaal wordt verboden. Het is de hoop van alle lezers hier dat dit gedrag in een toekomstige firmware upgrade wordt aangepast.
http://www.apptech.philip..._buried_data_pr_dutch.htm

Philips LCD TV&#039;s in de Pricewatch

pricewatch: Philips 32PFL7862D
pricewatch: Philips 32PFL9632D/10
pricewatch: Philips 37PFL9632D
pricewatch: Philips 37PFL9732D/10
pricewatch: Philips 42PFL7862D
pricewatch: Philips 42PFL9632D
pricewatch: Philips 42PFL9732D/10
pricewatch: Philips 42PFL9900D
pricewatch: Philips 47PFL9632D
pricewatch: Philips 47PFL9732D
pricewatch: Philips 52PFL9632D
Vorige topicsPhilips: de nieuwe LCD modellen.

[LCD TV] Philips de recente modellen (deel 2)

[LCD TV] Philips de recente modellen (deel 3)</description>
			<content:encoded><![CDATA[zondag 06 april 2008 09:46<br />
<table class="rml" style="border-color:#202020;background-color:#ffffff" cellspacing="0" cellpadding="2" border="1"><tr><td colspan="3" align="center" style="background-color:#FF7F00"><b>[LCD TV] Philips de recente modellen (deel 4)</b></td></tr><tr><td colspan="3" align="center" style="background-color:#ffffff"><br>
<div style="text-align:center"><img src="http://www.crsc.philips.com/crsc/images/mainlogo_full_nl_nl.gif" class="rml" title="http://www.crsc.philips.com/crsc/images/mainlogo_full_nl_nl.gif" alt="http://www.crsc.philips.com/crsc/images/mainlogo_full_nl_nl.gif"></div><br>
</td></tr><tr><td colspan="3" align="center" style="background-color:#FF7F00"><b> </b></td></tr><tr><td colspan="3"><br>
<br>
Door de jaren heen heeft Philips heel wat schermen op de markt gebracht, hierdoor kan men niet zomaar meer zeggen dat het hoogste nummer het nieuwste model is.<br>
Ook zijn er naast deze &#34;top&#34; lijn ook nieuwe(re) lijnen met deels lagere specs.<br>
<br>
Voor de meest recente top moddellen ben ik uitgegaan van alle LCD&#039;s die 14-bit kleuren verwerking hebben en HDMI v1.3 aansluitingen, aldus het spec blad.<br>
Op basis hiervan is <b>meest recente top modellen</b> van Philips op het gebied van LCD als volgt:<br>
(Modelnummers zijn klikbaar om bij het datablad van het betreffende model uit te komen.)<br>
<b>32&#34;: <a href="http://www.p4c.philips.com/files/3/32pfl7862d_10/32pfl7862d_10_pss_nld.pdf" rel="external">32PFL7862D</a>, <a href="http://www.p4c.philips.com/files/3/32pfl9632d_10/32pfl9632d_10_pss_nld.pdf" rel="external">32PFL9632D</a><br>
37&#34;: <a href="http://www.p4c.philips.com/files/3/37pfl9632d_10/37pfl9632d_10_pss_nld.pdf" rel="external">37PFL9632D</a>, <a href="http://www.p4c.philips.com/files/3/37pfl9732d_10/37pfl9732d_10_pss_nld.pdf" rel="external">37PFL9732D</a><br>
42&#34;: <a href="http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl7862d_10/42pfl7862d_10_pss_nld.pdf" rel="external">42PFL7862D</a>, <a href="http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl9632d_10/42pfl9632d_10_pss_nld.pdf" rel="external">42PFL9632D</a>, <a href="http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl9732d_10/42pfl9732d_10_pss_nld.pdf" rel="external">42PFL9732D</a>, <a href="http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl9900d_10/42pfl9900d_10_pss_nld.pdf" rel="external">42PFL9900D / Aurea</a><br>
47&#34;: <a href="http://www.p4c.philips.com/files/4/47pfl9632d_10/47pfl9632d_10_pss_nld.pdf" rel="external">47PFL9632D</a>, <a href="http://www.p4c.philips.com/files/4/47pfl9732d_10/47pfl9732d_10_pss_nld.pdf" rel="external">47PFL9732D</a><br>
52&#34;: <a href="http://www.p4c.philips.com/files/5/52pfl9632d_10/52pfl9632d_10_pss_nld.pdf" rel="external">52PFL9632D</a></b><br>
<br>
Er is een klein verschil tussen op de PFL7862d modellen en de PFL9xxx modellen. De PFL7862d modellen beschikken niet of Perfect Pixel HD maar over Pixel Plus 2HD, de overige zaken lijken allen gelijk.<br>
<br>
In tegenstelling tot de 32&#34; en 42&#34; modellen zijn er van 37&#34;, 47&#34; en 52&#34; (nog) geen gelijkwaardige modellen zonder Ambilight maar met verder gelijke spec.<br>
<br>
<b>Voor een uitgebreid overzichtslijst van de verschillen tussen alle huidige modellen zie deze <a href="http://fransdesmet.telenet.be/introductie/Verschillen+wrdverkl/verschillen_tussen_lcd-tv.htm" rel="external">pagina</a>.</b><br>
<br>
Het uiterlijk van de xxPFL7862D en de xxPFL9632D modellen:<br>
<br>
<a href="http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl9632d_10/42pfl9632d_10__fp_.jpg" rel="external"><img src="http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl9632d_10/42pfl9632d_10__fb_.jpg" class="rml" title="http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl9632d_10/42pfl9632d_10__fb_.jpg" alt="http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl9632d_10/42pfl9632d_10__fb_.jpg"></a><br>
Afbeelding klikbaar voor grotere versie.<br>
<br>
De PFL9732D modellen hebben een iets anders uiterlijk, ipv donkergrijs / zwart gaas hebben deze een licht grijs gaas.<br>
<a href="http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl9732d_10/42pfl9732d_10__fp_.jpg" rel="external"><img src="http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl9732d_10/42pfl9732d_10__fb_.jpg" class="rml" title="http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl9732d_10/42pfl9732d_10__fb_.jpg" alt="http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl9732d_10/42pfl9732d_10__fb_.jpg"></a><br>
Afbeelding klikbaar voor grotere versie.<br>
<br>
Verder beschikken alle 9632D modellen over Ambilight2:<br>
<img src="http://www.hdtvuk.tv/philips_32PFL9632D_hdtv_1080p.jpg" class="rml" title="http://www.hdtvuk.tv/philips_32PFL9632D_hdtv_1080p.jpg" alt="http://www.hdtvuk.tv/philips_32PFL9632D_hdtv_1080p.jpg"><br>
<br>
Alle 9732D over Ambilight Surround:<br>
<img src="http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl9732d_10/42pfl9732d_10_uww_.jpg" class="rml" title="http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl9732d_10/42pfl9732d_10_uww_.jpg" alt="http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl9732d_10/42pfl9732d_10_uww_.jpg"><br>
<br>
Het uiterlijk van de 42PFL9900D / Aurea:<br>
<a href="http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl9900d_10/42pfl9900d_10__fp_.jpg" rel="external"><img src="http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl9900d_10/42pfl9900d_10__fb_.jpg" class="rml" title="http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl9900d_10/42pfl9900d_10__fb_.jpg" alt="http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl9900d_10/42pfl9900d_10__fb_.jpg"></a><br>
Afbeelding klikbaar voor grotere versie.<br>
<br>
En met Ambilight Spectra aan:<br>
<img src="http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl9900d_10/42pfl9900d_10_uww_.jpg" class="rml" title="http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl9900d_10/42pfl9900d_10_uww_.jpg" alt="http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl9900d_10/42pfl9900d_10_uww_.jpg"><br>
<br>
<b>Ambilight 2, Surround en Spectra mogelijkheden.</b><br>
Bij deze nieuwe modellen is het Ambilight gemaakt mbv LED&#039;s, bij de voorgaande modellen was dit met CCFL&#039;s.<br>
Voor alle Ambilight uitvoeringen geldt dat men kan kiezen voor verschillende regelingen.<br>
Zo kan men naast de logische optie uit ook kiezen voor een vaste kleur voor alle zijden. Daarbij kan men zelf de deels de gewenste kleur kiezen.<br>
Ook kan men de tv de kleur laten bepalen op basis van de weergegeven content. Daarbij kan men naar wens de overgang van de ene kleur naar de andere kleur in reactiesnelheid aanpassen.<br>
Voor <b>Ambilight 2</b> en <b>Surround</b> geldt dan men tevens kan aangeven of er tussen de verschillende zijden, 2: links en rechts, Surround: links, rechts en boven) verschil in kleur mag zijn of niet.<br>
Ook bij <b>Ambilight Spectra</b> kan men bepalen of er verschil mag zijn of niet, maar daarbij geldt dat er bij Ambilight Spectra ook verschil binnen elke zijde is (zoals op de foto hierboven te zien).<br>
<br>
Voor alle genoemde modellen geldt dat het Ambilight ook in de standby modus aan kan, in een vaste kleur voor alle zijden gelijk. Min of meer gelijk aan de Living Colors lamp.<br>
Daar het Ambilight uit LED&#039;s bestaat is het stroom verbruik van dit onderdeel tegenwoordig laag te noemen.<br>
<br>
Hier nog twee linkjes over Ambilight<br>
<b>Demo site van <a href="http://www.flattv.ce.philips.com/nl/nl/ambilight/Discover.html" rel="external">Ambilight 2 / Surround / Spectra</a>.<br>
Demo site van de <a href="http://www.aurea.philips.com/Default.aspx?lang=nl_nl" rel="external">Aurea / Ambilight Spectra</a>.</b><br>
<br>
De overige specs: <br>
alle schermen hebben een  <b>resolutie van 1920 x 1080</b>. <br>
Tevens beschikken alle modellen over <b>HDMI v1.3</b> aansluitingen.<br>
<br>
Diverse modellen beschikken over de nieuwste versie van &#34;beeld verbeteraars&#34; zoals <b>Perfect Pixel HD</b>, <b>110 Hz Crystal Clear</b> en <b>HD Natural Motion</b>. Al deze functionaliteiten dienen er toe om judder te vermijden.<br>
<br>
Voor de 9632D, 9732D en de 9900D geldt verder nog dat de response tijd (BEW-equivalent) 3 ms bedraagt, voor de 7862D is dit 4 ms.<br>
<br>
Alle modellen <b>1080p @ 24 Hz</b> aan.<br>
Hoe, onbewerkt op daadwerkelijk 24 Hz of om gezet naar 50 / 60 Hz is helaas niet 100% te achterhalen uit de beschikbare documentatie, maar het lijkt erop dat het oa. (afhankelijk van de instellingen) dat op daadwerkelijk 24 Hz tot de mogelijkheden behoort. Volgens de ervaringen in de vorige topics lijkt het erop dat de TV&#039;s native 24hz ondersteunen.<br>
<br>
Meer specs per model zijn te vinden door het modelnummer in de lijst te klikken. Dan krijgt men het offici&#235;le datablad van Philips.<br>
<br>
Nogmaals: Voor een uitgebreidere overzichtslijst van de verschillende modellen zie deze <a href="http://fransdesmet.telenet.be/introductie/Verschillen+wrdverkl/verschillen_tussen_lcd-tv.htm" rel="external">pagina</a>.<br>
<br>
Naast de al genoemde &#34;top lijn&#34; ben ik ook een paar modellen tegen gekomen die iets lagere sepcs hebben maar wel de nieuwigheden als <b>HDMI 1.3</b> en ondersteuning van <b>1080p @ 24Hz</b>.<br>
Oa de specs voor response tijd, contrast en aantal kleuren zijn lager.<br>
Met <b>Ambilight 2</b> betreft het de PFL 7962D serie. Of dit echt een volledig nieuwe serie is is onduidelijk, misschien is het ook de serie die voorheen geen 1080p als input aankon maar nu door een kleine update wel. Dit omdat ook enkele PFL7762 dit uiterlijk hebben.<br>
<br>
Het uiterlijk van deze modellen is:<br>
<a href="http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl7962d_12/42pfl7962d_12__fp_.jpg" rel="external"><img src="http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl7962d_12/42pfl7962d_12__fb_.jpg" class="rml" title="http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl7962d_12/42pfl7962d_12__fb_.jpg" alt="http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl7962d_12/42pfl7962d_12__fb_.jpg"></a><br>
Afbeelding klikbaar voor grotere versie.<br>
<br>
<br>
Uitsluitend voor Frankrijk, als ik het goed heb, zijn er ook nog deze modellen.<br>
<a href="http://www.p4c.philips.com/files/3/37pfl9642d_19/37pfl9642d_19_pss_aen.pdf" rel="external">37PFL9642D (/19)</a> en <a href="http://www.p4c.philips.com/files/4/42pfl9742d_19/42pfl9742d_19_pss_aen.pdf" rel="external">42PFL9742D (/19)</a>.<br>
Op zich zijnde modellen gelijk aan de 37PFL9632D en 42PFL9732D maar deze modellen kunnen via DVB-T ook MPEG4 aan.<br>
<br>
Op dit moment wordt in Nederland nog MPEG2 codering gebruikt voor DVB-T wat het niet mogelijk maakt om HD via DVB-T te laten lopen en heeft het ook een beperking op het gebied van het aantal zenders, en de beeld kwaliteit. Om dit op te vangen wil men in de loop van de tijd over naar MPEG4.<br>
<br>
Enige aanvulling mbt de mogelijke beeld opties:<br>
<br>
<b>PIXEL PLUS 2 HD</b><br>
3D-combfilter , Digital Natural Motion , Onderdrukking van gekartelde lijnen , Pixel Plus 2 HD , Progressive Scan , Pulse Killer Chip , Widescreen Plus , Active Control met lichtsensor , 3:2/2:2 motion pull-down<br>
<br>
<br>
<b>PIXEL PLUS 3 HD</b><br>
Pixel Plus 3 HD , HD Natural Motion , Dynamisch-contrastverbetering , 1080p 50/60 Hz verwerking , 1080p 24/25/30 Hz verwerking , 3:2/2:2 motion pull-down , 3D-combfilter , Active Control met lichtsensor , Onderdrukking van gekartelde lijnen , Progressive Scan , Pulse Killer Chip , Widescreen Plus<br>
<br>
<br>
<b>PERFECT PIXEL HD ENGINE</b> <i>Dit is de meest recente en beste versie.</i><br>
Perfect Pixel HD Engine , HD Natural Motion , Dynamisch-contrastverbetering , 1080p 50/60 Hz verwerking , 1080p 24/25/30 Hz verwerking , 3:2/2:2 motion pull-down , 3D-combfilter , Active Control met lichtsensor , Onderdrukking van gekartelde lijnen , Progressive Scan , Pulse Killer Chip , Widescreen Plus , <i>100 Hz Clear LCD , Dubbele framesnelheid</i><br>
<br>
<b>Extra info over DVB-T</b>.<br>
Recent is de analoge &#34;free to air&#34; ether doorgifte van de Nederlandse publieke omroepen gestaakt. Als alternatief, daar de mediawet in Nederland voorschrijft dat deze zenders voor iedereen binnen Nederland gratis (op de voor ontvangst nodige apperatuur) te ontvangen horen zijn, heeft de overheid voor DVB-T gekozen.<br>
<b>D</b>igital <b>V</b>ideo <b>B</b>roadcasting is een protocol type voor digitale doorgifte. Daar zijn een aantal varianten van, oa.<br>
DVB-T(errestrial), DVB-C(able), DVB-S(atellite) en DVB-H(andhelds), en nog diverse anderen.<br>
Hoewel een deel van de techniek gelijk is voor elk type is er toch voor elk type specifieke apperatuur nodig.<br>
(Waarschijnlijk) Omdat Philips de ontvangst van de publieke omroep (niet alleen binnen nederland maar de meeste europese landen) direct mogelijk wil maken met hun tv&#039;s hebben ze voor DVB-T de benodigde tuner direct ingebouwd. Deze is dus niet geschikt voor digitale tv via schotel of kabel!<br>
Meer info over DVB-T, zoals verder benodigde onderdelen om bijv. de commerciele zenders te kunnen bekijken, is elders te vinden op het net.<br>
<br>
<b>Niet erkende extra mogelijkheid.</b><br>
Met diverse modellen uit de nieuwe reeks schijnt het mogelijk te zijn om MPEG 1 en 2 filmpjes af te spelen. Dit kan men doen door het filmpje om te noemen naar <b>SuperShopDemo.mpg</b> en in de root directory van een usb stick te plaatsen.<br>
De meeste functies van de afstandbediening werken dan niet meer, volume oa wel nog.<br>
Philips heeft deze functionaliteit, afspelen mpg&#039;s, waarschijnlijk niet zonder reden gedisabled dus gebruik op eigen risico.<br>
De berichten tot nog toe tonen aan dat dit overigens alleen werkt voor Mpeg 1 en 2 bestanden in resoluties tot 576i. De pogingen zover bekend met 720p leiden tot wegvallen audio en vast lopen beeld. 1080i en 1080p wordt in het geheel niet verwerkt.<br>
<br>
<b>Lip synchronisatie</b><br>
Alle platte tv&#039;s, ongeacht de resolutie van het scherm zelve, dienen het binnenkomende signaal te verwerken voordat het getoond kan worden. Dit verwerken duurt langer dan dat het bij een conventionele crt tv duurt om een pal signaal te tonen. Bij langer moet gedacht worden aan 10 - 100 ms afhankelijk van de binnenkomende resolutie, het schermresolutie, de gewenste extra bewerkingen als hd natrual motion en de rekenkracht van de tv.<br>
Het is bij elk merk lcd / plasma van toepassing,<br>
<br>
Op zich is dit niet erg zolang men het beeld en geluid samen houdt. De meeste mensen die echter wat meer begaan zijn met films doen dit niet maar splitsen het beeld en geluid. Het geluid gaat dan vanuit de speler (of tv decoder) naar een losse receiver van een home-cinema set.<br>
Hierdoor ontstaat een probleem, het beeld wordt door de tv bewerkt en komt met vertraging op het scherm, maar de receiver vertraagd het geluid normaal niet waardoor dit voor gaat lopen.<br>
Afhankelijk van de vertraging van het beeld valt dit wel of niet.<br>
<br>
Nu zijn er een aantal oplossingen.<br>
Redelijk wat nieuwe duurdere receivers hebben de mogelijkheid om het geluid te vertragen en het zo weer gelijk te trekken met het beeld. Men stelt dan een vertraging in op de receiver voor het bewuste inkomende kanaal. Probleem hierbij is wel dat de ingestelde vertraging zelf (handmatig) afgestemd moet worden met de tv. Verder kan de tv afhankelijk van de gewenste bewerking meer of minder vertraging hebben per weergave bron.<br>
Een andere methode is lip sync via hdmi, zoals bij de recente lijn van philips schermen.<br>
Door de afspeel bron via hdmi te verbinden aan de tv en deze vervolgens via een s/pdif (digi-coax) kabel aan een receiver te koppelen wordt het geluid altijd automatisch juist vertraagd.<br>
Het probleem hierbij is echter HDCP beveiliging. Paranoia filmmaatschappijen willen niet dat digitale content in de hoogste vorm zomaar doorgestuurd wordt. Als gevolg hiervan wordt het 5.1 signaal (zowel DD als DTS) terug geschaald naar PCM 2.0 voordat het naar de s/pdif uitgang gaat.<br>
Dit geldt zowel voor audio van dvd-spelers als de audio van digitv decoders als de Samsung HD r360.<br>
Ook hier zijn oplossingen voor. Diverse toestellen uit deze nieuwe reeks tv&#039;s beschikken ook over 1 s/pdif (digi-coax) ingang. De handleidingen en datasheets geven dit helaas niet aan, of als &#34;indien aanwezig&#34; ik kan dus niet hard zeggen welke wel en welke niet. Mijn aurea heeft het in ieder geval.<br>
Men kan dus het gewenste apparaat (dvd-speler of digi decoder) ook via een s/pdif (digi coax) verbinden met de tv en deze dan weer met de receiver. (Bij werkt dit prima).<br>
Omdat de tv, indien aanwezig, maar over een s/pdig ingang beschikt dient men als men meerdere apparaten als bijvoorbeeld een spel computer of zo wil aansluiten gebruik te maken van een switchbox voor s/pdif. Veel apparaten hebben verder geen s/pdif maar een tosslink (optisch) uitgang. Hiervoor zou men dan een converter moeten gebruiken naar s/pdif.<br>
<br>
(Er bestaat wat verwarring. s/pdif (= sony / philips digital interconnect format) is een oorspronkelijk een coax (tulp stekker) verbinding. Toshiba gebruikte voor hun apparaten voor audio verbindingen (pcm doorvoor) een optische verbinding, later heeft men deze aangepast zodat ook via deze verbinding het s/pdif signaal doorgevoerd  worden. De naam hiervan is eigenlijk Tosslink vaak wordt het tegenwoordig echter optische s/pdif genoemd.)<br>
<br>
<b>Known Issues bij de 9632/9732/Aurea en sommige andere modellen:</b><br>
*<b>HDMI brom:</b> Een aantal modellen/exemplaren vertoonden een brom wanneer een apparaat was aangesloten op een HDMI ingang. Dit euvel is met een firmware update begin november bij veel mensen opgelost.<br>
*<b>Pieptoon:</b> vrijwel alle modellen hebben last van een hoge pieptoon. Deze toon is aanwezig wanneer de tv uitstaat, op standby staat of aanstaat (altijd dus <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/clown.gif" width="15"  height="15" alt=":+" class="smiley"> ). Deze pieptoon wordt veroorzaakt door de voeding in de TV. Omruilen van de TV heeft weinig zin, de nieuwe tv zal het ook hebben. Het is wel mogelijk dat het nieuwe exemplaar wat minder hard piept, maar hij kan ook harder piepen. Het is ook mogelijk om het door een monteur van Philips te laten &#34;repareren&#34;, er zijn meerdere mensen in het vorige topic die het hebben laten doen. Volgens mij heeft het bij niemand geholpen. Het is dus afwachten totdat Philips een wel werkende fix heeft uitgevonden.<br>
*<b>digi-in ontbreekt:</b> dat kan kloppen. Ergens rond week 40-45 is er een wijziging aan de TV&#039;s doorgevoerd, waarbij de digi-in is gesneuveld en er nog een aantal andere wijzigingen zijn gedaan (in een post aan het eind van het vorige topic staat welke dat allemaal zijn)<br>
*<b>Digi-out werkt niet naar behoren:</b> Wanneer een HDMI ingang als input is geselecteerd, zal de TV altijd dat geluid afspelen EN doorsturen naar de digitale uitgang. Ook al heb je in het menu aangegeven dat je de digitale input aan de digitale output wilt koppelen. Lekker eigenwijs dus, van de TV.<br>
<br>
<br>
*<b>Meerkanaals wordt PCM:</b> <br>
<br>
 In vrijwel alle gevallen zal meerkanaals geluid -of dat nou via HDMI of via de digi-in binnenkomt- als stereo op de digi-uitgang komen te staan. Er is &#233;&#233;n GoT-user bij wie het is gelukt om meerkanaals uit de TV krijgen middels een Philips DVD-speler. Het lijkt er dus op dat de hardware in principe geschikt is voor meerkanaals, maar dat de software het vrijwel altijd zal downgraden. Het vermoeden van de lezers van dit topic is, dat dit door een verkeerde implementatie van de HDCP beveiliging wordt veroorzaakt: Bijvoorbeeld dat de TV ALTIJD downgrade, behalve wanneer het expliciet door het HDCP signaal is toegestaan om dit niet te doen. Terwijl je als user het graag andersom wilt zien: Altijd meerkanaals doorgeven, behalve wanneer dit door het HDCP signaal wordt verboden. Het is de hoop van alle lezers hier dat dit gedrag in een toekomstige firmware upgrade wordt aangepast.<br>
<a href="http://www.apptech.philips.com/html/press_center/mpeg_buried_data_pr_dutch.htm" title="http://www.apptech.philips.com/html/press_center/mpeg_buried_data_pr_dutch.htm" rel="external">http://www.apptech.philip..._buried_data_pr_dutch.htm</a><br>
<hr><br><br>
<b>Philips LCD TV&#039;s in de Pricewatch</b><br>
<br>
<a href="http://tweakers.net/pricewatch/161707/philips-32pfl7862d.html" rel="external">pricewatch: Philips 32PFL7862D</a><br>
<a href="http://tweakers.net/pricewatch/158210/philips-32pfl9632d.html" rel="external">pricewatch: Philips 32PFL9632D/10</a><br>
<a href="http://tweakers.net/pricewatch/161097/philips-37pfl9632d.html" rel="external">pricewatch: Philips 37PFL9632D</a><br>
<a href="http://tweakers.net/pricewatch/160279/philips-37pfl9732d.html" rel="external">pricewatch: Philips 37PFL9732D/10</a><br>
<a href="http://tweakers.net/pricewatch/161706/philips-42pfl7862d.html" rel="external">pricewatch: Philips 42PFL7862D</a><br>
<a href="http://tweakers.net/pricewatch/161098/philips-42pfl9632d.html" rel="external">pricewatch: Philips 42PFL9632D</a><br>
<a href="http://tweakers.net/pricewatch/161099/philips-42pfl9732d.html" rel="external">pricewatch: Philips 42PFL9732D/10</a><br>
<a href="http://tweakers.net/pricewatch/160668/philips-42pfl9900d.html" rel="external">pricewatch: Philips 42PFL9900D</a><br>
<a href="http://tweakers.net/pricewatch/166238/philips-47pfl9632d.html" rel="external">pricewatch: Philips 47PFL9632D</a><br>
<a href="http://tweakers.net/pricewatch/160582/philips-47pfl9732d.html" rel="external">pricewatch: Philips 47PFL9732D</a><br>
<a href="http://tweakers.net/pricewatch/166240/philips-52pfl9632d.html" rel="external">pricewatch: Philips 52PFL9632D</a><br>
</td></tr><tr><td colspan="3" align="center" style="background-color:#FF7F00"><b>Vorige topics</b></td></tr><tr><td colspan="3" align="center" style="background-color:#FF7F00"><a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1196312//" rel="external">Philips: de nieuwe LCD modellen.</a><br>
<br>
<a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1247035//" rel="external">[LCD TV] Philips de recente modellen (deel 2)</a><br>
<br>
<a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1260476//" rel="external">[LCD TV] Philips de recente modellen (deel 3)</a></td></tr></table>]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29875991#29875991</guid>
			<pubDate>Sun, 06 Apr 2008 07:46:32 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>wamelr</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29876319?data%5Bsource%5D=rss#29876319</link>
			<author>dummy@example.com (wamelr)</author>
			<description>zondag 06 april 2008 11:43
om verder te gaan waar we gebleven zijn:

...iemand al verschillen ontdekt met de nieuwe .017 firmware?
Werkt de DolbyDigital Passthrough op HDMI3 nog steeds?</description>
			<content:encoded><![CDATA[zondag 06 april 2008 11:43<br />
om verder te gaan waar we gebleven zijn:<br>
<br>
...iemand al verschillen ontdekt met de nieuwe .017 firmware?<br>
Werkt de DolbyDigital Passthrough op HDMI3 nog steeds?]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29876319#29876319</guid>
			<pubDate>Sun, 06 Apr 2008 09:43:31 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Flashke</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29881430?data%5Bsource%5D=rss#29881430</link>
			<author>dummy@example.com (Flashke)</author>
			<description>maandag 07 april 2008 12:56
Ik heb iemand horen zeggen dat er een vernieuwde versie van de 37PFL9632 is of gaat komen. 

Ik heb mijn toestel vorig jaar oktober gekocht maar heb nog steeds last van die hoge pieptoon als het toestel volledig uitstaat. Ik heb al 3 nieuwe toestellen gehad en de 3e heeft hetzelfde probleem. Ik ben me nu aan het overleggen wat ik moet doen. Verder is het een fantastisch toestel maar ja je betaalt veel geld en wilt natuurlijk een toestel zonder defecten.  </description>
			<content:encoded><![CDATA[maandag 07 april 2008 12:56<br />
Ik heb iemand horen zeggen dat er een vernieuwde versie van de 37PFL9632 is of gaat komen. <br>
<br>
Ik heb mijn toestel vorig jaar oktober gekocht maar heb nog steeds last van die hoge pieptoon als het toestel volledig uitstaat. Ik heb al 3 nieuwe toestellen gehad en de 3e heeft hetzelfde probleem. Ik ben me nu aan het overleggen wat ik moet doen. Verder is het een fantastisch toestel maar ja je betaalt veel geld en wilt natuurlijk een toestel zonder defecten.  <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/frown.gif" width="15"  height="15" alt=":(" class="smiley">]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29881430#29881430</guid>
			<pubDate>Mon, 07 Apr 2008 10:56:53 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>deltananie</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29881451?data%5Bsource%5D=rss#29881451</link>
			<author>dummy@example.com (deltananie)</author>
			<description>maandag 07 april 2008 13:00
quote:Flashke schreef op maandag 07 april 2008 @ 12:56:
Ik heb iemand horen zeggen dat er een vernieuwde versie van de 37PFL9632 is of gaat komen. 

Ik heb mijn toestel vorig jaar oktober gekocht maar heb nog steeds last van die hoge pieptoon als het toestel volledig uitstaat. Ik heb al 3 nieuwe toestellen gehad en de 3e heeft hetzelfde probleem. Ik ben me nu aan het overleggen wat ik moet doen. Verder is het een fantastisch toestel maar ja je betaalt veel geld en wilt natuurlijk een toestel zonder defecten.  Ik denk niet dat dat gaat gebeuren omdat de opvolger eind deze maand al te koop is (37pfl9603)</description>
			<content:encoded><![CDATA[maandag 07 april 2008 13:00<br />
<blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div"><b><a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29881430#29881430" rel="external" class="messagelink">Flashke schreef op maandag 07 april 2008 @ 12:56</a>:</b><br>
Ik heb iemand horen zeggen dat er een vernieuwde versie van de 37PFL9632 is of gaat komen. <br>
<br>
Ik heb mijn toestel vorig jaar oktober gekocht maar heb nog steeds last van die hoge pieptoon als het toestel volledig uitstaat. Ik heb al 3 nieuwe toestellen gehad en de 3e heeft hetzelfde probleem. Ik ben me nu aan het overleggen wat ik moet doen. Verder is het een fantastisch toestel maar ja je betaalt veel geld en wilt natuurlijk een toestel zonder defecten.  <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/frown.gif" width="15"  height="15" alt=":(" class="smiley"></div></blockquote>Ik denk niet dat dat gaat gebeuren omdat de opvolger eind deze maand al te koop is (37pfl9603)]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29881451#29881451</guid>
			<pubDate>Mon, 07 Apr 2008 11:00:23 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>scorpie</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29881565?data%5Bsource%5D=rss#29881565</link>
			<author>dummy@example.com (scorpie)</author>
			<description>maandag 07 april 2008 13:17
quote:wamelr schreef op zondag 06 april 2008 @ 11:43:
om verder te gaan waar we gebleven zijn:

...iemand al verschillen ontdekt met de nieuwe .017 firmware?
Werkt de DolbyDigital Passthrough op HDMI3 nog steeds?Bij de .15 of .16 stond nog bij known issues the blinking lines bug bij de playstation store bijvoorbeeld. Ik ga de firmware zo installeren en kijk dan of die blinking lines iig wegzijn.

edit: geen verschil gemerkt.</description>
			<content:encoded><![CDATA[maandag 07 april 2008 13:17<br />
<blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div"><b><a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29876319#29876319" rel="external" class="messagelink">wamelr schreef op zondag 06 april 2008 @ 11:43</a>:</b><br>
om verder te gaan waar we gebleven zijn:<br>
<br>
...iemand al verschillen ontdekt met de nieuwe .017 firmware?<br>
Werkt de DolbyDigital Passthrough op HDMI3 nog steeds?</div></blockquote>Bij de .15 of .16 stond nog bij known issues the blinking lines bug bij de playstation store bijvoorbeeld. Ik ga de firmware zo installeren en kijk dan of die blinking lines iig wegzijn.<br>
<br>
edit: geen verschil gemerkt.]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29881565#29881565</guid>
			<pubDate>Mon, 07 Apr 2008 11:17:11 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Punt2008</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29883246?data%5Bsource%5D=rss#29883246</link>
			<author>dummy@example.com (Punt2008)</author>
			<description>maandag 07 april 2008 17:19
Hoe is het met de lag? En nog steeds gewoon Dolby via HDMI3?</description>
			<content:encoded><![CDATA[maandag 07 april 2008 17:19<br />
Hoe is het met de lag? En nog steeds gewoon Dolby via HDMI3?]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29883246#29883246</guid>
			<pubDate>Mon, 07 Apr 2008 15:19:33 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Mad-X</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29885355?data%5Bsource%5D=rss#29885355</link>
			<author>dummy@example.com (Mad-X)</author>
			<description>maandag 07 april 2008 23:20
Doordat de leds in mij Aurea spectralijst niet overal kleurvast waren (bij vooral lichte achtergrondbeelden) gaf dit roze vlekken. Dit was vooral goed te zien bij witte en andere lichte kleurnuances. 

TVA (de technische dienst van Philips uit Almelo) heeft dit euvel eerst proberen te verhelpen met het aan huis vervangen van de oude ledbalken onder en boven in de Aurea met nieuwe. Helaas was nadien nog steeds boven en onder midden in de lijst de roze gloed goed te zien. Tv uiteindelijk maandag toch meegenomen naar de werkplaats. De monteur liet keurig een &#34;Leen Aurea&#34; achter (die trouwens nog veel slechter de kleuren in de lijst reproduceerde). De reparatie kon maximaal 10 werkdagen duren.

Blij verrast was ik toen TVA op woendag al belde met de mededeling dat de TV weer naar huis zou komen. Het euvel zou verholpen zijn.. Vrijdag weer een halve dag vrij genomen omdat men tussen 12 en 4 langs zou komen. 

Precies om 12 uur stond de witte TVA bus weer op de stoep. Aurea weer uit de doos, opgehangen, aangesloten en.... nog steeds roze vlekken!!   En nog steeds op dezelfde plek..1 led zelfs sterker roze dan eerst..  

Toen ik dit aangaf bij de monteur bleef deze stoicijn de Leen Aurea inpakken.. Bij aandringen gaf hij aan dat dit het beste was wat zij er van kon maken.. Zij hadden de lampen electronisch afgesteld en de nieuwe .17 frimware erop gezet. 

Ik vroeg hem of hij nog eens de usb stick met het 100% wit plaatje op de TV wilde tonen, zoals hij die maandag ook had gedaan, om het geheel goed te checken. Maar deze had hij niet meer bij zich..  

Op mijn vraag hoe nu verder, was zijn antwoord dat ik nu maar moest gaan reclameren bij de winkel (niet meer bij de Aurealijn)..

Of ik nog even wilde tekenen en toen was de monteur vertrokken .

Gefrustreerd toch weer de Aurealijn gebeld aangezien ik het toestel bij Philips heb gekocht. Verhaal verteld en men neemt nu het geheel weer in behandeling..

Na eerst nieuwe display (3 dode pix), nu dus 2 nieuwe ledbalken en DVI module, en nog is tie niet geheel goed.. Erg jammer allemaal..

Trouwens lijkt het bij mij er op dat de .17 frimware het hdmi handshake probleem tussen de Samsung H360R en de Aurea oplost. Ook lijkt het als of het Ambilight anders en met meer scheiding reageert..

To be continued.</description>
			<content:encoded><![CDATA[maandag 07 april 2008 23:20<br />
Doordat de leds in mij Aurea spectralijst niet overal kleurvast waren (bij vooral lichte achtergrondbeelden) gaf dit roze vlekken. Dit was vooral goed te zien bij witte en andere lichte kleurnuances. <br>
<br>
TVA (de technische dienst van Philips uit Almelo) heeft dit euvel eerst proberen te verhelpen met het aan huis vervangen van de oude ledbalken onder en boven in de Aurea met nieuwe. Helaas was nadien nog steeds boven en onder midden in de lijst de roze gloed goed te zien. Tv uiteindelijk maandag toch meegenomen naar de werkplaats. De monteur liet keurig een &#34;Leen Aurea&#34; achter (die trouwens nog veel slechter de kleuren in de lijst reproduceerde). De reparatie kon maximaal 10 werkdagen duren.<br>
<br>
Blij verrast was ik toen TVA op woendag al belde met de mededeling dat de TV weer naar huis zou komen. Het euvel zou verholpen zijn.. Vrijdag weer een halve dag vrij genomen omdat men tussen 12 en 4 langs zou komen. <br>
<br>
Precies om 12 uur stond de witte TVA bus weer op de stoep. Aurea weer uit de doos, opgehangen, aangesloten en.... <b>nog steeds roze vlekken</b>!! <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/frusty.gif" width="30"  height="15" alt="|:(" class="smiley">  En nog steeds op dezelfde plek..1 led zelfs sterker roze dan eerst.. <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/frown.gif" width="15"  height="15" alt=":(" class="smiley"> <br>
<br>
Toen ik dit aangaf bij de monteur bleef deze stoicijn de Leen Aurea inpakken.. Bij aandringen gaf hij aan dat dit het beste was wat zij er van kon maken.. Zij hadden de lampen electronisch afgesteld en de nieuwe .17 frimware erop gezet. <br>
<br>
Ik vroeg hem of hij nog eens de usb stick met het 100% wit plaatje op de TV wilde tonen, zoals hij die maandag ook had gedaan, om het geheel goed te checken. Maar deze had hij niet meer bij zich.. <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/confused.gif" width="19"  height="15" alt=":?" class="smiley"> <br>
<br>
Op mijn vraag hoe nu verder, was zijn antwoord dat ik nu maar moest gaan reclameren bij de winkel (niet meer bij de Aurealijn)..<br>
<br>
Of ik nog even wilde tekenen en toen was de monteur vertrokken .<br>
<br>
Gefrustreerd toch weer de Aurealijn gebeld aangezien ik het toestel bij Philips heb gekocht. Verhaal verteld en men neemt nu het geheel weer in behandeling..<br>
<br>
Na eerst nieuwe display (3 dode pix), nu dus 2 nieuwe ledbalken en DVI module, en nog is tie niet geheel goed.. Erg jammer allemaal..<br>
<br>
Trouwens lijkt het bij mij er op dat de .17 frimware het hdmi handshake probleem tussen de Samsung H360R en de Aurea oplost. Ook lijkt het als of het Ambilight anders en met meer scheiding reageert..<br>
<br>
To be continued.]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29885355#29885355</guid>
			<pubDate>Mon, 07 Apr 2008 21:20:18 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Harrie86</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29885539?data%5Bsource%5D=rss#29885539</link>
			<author>dummy@example.com (Harrie86)</author>
			<description>dinsdag 08 april 2008 00:05
Klikt allemaal wel behoorlijk #&#38;*^$&#38;#^* ! En dan ook nog een monteur die met andere woorden zegt &#039;doet u het hier maar mee&#039;. 

Als ik het goed begrijp heb je nu nog steeds het probleem met de roze vlekken in de lichtbalken maar verder geen dode pixel? 

Ik vraag me af of het probleem met de lichbalken wel te repareren is ?!</description>
			<content:encoded><![CDATA[dinsdag 08 april 2008 00:05<br />
Klikt allemaal wel behoorlijk #&#38;*^$&#38;#^* ! En dan ook nog een monteur die met andere woorden zegt &#039;doet u het hier maar mee&#039;. <br>
<br>
Als ik het goed begrijp heb je nu nog steeds het probleem met de roze vlekken in de lichtbalken maar verder geen dode pixel? <br>
<br>
Ik vraag me af of het probleem met de lichbalken wel te repareren is ?!]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29885539#29885539</guid>
			<pubDate>Mon, 07 Apr 2008 22:05:16 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Eddie01</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29886456?data%5Bsource%5D=rss#29886456</link>
			<author>dummy@example.com (Eddie01)</author>
			<description>dinsdag 08 april 2008 10:06
Mijn Aurea is 2 keer voor reparatie teruggeweest. Het ging beide keren om een roze verkleuring in de onderste lichtbalk en roze en groene verkleuringen in de bovenste balk.
De eerste keer was er eigenlijk niets veranderd. De tweede keer zijn boven en onder de led-units vervangen. Aan de bovenkant is het probleem nu verholpen, onder is de roze vlek nog steeds aanwezig, echter nu op een andere plek. 
De modificatie vwb het cinescope formaat in combinatie met het ambilight is ook meteen gedaan. Persoonlijk vind ik dit een grote verbetering.</description>
			<content:encoded><![CDATA[dinsdag 08 april 2008 10:06<br />
Mijn Aurea is 2 keer voor reparatie teruggeweest. Het ging beide keren om een roze verkleuring in de onderste lichtbalk en roze en groene verkleuringen in de bovenste balk.<br>
De eerste keer was er eigenlijk niets veranderd. De tweede keer zijn boven en onder de led-units vervangen. Aan de bovenkant is het probleem nu verholpen, onder is de roze vlek nog steeds aanwezig, echter nu op een andere plek. <br>
De modificatie vwb het cinescope formaat in combinatie met het ambilight is ook meteen gedaan. Persoonlijk vind ik dit een grote verbetering.]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29886456#29886456</guid>
			<pubDate>Tue, 08 Apr 2008 08:06:31 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>LCD_viewer</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29893205?data%5Bsource%5D=rss#29893205</link>
			<author>dummy@example.com (LCD_viewer)</author>
			<description>woensdag 09 april 2008 11:06
Iemand al meer info over de .17 firmware ? Behalve dat er weinig veranderd op de hdmi poorten ?</description>
			<content:encoded><![CDATA[woensdag 09 april 2008 11:06<br />
Iemand al meer info over de .17 firmware ? Behalve dat er weinig veranderd op de hdmi poorten ?]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29893205#29893205</guid>
			<pubDate>Wed, 09 Apr 2008 09:06:35 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>VonFoX</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29893512?data%5Bsource%5D=rss#29893512</link>
			<author>dummy@example.com (VonFoX)</author>
			<description>woensdag 09 april 2008 11:52
Zorgen deze Tv&#039;s nog steeds voor lag icm een xbox360 of ps3 (online gaming) ?</description>
			<content:encoded><![CDATA[woensdag 09 april 2008 11:52<br />
Zorgen deze Tv&#039;s nog steeds voor lag icm een xbox360 of ps3 (online gaming) ?]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29893512#29893512</guid>
			<pubDate>Wed, 09 Apr 2008 09:52:53 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>LCD_viewer</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29893963?data%5Bsource%5D=rss#29893963</link>
			<author>dummy@example.com (LCD_viewer)</author>
			<description>woensdag 09 april 2008 13:10
quote:VonFoX schreef op woensdag 09 april 2008 @ 11:52:
Zorgen deze Tv&#039;s nog steeds voor lag icm een xbox360 of ps3 (online gaming) ?Dat doet vrijwel iedere tv maar er zijn wel verschillen.</description>
			<content:encoded><![CDATA[woensdag 09 april 2008 13:10<br />
<blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div"><b><a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29893512#29893512" rel="external" class="messagelink">VonFoX schreef op woensdag 09 april 2008 @ 11:52</a>:</b><br>
Zorgen deze Tv&#039;s nog steeds voor lag icm een xbox360 of ps3 (online gaming) ?</div></blockquote>Dat doet vrijwel iedere tv maar er zijn wel verschillen.]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29893963#29893963</guid>
			<pubDate>Wed, 09 Apr 2008 11:10:26 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Mau_Maus</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29894937?data%5Bsource%5D=rss#29894937</link>
			<author>dummy@example.com (Mau_Maus)</author>
			<description>woensdag 09 april 2008 15:36
Hoi

Ik wil ook een Aurea kopen... Ik heb even 2 vraagjes

1: Al lang wordt er over prijsdaling.. en een nieuwe serie aurea&#039;s gesproken (groet/beter)... Maar ik kan niks concreets vinden... Wie kan hier een update over geven...

2 @ Mad-X: Ik las volgens mij in het vorige deel dat je een interview zou hebben? Waar kan ik dat vinden?  Of komt dat nog? Is mijn eerste vraag daar soort van gesteld?

Dank.</description>
			<content:encoded><![CDATA[woensdag 09 april 2008 15:36<br />
Hoi<br>
<br>
Ik wil ook een Aurea kopen... Ik heb even 2 vraagjes<br>
<br>
1: Al lang wordt er over prijsdaling.. en een nieuwe serie aurea&#039;s gesproken (groet/beter)... Maar ik kan niks concreets vinden... Wie kan hier een update over geven...<br>
<br>
2 @ Mad-X: Ik las volgens mij in het vorige deel dat je een interview zou hebben? Waar kan ik dat vinden?  Of komt dat nog? Is mijn eerste vraag daar soort van gesteld?<br>
<br>
Dank.]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29894937#29894937</guid>
			<pubDate>Wed, 09 Apr 2008 13:36:30 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Redshark</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29894953?data%5Bsource%5D=rss#29894953</link>
			<author>dummy@example.com (Redshark)</author>
			<description>woensdag 09 april 2008 15:39
Heel vreemd maar sinds enige tijd gaat het volume van mijn 37PFL5322/12 tijdens het kijken regelmatig steeds omhoog zonder dat er iemand aan het toestel of afstandsbediening zit. Je ziet het blauwe lampje bij de IR sensor ook knipperen, net alsof hij harder wordt gezet.

Vooral de laatste week loopt het de spuigaten uit. 

Ik heb al vanalles geprobeerd, batterijen uit de afstandsbediening, gordijnen dicht en IR sensor afdekken maar niets van dit alles helpt. Heeft iemand hier ervaring mee toevallig? Echt lekker kijken is het namelijk niet </description>
			<content:encoded><![CDATA[woensdag 09 april 2008 15:39<br />
Heel vreemd maar sinds enige tijd gaat het volume van mijn 37PFL5322/12 tijdens het kijken regelmatig steeds omhoog zonder dat er iemand aan het toestel of afstandsbediening zit. Je ziet het blauwe lampje bij de IR sensor ook knipperen, net alsof hij harder wordt gezet.<br>
<br>
Vooral de laatste week loopt het de spuigaten uit. <br>
<br>
Ik heb al vanalles geprobeerd, batterijen uit de afstandsbediening, gordijnen dicht en IR sensor afdekken maar niets van dit alles helpt. Heeft iemand hier ervaring mee toevallig? Echt lekker kijken is het namelijk niet <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/clown.gif" width="15"  height="15" alt=":+" class="smiley">]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29894953#29894953</guid>
			<pubDate>Wed, 09 Apr 2008 13:39:35 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Harrie86</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29897649?data%5Bsource%5D=rss#29897649</link>
			<author>dummy@example.com (Harrie86)</author>
			<description>donderdag 10 april 2008 00:10
37PFL5322/12  is niet bepaald een recent model?</description>
			<content:encoded><![CDATA[donderdag 10 april 2008 00:10<br />
37PFL5322/12  is niet bepaald een recent model?]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29897649#29897649</guid>
			<pubDate>Wed, 09 Apr 2008 22:10:48 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>PaulX</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29899716?data%5Bsource%5D=rss#29899716</link>
			<author>dummy@example.com (PaulX)</author>
			<description>donderdag 10 april 2008 12:39
Weet iemand misschien of het mogelijk is om de refresh rate (het aantal Hz/fps) te zien bij &#039;t PFL9732D-model?
(Ik zie bijvoorbeeld alleen HD1080p staan als ik op de info knop druk!)
Samsung TV&#039;s geven het netjes weer maar is het op deze Philips ook mogelijk?   
In het &#039;Service menu&#039; heb ik ook niets kunnen vinden.</description>
			<content:encoded><![CDATA[donderdag 10 april 2008 12:39<br />
Weet iemand misschien of het mogelijk is om de refresh rate (het aantal Hz/fps) te zien bij &#039;t PFL9732D-model?<br>
(Ik zie bijvoorbeeld alleen HD1080p staan als ik op de info knop druk!)<br>
Samsung TV&#039;s geven het netjes weer maar is het op deze Philips ook mogelijk?  <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/confused.gif" width="19"  height="15" alt=":?" class="smiley"> <br>
In het &#039;Service menu&#039; heb ik ook niets kunnen vinden.]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29899716#29899716</guid>
			<pubDate>Thu, 10 Apr 2008 10:39:04 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Jheroun</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29899894?data%5Bsource%5D=rss#29899894</link>
			<author>dummy@example.com (Jheroun)</author>
			<description>donderdag 10 april 2008 13:06
Op AVforums hebben een paar mensen gezegd dat ze met die nieuwe firmware voor de 9632/9732 minder lag ervaren, kan iemand dat hier bevestigen of zitten mensen daar zichzelf voor de gek te houden?</description>
			<content:encoded><![CDATA[donderdag 10 april 2008 13:06<br />
Op AVforums hebben een paar mensen gezegd dat ze met die nieuwe firmware voor de 9632/9732 minder lag ervaren, kan iemand dat hier bevestigen of zitten mensen daar zichzelf voor de gek te houden?]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29899894#29899894</guid>
			<pubDate>Thu, 10 Apr 2008 11:06:25 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Wisey</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29902606?data%5Bsource%5D=rss#29902606</link>
			<author>dummy@example.com (Wisey)</author>
			<description>donderdag 10 april 2008 20:52
Ik heb een 37PFL9732 en ik doe waarschijnlijk iets verkeerd, maar ik krijg de .017 firmware niet gedownload, hij opend altijd een pdf met instructies als ik op &#34; Nederlands, Zip-bestand (24.65 MB) Version: 000.064.014.017&#34; klik. De open source file kan ik wel downloaden, wat doe ik verkeerd?

Edit: Op een andere pc doet hij het trouwens wel ! Opgelost.</description>
			<content:encoded><![CDATA[donderdag 10 april 2008 20:52<br />
Ik heb een 37PFL9732 en ik doe waarschijnlijk iets verkeerd, maar ik krijg de .017 firmware niet gedownload, hij opend altijd een pdf met instructies als ik op &#34; Nederlands, Zip-bestand (24.65 MB) Version: 000.064.014.017&#34; klik. De open source file kan ik wel downloaden, wat doe ik verkeerd?<br>
<br>
Edit: Op een andere pc doet hij het trouwens wel ! Opgelost.]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29902606#29902606</guid>
			<pubDate>Thu, 10 Apr 2008 18:52:10 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Mad-X</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29903167?data%5Bsource%5D=rss#29903167</link>
			<author>dummy@example.com (Mad-X)</author>
			<description>donderdag 10 april 2008 22:44
quote:Mau_Maus schreef op woensdag 09 april 2008 @ 15:36:

2 @ Mad-X: Ik las volgens mij in het vorige deel dat je een interview zou hebben? Waar kan ik dat vinden?  Of komt dat nog? Is mijn eerste vraag daar soort van gesteld?

Dank.Interview werd gedaan door onderzoeksbureau Blauw Research uit Rotterdam in opdracht van Philips Lifestyle. 

2 uur lang werden mij vragen gesteld over hoe de Aurea beviel, hoe ik tot de aankoop was gekomen, wat tegenviel en dus voor verbetering vatbaar was, de impact op het interieur, hoe reageerde de medebewoners en vrienden, wat verander je in de kamer op het moment dat je TV kijkt,  etc.etc.

Alles werd door een cameraman opgenomen. Helaas kon ik het eindresultaat niet te zien krijgen, aangezien de video alleen voor interne Philips doeleinden zou worden gebruikt.. Hopelijk trekken ze lering uit mijn positieve doch ook kritische verhaal.

In iedergeval goed dat Philips zich verdiept in de consument en de gebruikerservaringing van hun nieuwe producten inventariseert, met het doel hun toekomstige producten te optimaliseren.

Nu nog hopen dat ze mijn roze vlekken euvel naar behoren oplossen...</description>
			<content:encoded><![CDATA[donderdag 10 april 2008 22:44<br />
<blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div"><b><a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29894937#29894937" rel="external" class="messagelink">Mau_Maus schreef op woensdag 09 april 2008 @ 15:36</a>:</b><br>
<br>
2 @ Mad-X: Ik las volgens mij in het vorige deel dat je een interview zou hebben? Waar kan ik dat vinden?  Of komt dat nog? Is mijn eerste vraag daar soort van gesteld?<br>
<br>
Dank.</div></blockquote>Interview werd gedaan door onderzoeksbureau Blauw Research uit Rotterdam in opdracht van Philips Lifestyle. <br>
<br>
2 uur lang werden mij vragen gesteld over hoe de Aurea beviel, hoe ik tot de aankoop was gekomen, wat tegenviel en dus voor verbetering vatbaar was, de impact op het interieur, hoe reageerde de medebewoners en vrienden, wat verander je in de kamer op het moment dat je TV kijkt,  etc.etc.<br>
<br>
Alles werd door een cameraman opgenomen. Helaas kon ik het eindresultaat niet te zien krijgen, aangezien de video alleen voor interne Philips doeleinden zou worden gebruikt.. Hopelijk trekken ze lering uit mijn positieve doch ook kritische verhaal.<br>
<br>
In iedergeval goed dat Philips zich verdiept in de consument en de gebruikerservaringing van hun nieuwe producten inventariseert, met het doel hun toekomstige producten te optimaliseren.<br>
<br>
Nu nog hopen dat ze mijn roze vlekken euvel naar behoren oplossen...]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29903167#29903167</guid>
			<pubDate>Thu, 10 Apr 2008 20:44:59 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Mau_Maus</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29905013?data%5Bsource%5D=rss#29905013</link>
			<author>dummy@example.com (Mau_Maus)</author>
			<description>vrijdag 11 april 2008 11:19
quote:Mad-X schreef op donderdag 10 april 2008 @ 22:44:
[...]


Nu nog hopen dat ze mijn roze vlekken euvel naar behoren oplossen...Oh ok... Zeker geen mogelijkheid gehad om zelf wat te vragen?</description>
			<content:encoded><![CDATA[vrijdag 11 april 2008 11:19<br />
<blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div"><b><a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29903167#29903167" rel="external" class="messagelink">Mad-X schreef op donderdag 10 april 2008 @ 22:44</a>:</b><br>
[...]<br>
<br>
<br>
Nu nog hopen dat ze mijn roze vlekken euvel naar behoren oplossen...</div></blockquote>Oh ok... Zeker geen mogelijkheid gehad om zelf wat te vragen?]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29905013#29905013</guid>
			<pubDate>Fri, 11 Apr 2008 09:19:20 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Harrie86</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29905708?data%5Bsource%5D=rss#29905708</link>
			<author>dummy@example.com (Harrie86)</author>
			<description>vrijdag 11 april 2008 13:10
Komen ze wel wat laat mee Mad-X? De nieuwe reeks is al langzaam op de markt aan het verschijnen...
Ach misschien is daar ook een comsumentenonderzoek aan vooraf gegaan.</description>
			<content:encoded><![CDATA[vrijdag 11 april 2008 13:10<br />
Komen ze wel wat laat mee Mad-X? De nieuwe reeks is al langzaam op de markt aan het verschijnen...<br>
Ach misschien is daar ook een comsumentenonderzoek aan vooraf gegaan.]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29905708#29905708</guid>
			<pubDate>Fri, 11 Apr 2008 11:10:48 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Domovoi</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29905729?data%5Bsource%5D=rss#29905729</link>
			<author>dummy@example.com (Domovoi)</author>
			<description>vrijdag 11 april 2008 13:15
quote:*Meerkanaals wordt PCM: UPDATE: lees de post in het bericht hieronderKan dit stuk niet aangepast worden? Om te beginnen staat er niks over in de post onder de startpost. Dat was in het vorige topic wel zo, maar die info in de tekst van een nieuwe startpost verwerken zou een stuk handiger zijn.

Het downmix-verhaal is al verwarrend genoeg, verwijzen naar een niet-bestaande post &#039;hieronder&#039; maakt het er niet makkelijker op. </description>
			<content:encoded><![CDATA[vrijdag 11 april 2008 13:15<br />
<blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div">*Meerkanaals wordt PCM: UPDATE: lees de post in het bericht hieronder</div></blockquote>Kan dit stuk niet aangepast worden? Om te beginnen staat er niks over in de post onder de startpost. Dat was in het vorige topic wel zo, maar die info in de tekst van een nieuwe startpost verwerken zou een stuk handiger zijn.<br>
<br>
Het downmix-verhaal is al verwarrend genoeg, verwijzen naar een niet-bestaande post &#039;hieronder&#039; maakt het er niet makkelijker op. <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/puh2.gif" width="15"  height="15" alt=":P" class="smiley">]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29905729#29905729</guid>
			<pubDate>Fri, 11 Apr 2008 11:15:09 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Mau_Maus</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29907132?data%5Bsource%5D=rss#29907132</link>
			<author>dummy@example.com (Mau_Maus)</author>
			<description>vrijdag 11 april 2008 16:53
quote:Harrie86 schreef op vrijdag 11 april 2008 @ 13:10:
Komen ze wel wat laat mee Mad-X? De nieuwe reeks is al langzaam op de markt aan het verschijnen...
Ach misschien is daar ook een comsumentenonderzoek aan vooraf gegaan.Ik heb nog geen nieuwe reeks gezien van de Aurea hoor... Als je info hebt laat het me weten...</description>
			<content:encoded><![CDATA[vrijdag 11 april 2008 16:53<br />
<blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div"><b><a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29905708#29905708" rel="external" class="messagelink">Harrie86 schreef op vrijdag 11 april 2008 @ 13:10</a>:</b><br>
Komen ze wel wat laat mee Mad-X? De nieuwe reeks is al langzaam op de markt aan het verschijnen...<br>
Ach misschien is daar ook een comsumentenonderzoek aan vooraf gegaan.</div></blockquote>Ik heb nog geen nieuwe reeks gezien van de Aurea hoor... Als je info hebt laat het me weten...]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29907132#29907132</guid>
			<pubDate>Fri, 11 Apr 2008 14:53:30 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>visch</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29912044?data%5Bsource%5D=rss#29912044</link>
			<author>dummy@example.com (visch)</author>
			<description>zaterdag 12 april 2008 22:52
Vraagje over de analoge audio uitgang van de Aurea   
Jawel, die gebruik ik, omdat mijn 2 kanaals audio dan beter klinkt over mijn highend buizenvoorversterker dan over een surroundachtig iets.
Ook al is dat signaal gedownscaled naar 2 kanaals denk ik, klinkt het toch heel goed, althans goed genoeg voor films en veel beter als de ingebouwde luidsprekers van de Aurea.

Nu wil ik graag een PS 3 aansluiten via HDMI op mijn Aurea tv, maar wordt dan ook het geluid wel doorgekoppeld naar de analoge audio uitgang?
dit is wel het geval bij gewone DVD via scart op dit moment, maar goed, dat snap ik, want scart heeft analoge audio.

Men beweerd alleen dat via HDMI, dus afspelen van HD of blue-ray content, het geluid dan niet doorgegeven wordt ivm copy protectie? (zoiets  )</description>
			<content:encoded><![CDATA[zaterdag 12 april 2008 22:52<br />
Vraagje over de analoge audio uitgang van de Aurea  <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/smile.gif" width="15"  height="15" alt=":)" class="smiley"> <br>
Jawel, die gebruik ik, omdat mijn 2 kanaals audio dan beter klinkt over mijn highend buizenvoorversterker dan over een surroundachtig iets.<br>
Ook al is dat signaal gedownscaled naar 2 kanaals denk ik, klinkt het toch heel goed, althans goed genoeg voor films en veel beter als de ingebouwde luidsprekers van de Aurea.<br>
<br>
Nu wil ik graag een PS 3 aansluiten via HDMI op mijn Aurea tv, maar wordt dan ook het geluid wel doorgekoppeld naar de analoge audio uitgang?<br>
dit is wel het geval bij gewone DVD via scart op dit moment, maar goed, dat snap ik, want scart heeft analoge audio.<br>
<br>
Men beweerd alleen dat via HDMI, dus afspelen van HD of blue-ray content, het geluid dan niet doorgegeven wordt ivm copy protectie? (zoiets <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/smile.gif" width="15"  height="15" alt=":)" class="smiley"> )]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29912044#29912044</guid>
			<pubDate>Sat, 12 Apr 2008 20:52:50 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Vinzzz243</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29913360?data%5Bsource%5D=rss#29913360</link>
			<author>dummy@example.com (Vinzzz243)</author>
			<description>zondag 13 april 2008 13:28
Is lees berichten over levering van de 9603 serie in mei. 
Maar er zijn een aantal websites die hem aanbieden http://www.shoppingservic...web/detail.asp?art=241052

Ben benieuwd, heb paar gemaild.</description>
			<content:encoded><![CDATA[zondag 13 april 2008 13:28<br />
Is lees berichten over levering van de 9603 serie in mei. <br>
Maar er zijn een aantal websites die hem aanbieden <a href="http://www.shoppingservice.nl/asp/modules/detail/gui_shoppingweb/detail.asp?art=241052" title="http://www.shoppingservice.nl/asp/modules/detail/gui_shoppingweb/detail.asp?art=241052" rel="external">http://www.shoppingservic...web/detail.asp?art=241052</a><br>
<br>
Ben benieuwd, heb paar gemaild.]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29913360#29913360</guid>
			<pubDate>Sun, 13 Apr 2008 11:28:03 GMT</pubDate>
		</item>
	</channel>
</rss>