<?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-15"?>
<rss version="2.0"
 xmlns:rdf="http://www.w3.org/1999/02/22-rdf-syntax-ns#"
 xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
 xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom"
>
	<channel>
		<copyright>All rights reserved</copyright>
		<pubDate>Sun, 07 Sep 2008 05:26:28 GMT</pubDate>
		<lastBuildDate>Sun, 07 Sep 2008 05:26:28 GMT</lastBuildDate>
		<docs>http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss</docs>
		<description>GoT - list_messages</description>
		<image>
			<link>http://gathering.tweakers.net</link>
			<title>Gathering of Tweakers</title>
			<url>http://tweakimg.net/g/if/logo.gif</url>
		</image>
		<language>nl-nl</language>
		<link>http://gathering.tweakers.net/rss/list_messages/1285823</link>
		<atom:link href="http://gathering.tweakers.net/rss/list_messages/1285823" rel="self" type="application/rss+xml" />
		<title>[CiP] Ikea Media Center - Casemodding - GoT</title>
		<webMaster>gathering@tweakers.net (Administrator)</webMaster>
		<item>
			<title>Domovoi</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29871299?data%5Bsource%5D=rss#29871299</link>
			<author>dummy@example.com (Domovoi)</author>
			<description>vrijdag 04 april 2008 22:50
Ik ben al enige tijd van plan een Media Center te bouwen voor in de huiskamer. Een probleem hierbij was dat ik die logge media center behuizingen niet mooi vind, maar een ouwe systeemkast naast de TV al helemaal geen optie was. Al snel kreeg ik het idee om een PC zo onzichtbaar mogelijk in een Tv-meubel in te bouwen.

Dit idee liep enigszins uit de hand, en gaandeweg bedacht ik dat het mooi zou zijn om alle kabelrommel van de TV, consoles, surround-set enzovoort zo veel mogelijk weg te werken. Het idee was dat het Tv-meubel ook van stopcontacten voorzien zou zijn zodat alle apparatuur daarop aangesloten kon worden, en er maar &#233;&#233;n voedingskabel van het kastje naar de muur (ha ha, sorry) zou lopen. Uiteraard moesten de Media Center PC en de eventuele consoles ook op het netwerk aangesloten worden, dus moest het kastje eveneens als netwerkswitch dienen.

Met die gedachte ben ik eens rond gaan kijken naar Tv-meubels om te verbouwen. De meeste van die dingen blijken rond de &#164;300 te kosten, en dan zit je nog in het goedkope segment. Omdat er waarschijnlijk aardig wat gezaagd moest worden en mijn handvaardigheid-skills niet je dat zijn, leek het mij zonde om het risico te lopen &#164;300 weg te gooien, en ging ik op zoek naar iets goedkopers.
Zoals altijd bood Ikea uitkomst, want aldaar liep ik tegen het volgende aan:
 


Dit kastje heet Fl&#228;rke, en is in principe niets meer dan vijf simpele planken. De prijs is er dan ook naar: ze kosten nog geen tientje per stuk. Daar kan je nog eens wat aan stukzagen, dus voor minder dan twintig euro nam ik er twee mee naar huis.
 


Eenmaal thuis heb ik de kastjes eerst in elkaar gezet om te kijken hoe groot alles zo&#8217;n beetje werd, en om wat maten te nemen. Vervolgens ben ik in Sketchup eerst het Fl&#228;rke kastje maar eens gaan nabouwen. E&#233;n zo&#8217;n kastje is ruim genoeg om wat onderdelen voor de PC in kwijt te kunnen, de andere voldoet in z&#8217;n standaardvorm prima om bijvoorbeeld &#233;&#233;n of twee consoles op te zetten.  


 

Na een tijdje kwam ik met bovenstaand ontwerp. Met dank aan iedereen uit deze thread die mee heeft gedacht, overigens. Dit zijn twee Fl&#228;rke-kastjes naast elkaar. De rechter is dicht en bevat de eigenlijke PC. In het midden zit een deurtje met daarachter de powerknop van de PC (mocht het ding ooit nog eens met bijvoorbeeld een harde reset uitgezet moeten worden of zo) en de infraroodontvanger van de afstandsbediening. Aan de voorkant van het rechterkastje is nog wat ruimte over, dus daar wil ik een naar beneden klappend deurtje maken met daarachter een ondiepe ruimte voor bijvoorbeeld extra kabels, handleidingen, enzovoort.

 
 
Aan de zijkant van het kastje zitten een DVD-RW drive en een alles-in-&#233;&#233;n cardreader met USB aansluiting. Ik draai zelf vrijwel alles (inclusief mijn eigen DVD&#8217;s) vanaf een netwerkshare op de server, maar mochten er mensen langskomen met een film of serie op DVD, USB-stick of ander flash-medium, dan zouden ze alles gewoon rechtstreeks in het media center moeten kunnen stoppen in plaats van dat we eerst alles via een andere PC naar de netwerkschijf moeten kopi&#235;ren.

  

De achterkant van het systeem toont onder andere een aansluiting voor de voedingskabel, een schakelaar om de stroomvoorziening voor alle aangesloten apparaten in &#233;&#233;n keer aan of uit te kunnen zetten, een netwerkpoort en een coax-aansluiting voor radio en TV. In het midden zitten vier stopcontacten: &#233;&#233;n voor de TV, &#233;&#233;n voor de surround-set, en nog twee voor consoles, externe harde schijven, enzovoort. Ook is er een extra USB-poort (mocht iemand een USB-schijf meenemen, dan is het handig om de USB aansluiting in de buurt van de voeding te hebben) en een HDMI-aansluiting te vinden. Die laatste draagt in principe het beeld en het geluid van de media center PC. Ten slotte zitten hier nog twee netwerkaansluitingen, voor bijvoorbeeld consoles.

Onder dit alles zit nog een open ruimte: ik had het idee om hier voedingen en overvloedige lengtes kabel in te leggen zodat ze een beetje uit het zicht zijn.

Vervolgens werd het tijd om naar de hardware gaan kijken. Ik ben van plan om Vista Media Center te draaien, dus ik had een PC nodig die Vista Home Premium netjes aankan. Daarnaast wilde ik ook een zo stil mogelijk systeem, dus dat betekent zo veel mogelijk passieve koeling en &#233;&#233;n of twee grote fans met een laag toerental. Met die gedachte ben ik tot de volgende lijst gekomen:

&#8226;	Videokaart: MSI NX8500GT
&#8226;	Tuner: Vista View Saber 2020
&#8226;	HD1: Samsung Spinpoint s166 (160GB)
&#8226;	HD2: Samsung Spinpoint T166 (500GB)
&#8226;	Moederbord: Asus P5KPL-VM
&#8226;	CPU: Intel Core Duo E6750
&#8226;	CPU Koeler: Scythe Ninja Anniversary
&#8226;	Geheugen: OCZ 2GB DDR2-800
&#8226;	Voeding: Seasonic S12II-330HB
&#8226;	Casefans: 2 maal Nexus 120mm Real Silent
&#8226;	Cardreader: Lian-Li CR-35A 50-in-1
&#8226;	DVD-RW: Asus DVD-RW
&#8226;	Toetsenbord/muis: Logitech DiNovo Mini.
&#8226;	Switch: Asus GX-1105B.

Die lijst behoeft misschien enige uitleg. Ik wil beeld en geluid via HDMI laten lopen, dus ik had een videokaart nodig die beide uitzendt. Een simpel DVI-HDMI convertertje volstaat hierbij niet, want die neemt het geluid niet mee. Er moest dus een native HDMI aansluiting op de videokaart zitten, en daarnaast moest de videokaart omwille van het geluid passief gekoeld zijn. Zodoende kwam ik op de MSI, welke een onboard SPDIF aansluiting heeft voor het geluid. 

Omdat ik toch maar gecodeerd geluid zou versturen volstond een onboard geluidskaartje wel. De P5KPL-VM is een &#956;ATX bordje met, inderdaad, een onboard SPDIF aansluitinkje voor het geluid. Probleem opgelost. Het bord moest nog wel een tweetal PCI-E aansluitingen hebben: een PCI-E1X voor de tuner, en een PCI-E16X voor de videokaart. Gelukkig had de P5KPL-VM die allebei.

De Scythe Ninja Anniversary is een gigantische koeler die bijna helemaal uit koper bestaat. Met een koel briesje van een 120mm fan hoop ik hiermee de CPU zo stil mogelijk te kunnen koelen. Qua voeding volstaat 330W voor deze hardware voldoende, en volgens de mensen bij SilentPCReview is de Seasonic S12II &#233;&#233;n van de stilste voedingen die er is. Ik heb &#8216;m inmiddels even op idle laten draaien, en inderdaad, je hoort pas dat hij draait als je je hoofd vlakbij de fan houdt. Dit zal ongetwijfeld bij meer belasting harder worden, maar voorlopig is hij inderdaad fluisterstil. Zeker een aanrader.

Ook stil zijn de Samsung Spinpoints. Ik heb er hier twee van in mijn server zitten, en het geluid is verwaarloosbaar. Omwille van performance heb ik er twee genomen: &#233;&#233;ntje van 160GB voor Windows en alle software, en &#233;&#233;ntje van 500GB voor opgenomen programma&#8217;s.  Ik heb specifiek de 160GB versie gekozen omdat die slechts &#233;&#233;n platter bevat, wat het geluidsniveau weer ten goede komt.

De Vista View Saber 2020 heb ik gekozen omdat deze, afgaande op reviews, een van de beste resultaten produceert qua beeldresultaat. Daarnaast bevat hij twee tuners zodat ik tegelijk kan kijken en opnemen. De DVD-RW tenslotte is een beetje simpel, ik had eigenlijk een andere in gedachten (met een plattere voorkant, zodat hij netjes in de zijkant van de kast weggewerkt kan worden), maar ondanks door de lokale PC-boer telefonisch te zijn verzekerd dat hij diezelfde drive op dat moment in zijn handen had, bleek het ding ter plekke (verrassing!) toch niet op voorraad te zijn, en kon hij me uiteindelijk alleen de Asus verkopen. Ter compensatie deed hij er nog een IDE-kabel bij, wat het enigszins goed maakte omdat ik die toch nodig had, en er uiteindelijk goedkoper door uitkwam, dus ach. 

Grote afwezige in dit rijtje is de afstandsbediening. Ik had eerst de standaard Microsoft MCE 2005 afstandsbediening besteld, maar de niet-zo-lokale grotere PC-boer stuurde me een Philips-remote met een gigantische IR-receiver. Die heb ik maar weer teruggestuurd, dus nu ben ik nog op zoek naar een andere. Het handigst zou een universele, self-learning afstandsbediening zijn waarmee ik alles in &#233;&#233;n keer kan bedienen. Mochten jullie nog aanraders hebben, laat het me weten. Ik heb nog naar afstandsbedieningen met SideShow gezocht, zodat ik bijvorbeeld via een Sideshow gadget muziek kan draaien zonder de TV aan te hoeven doen, maar na een pre-order te hebben geplaatst voor de Ricavision VAVE 100 werd op een moment zonder het te melden a) de prijs verhoogd, en b) de release-datum van februari uitgesteld naar &#8216;zomer&#8217;. En nu ik net kijk is de online store van Ricavision overgenomen door een of andere domein-kaper met advertenties, dus veel vertrouwen in Ricavision is er niet meer.

Al deze hardware moet natuurlijk ook nog in de kast passen. Omdat ik het geheel zo onzichtbaar mogelijk wilde maken wilde ik allen de onderdelen waar je echt bij moet kunnen zichtbaar houden, en dat zijn in dit geval de DVD-RW drive en de cardreader. Deze steken dus min of meer uit de rechterzijkant (en van achteren gezien dus de linkerzijkant):
 
 

Daaronder hangt de 1000mbit netwerkswitch waar zowel de PC als de twee overige netwerkaansluitingen op komen. Helemaal rechts hangt het moederbord, 180 graden gedraaid. Een fan zuigt koude lucht van onderen aan en blaast deze door de Ninja naar boven. Bovenin zit een tweede fan, en deze blaast alle warme lucht van onder andere de Ninja, de tuner en de videokaart weer naar buiten.

Voor de twee harde schijven heb ik, na een thread op SilentPCReview te hebben gelezen, het volgende bedacht: Ik verbind ze aan elkaar door middel van twee strips aluminium op de zijkanten. De zijkanten worden het heetst, en het aluminium vergroot daarmee meteen het koeloppervlak. Ertussen zit een ruimte van zo&#8217;n twee centimeter. Dit alles wordt een soort schoorsteentje: ik wil onderaan wat koude lucht (aangevoerd door de onderste casefan) tussen die drives krijgen, welke weer naar boven wordt gezogen door de koeler van de PSU. Zo krijg je een aardige luchtstroom langs de schijven zonder er weer een heel andere fan op te moeten zetten.

Overigens ben ik nog op zoek naar een voedingskabel waarbij de connector die in de voeding gaat niet recht is, maar in een hoek van 90 graden staat, zodat de kabel meteen naar beneden gaat in plaats van naar achteren loopt. Weet iemand of die dingen ergens te krijgen zijn?

Enfin, met dit alles in gedachte is het tijd om aan de bouw te beginnen. Ik wil het geheel wit hebben, dus allereerst is het tijd voor schilderwerk:
 
 

Update: ik haat schilderwerk. Het duurt lang, geeft rommel, en er gaat van alles bij mis. Ik heb hier in principe slechts negen plankjes te schilderen, maar wat een vreselijk karwei is dat zeg. Bij het volgende project breng ik alles naar een professioneel schilder en betaal ik er wel voor, want hier wordt ik gek van.

Ik wilde de DVD-RW drive en de cardreader zo glad mogelijk in het kastje wegwerken, zodat in principe alleen het laatje en de eject-knop uitsteken. Om dit te bereiken heb ik eerst twee gaten in de zijkant gezaagd waar de drive en cardreader inpasten. Althans, dat heb ik mijn vader laten doen, want ik had waarschijnlijk zowel de plank als een paar van mijn eigen vingers in stukken gezaagd. Vervolgens heb ik de plastic voorkant van de DVD-RW drive losgewrikt, en heb ik de cardreader dusdanig gedemonteerd tot ik de helft van de metalen behuizing los had. Deze twee heb ik in hun respectievelijke gaten gedaan, de gaten dichtgeplamuurd, en vervolgens vier lagen verf overheen gedaan. Resultaat: glad weggewerkte voorkanten van drive en cardreader. Ik ben iets te enthousiast geweest met plamuur wat wel enigszins zichtbaar is, maar van een afstandje is het allemaal mooi glad.
(Helaas heb ik weinig foto&#8217;s van dit hele proces: ik had ze wel gemaakt, maar de laptop waar ze op stonden begaf het kort daarna, vlak voordat de backup gemaakt zou worden.)
  
 
 

Nadat alles gedroogd was heb ik alle onderdelen van de cardreader weer vastgeschroefd aan het gedeelte dat inmiddels muurvast in de plank zat:

 
 
  
  
Onder de cardreader is nog voldoende ruimte, dus daar heb ik meteen maar twee schroeven in geschroefd en de switch aan opgehangen. Hij hing hiermee aan &#233;&#233;n kant los, dus daar heb ik wat dubbelzijdig tapijt-tape aan de voetjes gedaan. De schroeven zijn voldoende om hem te dragen, maar het tape voorkomt dat het ding gaat klapperen als ik het hele kastje verplaats.
 
  
  
 
De DVD-RW drive is wat moeilijker te bevestigen. Alleen het plastic frontje zit nu nog in het hout, en in tegenstelling tot de cardreader kan de drive niet los in de ruimte hangen. Ik heb een aluminium stripje gebogen en er op de juiste plaatsen wat gaten in geboord zodat de drive daaraan vastgeschroefd kon worden. Ook had ik nog een hoekstripje wat de nodige ondersteuning van onderen biedt. Helaas had ik aan de linkerkant niet echt ruimte om iets te bevestigen, maar voorlopig lijkt dit voldoende:
    
  
  
  
  

Ten slotte was het alleen nog zaak de voorkant van het laatje weer te bevestigen. Om het ding open te krijgen heb ik de drive aangesloten op de voeding, en die vervolgens op het moederbord, zodat ik met een microswitch het systeem aan kon zetten en de eject-knop functioneerde:

  
 
Met wat voorzichtig wrikwerk klikte de voorkant van het laatje weer vast, en presto:
  
  
  

(Die laatste is zonder flits, om het LEDje uit te laten komen. Excuses voor de matige kwaliteit.)

Daarmee is de rechterzijkant van het media center af. Volgend weekend zaag ik nog wat gaten voor kabels en casefans en wil ik het moederbord monteren. Mochten jullie in de tussentijd nog suggesties hebben, laat het me weten.</description>
			<content:encoded><![CDATA[vrijdag 04 april 2008 22:50<br />
Ik ben al enige tijd van plan een Media Center te bouwen voor in de huiskamer. Een probleem hierbij was dat ik die logge media center behuizingen niet mooi vind, maar een ouwe systeemkast naast de TV al helemaal geen optie was. Al snel kreeg ik het idee om een PC zo onzichtbaar mogelijk in een Tv-meubel in te bouwen.<br>
<br>
Dit idee liep enigszins uit de hand, en gaandeweg bedacht ik dat het mooi zou zijn om alle kabelrommel van de TV, consoles, surround-set enzovoort zo veel mogelijk weg te werken. Het idee was dat het Tv-meubel ook van stopcontacten voorzien zou zijn zodat alle apparatuur daarop aangesloten kon worden, en er maar &#233;&#233;n voedingskabel van het kastje naar de muur (ha ha, sorry) zou lopen. Uiteraard moesten de Media Center PC en de eventuele consoles ook op het netwerk aangesloten worden, dus moest het kastje eveneens als netwerkswitch dienen.<br>
<br>
Met die gedachte ben ik eens rond gaan kijken naar Tv-meubels om te verbouwen. De meeste van die dingen blijken rond de &#164;300 te kosten, en dan zit je nog in het goedkope segment. Omdat er waarschijnlijk aardig wat gezaagd moest worden en mijn handvaardigheid-skills niet je dat zijn, leek het mij zonde om het risico te lopen &#164;300 weg te gooien, en ging ik op zoek naar iets goedkopers.<br>
Zoals altijd bood Ikea uitkomst, want aldaar liep ik tegen het volgende aan:<br>
 <br>
<div style="text-align:center"><a href="http://www.ikea.com/nl/nl/catalog/products/90086669" rel="external"><img src="http://www.ikea.com/PIAimages/45779_PE142126_S3.jpg" class="rml" title="http://www.ikea.com/PIAimages/45779_PE142126_S3.jpg" alt="http://www.ikea.com/PIAimages/45779_PE142126_S3.jpg"></a></div><br>
<br>
Dit kastje heet <a href="http://www.ikea.com/nl/nl/catalog/products/90086669" rel="external">Fl&#228;rke</a>, en is in principe niets meer dan vijf simpele planken. De prijs is er dan ook naar: ze kosten nog geen tientje per stuk. Daar kan je nog eens wat aan stukzagen, dus voor minder dan twintig euro nam ik er twee mee naar huis.<br>
 <br>
<div style="text-align:center"><a href="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P1180022.JPG" rel="external"><img src="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P1180022thumb.JPG" class="rml" title="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P1180022thumb.JPG" alt="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P1180022thumb.JPG"></a></div><br>
<br>
Eenmaal thuis heb ik de kastjes eerst in elkaar gezet om te kijken hoe groot alles zo&#8217;n beetje werd, en om wat maten te nemen. Vervolgens ben ik in Sketchup eerst het Fl&#228;rke kastje maar eens gaan nabouwen. E&#233;n zo&#8217;n kastje is ruim genoeg om wat onderdelen voor de PC in kwijt te kunnen, de andere voldoet in z&#8217;n standaardvorm prima om bijvoorbeeld &#233;&#233;n of twee consoles op te zetten.  <br>
<br>
<div style="text-align:center"><a href="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/mediacenter1.png" rel="external"><img src="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/mediacenter1thumb.png" class="rml" title="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/mediacenter1thumb.png" alt="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/mediacenter1thumb.png"></a></div><br>
<div style="text-align:center"><a href="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/mediacenter2.png" rel="external"><img src="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/mediacenter2thumb.png" class="rml" title="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/mediacenter2thumb.png" alt="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/mediacenter2thumb.png"></a></div> <br>
<br>
Na een tijdje kwam ik met bovenstaand ontwerp. Met dank aan iedereen uit <a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1267791/0" rel="external">deze thread</a> die mee heeft gedacht, overigens. Dit zijn twee Fl&#228;rke-kastjes naast elkaar. De rechter is dicht en bevat de eigenlijke PC. In het midden zit een deurtje met daarachter de powerknop van de PC (mocht het ding ooit nog eens met bijvoorbeeld een harde reset uitgezet moeten worden of zo) en de infraroodontvanger van de afstandsbediening. Aan de voorkant van het rechterkastje is nog wat ruimte over, dus daar wil ik een naar beneden klappend deurtje maken met daarachter een ondiepe ruimte voor bijvoorbeeld extra kabels, handleidingen, enzovoort.<br>
<br>
<div style="text-align:center"><a href="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/mediacenter3.png" rel="external"><img src="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/mediacenter3thumb.png" class="rml" title="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/mediacenter3thumb.png" alt="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/mediacenter3thumb.png"></a></div> <br>
 <br>
Aan de zijkant van het kastje zitten een DVD-RW drive en een alles-in-&#233;&#233;n cardreader met USB aansluiting. Ik draai zelf vrijwel alles (inclusief mijn eigen DVD&#8217;s) vanaf een netwerkshare op de server, maar mochten er mensen langskomen met een film of serie op DVD, USB-stick of ander flash-medium, dan zouden ze alles gewoon rechtstreeks in het media center moeten kunnen stoppen in plaats van dat we eerst alles via een andere PC naar de netwerkschijf moeten kopi&#235;ren.<br>
<br>
<div style="text-align:center"><a href="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/mediacenter4.png" rel="external"><img src="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/mediacenter4thumb.png" class="rml" title="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/mediacenter4thumb.png" alt="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/mediacenter4thumb.png"></a></div>  <br>
<br>
De achterkant van het systeem toont onder andere een aansluiting voor de voedingskabel, een schakelaar om de stroomvoorziening voor alle aangesloten apparaten in &#233;&#233;n keer aan of uit te kunnen zetten, een netwerkpoort en een coax-aansluiting voor radio en TV. In het midden zitten vier stopcontacten: &#233;&#233;n voor de TV, &#233;&#233;n voor de surround-set, en nog twee voor consoles, externe harde schijven, enzovoort. Ook is er een extra USB-poort (mocht iemand een USB-schijf meenemen, dan is het handig om de USB aansluiting in de buurt van de voeding te hebben) en een HDMI-aansluiting te vinden. Die laatste draagt in principe het beeld en het geluid van de media center PC. Ten slotte zitten hier nog twee netwerkaansluitingen, voor bijvoorbeeld consoles.<br>
<br>
Onder dit alles zit nog een open ruimte: ik had het idee om hier voedingen en overvloedige lengtes kabel in te leggen zodat ze een beetje uit het zicht zijn.<br>
<br>
Vervolgens werd het tijd om naar de hardware gaan kijken. Ik ben van plan om Vista Media Center te draaien, dus ik had een PC nodig die Vista Home Premium netjes aankan. Daarnaast wilde ik ook een zo stil mogelijk systeem, dus dat betekent zo veel mogelijk passieve koeling en &#233;&#233;n of twee grote fans met een laag toerental. Met die gedachte ben ik tot de volgende lijst gekomen:<br>
<br>
&#8226;	Videokaart: MSI NX8500GT<br>
&#8226;	Tuner: Vista View Saber 2020<br>
&#8226;	HD1: Samsung Spinpoint s166 (160GB)<br>
&#8226;	HD2: Samsung Spinpoint T166 (500GB)<br>
&#8226;	Moederbord: Asus P5KPL-VM<br>
&#8226;	CPU: Intel Core Duo E6750<br>
&#8226;	CPU Koeler: Scythe Ninja Anniversary<br>
&#8226;	Geheugen: OCZ 2GB DDR2-800<br>
&#8226;	Voeding: Seasonic S12II-330HB<br>
&#8226;	Casefans: 2 maal Nexus 120mm Real Silent<br>
&#8226;	Cardreader: Lian-Li CR-35A 50-in-1<br>
&#8226;	DVD-RW: Asus DVD-RW<br>
&#8226;	Toetsenbord/muis: Logitech DiNovo Mini.<br>
&#8226;	Switch: Asus GX-1105B.<br>
<br>
Die lijst behoeft misschien enige uitleg. Ik wil beeld en geluid via HDMI laten lopen, dus ik had een videokaart nodig die beide uitzendt. Een simpel DVI-HDMI convertertje volstaat hierbij niet, want die neemt het geluid niet mee. Er moest dus een native HDMI aansluiting op de videokaart zitten, en daarnaast moest de videokaart omwille van het geluid passief gekoeld zijn. Zodoende kwam ik op de MSI, welke een onboard SPDIF aansluiting heeft voor het geluid. <br>
<br>
Omdat ik toch maar gecodeerd geluid zou versturen volstond een onboard geluidskaartje wel. De P5KPL-VM is een &#956;ATX bordje met, inderdaad, een onboard SPDIF aansluitinkje voor het geluid. Probleem opgelost. Het bord moest nog wel een tweetal PCI-E aansluitingen hebben: een PCI-E1X voor de tuner, en een PCI-E16X voor de videokaart. Gelukkig had de P5KPL-VM die allebei.<br>
<br>
De Scythe Ninja Anniversary is een gigantische koeler die bijna helemaal uit koper bestaat. Met een koel briesje van een 120mm fan hoop ik hiermee de CPU zo stil mogelijk te kunnen koelen. Qua voeding volstaat 330W voor deze hardware voldoende, en volgens de mensen bij SilentPCReview is de Seasonic S12II &#233;&#233;n van de stilste voedingen die er is. Ik heb &#8216;m inmiddels even op idle laten draaien, en inderdaad, je hoort pas dat hij draait als je je hoofd vlakbij de fan houdt. Dit zal ongetwijfeld bij meer belasting harder worden, maar voorlopig is hij inderdaad fluisterstil. Zeker een aanrader.<br>
<br>
Ook stil zijn de Samsung Spinpoints. Ik heb er hier twee van in mijn server zitten, en het geluid is verwaarloosbaar. Omwille van performance heb ik er twee genomen: &#233;&#233;ntje van 160GB voor Windows en alle software, en &#233;&#233;ntje van 500GB voor opgenomen programma&#8217;s.  Ik heb specifiek de 160GB versie gekozen omdat die slechts &#233;&#233;n platter bevat, wat het geluidsniveau weer ten goede komt.<br>
<br>
De Vista View Saber 2020 heb ik gekozen omdat deze, afgaande op reviews, een van de beste resultaten produceert qua beeldresultaat. Daarnaast bevat hij twee tuners zodat ik tegelijk kan kijken en opnemen. De DVD-RW tenslotte is een beetje simpel, ik had eigenlijk een andere in gedachten (met een plattere voorkant, zodat hij netjes in de zijkant van de kast weggewerkt kan worden), maar ondanks door de lokale PC-boer telefonisch te zijn verzekerd dat hij diezelfde drive op dat moment in zijn handen had, bleek het ding ter plekke (verrassing!) toch niet op voorraad te zijn, en kon hij me uiteindelijk alleen de Asus verkopen. Ter compensatie deed hij er nog een IDE-kabel bij, wat het enigszins goed maakte omdat ik die toch nodig had, en er uiteindelijk goedkoper door uitkwam, dus ach. <br>
<br>
Grote afwezige in dit rijtje is de afstandsbediening. Ik had eerst de standaard Microsoft MCE 2005 afstandsbediening besteld, maar de niet-zo-lokale grotere PC-boer stuurde me een Philips-remote met een gigantische IR-receiver. Die heb ik maar weer teruggestuurd, dus nu ben ik nog op zoek naar een andere. Het handigst zou een universele, self-learning afstandsbediening zijn waarmee ik alles in &#233;&#233;n keer kan bedienen. Mochten jullie nog aanraders hebben, laat het me weten. Ik heb nog naar afstandsbedieningen met SideShow gezocht, zodat ik bijvorbeeld via een Sideshow gadget muziek kan draaien zonder de TV aan te hoeven doen, maar na een pre-order te hebben geplaatst voor de Ricavision VAVE 100 werd op een moment zonder het te melden a) de prijs verhoogd, en b) de release-datum van februari uitgesteld naar &#8216;zomer&#8217;. En nu ik net kijk is de online store van Ricavision overgenomen door een of andere domein-kaper met advertenties, dus veel vertrouwen in Ricavision is er niet meer.<br>
<br>
Al deze hardware moet natuurlijk ook nog in de kast passen. Omdat ik het geheel zo onzichtbaar mogelijk wilde maken wilde ik allen de onderdelen waar je echt bij moet kunnen zichtbaar houden, en dat zijn in dit geval de DVD-RW drive en de cardreader. Deze steken dus min of meer uit de rechterzijkant (en van achteren gezien dus de linkerzijkant):<br>
 <br>
<div style="text-align:center"><a href="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/mediacenter5.png" rel="external"><img src="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/mediacenter5thumb.png" class="rml" title="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/mediacenter5thumb.png" alt="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/mediacenter5thumb.png"></a></div> <br>
<br>
Daaronder hangt de 1000mbit netwerkswitch waar zowel de PC als de twee overige netwerkaansluitingen op komen. Helemaal rechts hangt het moederbord, 180 graden gedraaid. Een fan zuigt koude lucht van onderen aan en blaast deze door de Ninja naar boven. Bovenin zit een tweede fan, en deze blaast alle warme lucht van onder andere de Ninja, de tuner en de videokaart weer naar buiten.<br>
<br>
Voor de twee harde schijven heb ik, na een thread op SilentPCReview te hebben gelezen, het volgende bedacht: Ik verbind ze aan elkaar door middel van twee strips aluminium op de zijkanten. De zijkanten worden het heetst, en het aluminium vergroot daarmee meteen het koeloppervlak. Ertussen zit een ruimte van zo&#8217;n twee centimeter. Dit alles wordt een soort schoorsteentje: ik wil onderaan wat koude lucht (aangevoerd door de onderste casefan) tussen die drives krijgen, welke weer naar boven wordt gezogen door de koeler van de PSU. Zo krijg je een aardige luchtstroom langs de schijven zonder er weer een heel andere fan op te moeten zetten.<br>
<br>
Overigens ben ik nog op zoek naar een voedingskabel waarbij de connector die in de voeding gaat niet recht is, maar in een hoek van 90 graden staat, zodat de kabel meteen naar beneden gaat in plaats van naar achteren loopt. Weet iemand of die dingen ergens te krijgen zijn?<br>
<br>
Enfin, met dit alles in gedachte is het tijd om aan de bouw te beginnen. Ik wil het geheel wit hebben, dus allereerst is het tijd voor schilderwerk:<br>
 <br>
<div style="text-align:center"><a href="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P1190035.JPG" rel="external"><img src="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P1190035thumb.JPG" class="rml" title="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P1190035thumb.JPG" alt="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P1190035thumb.JPG"></a></div> <br>
<br>
Update: ik haat schilderwerk. Het duurt lang, geeft rommel, en er gaat van alles bij mis. Ik heb hier in principe slechts negen plankjes te schilderen, maar wat een vreselijk karwei is dat zeg. Bij het volgende project breng ik alles naar een professioneel schilder en betaal ik er wel voor, want hier wordt ik gek van.<br>
<br>
Ik wilde de DVD-RW drive en de cardreader zo glad mogelijk in het kastje wegwerken, zodat in principe alleen het laatje en de eject-knop uitsteken. Om dit te bereiken heb ik eerst twee gaten in de zijkant gezaagd waar de drive en cardreader inpasten. Althans, dat heb ik mijn vader laten doen, want ik had waarschijnlijk zowel de plank als een paar van mijn eigen vingers in stukken gezaagd. Vervolgens heb ik de plastic voorkant van de DVD-RW drive losgewrikt, en heb ik de cardreader dusdanig gedemonteerd tot ik de helft van de metalen behuizing los had. Deze twee heb ik in hun respectievelijke gaten gedaan, de gaten dichtgeplamuurd, en vervolgens vier lagen verf overheen gedaan. Resultaat: glad weggewerkte voorkanten van drive en cardreader. Ik ben iets te enthousiast geweest met plamuur wat wel enigszins zichtbaar is, maar van een afstandje is het allemaal mooi glad.<br>
(Helaas heb ik weinig foto&#8217;s van dit hele proces: ik had ze wel gemaakt, maar de laptop waar ze op stonden begaf het kort daarna, vlak voordat de backup gemaakt zou worden.)<br>
  <br>
<div style="text-align:center"><a href="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3080024.JPG" rel="external"><img src="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3080024thumb.JPG" class="rml" title="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3080024thumb.JPG" alt="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3080024thumb.JPG"></a></div> <br>
<div style="text-align:center"><a href="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3080023.JPG" rel="external"><img src="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3080023thumb.JPG" class="rml" title="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3080023thumb.JPG" alt="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3080023thumb.JPG"></a></div> <br>
<br>
Nadat alles gedroogd was heb ik alle onderdelen van de cardreader weer vastgeschroefd aan het gedeelte dat inmiddels muurvast in de plank zat:<br>
<br>
<div style="text-align:center"><a href="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3220040.JPG" rel="external"><img src="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3220040thumb.JPG" class="rml" title="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3220040thumb.JPG" alt="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3220040thumb.JPG"></a></div> <br>
<div style="text-align:center"><a href="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3220041.JPG" rel="external"><img src="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3220041thumb.JPG" class="rml" title="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3220041thumb.JPG" alt="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3220041thumb.JPG"></a></div> <br>
<div style="text-align:center"><a href="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3220042.JPG" rel="external"><img src="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3220042thumb.JPG" class="rml" title="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3220042thumb.JPG" alt="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3220042thumb.JPG"></a></div>  <br>
  <br>
Onder de cardreader is nog voldoende ruimte, dus daar heb ik meteen maar twee schroeven in geschroefd en de switch aan opgehangen. Hij hing hiermee aan &#233;&#233;n kant los, dus daar heb ik wat dubbelzijdig tapijt-tape aan de voetjes gedaan. De schroeven zijn voldoende om hem te dragen, maar het tape voorkomt dat het ding gaat klapperen als ik het hele kastje verplaats.<br>
 <br>
<div style="text-align:center"><a href="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3220043.JPG" rel="external"><img src="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3220043thumb.JPG" class="rml" title="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3220043thumb.JPG" alt="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3220043thumb.JPG"></a></div>  <br>
<div style="text-align:center"><a href="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3220044.JPG" rel="external"><img src="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3220044thumb.JPG" class="rml" title="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3220044thumb.JPG" alt="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3220044thumb.JPG"></a></div>  <br>
 <br>
De DVD-RW drive is wat moeilijker te bevestigen. Alleen het plastic frontje zit nu nog in het hout, en in tegenstelling tot de cardreader kan de drive niet los in de ruimte hangen. Ik heb een aluminium stripje gebogen en er op de juiste plaatsen wat gaten in geboord zodat de drive daaraan vastgeschroefd kon worden. Ook had ik nog een hoekstripje wat de nodige ondersteuning van onderen biedt. Helaas had ik aan de linkerkant niet echt ruimte om iets te bevestigen, maar voorlopig lijkt dit voldoende:<br>
    <br>
<div style="text-align:center"><a href="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3270045.JPG" rel="external"><img src="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3270045thumb.JPG" class="rml" title="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3270045thumb.JPG" alt="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3270045thumb.JPG"></a></div>  <br>
<div style="text-align:center"><a href="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3270046.JPG" rel="external"><img src="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3270046thumb.JPG" class="rml" title="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3270046thumb.JPG" alt="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3270046thumb.JPG"></a></div>  <br>
<div style="text-align:center"><a href="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3270047.JPG" rel="external"><img src="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3270047thumb.JPG" class="rml" title="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3270047thumb.JPG" alt="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P3270047thumb.JPG"></a></div>  <br>
<div style="text-align:center"><a href="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P4040050.JPG" rel="external"><img src="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P4040050thumb.JPG" class="rml" title="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P4040050thumb.JPG" alt="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P4040050thumb.JPG"></a></div>  <br>
<br>
Ten slotte was het alleen nog zaak de voorkant van het laatje weer te bevestigen. Om het ding open te krijgen heb ik de drive aangesloten op de voeding, en die vervolgens op het moederbord, zodat ik met een microswitch het systeem aan kon zetten en de eject-knop functioneerde:<br>
<br>
<div style="text-align:center"><a href="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P4040051.JPG" rel="external"><img src="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P4040051thumb.JPG" class="rml" title="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P4040051thumb.JPG" alt="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P4040051thumb.JPG"></a></div>  <br>
 <br>
Met wat voorzichtig wrikwerk klikte de voorkant van het laatje weer vast, en presto:<br>
  <br>
<div style="text-align:center"><a href="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P4040053.JPG" rel="external"><img src="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P4040053thumb.JPG" class="rml" title="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P4040053thumb.JPG" alt="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P4040053thumb.JPG"></a></div>  <br>
<div style="text-align:center"><a href="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P4040055.JPG" rel="external"><img src="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P4040055thumb.JPG" class="rml" title="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P4040055thumb.JPG" alt="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/P4040055thumb.JPG"></a></div>  <br>
<br>
(Die laatste is zonder flits, om het LEDje uit te laten komen. Excuses voor de matige kwaliteit.)<br>
<br>
Daarmee is de rechterzijkant van het media center af. Volgend weekend zaag ik nog wat gaten voor kabels en casefans en wil ik het moederbord monteren. Mochten jullie in de tussentijd nog suggesties hebben, laat het me weten.]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29871299#29871299</guid>
			<pubDate>Fri, 04 Apr 2008 20:50:58 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>_ferry_</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29872117?data%5Bsource%5D=rss#29872117</link>
			<author>dummy@example.com (_ferry_)</author>
			<description>zaterdag 05 april 2008 09:50
In behandeling.</description>
			<content:encoded><![CDATA[zaterdag 05 april 2008 09:50<br />
In behandeling.]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29872117#29872117</guid>
			<pubDate>Sat, 05 Apr 2008 07:50:42 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>_ferry_</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29872514?data%5Bsource%5D=rss#29872514</link>
			<author>dummy@example.com (_ferry_)</author>
			<description>zaterdag 05 april 2008 11:54
En allowed, leuk idee om het allemaal in de kast te bouwen IPV een losse behuizing  Suc6 d&#039;r mee!</description>
			<content:encoded><![CDATA[zaterdag 05 april 2008 11:54<br />
En allowed, leuk idee om het allemaal in de kast te bouwen IPV een losse behuizing <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/smile.gif" width="15"  height="15" alt=":)" class="smiley"> Suc6 d&#039;r mee!]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29872514#29872514</guid>
			<pubDate>Sat, 05 Apr 2008 09:54:20 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>SilentSimon</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29872564?data%5Bsource%5D=rss#29872564</link>
			<author>dummy@example.com (SilentSimon)</author>
			<description>zaterdag 05 april 2008 12:05
Dat ziet er echt tof uit die laatste foto hoe alles weggewerkt is in het hout, op het gezicht naadloos</description>
			<content:encoded><![CDATA[zaterdag 05 april 2008 12:05<br />
Dat ziet er echt tof uit die laatste foto hoe alles weggewerkt is in het hout, op het gezicht naadloos]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29872564#29872564</guid>
			<pubDate>Sat, 05 Apr 2008 10:05:08 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Domovoi</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29872724?data%5Bsource%5D=rss#29872724</link>
			<author>dummy@example.com (Domovoi)</author>
			<description>zaterdag 05 april 2008 12:47
Bedankt mods. </description>
			<content:encoded><![CDATA[zaterdag 05 april 2008 12:47<br />
Bedankt mods. <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/smile.gif" width="15"  height="15" alt=":)" class="smiley">]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29872724#29872724</guid>
			<pubDate>Sat, 05 Apr 2008 10:47:14 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Mentox</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29873699?data%5Bsource%5D=rss#29873699</link>
			<author>dummy@example.com (Mentox)</author>
			<description>zaterdag 05 april 2008 16:48
Ziet er gaaf uit maar heb een vraagje, waarom doe je de DVD-rom enzo niet in het midden? Dan zit het aan de voorkant enzo.</description>
			<content:encoded><![CDATA[zaterdag 05 april 2008 16:48<br />
Ziet er gaaf uit maar heb een vraagje, waarom doe je de DVD-rom enzo niet in het midden? Dan zit het aan de voorkant enzo.]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29873699#29873699</guid>
			<pubDate>Sat, 05 Apr 2008 14:48:37 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Al_Sahaf</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29873826?data%5Bsource%5D=rss#29873826</link>
			<author>dummy@example.com (Al_Sahaf)</author>
			<description>zaterdag 05 april 2008 17:17
quote:Mentox schreef op zaterdag 05 april 2008 @ 16:48:
Ziet er gaaf uit maar heb een vraagje, waarom doe je de DVD-rom enzo niet in het midden? Dan zit het aan de voorkant enzo.Het is waarschijnlijk de bedoeling dat hij het van voor zeer strak wil houden, en zo een DVD led die knippert e.d. zijn niet bepaald strak!

Mooie mod!</description>
			<content:encoded><![CDATA[zaterdag 05 april 2008 17:17<br />
<blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div"><b><a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29873699#29873699" rel="external" class="messagelink">Mentox schreef op zaterdag 05 april 2008 @ 16:48</a>:</b><br>
Ziet er gaaf uit maar heb een vraagje, waarom doe je de DVD-rom enzo niet in het midden? Dan zit het aan de voorkant enzo.</div></blockquote>Het is waarschijnlijk de bedoeling dat hij het van voor zeer strak wil houden, en zo een DVD led die knippert e.d. zijn niet bepaald strak!<br>
<br>
Mooie mod!]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29873826#29873826</guid>
			<pubDate>Sat, 05 Apr 2008 15:17:29 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Domovoi</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29873857?data%5Bsource%5D=rss#29873857</link>
			<author>dummy@example.com (Domovoi)</author>
			<description>zaterdag 05 april 2008 17:23
quote:Al_Sahaf schreef op zaterdag 05 april 2008 @ 17:17:
[...]


Het is waarschijnlijk de bedoeling dat hij het van voor zeer strak wil houden, en zo een DVD led die knippert e.d. zijn niet bepaald strak!Dat is het juiste antwoord.  

Ik ga de DVD drive zelden gebruiken: mijn eigen DVD&#039;s staan allemaal geript op een server zodat ik ze direct vanuit Media Center kan afspelen. De drive zit er enkel in om nieuwe DVD&#039;s mee te rippen, of om DVD&#039;s die vrienden meenemen mee af te kunnen spelen. Hij hoeft wat mij betreft dus niet op een heel prominente plaats te zitten. Het feit dat ik hem (en de cardreader) achterin de zijkant heb gedaan is dus inderdaad om geen knipperende LEDjes te hoeven zien, en om het geheel zo strak mogelijk te houden.</description>
			<content:encoded><![CDATA[zaterdag 05 april 2008 17:23<br />
<blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div"><b><a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29873826#29873826" rel="external" class="messagelink">Al_Sahaf schreef op zaterdag 05 april 2008 @ 17:17</a>:</b><br>
[...]<br>
<br>
<br>
Het is waarschijnlijk de bedoeling dat hij het van voor zeer strak wil houden, en zo een DVD led die knippert e.d. zijn niet bepaald strak!</div></blockquote>Dat is het juiste antwoord. <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/smile.gif" width="15"  height="15" alt=":)" class="smiley"> <br>
<br>
Ik ga de DVD drive zelden gebruiken: mijn eigen DVD&#039;s staan allemaal geript op een server zodat ik ze direct vanuit Media Center kan afspelen. De drive zit er enkel in om nieuwe DVD&#039;s mee te rippen, of om DVD&#039;s die vrienden meenemen mee af te kunnen spelen. Hij hoeft wat mij betreft dus niet op een heel prominente plaats te zitten. Het feit dat ik hem (en de cardreader) achterin de zijkant heb gedaan is dus inderdaad om geen knipperende LEDjes te hoeven zien, en om het geheel zo strak mogelijk te houden.]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29873857#29873857</guid>
			<pubDate>Sat, 05 Apr 2008 15:23:42 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>The Eagle</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29873940?data%5Bsource%5D=rss#29873940</link>
			<author>dummy@example.com (The Eagle)</author>
			<description>zaterdag 05 april 2008 17:45
Ziet er goed uit 

Kleine tip: als je nog eens beugeltjes maakt om je DVD-speler in op te hangen, maak dan kleine sleuven ipv gaten. Kan makkelijk door je boormachine naar links of rechts te bewegen, en geeft je ruimte om het te stellen en daarmee echt helemaal strak af te werken mocht dat nog nodig zijn. EN met gaatjes red je dat net niet </description>
			<content:encoded><![CDATA[zaterdag 05 april 2008 17:45<br />
Ziet er goed uit <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/smile.gif" width="15"  height="15" alt=":)" class="smiley"><br>
<br>
Kleine tip: als je nog eens beugeltjes maakt om je DVD-speler in op te hangen, maak dan kleine sleuven ipv gaten. Kan makkelijk door je boormachine naar links of rechts te bewegen, en geeft je ruimte om het te stellen en daarmee echt helemaal strak af te werken mocht dat nog nodig zijn. EN met gaatjes red je dat net niet <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/wink.gif" width="15"  height="15" alt=";)" class="smiley">]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29873940#29873940</guid>
			<pubDate>Sat, 05 Apr 2008 15:45:26 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Mentox</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29873995?data%5Bsource%5D=rss#29873995</link>
			<author>dummy@example.com (Mentox)</author>
			<description>zaterdag 05 april 2008 17:53
quote:Domovoi schreef op zaterdag 05 april 2008 @ 17:23:
[...]


Dat is het juiste antwoord.  

Ik ga de DVD drive zelden gebruiken: mijn eigen DVD&#039;s staan allemaal geript op een server zodat ik ze direct vanuit Media Center kan afspelen. De drive zit er enkel in om nieuwe DVD&#039;s mee te rippen, of om DVD&#039;s die vrienden meenemen mee af te kunnen spelen. Hij hoeft wat mij betreft dus niet op een heel prominente plaats te zitten. Het feit dat ik hem (en de cardreader) achterin de zijkant heb gedaan is dus inderdaad om geen knipperende LEDjes te hoeven zien, en om het geheel zo strak mogelijk te houden.In het midden heb je toch een deurtje?

Maar back ontopic want het is mierenneuken wat ik doe....

Wanneer komt de update?</description>
			<content:encoded><![CDATA[zaterdag 05 april 2008 17:53<br />
<blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div"><b><a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29873857#29873857" rel="external" class="messagelink">Domovoi schreef op zaterdag 05 april 2008 @ 17:23</a>:</b><br>
[...]<br>
<br>
<br>
Dat is het juiste antwoord. <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/smile.gif" width="15"  height="15" alt=":)" class="smiley"> <br>
<br>
Ik ga de DVD drive zelden gebruiken: mijn eigen DVD&#039;s staan allemaal geript op een server zodat ik ze direct vanuit Media Center kan afspelen. De drive zit er enkel in om nieuwe DVD&#039;s mee te rippen, of om DVD&#039;s die vrienden meenemen mee af te kunnen spelen. Hij hoeft wat mij betreft dus niet op een heel prominente plaats te zitten. Het feit dat ik hem (en de cardreader) achterin de zijkant heb gedaan is dus inderdaad om geen knipperende LEDjes te hoeven zien, en om het geheel zo strak mogelijk te houden.</div></blockquote>In het midden heb je toch een deurtje?<br>
<br>
Maar back ontopic want het is mierenneuken wat ik doe....<br>
<br>
Wanneer komt de update?]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29873995#29873995</guid>
			<pubDate>Sat, 05 Apr 2008 15:53:47 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Raven</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29874013?data%5Bsource%5D=rss#29874013</link>
			<author>dummy@example.com (Raven)</author>
			<description>zaterdag 05 april 2008 17:56


Waar haalt die onderste fan de koude lucht vandaan? Zit er soms ruimte onder de case?

Btw, leuk gedaan </description>
			<content:encoded><![CDATA[zaterdag 05 april 2008 17:56<br />
<img src="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/mediacenter5thumb.png" class="rml" title="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/mediacenter5thumb.png" alt="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/mediacenter5thumb.png"><br>
<br>
Waar haalt die onderste fan de koude lucht vandaan? Zit er soms ruimte onder de case?<br>
<br>
Btw, leuk gedaan <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/smile.gif" width="15"  height="15" alt=":)" class="smiley">]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29874013#29874013</guid>
			<pubDate>Sat, 05 Apr 2008 15:56:55 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>DukeBox</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29874112?data%5Bsource%5D=rss#29874112</link>
			<author>dummy@example.com (DukeBox)</author>
			<description>zaterdag 05 april 2008 18:21
quote:Al_Sahaf schreef op zaterdag 05 april 2008 @ 17:17:
Het is waarschijnlijk de bedoeling dat hij het van voor zeer strak wil houden, en zo een DVD led die knippert e.d. zijn niet bepaald strak!Alhouwel ik er ervoor had gekozen alle ledjes op 1 &#039;controle&#039; paneel te maken (switch, nic, hdd, power, dvd-rom etc..) zo dat je in 1 klap kan zien of alles functioneert.
Maar aan de andere kant is dat wel een hoop meer werk waar de soldeerbout niet kan achterblijven.quote:Mooie mod!Zekers !</description>
			<content:encoded><![CDATA[zaterdag 05 april 2008 18:21<br />
<blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div"><b><a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29873826#29873826" rel="external" class="messagelink">Al_Sahaf schreef op zaterdag 05 april 2008 @ 17:17</a>:</b><br>
Het is waarschijnlijk de bedoeling dat hij het van voor zeer strak wil houden, en zo een DVD led die knippert e.d. zijn niet bepaald strak!</div></blockquote>Alhouwel ik er ervoor had gekozen alle ledjes op 1 &#039;controle&#039; paneel te maken (switch, nic, hdd, power, dvd-rom etc..) zo dat je in 1 klap kan zien of alles functioneert.<br>
Maar aan de andere kant is dat wel een hoop meer werk waar de soldeerbout niet kan achterblijven.<blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div">Mooie mod!</div></blockquote>Zekers !]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29874112#29874112</guid>
			<pubDate>Sat, 05 Apr 2008 16:21:23 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Ed_L</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29874133?data%5Bsource%5D=rss#29874133</link>
			<author>dummy@example.com (Ed_L)</author>
			<description>zaterdag 05 april 2008 18:25
quote:Raven schreef op zaterdag 05 april 2008 @ 17:56:
[afbeelding]

Waar haalt die onderste fan de koude lucht vandaan? Zit er soms ruimte onder de case?

Btw, leuk gedaan 

kijk es, er zitten pootjes onder de kast, die hij niet in Sketchup heeft gezet.</description>
			<content:encoded><![CDATA[zaterdag 05 april 2008 18:25<br />
<blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div"><b><a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29874013#29874013" rel="external" class="messagelink">Raven schreef op zaterdag 05 april 2008 @ 17:56</a>:</b><br>
[<a href="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/mediacenter5thumb.png" rel="external">afbeelding</a>]<br>
<br>
Waar haalt die onderste fan de koude lucht vandaan? Zit er soms ruimte onder de case?<br>
<br>
Btw, leuk gedaan <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/smile.gif" width="15"  height="15" alt=":)" class="smiley"></div></blockquote><img src="http://www.ikea.com/PIAimages/45779_PE142126_S3.jpg" class="rml" title="http://www.ikea.com/PIAimages/45779_PE142126_S3.jpg" alt="http://www.ikea.com/PIAimages/45779_PE142126_S3.jpg"><br>
<br>
kijk es, er zitten pootjes onder de kast, die hij niet in Sketchup heeft gezet.]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29874133#29874133</guid>
			<pubDate>Sat, 05 Apr 2008 16:25:58 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>blaatschaaap</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29874138?data%5Bsource%5D=rss#29874138</link>
			<author>dummy@example.com (blaatschaaap)</author>
			<description>zaterdag 05 april 2008 18:27
quote:Raven schreef op zaterdag 05 april 2008 @ 17:56:
[afbeelding]

Waar haalt die onderste fan de koude lucht vandaan? Zit er soms ruimte onder de case?

Btw, leuk gedaan Op de eerste foto is te zien dat de 2 kastjes iets van de grond afstaan. ^^

Damn you Ed_L! </description>
			<content:encoded><![CDATA[zaterdag 05 april 2008 18:27<br />
<blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div"><b><a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29874013#29874013" rel="external" class="messagelink">Raven schreef op zaterdag 05 april 2008 @ 17:56</a>:</b><br>
[<a href="http://www.waaromzijnbananen.com/pics/mediacenter/mediacenter5thumb.png" rel="external">afbeelding</a>]<br>
<br>
Waar haalt die onderste fan de koude lucht vandaan? Zit er soms ruimte onder de case?<br>
<br>
Btw, leuk gedaan <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/smile.gif" width="15"  height="15" alt=":)" class="smiley"></div></blockquote><span class="strike">Op de eerste foto is te zien dat de 2 kastjes iets van de grond afstaan. ^^</span><br>
<br>
Damn you Ed_L! <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/puh2.gif" width="15"  height="15" alt=":P" class="smiley">]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29874138#29874138</guid>
			<pubDate>Sat, 05 Apr 2008 16:27:15 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Raven</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29874181?data%5Bsource%5D=rss#29874181</link>
			<author>dummy@example.com (Raven)</author>
			<description>zaterdag 05 april 2008 18:38
Ah </description>
			<content:encoded><![CDATA[zaterdag 05 april 2008 18:38<br />
Ah <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/smile.gif" width="15"  height="15" alt=":)" class="smiley">]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29874181#29874181</guid>
			<pubDate>Sat, 05 Apr 2008 16:38:34 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Domovoi</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29874191?data%5Bsource%5D=rss#29874191</link>
			<author>dummy@example.com (Domovoi)</author>
			<description>zaterdag 05 april 2008 18:41
quote:Mentox schreef op zaterdag 05 april 2008 @ 17:53:
[...]

In het midden heb je toch een deurtje?

Maar back ontopic want het is mierenneuken wat ik doe....

Wanneer komt de update?Als ik de drive achter het deurtje doe, dan ramt het laatje tegen de deur als ik per ongeluk op eject druk. 

Update komt uiterlijk volgend weekend, ligt er een beetje aan hoe druk ik het komende week heb.quote:Raven schreef op zaterdag 05 april 2008 @ 17:56:
Waar haalt die onderste fan de koude lucht vandaan? Zit er soms ruimte onder de case?Ik zet &#039;m bovenop mijn open kelderluik. 

Nee, zoals Ed_L al zei, er komen pootjes onder. De pootjes die bij het kastje zaten vind ik wat laag, ik zet er waarschijnlijk aluminium pootjes van een paar centimeter onder, zodat er genoeg ruimte is om koude lucht aan te zuigen en zodat ik er ook onder kan stofzuigen.

Bedankt voor de complimenten allemaal!</description>
			<content:encoded><![CDATA[zaterdag 05 april 2008 18:41<br />
<blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div"><b><a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29873995#29873995" rel="external" class="messagelink">Mentox schreef op zaterdag 05 april 2008 @ 17:53</a>:</b><br>
[...]<br>
<br>
In het midden heb je toch een deurtje?<br>
<br>
Maar back ontopic want het is mierenneuken wat ik doe....<br>
<br>
Wanneer komt de update?</div></blockquote>Als ik de drive achter het deurtje doe, dan ramt het laatje tegen de deur als ik per ongeluk op eject druk. <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/puh2.gif" width="15"  height="15" alt=":P" class="smiley"><br>
<br>
Update komt uiterlijk volgend weekend, ligt er een beetje aan hoe druk ik het komende week heb.<blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div"><b><a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29874013#29874013" rel="external" class="messagelink">Raven schreef op zaterdag 05 april 2008 @ 17:56</a>:</b><br>
Waar haalt die onderste fan de koude lucht vandaan? Zit er soms ruimte onder de case?</div></blockquote>Ik zet &#039;m bovenop mijn open kelderluik. <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/puh2.gif" width="15"  height="15" alt=":P" class="smiley"><br>
<br>
Nee, zoals Ed_L al zei, er komen pootjes onder. De pootjes die bij het kastje zaten vind ik wat laag, ik zet er waarschijnlijk aluminium pootjes van een paar centimeter onder, zodat er genoeg ruimte is om koude lucht aan te zuigen en zodat ik er ook onder kan stofzuigen.<br>
<br>
Bedankt voor de complimenten allemaal!]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29874191#29874191</guid>
			<pubDate>Sat, 05 Apr 2008 16:41:27 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Han</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29874200?data%5Bsource%5D=rss#29874200</link>
			<author>dummy@example.com (Han)</author>
			<description>zaterdag 05 april 2008 18:43
quote:Domovoi schreef op zaterdag 05 april 2008 @ 18:41:
De pootjes die bij het kastje zaten vind ik wat laag, ik zet er waarschijnlijk aluminium pootjes van een paar centimeter onder, zodat er genoeg ruimte is om koude lucht aan te zuigen en zodat ik er ook onder kan stofzuigen.Stofzuigen zal dan niet meer nodig zijn ben ik bang, je kast zal deze stof al opzuigen...</description>
			<content:encoded><![CDATA[zaterdag 05 april 2008 18:43<br />
<blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div"><b><a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29874191#29874191" rel="external" class="messagelink">Domovoi schreef op zaterdag 05 april 2008 @ 18:41</a>:</b><br>
De pootjes die bij het kastje zaten vind ik wat laag, ik zet er waarschijnlijk aluminium pootjes van een paar centimeter onder, zodat er genoeg ruimte is om koude lucht aan te zuigen en zodat ik er ook onder kan stofzuigen.</div></blockquote>Stofzuigen zal dan niet meer nodig zijn ben ik bang, je kast zal deze stof al opzuigen...]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29874200#29874200</guid>
			<pubDate>Sat, 05 Apr 2008 16:43:17 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Geckoo</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29874205?data%5Bsource%5D=rss#29874205</link>
			<author>dummy@example.com (Geckoo)</author>
			<description>zaterdag 05 april 2008 18:44
stoffilter ervoor?
of gaan wonen in een clean room  </description>
			<content:encoded><![CDATA[zaterdag 05 april 2008 18:44<br />
stoffilter ervoor?<br>
of gaan wonen in een clean room <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/biggrin.gif" width="15"  height="15" alt=":D" class="smiley"> <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/smile.gif" width="15"  height="15" alt=":)" class="smiley">]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29874205#29874205</guid>
			<pubDate>Sat, 05 Apr 2008 16:44:50 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>heuveltje</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29874463?data%5Bsource%5D=rss#29874463</link>
			<author>dummy@example.com (heuveltje)</author>
			<description>zaterdag 05 april 2008 19:51
Leuk idee.

Echter een kleine waarschuwing,  had ooit eenzelfde idee uitgewerkt. 
(pc ingebouwd in een lade van mijn kast.) dat heb ik toen echter af moeten breken omdat die kast echt ging werken als een flinke klank kast. waardoor zelft het seeken van een schijf door de gehele kamer te horen was. En over het algemeen zijn die ikea kasten van het goedkoopste waaibomen hout gemaakt </description>
			<content:encoded><![CDATA[zaterdag 05 april 2008 19:51<br />
Leuk idee.<br>
<br>
Echter een kleine waarschuwing,  had ooit eenzelfde idee uitgewerkt. <br>
(pc ingebouwd in een lade van mijn kast.) dat heb ik toen echter af moeten breken omdat die kast echt ging werken als een flinke klank kast. waardoor zelft het seeken van een schijf door de gehele kamer te horen was. En over het algemeen zijn die ikea kasten van het goedkoopste waaibomen hout gemaakt <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/smile.gif" width="15"  height="15" alt=":)" class="smiley">]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29874463#29874463</guid>
			<pubDate>Sat, 05 Apr 2008 17:51:35 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>jelly</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29874584?data%5Bsource%5D=rss#29874584</link>
			<author>dummy@example.com (jelly)</author>
			<description>zaterdag 05 april 2008 20:21
Als het klopt wat heuveltje zegt zou je het stille pc topic eens moeten lezen, daar kun je lezen hoe je je hd&#039;s stiller kan maken. 

Geluidsisolatieplaten van een bouwmarkt schijnt heel goed de werken om een pc kast stiller te maken quote:Isolatie (van dat dikke noppenspul, 2m2 voor &#164;10 bij de bouwmarkt)bron</description>
			<content:encoded><![CDATA[zaterdag 05 april 2008 20:21<br />
Als het klopt wat heuveltje zegt zou je het stille pc topic eens moeten lezen, daar kun je lezen hoe je je hd&#039;s stiller kan maken. <br>
<br>
Geluidsisolatieplaten van een bouwmarkt schijnt heel goed de werken om een pc kast stiller te maken <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/puh2.gif" width="15"  height="15" alt=":P" class="smiley"><blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div">Isolatie (van dat dikke noppenspul, 2m2 voor &#164;10 bij de bouwmarkt)</div></blockquote><a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1246480?data[filter_keywords]=isolatie&amp;data[boolean]=AND" rel="external">bron</a>]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29874584#29874584</guid>
			<pubDate>Sat, 05 Apr 2008 18:21:03 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Rakkerzero</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29874613?data%5Bsource%5D=rss#29874613</link>
			<author>dummy@example.com (Rakkerzero)</author>
			<description>zaterdag 05 april 2008 20:28
quote:Domovoi schreef op zaterdag 05 april 2008 @ 18:41:
Ik zet &#039;m bovenop mijn open kelderluik. 

Nee, zoals Ed_L al zei, er komen pootjes onder. De pootjes die bij het kastje zaten vind ik wat laag, ik zet er waarschijnlijk aluminium pootjes van een paar centimeter onder, zodat er genoeg ruimte is om koude lucht aan te zuigen en zodat ik er ook onder kan stofzuigen.Ondanks dat je zegt te gaan stofzuigen onder je kastje, ben je niet bang dat die fan onderop erg veel stof gaat aantrekken? Stof vind het namelijk erg leuk om onder een kastje te gaan liggen namelijk 

Desondanks ziet het er allemaal erg leuk uit. Hopelijk voor jouw dat je dit project met succes kunt afronden.</description>
			<content:encoded><![CDATA[zaterdag 05 april 2008 20:28<br />
<blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div"><b><a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29874191#29874191" rel="external" class="messagelink">Domovoi schreef op zaterdag 05 april 2008 @ 18:41</a>:</b><br>
Ik zet &#039;m bovenop mijn open kelderluik. <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/puh2.gif" width="15"  height="15" alt=":P" class="smiley"><br>
<br>
Nee, zoals Ed_L al zei, er komen pootjes onder. De pootjes die bij het kastje zaten vind ik wat laag, ik zet er waarschijnlijk aluminium pootjes van een paar centimeter onder, zodat er genoeg ruimte is om koude lucht aan te zuigen en zodat ik er ook onder kan stofzuigen.</div></blockquote>Ondanks dat je zegt te gaan stofzuigen onder je kastje, ben je niet bang dat die fan onderop erg veel stof gaat aantrekken? Stof vind het namelijk erg leuk om onder een kastje te gaan liggen namelijk <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/smile.gif" width="15"  height="15" alt=":)" class="smiley"><br>
<br>
Desondanks ziet het er allemaal erg leuk uit. Hopelijk voor jouw dat je dit project met succes kunt afronden.]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29874613#29874613</guid>
			<pubDate>Sat, 05 Apr 2008 18:28:42 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Ed_L</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29874623?data%5Bsource%5D=rss#29874623</link>
			<author>dummy@example.com (Ed_L)</author>
			<description>zaterdag 05 april 2008 20:30
De fan in de achterwand monteren zou idd een betere optie zijn imho</description>
			<content:encoded><![CDATA[zaterdag 05 april 2008 20:30<br />
De fan in de achterwand monteren zou idd een betere optie zijn imho]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29874623#29874623</guid>
			<pubDate>Sat, 05 Apr 2008 18:30:30 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Jardjee</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29876517?data%5Bsource%5D=rss#29876517</link>
			<author>dummy@example.com (Jardjee)</author>
			<description>zondag 06 april 2008 12:26
Echt een hele mooie mod! ik wou dat ik zo handig was om dat te doen:(

maar waar ik nou even voor reageer:

Waarom doe je 2 harde schijven?

Van die 40 euro die je betaalt voor die samsung van 160 gb kan je beter een iets grotere nemen.
Bijv eentje van 750 gb en dan maak je gewoon partities? Dit lijkt mij een stuk handiger+ goedkoper...

Nog veel succes verder met je mod!</description>
			<content:encoded><![CDATA[zondag 06 april 2008 12:26<br />
Echt een hele mooie mod! ik wou dat ik zo handig was om dat te doen:(<br>
<br>
maar waar ik nou even voor reageer:<br>
<br>
Waarom doe je 2 harde schijven?<br>
<br>
Van die 40 euro die je betaalt voor die samsung van 160 gb kan je beter een iets grotere nemen.<br>
Bijv eentje van 750 gb en dan maak je gewoon partities? Dit lijkt mij een stuk handiger+ goedkoper...<br>
<br>
Nog veel succes verder met je mod!]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29876517#29876517</guid>
			<pubDate>Sun, 06 Apr 2008 10:26:46 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Ed_L</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29876594?data%5Bsource%5D=rss#29876594</link>
			<author>dummy@example.com (Ed_L)</author>
			<description>zondag 06 april 2008 12:47
quote:Ook stil zijn de Samsung Spinpoints. Ik heb er hier twee van in mijn server zitten, en het geluid is verwaarloosbaar. Omwille van performance heb ik er twee genomen: &#233;&#233;ntje van 160GB voor Windows en alle software, en &#233;&#233;ntje van 500GB voor opgenomen programma&#8217;s. Ik heb specifiek de 160GB versie gekozen omdat die slechts &#233;&#233;n platter bevat, wat het geluidsniveau weer ten goede komt.De Windows HDD maakt natuurlijk de meeste uren. Daarom heeft hij gekozen voor een stille single platter disk. De 750GB die jij aanhaalt is een klein beetje lawaaiiger.</description>
			<content:encoded><![CDATA[zondag 06 april 2008 12:47<br />
<blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div">Ook stil zijn de Samsung Spinpoints. Ik heb er hier twee van in mijn server zitten, en het geluid is verwaarloosbaar. Omwille van performance heb ik er twee genomen: &#233;&#233;ntje van 160GB voor Windows en alle software, en &#233;&#233;ntje van 500GB voor opgenomen programma&#8217;s. Ik heb specifiek de 160GB versie gekozen omdat die slechts &#233;&#233;n platter bevat, wat het geluidsniveau weer ten goede komt.</div></blockquote>De Windows HDD maakt natuurlijk de meeste uren. Daarom heeft hij gekozen voor een stille single platter disk. De 750GB die jij aanhaalt is een klein beetje lawaaiiger.]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29876594#29876594</guid>
			<pubDate>Sun, 06 Apr 2008 10:47:49 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>To_Tall</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29876599?data%5Bsource%5D=rss#29876599</link>
			<author>dummy@example.com (To_Tall)</author>
			<description>zondag 06 april 2008 12:48
quote:Jardjee schreef op zondag 06 april 2008 @ 12:26:
Echt een hele mooie mod! ik wou dat ik zo handig was om dat te doen:(

maar waar ik nou even voor reageer:

Waarom doe je 2 harde schijven?

Van die 40 euro die je betaalt voor die samsung van 160 gb kan je beter een iets grotere nemen.
Bijv eentje van 750 gb en dan maak je gewoon partities? Dit lijkt mij een stuk handiger+ goedkoper...

Nog veel succes verder met je mod!de 160 gig heeft een enkele platter daardoor is deze stiller dan een andere HDD.
de 500 kan ie uitschakelen indien niet nodig. blijft je systeem lekker stil  


Nete mod. 
Ben benieuwd wat voor OS je er op gaat draaien. 
Die switch is dat een 1 gig lijntje? 

Zelf had ik gekozen om ook het linker kastje aan de voorkant dicht te maken.</description>
			<content:encoded><![CDATA[zondag 06 april 2008 12:48<br />
<blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div"><b><a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29876517#29876517" rel="external" class="messagelink">Jardjee schreef op zondag 06 april 2008 @ 12:26</a>:</b><br>
Echt een hele mooie mod! ik wou dat ik zo handig was om dat te doen:(<br>
<br>
maar waar ik nou even voor reageer:<br>
<br>
Waarom doe je 2 harde schijven?<br>
<br>
Van die 40 euro die je betaalt voor die samsung van 160 gb kan je beter een iets grotere nemen.<br>
Bijv eentje van 750 gb en dan maak je gewoon partities? Dit lijkt mij een stuk handiger+ goedkoper...<br>
<br>
Nog veel succes verder met je mod!</div></blockquote>de 160 gig heeft een enkele platter daardoor is deze stiller dan een andere HDD.<br>
de 500 kan ie uitschakelen indien niet nodig. blijft je systeem lekker stil <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/smile.gif" width="15"  height="15" alt=":)" class="smiley"> <br>
<br>
<br>
Nete mod. <br>
Ben benieuwd wat voor OS je er op gaat draaien. <br>
Die switch is dat een 1 gig lijntje? <br>
<br>
Zelf had ik gekozen om ook het linker kastje aan de voorkant dicht te maken.]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29876599#29876599</guid>
			<pubDate>Sun, 06 Apr 2008 10:48:21 GMT</pubDate>
		</item>
	</channel>
</rss>