<?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-15"?>
<rss version="2.0"
 xmlns:rdf="http://www.w3.org/1999/02/22-rdf-syntax-ns#"
 xmlns:content="http://purl.org/rss/1.0/modules/content/"
 xmlns:atom="http://www.w3.org/2005/Atom"
>
	<channel>
		<copyright>All rights reserved</copyright>
		<pubDate>Sun, 07 Sep 2008 05:19:50 GMT</pubDate>
		<lastBuildDate>Sun, 07 Sep 2008 05:19:50 GMT</lastBuildDate>
		<docs>http://blogs.law.harvard.edu/tech/rss</docs>
		<description>GoT - list_messages</description>
		<image>
			<link>http://gathering.tweakers.net</link>
			<title>Gathering of Tweakers</title>
			<url>http://tweakimg.net/g/if/logo.gif</url>
		</image>
		<language>nl-nl</language>
		<link>http://gathering.tweakers.net/rss/list_messages/1270522</link>
		<atom:link href="http://gathering.tweakers.net/rss/list_messages/1270522" rel="self" type="application/rss+xml" />
		<title>[iPhone] Ervaringen &amp; Discussie Deel 5 - Apple Media Devices - GoT</title>
		<webMaster>gathering@tweakers.net (Administrator)</webMaster>
		<item>
			<title>Hoedje</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29435644?data%5Bsource%5D=rss#29435644</link>
			<author>dummy@example.com (Hoedje)</author>
			<description>dinsdag 15 januari 2008 22:13

Welkom in het discussietopic over de iPhone. Je kunt in deze startpost informatie vinden over de functionaliteit van de iPhone, de accessoires en de specificaties. De iPhone is ook in Nederland onverminderd populair en dit is alweer het vijfde deel, de vorige delen kun je hier vinden: deel 1, deel 2,deel 3 &amp; deel 4. 

De introductie van de iPhone gaat helaas langzaam, een Nederlands introductiedatum is nog steeds niet bekend. Hij is voorlopig verkrijgbaar in zes Europese landen en het is niet de langverwachte 3G versie, maar dezelfde EDGE-versie die al sinds de zomer in de Verenigde Staten (AT&amp;T, 29 juni, 399 dollar, tariefplannen)  te koop is. In Europa zal de iPhone dus vooralsnog alleen in Duitsland (T-Mobile, 9 november, 399 euro, tariefplannen), Engeland (O2, 9 november, 269 pond, tariefplannen), Frankrijk (Orange, 29 november, 399 euro, tariefplannen), Ierland (O2, 14 maart, 399 euro, tariefplannen), Oostenrijk (T-Mobile, 14 maart, 399 euro, tariefplannen) te koop zijn. Terwijl Apple eerst het eerste kwartaal van 2008 aanwees voor de introductie in Azie is dat nu gewoon 2008 geworden. De rest van Europa moet dan ook nog volgen. Het is zeer waarschijnlijk dat dit gepaard zal gaan (in de landen zonder EDGE netwerk) met een 3G (UMTS) of 3,5G (HSDPA) versie, die volgens Steve Jobs en AT&amp;T sowieso in 2008 geintroduceerd zal worden. 

Apple voegt voortdurend gratis functionaliteit toe voor iPhone gebruikers, zo zal de 2.0 software o.a. programma&#039;s van derden ondersteunen. Deze zullen gratis en betaald zijn te downloaden via de app store. Verder zal deze nieuwe software, die in juni uitkomt, ook native Microsoft Exchange ondersteunen (dus push contacts, email etc.). 

InterfaceDe iPhone draait op een afgeslankte versie van Mac OS X, daardoor heb je o.a. de beschikking over een HTML email client, de safariwebbrowser etc. Ook andere achterliggende geavanceerde techniek uit Mac OS X is beschikbaar op de iPhone. Helaas zal het voorlopig nog niet mogelijk zijn om applicaties te installeren op de iPhone. Voorlopig kunnen alleen Web 2.0 technieken gebruikt worden om applicaties te bouwen, die vervolgens via de Safari browser gedraait kunnen worden. Multitasken is geen probleem, zo kun je bijv. je mail checken en internetten te gelijk. Tot slot, heeft Apple al aangegeven de mogelijkheden van de iPhone continu uit te breiden, door bijv. het ontwikkelen van nieuwe programma&#039;s.

MultitouchDe iPhone heeft geen knoppen maar een gigantisch (3,5&quot;) scherm. Via dit scherm bedien je de iPhone, hierdoor is het mogelijk om de interface te laten veranderen naar gelang de applicatie dit verlangt. Fysieke knoppen zitten niet meer in de weg, en nemen geen kostbare ruimte in als je ze niet nodig hebt. 

De iPhone is de eerste telefoon die uitgerust is met multitouch technologie. Hierdoor is het mogelijk om met behulp van gestures de telefoon te bedienen. Natuurlijk kun je de telefoon gewoon aanraken zoals een traditionaal touchscreen. Dit kan echter gewoon met je vingers en daarvoor is dus geen stylus nodig. Het echt revolutionaire aan de iPhone is dat dit ook met meerdere vingers tegelijk kan. Hierdoor kun je dus snel tekst invoeren. Maar je kunt ook bijv. inzoomen op een foto door twee vingers uit elkaar te bewegen. 

Door geavanceerde predictive text input kun je snel tekst invoeren op de iPhone. Dit werkt behoorlijk goed, al is het even wennen in het begin.

SensorenDe iPhone beschikt over verschillende sensoren, die het gebruik vergemakkelijken. De lichtsensor past de felheid van het display aan, aan de lichtomstandigheden, zodat het scherm optimaal afleesbaar is en stroom bespaard wordt waar mogelijk. De proximitysensor zorgt dat het scherm wordt uitgeschakeld als je de telefoon bij de oor houdt. Hierdoor bespaar je stroom en zijn ongewenste aanrakingen met je oor niet mogelijk. Tot slot zit er ook nog een accelleratiesensor ingebouwd. Deze zorgt ervoor dat de iPhone weet of je hem op z&#039;n kant houdt of niet. Zo kun je bijv. een breedbeeldfilmpje bekijken door de iPhone te draaien, ook is het mogelijk om zo landscape foto&#039;s nog beter te bekijken, of om bijv. de coverflow navigatie te gebruiken om je favoriete album te vinden.

FunctionaliteitTelefoon

De iPhone doet alles wat je van een mobiele telefoon mag verwachten, bellen, smsen etc. Een speciale functie van de iPhone is visual voicemail. Je ziet een overzicht van je voicemail bericht en je kunt degene die je wilt horen aanklikken. Dus je hoeft ze niet &#233;&#233;n voor &#233;&#233;n af te luisteren. Je kunt je contactlijst syncen met adresboek (Mac), Entourage (Mac) of Outlook (Windows). Ook kun je via internet syncen met Yahoo! adresboek. 


Breedbeeld iPod

De iPhone doet alles wat je iPod ook doet, maar dan mooier en beter. Het grote scherm (3,5&quot;) is uiteraard uitstekend geschikt om videomateriaal te bekijken. Maar je kunt ook prima muziek luisteren. De interface is volledig vernieuwd t.o.v. de huidige iPods en je kunt bijv. navigeren middels coverflow. Wat kan de iPhone allemaal afspelen?

Audio: AAC (16 to 320 Kbps), Protected AAC (from iTunes Store), MP3 (16 to 320 Kbps), MP3 VBR, Audible (formats 2, 3 and 4), Apple Lossless, AIFF and WAV.

Video: H.264 video, up to 1.5 Mbps, 640 by 480 pixels, 30 frames per sec., Low-Complexity version of the H.264 Baseline Profile with AAC-LC audio up to 160 Kbps, 48 kHz, stereo audio in .m4v, .mp4, and .mov file formats; H.264 video, up to 768 Kbps, 320 by 240 pixels, 30 frames per sec., Baseline Profile up to Level 1.3 with AAC-LC audio up to 160 Kbps, 48 kHz, stereo audio in .m4v, .mp4, and .mov file formats; MPEG-4 video, up to 2.5 Mbps, 640 by 480 pixels, 30 frames per sec., Simple Profile with AAC-LC audio up to 160 Kbps, 48 kHz, stereo audio in .m4v, .mp4, and .mov file formats 


Safari

De iPhone beschikt (volgens Apple) over de meest geavanceerde browser ooit, Safari. Dit mobiele broertje doet in niets onder voor de desktop variant. Helaas wordt Java niet ondersteund (Javascript wel) en Flash (vooralsnog) ook niet. Youtube is toch geen probleem zijn, omdat de iPhone toegang heeft tot betere kwaliteit filmpjes van Youtube in H.264 formaat. Bookmarks worden automatisch gesynced met je desktop computer. Daarnaast is het mogelijk om tot 8 bookmarks (waarbij o.a. de zoom onthouden wordt) te plaatsen op je springboard. Die zijn dus met 1 tap bereikbaar. 


Mail

De emailclient heeft ondersteuning voor HTML en ondersteunt alle IMAP en POP mailboxen. Push-mail is alleen mogelijk via een speciale (gratis) Yahoo mailaccount. Je kunt wel op vastgestelde tijden je mailboxen laten controleren. Daarnaast wordt je mail sowieso opgehaald bij het openen van de applicatie. Ook wordt email gesynced met je desktop computer, dit kan met Mail (Mac), Entourage (Mac) en Outlook (Windows).


Agenda

Het is mogelijk je afspraken te syncen met iCal (Mac), Entourage (Mac) en Outlook (Windows). Je kunt op je iPhone alle afspraken inzien en evt. nieuwe toevoegen. 


Photo (Camera)

De iPhone beschikt over een 2,0 Megapixel camera. Hiermee kun je nog best redelijke foto&#039;s maken, deze foto&#039;s kun je vervolgens syncen met iPhoto (Mac), Adobe Photoshop Elements, Adobe Photoshop Album of een willekeurige map op je computer. Het werkt overigens ook de andere kant op, dus je kunt ook foto&#039;s of afbeeldingen gemaakt met bijv. een andere camera op de iPhone zetten. 


Google Maps

Via deze applicatie is het mogelijk om Google Maps te raadplegen, incl. routeplanning, satellietbeelden, fileinformatie etc. Dit is nu inclusief locatiebepaling d.m.v. GSM en Wifi (1.1.3. firmware en hoger). Daarnaast heeft de iPhone geen GPS, dus het is geen volwaardig alternatief voor bijv. Tomtom. Het is nog niet duidelijk of Tomtom uitkomt voor de iPhone en of er nog een GPS accessoire komt. 


Widgets

Deze kleine programmaatjes zijn al bekend bij Apple gebruikers. Ze zijn ook in Windows Vista te vinden onder de naam gadgets. Standaard worden onder andere een rekenmachine, wereldklok, beurskoers en weerinfo gadget meegeleverd worden. 


Meer programma&#039;s?

Apple brengt zelf regelmatig updates uit, waarmee programma&#039;s toegevoegd worden aan de iPhone. Bij de een van de updates werd bijv. de iTunes Store toegevoegd. Verder kan iedereen websites maken die geschikt zijn voor de iPhone. Hier levert Apple ook ondersteuning voor. Natuurlijk is dat leuk, maar de mogelijkheden blijven beperkt.

Voorlopig zijn er nog geen programma&#039;s van derde partijen beschikbaar voor de iPhone. Maar daar gaat verandering in komen. Apple heeft bekend gemaakt dat eind juni 2008 de SDK uit de beta fase komt en final beschikbaar zal worden gemaakt voor alle ontwikkelaars. Meer over de SDK is te lezen in [iPhone &amp; iPod touch SDK] Ervaringen &amp; Discussie. 

Een andere mogelijkheid is om de iPhone te jailbreaken. Dit kan worden besproken in [iPhone &amp; iPod touch] Jailbreaken 


AccessoiresDe iPhone beschikt over een iPod dockconnector aansluiting. De iPhone kan met de meeste iPod accessoires overweg. Daarnaast zijn er natuurlijk ook een hoop accessoires, die speciaal beschikbaar zijn voor de iPhone.

Apple biedt speciale oordopjes (met microfoon) aan. Een speciale dock, waarbij je toegang hebt tot de homeknop is er ook. Daarnaast heeft Apple een kleine bluetooth headset geintroduceerd. In the free iPod Book 3.0 van iLounge zijn verschillende accessoires te vinden van 3rd party&#039;s. Dit zijn o.a. armbanden, cases en screenprotectors. 

Specificaties

&#8226; Afmetingen 115 x 61 x 11.6mm
&#8226; Gewicht 135 grams
&#8226; Input Method - Multi-touch
&#8226; Operating System - OS X 
&#8226; Scherm - 3.5 inch - 320 x 480 (160 ppi)
&#8226; Opslag -  8GB of 16GB (waarvan ongeveer 500 MB wordt ingenomen door het OS)
&#8226; Camera - 2.0 megapixels

&#8226; GSM - Quad-band (850, 900, 1800, 1900 mhz)
&#8226; Data - Wi-Fi (802.11b/g) + EDGE + Bluetooth 2.0

&#8226; Batterij
- Lithium
- Bellen - tot 8 uur
- Internet - tot 6 uur
- Video* - tot 7 uur
- Audio - tot 24 uur
- Standby - tot 250 uur
*gebaseerd op H.264 1.5-Mbps video met 640 x 480 resolutie met 128-Kbps audio

&#8226; Aansluitingen e.d.
- 30 pins iPod dock aansluiting
- 3.5mm jack met audio en microfoon ondersteuning
- SIM kaart houder
- Ingebouwde luidspreker
- Ingebouwde microfoon

&#8226; Fysieke knoppen:
- Volume omhoog/omlaag
- Ringer / Silent
- Power / Lock
- Sleep / Wake
- Menu knop

In de doos zit: iPhone, Stereo Headset, Dock, Dock Connector to USB Cable, USB Power Adapter, Documentation &amp; Cleaning/polishing cloth.

Klik hier voor de uitgebreide tech specs.



Let op: iPhone importeren

&amp; 

Let op: De software van de Apple TV, iPhone en iPod touch aanpassen

&amp;

Let op: [iPhone &amp; iPod touch] Jailbreaken (1.1.3)</description>
			<content:encoded><![CDATA[dinsdag 15 januari 2008 22:13<br />
<img src="http://home.planet.nl/~piet2081/iphone/picture10.jpg" class="rml" title="http://home.planet.nl/~piet2081/iphone/picture10.jpg" alt="http://home.planet.nl/~piet2081/iphone/picture10.jpg"><img src="http://home.planet.nl/%7Epiet2081/iphone/picture2.jpg" class="rml" title="http://home.planet.nl/%7Epiet2081/iphone/picture2.jpg" alt="http://home.planet.nl/%7Epiet2081/iphone/picture2.jpg"><table class="rml" cellspacing="0" cellpadding="20"><tr><td style="background-image:url(http://home.planet.nl/%7Epiet2081/GC/streep.jpg)"><br>
<b>Welkom in het discussietopic over de iPhone</b>. Je kunt in deze startpost informatie vinden over de functionaliteit van de iPhone, de accessoires en de specificaties. De iPhone is ook in Nederland onverminderd populair en dit is alweer het vijfde deel, de vorige delen kun je hier vinden: <a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1226266" rel="external">deel 1</a>, <a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1231328" rel="external">deel 2</a>,<a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1246075" rel="external">deel 3</a> &amp; <a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1254882" rel="external">deel 4</a>. <br>
<br>
De introductie van de iPhone gaat helaas langzaam, een Nederlands introductiedatum is nog steeds niet bekend. Hij is voorlopig verkrijgbaar in zes Europese landen en het is niet de langverwachte 3G versie, maar dezelfde EDGE-versie die al sinds de zomer in de Verenigde Staten <small>(AT&amp;T, 29 juni, 399 dollar, <a href="http://www.apple.com/iphone/easysetup/rateplans.html" rel="external">tariefplannen</a>)</small>  te koop is. In Europa zal de iPhone dus vooralsnog alleen in Duitsland <small>(T-Mobile, 9 november, 399 euro, <a href="http://www.apple.com/pr/library/2007/10/29iphone.html" rel="external">tariefplannen</a>)</small>, Engeland <small>(O2, 9 november, 269 pond, <a href="http://www.o2.co.uk/iPhone-Tariffs.html" rel="external">tariefplannen</a>)</small>, Frankrijk <small>(Orange, 29 november, 399 euro, <a href="http://www.apple.com/fr/iphone/easysetup/rateplans.html" rel="external">tariefplannen</a>)</small>, Ierland <small>(O2, 14 maart, 399 euro, <a href="http://www.o2online.ie/wps/wcm/connect/O2/Home/Shop/Phones/iPhone/Find+out+more" rel="external">tariefplannen</a>)</small>, Oostenrijk <small>(T-Mobile, 14 maart, 399 euro, <a href="http://www.t-mobile.at/iphone/tarife.html" rel="external">tariefplannen</a>)</small> te koop zijn. Terwijl Apple eerst het eerste kwartaal van 2008 aanwees voor de introductie in Azie is dat nu gewoon 2008 geworden. De rest van Europa moet dan ook nog volgen. Het is zeer waarschijnlijk dat dit gepaard zal gaan (in de landen zonder EDGE netwerk) met een 3G (UMTS) of 3,5G (HSDPA) versie, die volgens Steve Jobs en AT&amp;T sowieso in 2008 geintroduceerd zal worden. <br>
<br>
Apple voegt voortdurend gratis functionaliteit toe voor iPhone gebruikers, zo zal de 2.0 software o.a. programma&#039;s van derden ondersteunen. Deze zullen gratis en betaald zijn te downloaden via de app store. Verder zal <a href="http://www.macrumors.com/2008/03/06/iphone-enterprise-features-activesync-exchange-wpa2-push-services/" rel="external">deze nieuwe software</a>, die in juni uitkomt, ook native Microsoft Exchange ondersteunen (dus push contacts, email etc.). <br>
<br>
</td></tr></table><table class="rml" style="width:100%" cellspacing="0" cellpadding="2"><tr><td style="background-image:url(http://home.planet.nl/%7Epiet2081/iphone/streep2.jpg)"><div style="text-align:center"><b>Interface</b></div></td></tr></table><table class="rml" cellspacing="0" cellpadding="20"><tr><td style="background-image:url(http://home.planet.nl/%7Epiet2081/GC/streep.jpg)">De iPhone draait op een afgeslankte versie van Mac OS X, daardoor heb je o.a. de beschikking over een HTML email client, de safariwebbrowser etc. Ook andere achterliggende geavanceerde techniek uit Mac OS X is beschikbaar op de iPhone. Helaas zal het voorlopig nog niet mogelijk zijn om applicaties te installeren op de iPhone. Voorlopig kunnen alleen Web 2.0 technieken gebruikt worden om applicaties te bouwen, die vervolgens via de Safari browser gedraait kunnen worden. Multitasken is geen probleem, zo kun je bijv. je mail checken en internetten te gelijk. Tot slot, heeft Apple al aangegeven de mogelijkheden van de iPhone continu uit te breiden, door bijv. het ontwikkelen van nieuwe programma&#039;s.<br>
<br>
</td></tr></table><table class="rml" style="width:100%" cellspacing="0" cellpadding="2"><tr><td style="background-image:url(http://home.planet.nl/%7Epiet2081/iphone/streep2.jpg)"><div style="text-align:center"><b>Multitouch</b></div></td></tr></table><table class="rml" cellspacing="0" cellpadding="20"><tr><td style="background-image:url(http://home.planet.nl/%7Epiet2081/GC/streep.jpg)">De iPhone heeft geen knoppen maar een gigantisch (3,5&quot;) scherm. Via dit scherm bedien je de iPhone, hierdoor is het mogelijk om de interface te laten veranderen naar gelang de applicatie dit verlangt. Fysieke knoppen zitten niet meer in de weg, en nemen geen kostbare ruimte in als je ze niet nodig hebt. <br>
<br>
De iPhone is de eerste telefoon die uitgerust is met multitouch technologie. Hierdoor is het mogelijk om met behulp van gestures de telefoon te bedienen. Natuurlijk kun je de telefoon gewoon aanraken zoals een traditionaal touchscreen. Dit kan echter gewoon met je vingers en daarvoor is dus geen stylus nodig. Het echt revolutionaire aan de iPhone is dat dit ook met meerdere vingers tegelijk kan. Hierdoor kun je dus snel tekst invoeren. Maar je kunt ook bijv. inzoomen op een foto door twee vingers uit elkaar te bewegen. <br>
<br>
Door geavanceerde predictive text input kun je snel tekst invoeren op de iPhone. Dit werkt behoorlijk goed, al is het even wennen in het begin.<br>
<br>
</td></tr></table><table class="rml" style="width:100%" cellspacing="0" cellpadding="2"><tr><td style="background-image:url(http://home.planet.nl/%7Epiet2081/iphone/streep2.jpg)"><div style="text-align:center"><b>Sensoren</b></div></td></tr></table><table class="rml" cellspacing="0" cellpadding="20"><tr><td style="background-image:url(http://home.planet.nl/%7Epiet2081/GC/streep.jpg)">De iPhone beschikt over verschillende sensoren, die het gebruik vergemakkelijken. De lichtsensor past de felheid van het display aan, aan de lichtomstandigheden, zodat het scherm optimaal afleesbaar is en stroom bespaard wordt waar mogelijk. De proximitysensor zorgt dat het scherm wordt uitgeschakeld als je de telefoon bij de oor houdt. Hierdoor bespaar je stroom en zijn ongewenste aanrakingen met je oor niet mogelijk. Tot slot zit er ook nog een accelleratiesensor ingebouwd. Deze zorgt ervoor dat de iPhone weet of je hem op z&#039;n kant houdt of niet. Zo kun je bijv. een breedbeeldfilmpje bekijken door de iPhone te draaien, ook is het mogelijk om zo landscape foto&#039;s nog beter te bekijken, of om bijv. de coverflow navigatie te gebruiken om je favoriete album te vinden.<br>
<br>
</td></tr></table><img src="http://home.planet.nl/~piet2081/iphone/picture10.jpg" class="rml" title="http://home.planet.nl/~piet2081/iphone/picture10.jpg" alt="http://home.planet.nl/~piet2081/iphone/picture10.jpg"><img src="http://home.planet.nl/%7Epiet2081/iphone/picture8.jpg" class="rml" title="http://home.planet.nl/%7Epiet2081/iphone/picture8.jpg" alt="http://home.planet.nl/%7Epiet2081/iphone/picture8.jpg"><img src="http://home.planet.nl/~piet2081/iphone/picture10.jpg" class="rml" title="http://home.planet.nl/~piet2081/iphone/picture10.jpg" alt="http://home.planet.nl/~piet2081/iphone/picture10.jpg"><table class="rml" style="width:100%" cellspacing="0" cellpadding="2"><tr><td style="background-image:url(http://home.planet.nl/%7Epiet2081/iphone/streep2.jpg)"><div style="text-align:center"><b>Functionaliteit</b></div></td></tr></table><table class="rml" cellspacing="0" cellpadding="20"><tr><td style="background-image:url(http://home.planet.nl/%7Epiet2081/GC/streep.jpg)"><b>Telefoon</b><br>
<br>
De iPhone doet alles wat je van een mobiele telefoon mag verwachten, bellen, smsen etc. Een speciale functie van de iPhone is visual voicemail. Je ziet een overzicht van je voicemail bericht en je kunt degene die je wilt horen aanklikken. Dus je hoeft ze niet &#233;&#233;n voor &#233;&#233;n af te luisteren. Je kunt je contactlijst syncen met adresboek (Mac), Entourage (Mac) of Outlook (Windows). Ook kun je via internet syncen met Yahoo! adresboek. <br>
<br>
<br>
<b>Breedbeeld iPod</b><br>
<br>
De iPhone doet alles wat je iPod ook doet, maar dan mooier en beter. Het grote scherm (3,5&quot;) is uiteraard uitstekend geschikt om videomateriaal te bekijken. Maar je kunt ook prima muziek luisteren. De interface is volledig vernieuwd t.o.v. de huidige iPods en je kunt bijv. navigeren middels coverflow. Wat kan de iPhone allemaal afspelen?<br>
<br>
<small>Audio: AAC (16 to 320 Kbps), Protected AAC (from iTunes Store), MP3 (16 to 320 Kbps), MP3 VBR, Audible (formats 2, 3 and 4), Apple Lossless, AIFF and WAV.<br>
<br>
Video: H.264 video, up to 1.5 Mbps, 640 by 480 pixels, 30 frames per sec., Low-Complexity version of the H.264 Baseline Profile with AAC-LC audio up to 160 Kbps, 48 kHz, stereo audio in .m4v, .mp4, and .mov file formats; H.264 video, up to 768 Kbps, 320 by 240 pixels, 30 frames per sec., Baseline Profile up to Level 1.3 with AAC-LC audio up to 160 Kbps, 48 kHz, stereo audio in .m4v, .mp4, and .mov file formats; MPEG-4 video, up to 2.5 Mbps, 640 by 480 pixels, 30 frames per sec., Simple Profile with AAC-LC audio up to 160 Kbps, 48 kHz, stereo audio in .m4v, .mp4, and .mov file formats </small><br>
<br>
<br>
<b>Safari</b><br>
<br>
De iPhone beschikt (volgens Apple) over de meest geavanceerde browser ooit, Safari. Dit mobiele broertje doet in niets onder voor de desktop variant. Helaas wordt Java niet ondersteund (Javascript wel) en Flash (vooralsnog) ook niet. Youtube is toch geen probleem zijn, omdat de iPhone toegang heeft tot betere kwaliteit filmpjes van Youtube in H.264 formaat. Bookmarks worden automatisch gesynced met je desktop computer. Daarnaast is het mogelijk om tot 8 bookmarks (waarbij o.a. de zoom onthouden wordt) te plaatsen op je springboard. Die zijn dus met 1 tap bereikbaar. <br>
<br>
<br>
<b>Mail</b><br>
<br>
De emailclient heeft ondersteuning voor HTML en ondersteunt alle IMAP en POP mailboxen. Push-mail is alleen mogelijk via een speciale (gratis) Yahoo mailaccount. Je kunt wel op vastgestelde tijden je mailboxen laten controleren. Daarnaast wordt je mail sowieso opgehaald bij het openen van de applicatie. Ook wordt email gesynced met je desktop computer, dit kan met Mail (Mac), Entourage (Mac) en Outlook (Windows).<br>
<br>
<br>
<b>Agenda</b><br>
<br>
Het is mogelijk je afspraken te syncen met iCal (Mac), Entourage (Mac) en Outlook (Windows). Je kunt op je iPhone alle afspraken inzien en evt. nieuwe toevoegen. <br>
<br>
<br>
<b>Photo (Camera)</b><br>
<br>
De iPhone beschikt over een 2,0 Megapixel camera. Hiermee kun je nog best redelijke foto&#039;s maken, deze foto&#039;s kun je vervolgens syncen met iPhoto (Mac), Adobe Photoshop Elements, Adobe Photoshop Album of een willekeurige map op je computer. Het werkt overigens ook de andere kant op, dus je kunt ook foto&#039;s of afbeeldingen gemaakt met bijv. een andere camera op de iPhone zetten. <br>
<br>
<br>
<b>Google Maps</b><br>
<br>
Via deze applicatie is het mogelijk om Google Maps te raadplegen, incl. routeplanning, satellietbeelden, fileinformatie etc. Dit is nu inclusief locatiebepaling d.m.v. GSM en Wifi (1.1.3. firmware en hoger). Daarnaast heeft de iPhone geen GPS, dus het is geen volwaardig alternatief voor bijv. Tomtom. Het is nog niet duidelijk of Tomtom uitkomt voor de iPhone en of er nog een GPS accessoire komt. <br>
<br>
<br>
<b>Widgets</b><br>
<br>
Deze kleine programmaatjes zijn al bekend bij Apple gebruikers. Ze zijn ook in Windows Vista te vinden onder de naam gadgets. Standaard worden onder andere een rekenmachine, wereldklok, beurskoers en weerinfo gadget meegeleverd worden. <br>
<br>
<br>
<b>Meer programma&#039;s?</b><br>
<br>
Apple brengt zelf regelmatig updates uit, waarmee programma&#039;s toegevoegd worden aan de iPhone. Bij de een van de updates werd bijv. de iTunes Store toegevoegd. Verder kan iedereen websites maken die geschikt zijn voor de iPhone. Hier levert Apple ook ondersteuning voor. Natuurlijk is dat leuk, maar de mogelijkheden blijven beperkt.<br>
<br>
Voorlopig zijn er nog geen programma&#039;s van derde partijen beschikbaar voor de iPhone. Maar daar gaat verandering in komen. Apple heeft bekend gemaakt dat eind juni 2008 de SDK uit de beta fase komt en final beschikbaar zal worden gemaakt voor alle ontwikkelaars. Meer over de SDK is te lezen in <a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1280638//" rel="external">[iPhone &amp; iPod touch SDK] Ervaringen &amp; Discussie</a>. <br>
<br>
Een andere mogelijkheid is om de iPhone te jailbreaken. Dit kan worden besproken in <a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1277561//" rel="external">[iPhone &amp; iPod touch] Jailbreaken</a> <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/smile.gif" width="15"  height="15" alt=":)" class="smiley"><br>
<br>
<br>
</td></tr></table><img src="http://home.planet.nl/~piet2081/iphone/picture10.jpg" class="rml" title="http://home.planet.nl/~piet2081/iphone/picture10.jpg" alt="http://home.planet.nl/~piet2081/iphone/picture10.jpg"><img src="http://home.planet.nl/%7Epiet2081/iphone/picture6.jpg" class="rml" title="http://home.planet.nl/%7Epiet2081/iphone/picture6.jpg" alt="http://home.planet.nl/%7Epiet2081/iphone/picture6.jpg"><img src="http://home.planet.nl/~piet2081/iphone/picture10.jpg" class="rml" title="http://home.planet.nl/~piet2081/iphone/picture10.jpg" alt="http://home.planet.nl/~piet2081/iphone/picture10.jpg"><table class="rml" style="width:100%" cellspacing="0" cellpadding="2"><tr><td style="background-image:url(http://home.planet.nl/%7Epiet2081/iphone/streep2.jpg)"><div style="text-align:center"><b>Accessoires</b></div></td></tr></table><table class="rml" cellspacing="0" cellpadding="20"><tr><td style="background-image:url(http://home.planet.nl/%7Epiet2081/GC/streep.jpg)">De iPhone beschikt over een iPod dockconnector aansluiting. De iPhone kan met de meeste iPod accessoires overweg. Daarnaast zijn er natuurlijk ook een hoop accessoires, die speciaal beschikbaar zijn voor de iPhone.<br>
<br>
Apple biedt speciale oordopjes (met microfoon) aan. Een speciale dock, waarbij je toegang hebt tot de homeknop is er ook. Daarnaast heeft Apple een kleine bluetooth headset geintroduceerd. In <a href="http://www.ilounge.com/index.php/sitenews/comments/download-now-the-free-ipod-book-30-by-iloungecom/" rel="external">the free iPod Book 3.0 van iLounge</a> zijn verschillende accessoires te vinden van 3rd party&#039;s. Dit zijn o.a. armbanden, cases en screenprotectors. <br>
<br>
</td></tr></table><img src="http://home.planet.nl/~piet2081/iphone/picture10.jpg" class="rml" title="http://home.planet.nl/~piet2081/iphone/picture10.jpg" alt="http://home.planet.nl/~piet2081/iphone/picture10.jpg"><img src="http://home.planet.nl/%7Epiet2081/iphone/picture7.jpg" class="rml" title="http://home.planet.nl/%7Epiet2081/iphone/picture7.jpg" alt="http://home.planet.nl/%7Epiet2081/iphone/picture7.jpg"><img src="http://home.planet.nl/%7Epiet2081/iphone/picture9.jpg" class="rml" title="http://home.planet.nl/%7Epiet2081/iphone/picture9.jpg" alt="http://home.planet.nl/%7Epiet2081/iphone/picture9.jpg"><img src="http://home.planet.nl/~piet2081/iphone/picture10.jpg" class="rml" title="http://home.planet.nl/~piet2081/iphone/picture10.jpg" alt="http://home.planet.nl/~piet2081/iphone/picture10.jpg"><table class="rml" style="width:100%" cellspacing="0" cellpadding="2"><tr><td style="background-image:url(http://home.planet.nl/%7Epiet2081/iphone/streep2.jpg)"><div style="text-align:center"><b>Specificaties</b></div></td></tr></table><table class="rml" cellspacing="0" cellpadding="20"><tr><td style="background-image:url(http://home.planet.nl/%7Epiet2081/GC/streep.jpg)"><br>
<br>
&#8226; Afmetingen 115 x 61 x 11.6mm<br>
&#8226; Gewicht 135 grams<br>
&#8226; Input Method - Multi-touch<br>
&#8226; Operating System - OS X <br>
&#8226; Scherm - 3.5 inch - 320 x 480 (160 ppi)<br>
&#8226; Opslag -  8GB of 16GB (waarvan ongeveer 500 MB wordt ingenomen door het OS)<br>
&#8226; Camera - 2.0 megapixels<br>
<br>
&#8226; GSM - Quad-band (850, 900, 1800, 1900 mhz)<br>
&#8226; Data - Wi-Fi (802.11b/g) + EDGE + Bluetooth 2.0<br>
<br>
&#8226; Batterij<br>
- Lithium<br>
- Bellen - tot 8 uur<br>
- Internet - tot 6 uur<br>
- Video* - tot 7 uur<br>
- Audio - tot 24 uur<br>
- Standby - tot 250 uur<br>
*<small>gebaseerd op H.264 1.5-Mbps video met 640 x 480 resolutie met 128-Kbps audio</small><br>
<br>
&#8226; Aansluitingen e.d.<br>
- 30 pins iPod dock aansluiting<br>
- 3.5mm jack met audio en microfoon ondersteuning<br>
- SIM kaart houder<br>
- Ingebouwde luidspreker<br>
- Ingebouwde microfoon<br>
<br>
&#8226; Fysieke knoppen:<br>
- Volume omhoog/omlaag<br>
- Ringer / Silent<br>
- Power / Lock<br>
- Sleep / Wake<br>
- Menu knop<br>
<br>
In de doos zit: iPhone, Stereo Headset, Dock, Dock Connector to USB Cable, USB Power Adapter, Documentation &amp; Cleaning/polishing cloth.<br>
<br>
Klik <a href="http://www.apple.com/iphone/specs.html" rel="external">hier</a> voor de uitgebreide tech specs.<br>
</td><td style="background-color:#000000"><img src="http://home.planet.nl/%7Epiet2081/iphone/picture5.jpg" class="rml" title="http://home.planet.nl/%7Epiet2081/iphone/picture5.jpg" alt="http://home.planet.nl/%7Epiet2081/iphone/picture5.jpg"></td></tr></table><img src="http://home.planet.nl/~piet2081/iphone/picture10.jpg" class="rml" title="http://home.planet.nl/~piet2081/iphone/picture10.jpg" alt="http://home.planet.nl/~piet2081/iphone/picture10.jpg"><br>
<br>
<br>
<div style="text-align:center"><b>Let op: <a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1247562//" rel="external">iPhone importeren</a><br>
<br>
&amp; <br>
<br>
Let op: <a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1263841//" rel="external">De software van de Apple TV, iPhone en iPod touch aanpassen</a><br>
<br>
&amp;<br>
<br>
Let op: <a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1277561//" rel="external">[iPhone &amp; iPod touch] Jailbreaken (1.1.3)</a></b></div>]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29435644#29435644</guid>
			<pubDate>Tue, 15 Jan 2008 21:13:02 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>fizzy</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29435668?data%5Bsource%5D=rss#29435668</link>
			<author>dummy@example.com (fizzy)</author>
			<description>dinsdag 15 januari 2008 22:16
wil dit nu zeggen dat vanaf morgen de iphone in de usa in de winkel ligt met fw 1.1.3?
een kennis gaat naar amerika vrijdag en neemt waarschijnlijk een iphone mee..
ik wil natuurlijk 1.1.2</description>
			<content:encoded><![CDATA[dinsdag 15 januari 2008 22:16<br />
wil dit nu zeggen dat vanaf morgen de iphone in de usa in de winkel ligt met fw 1.1.3?<br>
een kennis gaat naar amerika vrijdag en neemt waarschijnlijk een iphone mee..<br>
ik wil natuurlijk 1.1.2]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29435668#29435668</guid>
			<pubDate>Tue, 15 Jan 2008 21:16:06 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Phuncz</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29435829?data%5Bsource%5D=rss#29435829</link>
			<author>dummy@example.com (Phuncz)</author>
			<description>dinsdag 15 januari 2008 22:39
Nee niet zeker. Ik heb de mijne begin januari besteld en het was een week 51, dus 2-3 weken oud. Ik zou er wel geen weken mee wachten want dan heb je prijs  Zolang het geen week 02 ofzo is zou het geen probleem mogen zijn. Het lijkt me dat Apple nog veel stock heeft want heb nog niet recenter gezien dan week 51.

Heeft iemand tips om covers voor je liedjes/albums te krijgen ? Ben niet van plan al mijn muziek opnieuw te kopen via iTunes voor de plaatjes.</description>
			<content:encoded><![CDATA[dinsdag 15 januari 2008 22:39<br />
Nee niet zeker. Ik heb de mijne begin januari besteld en het was een week 51, dus 2-3 weken oud. Ik zou er wel geen weken mee wachten want dan heb je prijs <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/smile.gif" width="15"  height="15" alt=":)" class="smiley"> Zolang het geen week 02 ofzo is zou het geen probleem mogen zijn. Het lijkt me dat Apple nog veel stock heeft want heb nog niet recenter gezien dan week 51.<br>
<br>
Heeft iemand tips om covers voor je liedjes/albums te krijgen ? Ben niet van plan al mijn muziek opnieuw te kopen via iTunes voor de plaatjes.]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29435829#29435829</guid>
			<pubDate>Tue, 15 Jan 2008 21:39:46 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>RoelJewel</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29435889?data%5Bsource%5D=rss#29435889</link>
			<author>dummy@example.com (RoelJewel)</author>
			<description>dinsdag 15 januari 2008 22:46
quote:Phuncz schreef op dinsdag 15 januari 2008 @ 22:39:

Heeft iemand tips om covers voor je liedjes/albums te krijgen ? Ben niet van plan al mijn muziek opnieuw te kopen via iTunes voor de plaatjes.Die kun je gewoon via iTunes downloaden door rechts te klikken op het nummer en voor Albumillustraties downloaden te kiezen. Werkt ook voor geripte cd&#039;s.</description>
			<content:encoded><![CDATA[dinsdag 15 januari 2008 22:46<br />
<blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div"><b><a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29435829#29435829" rel="external" class="messagelink">Phuncz schreef op dinsdag 15 januari 2008 @ 22:39</a>:</b><br>
<br>
Heeft iemand tips om covers voor je liedjes/albums te krijgen ? Ben niet van plan al mijn muziek opnieuw te kopen via iTunes voor de plaatjes.</div></blockquote>Die kun je gewoon via iTunes downloaden door rechts te klikken op het nummer en voor Albumillustraties downloaden te kiezen. Werkt ook voor geripte cd&#039;s.]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29435889#29435889</guid>
			<pubDate>Tue, 15 Jan 2008 21:46:10 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Armo</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29436029?data%5Bsource%5D=rss#29436029</link>
			<author>dummy@example.com (Armo)</author>
			<description>dinsdag 15 januari 2008 23:07
quote:RoelJewel schreef op dinsdag 15 januari 2008 @ 22:46:
[...]
Die kun je gewoon via iTunes downloaden door rechts te klikken op het nummer en voor Albumillustraties downloaden te kiezen. Werkt ook voor geripte cd&#039;s.Kleine toevoeging....

iTunes vind niet altijd de juiste album art en in dat geval kun je dat gewoon handmatig doen door alle nummers te selecteren, rechter muis knop -&gt; Info tonen en bij Illustratie foto toevoegen.

Ben benieuwd wanneer ik mijn iPhone kan updaten naar 1.1.3, HomeScreen aanpassen lijkt 
me wel wat  </description>
			<content:encoded><![CDATA[dinsdag 15 januari 2008 23:07<br />
<blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div"><b><a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29435889#29435889" rel="external" class="messagelink">RoelJewel schreef op dinsdag 15 januari 2008 @ 22:46</a>:</b><br>
[...]<br>
Die kun je gewoon via iTunes downloaden door rechts te klikken op het nummer en voor Albumillustraties downloaden te kiezen. Werkt ook voor geripte cd&#039;s.</div></blockquote>Kleine toevoeging....<br>
<br>
iTunes vind niet altijd de juiste album art en in dat geval kun je dat gewoon handmatig doen door alle nummers te selecteren, rechter muis knop -&gt; Info tonen en bij Illustratie foto toevoegen.<br>
<br>
Ben benieuwd wanneer ik mijn iPhone kan updaten naar 1.1.3, HomeScreen aanpassen lijkt <br>
me wel wat  <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/yummie.gif" width="15"  height="15" alt=":9" class="smiley">]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29436029#29436029</guid>
			<pubDate>Tue, 15 Jan 2008 22:07:07 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Fab1Man</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29436085?data%5Bsource%5D=rss#29436085</link>
			<author>dummy@example.com (Fab1Man)</author>
			<description>dinsdag 15 januari 2008 23:15
iTunes voor de 64 bit besturingssytemen is vanaf nu beschikbaar. Surf hiervoor met Internet Explorer naar http://www.apple.com en download iTunes 7.6. Je 64 bit systeem wordt automatisch herkend en je krijgt een iTunes64Setup.exe bestand aangeboden.</description>
			<content:encoded><![CDATA[dinsdag 15 januari 2008 23:15<br />
iTunes voor de 64 bit besturingssytemen is vanaf nu beschikbaar. Surf hiervoor met Internet Explorer naar <a href="http://www.apple.com" title="http://www.apple.com" rel="external">http://www.apple.com</a> en download iTunes 7.6. Je 64 bit systeem wordt automatisch herkend en je krijgt een iTunes64Setup.exe bestand aangeboden.]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29436085#29436085</guid>
			<pubDate>Tue, 15 Jan 2008 22:15:16 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>DesertShooter</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29436187?data%5Bsource%5D=rss#29436187</link>
			<author>dummy@example.com (DesertShooter)</author>
			<description>dinsdag 15 januari 2008 23:38
Slecht nieuws:

Wanneer je je iPhone upgrade naar 1.1.3, wordt je baseband gelockt. Het is dan dus niet meer mogelijk om te downgraden.. </description>
			<content:encoded><![CDATA[dinsdag 15 januari 2008 23:38<br />
Slecht nieuws:<br>
<br>
Wanneer je je iPhone upgrade naar 1.1.3, wordt je baseband gelockt. Het is dan dus niet meer mogelijk om te downgraden.. <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/frown.gif" width="15"  height="15" alt=":(" class="smiley">]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29436187#29436187</guid>
			<pubDate>Tue, 15 Jan 2008 22:38:04 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Lt. Marx</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29436506?data%5Bsource%5D=rss#29436506</link>
			<author>dummy@example.com (Lt. Marx)</author>
			<description>woensdag 16 januari 2008 00:56
Jammer! nog steeds geen 3G iphone. Daar zat ik wel een beetje op te hopen...</description>
			<content:encoded><![CDATA[woensdag 16 januari 2008 00:56<br />
Jammer! nog steeds geen 3G iphone. Daar zat ik wel een beetje op te hopen...]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29436506#29436506</guid>
			<pubDate>Tue, 15 Jan 2008 23:56:41 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Servor</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29436792?data%5Bsource%5D=rss#29436792</link>
			<author>dummy@example.com (Servor)</author>
			<description>woensdag 16 januari 2008 08:00
quote:DesertShooter schreef op dinsdag 15 januari 2008 @ 23:38:
Slecht nieuws:

Wanneer je je iPhone upgrade naar 1.1.3, wordt je baseband gelockt. Het is dan dus niet meer mogelijk om te downgraden.. De waarschuwingen om niet te upgraden zijn idd niet van de lucht op de diverse sites. Ach, er zal vast wel &#039;een manier&#039; komen om toch van 1.1.2 naar 1.1.3 te gaan, alleen zal terug gaan erg moeilijk worden daarna kennelijk. Ik hoop snel op een guide, want dit is de eerste iPhone update die m.i. functioneel &#233;cht wat toevoegt.</description>
			<content:encoded><![CDATA[woensdag 16 januari 2008 08:00<br />
<blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div"><b><a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29436187#29436187" rel="external" class="messagelink">DesertShooter schreef op dinsdag 15 januari 2008 @ 23:38</a>:</b><br>
Slecht nieuws:<br>
<br>
Wanneer je je iPhone upgrade naar 1.1.3, wordt je baseband gelockt. Het is dan dus niet meer mogelijk om te downgraden.. <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/frown.gif" width="15"  height="15" alt=":(" class="smiley"></div></blockquote>De waarschuwingen om niet te upgraden zijn idd niet van de lucht op de diverse sites. Ach, er zal vast wel &#039;een manier&#039; komen om toch van 1.1.2 naar 1.1.3 te gaan, alleen zal terug gaan erg moeilijk worden daarna kennelijk. Ik hoop snel op een guide, want dit is de eerste iPhone update die m.i. functioneel &#233;cht wat toevoegt.]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29436792#29436792</guid>
			<pubDate>Wed, 16 Jan 2008 07:00:05 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Sequence</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29436976?data%5Bsource%5D=rss#29436976</link>
			<author>dummy@example.com (Sequence)</author>
			<description>woensdag 16 januari 2008 08:57
ik zit nog steeds lekker op 1.1.1 en zie zo 1-2-3 nog niet wat de toegevoegde waarde van een upgrade is. zeker niet als je kijkt naar wat een werk het kan zijn om ze weer unlocked te krijgen als er een keer iets verkeerd is gegaan..</description>
			<content:encoded><![CDATA[woensdag 16 januari 2008 08:57<br />
ik zit nog steeds lekker op 1.1.1 en zie zo 1-2-3 nog niet wat de toegevoegde waarde van een upgrade is. zeker niet als je kijkt naar wat een werk het kan zijn om ze weer unlocked te krijgen als er een keer iets verkeerd is gegaan..]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29436976#29436976</guid>
			<pubDate>Wed, 16 Jan 2008 07:57:59 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>joeltje</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29437310?data%5Bsource%5D=rss#29437310</link>
			<author>dummy@example.com (joeltje)</author>
			<description>woensdag 16 januari 2008 10:05
Ik zat gisteren bij een vriendje die unlockt, en die had niet gezien dat iTunes inmiddels 1.1.3 op zijn iphones gooide... 3 stuks vast 

Dat wordt dus afwachten voor hem...</description>
			<content:encoded><![CDATA[woensdag 16 januari 2008 10:05<br />
Ik zat gisteren bij een vriendje die unlockt, en die had niet gezien dat iTunes inmiddels 1.1.3 op zijn iphones gooide... 3 stuks vast <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/redface.gif" width="15"  height="15" alt=":o" class="smiley"><br>
<br>
Dat wordt dus afwachten voor hem...]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29437310#29437310</guid>
			<pubDate>Wed, 16 Jan 2008 09:05:22 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>tigger</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29437377?data%5Bsource%5D=rss#29437377</link>
			<author>dummy@example.com (tigger)</author>
			<description>woensdag 16 januari 2008 10:15
Is het mogelijk om met een unlocked iPhone in NL te internetten via GPRS/EDGE?</description>
			<content:encoded><![CDATA[woensdag 16 januari 2008 10:15<br />
Is het mogelijk om met een unlocked iPhone in NL te internetten via GPRS/EDGE?]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29437377#29437377</guid>
			<pubDate>Wed, 16 Jan 2008 09:15:15 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Man on Fiya</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29437446?data%5Bsource%5D=rss#29437446</link>
			<author>dummy@example.com (Man on Fiya)</author>
			<description>woensdag 16 januari 2008 10:24
quote:tigger schreef op woensdag 16 januari 2008 @ 10:15:
Is het mogelijk om met een unlocked iPhone in NL te internetten via GPRS/EDGE?Dat wordt dan GPRS, EDGE hebben we niet (meer) in NL</description>
			<content:encoded><![CDATA[woensdag 16 januari 2008 10:24<br />
<blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div"><b><a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29437377#29437377" rel="external" class="messagelink">tigger schreef op woensdag 16 januari 2008 @ 10:15</a>:</b><br>
Is het mogelijk om met een unlocked iPhone in NL te internetten via GPRS/EDGE?</div></blockquote>Dat wordt dan GPRS, EDGE hebben we niet (meer) in NL]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29437446#29437446</guid>
			<pubDate>Wed, 16 Jan 2008 09:24:14 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>tigger</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29437489?data%5Bsource%5D=rss#29437489</link>
			<author>dummy@example.com (tigger)</author>
			<description>woensdag 16 januari 2008 10:30
Maar kun je met iPhone 1.1.2 (unlocked) dan redelijk internetten via GPRS (KPN/Hi/Telfort)?</description>
			<content:encoded><![CDATA[woensdag 16 januari 2008 10:30<br />
Maar kun je met iPhone 1.1.2 (unlocked) dan redelijk internetten via GPRS (KPN/Hi/Telfort)?]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29437489#29437489</guid>
			<pubDate>Wed, 16 Jan 2008 09:30:41 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>PLeX</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29437746?data%5Bsource%5D=rss#29437746</link>
			<author>dummy@example.com (PLeX)</author>
			<description>woensdag 16 januari 2008 11:08
Wie kan mij vertellen hoe ik handmatig muziek kan syncen via iTunes ?

Ik krijg het niet voor elkaar om gewoon muziek in iTunes te slingeren en dit er op te zetten. Is hier een trucje voor oid?

Vind het namelijk knap irritant dat eerst alles in de iTunes bibliotheek moet worden gezet voordat het in de iPhone kan worden gesynced.

Wie helpt mij </description>
			<content:encoded><![CDATA[woensdag 16 januari 2008 11:08<br />
Wie kan mij vertellen hoe ik handmatig muziek kan syncen via iTunes ?<br>
<br>
Ik krijg het niet voor elkaar om gewoon muziek in iTunes te slingeren en dit er op te zetten. Is hier een trucje voor oid?<br>
<br>
Vind het namelijk knap irritant dat eerst alles in de iTunes bibliotheek moet worden gezet voordat het in de iPhone kan worden gesynced.<br>
<br>
Wie helpt mij <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/puh2.gif" width="15"  height="15" alt=":P" class="smiley">]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29437746#29437746</guid>
			<pubDate>Wed, 16 Jan 2008 10:08:01 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>brtk</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29437751?data%5Bsource%5D=rss#29437751</link>
			<author>dummy@example.com (brtk)</author>
			<description>woensdag 16 januari 2008 11:09
mn baas is 2 weken geleden komen aankakken met een iPhone uit de USA. gekocht bij de wallmart.

het is een 1.1.3 versie.

Kan deze versie nu wel of niet gehacked worden voor gebruik in Nederland ?</description>
			<content:encoded><![CDATA[woensdag 16 januari 2008 11:09<br />
mn baas is 2 weken geleden komen aankakken met een iPhone uit de USA. gekocht bij de wallmart.<br>
<br>
het is een 1.1.3 versie.<br>
<br>
Kan deze versie nu wel of niet gehacked worden voor gebruik in Nederland ?]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29437751#29437751</guid>
			<pubDate>Wed, 16 Jan 2008 10:09:38 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Minnema</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29437777?data%5Bsource%5D=rss#29437777</link>
			<author>dummy@example.com (Minnema)</author>
			<description>woensdag 16 januari 2008 11:13
quote:brtk schreef op woensdag 16 januari 2008 @ 11:09:
mn baas is 2 weken geleden komen aankakken met een iPhone uit de USA. gekocht bij de wallmart.

het is een 1.1.3 versie.

Kan deze versie nu wel of niet gehacked worden voor gebruik in Nederland ?2 weken geleden al een 1.1.3? Dat kan niet, of hij heeft hem gisteren met iTunes geupdate naar 1.1.3.</description>
			<content:encoded><![CDATA[woensdag 16 januari 2008 11:13<br />
<blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div"><b><a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29437751#29437751" rel="external" class="messagelink">brtk schreef op woensdag 16 januari 2008 @ 11:09</a>:</b><br>
mn baas is 2 weken geleden komen aankakken met een iPhone uit de USA. gekocht bij de wallmart.<br>
<br>
het is een 1.1.3 versie.<br>
<br>
Kan deze versie nu wel of niet gehacked worden voor gebruik in Nederland ?</div></blockquote>2 weken geleden al een 1.1.3? Dat kan niet, of hij heeft hem gisteren met iTunes geupdate naar 1.1.3.]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29437777#29437777</guid>
			<pubDate>Wed, 16 Jan 2008 10:13:28 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Daedalus</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29437789?data%5Bsource%5D=rss#29437789</link>
			<author>dummy@example.com (Daedalus)</author>
			<description>woensdag 16 januari 2008 11:16
Sowieso, hoe je een iPhone simunlockt gaan we hier niet bespreken. Lees De software van de Apple TV, iPhone en iPod touch aanpassen nog &#039;ns goed door.</description>
			<content:encoded><![CDATA[woensdag 16 januari 2008 11:16<br />
Sowieso, hoe je een iPhone simunlockt gaan we hier niet bespreken. Lees <a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1263841//" rel="external">De software van de Apple TV, iPhone en iPod touch aanpassen</a> nog &#039;ns goed door.]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29437789#29437789</guid>
			<pubDate>Wed, 16 Jan 2008 10:16:14 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>brtk</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29438056?data%5Bsource%5D=rss#29438056</link>
			<author>dummy@example.com (brtk)</author>
			<description>woensdag 16 januari 2008 11:54
quote:Minnema schreef op woensdag 16 januari 2008 @ 11:13:
[...]

2 weken geleden al een 1.1.3? Dat kan niet, of hij heeft hem gisteren met iTunes geupdate naar 1.1.3.is toch echt waar... toestel is nog niet geupdate, want we kunnen er niets mee..

als ik de code intype om de firmware te zien, komt er 1.1.3 te staan.</description>
			<content:encoded><![CDATA[woensdag 16 januari 2008 11:54<br />
<blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div"><b><a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29437777#29437777" rel="external" class="messagelink">Minnema schreef op woensdag 16 januari 2008 @ 11:13</a>:</b><br>
[...]<br>
<br>
2 weken geleden al een 1.1.3? Dat kan niet, of hij heeft hem gisteren met iTunes geupdate naar 1.1.3.</div></blockquote>is toch echt waar... toestel is nog niet geupdate, want we kunnen er niets mee..<br>
<br>
als ik de code intype om de firmware te zien, komt er 1.1.3 te staan.]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29438056#29438056</guid>
			<pubDate>Wed, 16 Jan 2008 10:54:47 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Muthas</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29438100?data%5Bsource%5D=rss#29438100</link>
			<author>dummy@example.com (Muthas)</author>
			<description>woensdag 16 januari 2008 12:00
quote:brtk schreef op woensdag 16 januari 2008 @ 11:54:
[...]

toestel is nog niet geupdate, want we kunnen er niets mee..Da&#039;s geen reden voor het feit dat hij niet geupdate is. Je baas heeft (feit) z&#039;n iPhone hem gewoon gister of vandaag aan iTunes gehangen.</description>
			<content:encoded><![CDATA[woensdag 16 januari 2008 12:00<br />
<blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div"><b><a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29438056#29438056" rel="external" class="messagelink">brtk schreef op woensdag 16 januari 2008 @ 11:54</a>:</b><br>
[...]<br>
<br>
toestel is nog niet geupdate, want we kunnen er niets mee..</div></blockquote>Da&#039;s geen reden voor het feit dat hij niet geupdate is. Je baas heeft (feit) z&#039;n iPhone hem gewoon gister of vandaag aan iTunes gehangen.]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29438100#29438100</guid>
			<pubDate>Wed, 16 Jan 2008 11:00:44 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>brtk</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29438291?data%5Bsource%5D=rss#29438291</link>
			<author>dummy@example.com (brtk)</author>
			<description>woensdag 16 januari 2008 12:26
quote:Muthas schreef op woensdag 16 januari 2008 @ 12:00:
[...]


Da&#039;s geen reden voor het feit dat hij niet geupdate is. Je baas heeft (feit) z&#039;n iPhone hem gewoon gister of vandaag aan iTunes gehangen.dat lijkt me sterk, want het apparaat ligt al een tijdje hier op mn buro en er is niemand aangekomen 

iTunes heeft hier nog nooit iemand van gehoord en zeker mijn baas niet.

Voor al uw opbouwende feedback hebben we aplmods&#64;tweakers.net, DM, IM, IRC, Apple Talk Feedback, maar niet dit topic </description>
			<content:encoded><![CDATA[woensdag 16 januari 2008 12:26<br />
<blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div"><b><a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29438100#29438100" rel="external" class="messagelink">Muthas schreef op woensdag 16 januari 2008 @ 12:00</a>:</b><br>
[...]<br>
<br>
<br>
Da&#039;s geen reden voor het feit dat hij niet geupdate is. Je baas heeft (feit) z&#039;n iPhone hem gewoon gister of vandaag aan iTunes gehangen.</div></blockquote>dat lijkt me sterk, want het apparaat ligt al een tijdje hier op mn buro en er is niemand aangekomen <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/smile.gif" width="15"  height="15" alt=":)" class="smiley"><br>
<br>
iTunes heeft hier nog nooit iemand van gehoord en zeker mijn baas niet.<br>
<br>
<span class="mbr">Voor al uw opbouwende feedback hebben we <span>aplmods</span><span>&#64;</span><span>tweakers.net</span>, DM, IM, IRC, <a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1247558//" rel="external">Apple Talk Feedback</a>, maar niet dit topic <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/smile.gif" width="15"  height="15" alt=":)" class="smiley"></span>]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29438291#29438291</guid>
			<pubDate>Wed, 16 Jan 2008 11:26:48 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Michiel Muhlenbaumer</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29438339?data%5Bsource%5D=rss#29438339</link>
			<author>dummy@example.com (Michiel Muhlenbaumer)</author>
			<description>woensdag 16 januari 2008 12:33
quote:tigger schreef op woensdag 16 januari 2008 @ 10:30:
Maar kun je met iPhone 1.1.2 (unlocked) dan redelijk internetten via GPRS (KPN/Hi/Telfort)?Ja werkt prima hier (met Telfort) </description>
			<content:encoded><![CDATA[woensdag 16 januari 2008 12:33<br />
<blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div"><b><a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29437489#29437489" rel="external" class="messagelink">tigger schreef op woensdag 16 januari 2008 @ 10:30</a>:</b><br>
Maar kun je met iPhone 1.1.2 (unlocked) dan redelijk internetten via GPRS (KPN/Hi/Telfort)?</div></blockquote>Ja werkt prima hier (met Telfort) <img src="http://gathering.tweakers.net/global/smileys/smile.gif" width="15"  height="15" alt=":)" class="smiley">]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29438339#29438339</guid>
			<pubDate>Wed, 16 Jan 2008 11:33:05 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>MaxVoltar</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29439813?data%5Bsource%5D=rss#29439813</link>
			<author>dummy@example.com (MaxVoltar)</author>
			<description>woensdag 16 januari 2008 16:02
quote:brtk schreef op woensdag 16 januari 2008 @ 11:09:
...gekocht bij de wallmart.Wist niet eens dat ze die daar verkochten...</description>
			<content:encoded><![CDATA[woensdag 16 januari 2008 16:02<br />
<blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div"><b><a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29437751#29437751" rel="external" class="messagelink">brtk schreef op woensdag 16 januari 2008 @ 11:09</a>:</b><br>
...gekocht bij de wallmart.</div></blockquote>Wist niet eens dat ze die daar verkochten...]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29439813#29439813</guid>
			<pubDate>Wed, 16 Jan 2008 15:02:12 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>psychonikeo</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29440074?data%5Bsource%5D=rss#29440074</link>
			<author>dummy@example.com (psychonikeo)</author>
			<description>woensdag 16 januari 2008 16:40
quote:tigger schreef op woensdag 16 januari 2008 @ 10:30:
Maar kun je met iPhone 1.1.2 (unlocked) dan redelijk internetten via GPRS (KPN/Hi/Telfort)?Het werkt best redelijk ja. Niet zo heel vlot, maar als het echt moet is het best te doen hoor.</description>
			<content:encoded><![CDATA[woensdag 16 januari 2008 16:40<br />
<blockquote><div>quote:</div><div class="message-quote-div"><b><a href="http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29437489#29437489" rel="external" class="messagelink">tigger schreef op woensdag 16 januari 2008 @ 10:30</a>:</b><br>
Maar kun je met iPhone 1.1.2 (unlocked) dan redelijk internetten via GPRS (KPN/Hi/Telfort)?</div></blockquote>Het werkt best redelijk ja. Niet zo heel vlot, maar als het echt moet is het best te doen hoor.]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29440074#29440074</guid>
			<pubDate>Wed, 16 Jan 2008 15:40:51 GMT</pubDate>
		</item>
		<item>
			<title>Servor</title>
			<link>http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29440076?data%5Bsource%5D=rss#29440076</link>
			<author>dummy@example.com (Servor)</author>
			<description>woensdag 16 januari 2008 16:41
RSS feeds en mail checken is in ieder geval prima te doen. Zelfs kleine apps installeren via Installer is geen enkel probleem.</description>
			<content:encoded><![CDATA[woensdag 16 januari 2008 16:41<br />
RSS feeds en mail checken is in ieder geval prima te doen. Zelfs kleine apps installeren via Installer is geen enkel probleem.]]></content:encoded>
			<guid isPermaLink="false">http://gathering.tweakers.net/forum/list_message/29440076#29440076</guid>
			<pubDate>Wed, 16 Jan 2008 15:41:33 GMT</pubDate>
		</item>
	</channel>
</rss>