Dan heb je het niet helemaal goed begrepen, Cap doet een YP-traject van een maand ongeveer en daar zitten wat onzin dingen tussen. Het is echt geen jaar en als jij gewoon goed onderhandeld kan jij een gelijk salaris eruit krijgen. Never take the first offer! (tenzij je schoolverlater bent, dan is er niet te onderhandelen).
Ik ben ook met "ervaring" begonnen, ze noemen het dan wel YP maar ik verdiende beter, had betere tantieme regeling (10% van brutosalaris in tegentelling tot 5% bij een YPer).
@ Capaciteitentest:
Doe wat testen op
www.123test.nl/iq en/of
www.interemdiar.nl en zorg dat je uitgerust er naar toe gaat. Dan zal je het naar je beste kunnen doorlopen.
(echte) YPers a.k.a. schoolverlaters zullen deze test in eerste instantie in Papendorp (Utrecht) uitvoeren in groepsverband. Zij-instromers zullen dit vaak bij een extern bedrijf doen (Mercuri Urval). Wanneer de testen klaar zijn zal je een gesprek hebben met een manager van een van de practices waar ze jou graag zouden willen, op basis van jouw wensen en studie/werkervaring. Na deze testdag wordt er vaak een dag later (bij YPers) een gesprek gehouden met een psycholoog. Bij zij-instromers kan dit allemaal tegelijk verlopen op één dag. Ik heb eerst een gesprek gehad met iemand van Cap zelf en toen op een vroege dinsdagochtend in Diemen een serie testen gedaan + gesprek en smiddags was alles in orde en geregeld.
"Sometimes I have a difficult time handling myself in social situations. I just start scampering around neurotically, frantically jumping all over guests. I think it all goes back to when I was raised in the wild by miniature schnauzers."