pc staat aan, maar die disk ligt op z'n kop, waardoor ik het stickertje niet kon lezen. pak hem op, en draai hem 180 graden. maar door het gyroscoopeffect: een grote zwieper, een hoog krassend, piepend geluid (schijfkop over disk denk ik) en dat was het einde van de harddisk. werd daarna helemaal niet eens meer gezien door het bios.
grote oepsie.
Reg. datum: 16 februari 2004
Ik gelijk in de rats. (Dit leek me wel een goede reden voor mijn vader om me eens ouderwets een pak rammel te geven
Toen heb ik de proc er weer ingezet. Onder het mom van de PC doet het echt niet meer pa
Een ander domme fout van mij was om tijdens het klussen de harde schijf naast de PC neer te leggen al draaiende. Helaas bleek er een schroefje onder te liggen. Ook dit gaf rook pluimpjes, en er zat een zwarte plek op de printplaat. Daar ging mijn eerste zelf betaalde harde schijf. Heb hem toen gewoon teruggestuurd naar de fabriek en een nieuwe gehad. (Maxtor bedankt
LaDog00775 wijzigde dit bericht 10-05-2004 15:05 (5%)
quote:Fewture schreef op 10 mei 2004 @ 14:02:
[...]
Waarschijnlijk beveiliging van het mobo. Zonder heatsink is het einde verhaal meestal.
MSI K7N2 Delta L (400 pro versie).
Ik ben zeer sceptisch over een zogenaamde "mobo beveiliging"
Java: write once, debug everywhere. teamcoldfusion
Het begon allemaal toen mijn PC vage vastlopers begon te vertonen (en bleef vertonen). Ten einde raad heb ik uiteindlijk mijn mobo uit de kast gehaald, op tafel gelegd en ben toen gaan deduceren: dus alles eruit, kijken of ie piept, daarna CPU erin, kijken of ie piept, daarna mem erin, etc.
Toen heeft dat ding dus het volgende meegemaakt:
1) PC moest aan door de 2 pinnetjes op het mobo te connecten. 1x wou ik afsluiten, connect ik per ongeluk de verkeerde pinnetjes. Vonkje, en PC uit
2) Een van mijn geheugenreepjes was een beetje versleten. Dat koperen folie op een van de contactpunten was losgekomen, maar ik had hem toch in het mobo gezet. Ik zet de PC aan, en zie een klein, maar fel vlammetje uit mijn geheugenbank komen. Dat loszittende stukje folie had dus iets geraakt wat niet de bedoeling was. Geheugenreepje kapot en het geheugenslot was op die plek gesmolten
Wat stonk dat zeg, teeering. Die brandgeur bleef nog 2 maanden hangen ook. Van zo'n klein pokkevlammetje.
3) de CPU fan maakte rechtopstaand een ontzettend irritant geluid, wat alleen ophield als ik op een bepaalde plek op de fan drukte. Dus daar een gewichtje op gezet omdat ik geen zin had m'n vinger er steeds op te houden. Een keer stootte ik tegen de tafel waardoor dat gewichtje op mijn mobo viel.
4) Bij het eropzetten van de CPU koeler schoot ik met mijn schroevendraaier uit op dat klote haakje. Waarschijnlijk gingen daarmee een paar printbanen door, want het mobo was toen echt dood.
Al met al toch een maand daar gezeten met op mijn bureau een moederbord waar een videokaart uitstak en een voeding, harde schijf en DVD-rom naastlagen. Heb er nog dvd's mee kunnen kijken, games mee kunnen spelen en alles
Het rotte was dus dat ie het een hele tijd weer goed deed. Toen wou ik em maar weer eens gaan inbouwen in mijn kast en toen gebeurde dat ongelukje met die schroevendraaier
"Ik beheerde thuis laatst mijn m&ms nog en rangschikte ze op kleur.
Volgende keer ga ik dat wel managen aangezien, als ik dat lees, dat meer oplevert."
-disjfa
mislukkelingen? Moet dat niet mislukkingen zijn
2) Voeding & mobo opblazen: Lang geleden wou ik een ventilator in een klein kastje bijplaatsen en ik had ergens 2 draden doorgeknipt om goed te kunnen aftakken voor die fan. Maar ik had het niet goed geïsoleerd en na verloop van tijd begint rook & stank uit de pc te komen. Diagnose: isolatie van een kabel gesmolten, voeding dood & PcChips mobo dood.
3) Banshee-bijna-dood-ervaring: Ik wou de koelvin eraf krijgen, dus ff met de schroevendraaier eronder zonder de bankkaart. Krrrrt en een barst in de chip, dan wou die kaart niet direct werken, na paar keer retry'en werkt die kaart terug.
4) Harddisk mollen: Ik had een harddisk in de laadruim van een bestelwagen laten liggen, na een rit (België-Nederland) is die dood gegaan.
5) Evil-EISA-kaart: Die kaart heeft de gewoonte om 486 processors op te blazen, terwijl het moederbord overleeft.
EOS 30D, kitlens, EF 50mm/1.8, EF 85mm/1.8 | EOS D60 & Sigma 70-210mm/2.8 APO | Minolta X-700, MD 28mm/2.8, MD 50mm/1.7
Reg. datum: 09 januari 2003
Toch erg onvoorzichtig van me...
[oh-no]Beter niets gezegd dan onzin geblaat[/oh-no]
Dus ik druk kaart eruit slopen en Hds single aansluiten. in the procces moest ik even het stekkertje van mn Radiator loshalen anders kon ik er niet bij..
Dus ik zet PC vrolijk weer aan het partitioneer/formateer mijn HD's
45min later kom ik er achter.. FAN van Radiator vergeten aan te sluiten.
Water rond de 60/70 graden en CPU blok ook UBER heet...
Heil Pentium4
The program needed Win98/ME, 2000 or XP, So why install Linux?
HDD aangesloten... Flits!!! hdd stuk
Reg. datum: 04 mei 2004
quote:Goingin schreef op 29 april 2004 @ 15:00:
Lanparty bij ons thuis (1e jaar) en wij wel even op een ingenieuze wijze 380 omzetten naar 220V...
Bleek niet te werken en een hele hoop mensen hadden hun pc al aangesloten, maar gelukkig () nog niet aan... behalve een 19" Sony, die hevig begon te klikken en daarna met een knal afscheid nam...
Dikke stinkende wolk rook er bovenuit die aan het einde vd dag nog te ruiken was![]()
Maatje van de eigenaar heeft toen bij de winkel waar die werkte de monitor laten stuiteren en hij kreeg een vervanger mee![]()
hoe heb je van 380V( tegenwoordig 400V) om gezet naar 220V( nu 230V)?
bij 380(400)V heb je 5 draaden L1 L2 L3 N GRNT
om hier 220(230)V uit te haalen moet je L1+N of L2+N of L3+N gebruiken.
als je bv. L1+L2 gebruikt komt er gewoon 380(400)V op de bedrading te staan.
Deze namiddag een ledklokje geasembleerd gaan dit even solderen ook eh, mooi niet dus
na 1.30h klaar: we kunne testen
-->stekker in stopcontact NIX
Tja hij had gezegd de weerstandjes mogen er mss van tussen, ik die er dus van tussen gehaald.
brugjes gesoldeerd stekker terug in het stopcontact
Het werkt
DACHT IK na 2 sec zie ik dat de volgorde totaal niet klopt
straks even technische bijstand vragen en hopen dat de ander twee in orde kunne komen
dus mooi 25¤ is de vuilnisemmer mss
ik voel me lekkaah !!!
quote:LyP0 schreef op 10 mei 2004 @ 17:57:
een complete pc modde . helemaal dremele , schuren en spuiten . nieuwe geluidskaart er voor gehaald , nieuwe internet kaartje er voor gehaald . t frame van de kast gemod . de voeding gesilent mod . nieuwe fan op de proc gemod . fan in de kast gezet . ccfls er in gezet . intotaal meer dan 200 euro aan de opknap beurt betaald om er achter te komen waarom deze pc ook alweer op de zolder stond. het ding is de klote op en is te klein om te modde naar atx .
das om het zacht te zeggen redelijk minder.
cruut te zeggen gewoon weg k*t
Nikon D40x | 18-55mm 1:3.5 - 5.6 | 55-200mm 1:4 - 5.6
gooi je er toch een epia in of een micro atx moboquote:LyP0 schreef op 10 mei 2004 @ 17:57:
een complete pc modde . helemaal dremele , schuren en spuiten . nieuwe geluidskaart er voor gehaald , nieuwe internet kaartje er voor gehaald . t frame van de kast gemod . de voeding gesilent mod . nieuwe fan op de proc gemod . fan in de kast gezet . ccfls er in gezet . intotaal meer dan 200 euro aan de opknap beurt betaald om er achter te komen waarom deze pc ook alweer op de zolder stond. het ding is de klote op en is te klein om te modde naar atx .
PauperTronics.nl Goedkoper kunnen we het niet maken, wel brakker
Software op maat van uw behoeften aan voordelige prijzen op www.GoodSoft.be.
Reg. datum: 28 maart 2004
Lang lang geleden....
heb ik een keer speaker uit elkaar gehaald. Toen stond me pc ook aan (kijk daar gaat het al fout). Na het verwijderen van de magneet, heb ik die op de monitoor neer gelegt. Wat als heel mooi resultaat had een PIEEEEEEEEEP en toen een PSSSSSSS. Monitoor dood, het heeft ongeveer drie dagen gestonken in me kamer.
Maar ik heb hier wel een wijze les van geleerd, boxen zijn gevaaarlijk
rapsac <=> caspar
quote:Soul__assasin schreef op 10 mei 2004 @ 17:18:
het moest er ooit eens van komen...
Deze namiddag een ledklokje geasembleerd gaan dit even solderen ook eh, mooi niet dus
na 1.30h klaar: we kunne testen
-->stekker in stopcontact NIX
Tja hij had gezegd de weerstandjes mogen er mss van tussen, ik die er dus van tussen gehaald.
brugjes gesoldeerd stekker terug in het stopcontact
Het werkt
DACHT IK na 2 sec zie ik dat de volgorde totaal niet klopt
straks even technische bijstand vragen en hopen dat de ander twee in orde kunne komen
dus mooi 25¤ is de vuilnisemmer mss
even mezelf quoten...
ledklokjes naar de kl**** klokje 2 werkte perfect tot ik de knopjes er op wou zetten daarna nix dan troubles
klok3 dan maar alles perfect aan gesloten en gecontroleerd knopjes weggelaten zou ze wel insteken om middernacht alles netjes gesoldeerd ingeplugt om te testen ==> NIX
alles dus naar de klo***
Set's voor de klok 84¤
leds 43¤
trafo en andere zooi 26¤
153¤ klaar voor de vuilnisemmer
Reg. datum: 23 november 2002
maar toen ik ging kijken naar de kloksnelheid, stond hij niet op 1700
maar op 1450 of zo.
dus wat doe ik, ik ga de fsb zwaar overklokken zonder dat ik er erg in heb.
en voor ik het wist had ik me mobo opgeblazen.
door schade en schande geleerd: zet een pc waar de harddrives los in liggen nooit op je schoot als je aan het sleutelen bent.. resultaat -- een 20 Gb en een 40 Gb schijf met een fraaie smak tegen de grond en einde oefening.
bij mijn eerste pc - een Sirex 286/20 Mhz ... zat de harddisk aan het frontpanel vast met schroeven die blijkbaar groter waren als de gaten -- kreeg het ding er op geen mogelijkheid uit. was echter een pc gekocht via het pc prive project van de HTS waar ik destijds studeerde. maar goed. toch maar de ijzerzaag erin. PC heeft het nog een jaar gedaan ofzo voordat ik hem geruild heb voor een geluidskaart (oid)
boos worden achter de pc is een goed idee! ... 1 slag tegen de zijkant van de machine - en een los schroefje valt naar beneden. recht op de magneet van de speaker. veroorzaakt kortsluiting in de speakerkabel -- en binnen twee tellen komt er een gigantische rookpluim uit de computer. maar .. hij heeft het overleefd - alleen de speakerkabel was over de volledige lengte gestript (gesmolten dus) en de speaker was dood. stond er wel even vreemd naar te kijken.
coolermaster cooler monteren - met de schroevendraaier van het blok afschieten en door het moederbord steken
moederbord scheef monteren en vervolgens de backplate pletten -- kortsluiting - USB poorten weggefikt, firewire plug stuk, maar de rest doet het nog.
ISA geluidskaart hotswappen! leve de 386. het ding heeft het overleefd, met een rookpluim.
en nog wat kleine indicenten..
Proof is the idol before whom the pure mathematician tortures himself. (Sir Arthur Eddington)
reageer oowk ff als je een foto wil zien want dan ga ik er gelijk eentje maken
LuPo wijzigde dit bericht 11-05-2004 21:54 (6%)
Reg. datum: 11 december 2003
Een paar jaar geleden, de tijd van de XT, 286:
Een kennis had een XT, minitowertje op zolder staan. Met een aantal verlengsnoeren zonder randaarde aangesloten. Een mooi hoogpolig tapijtje onder het buro en een wollen trui aan... Ja je raad het al.
Krijgt ie van een collega een andere hardeschijf. "Ja die kan je makkelijk zelf inbouwen". Dat was een dikke Conner 20 of 30 MB ofzo. Nou dat lukte dus niet, of ik even wilde komen kijken...
Het resultaat: De orginele en de tweede harddisk defect, IO-controller defect en omdat daar ook de floppydrive aan zat, was die ook overleden...
Gossie... da's nou echt een Total Loss geval !
Als ik maar een beetje kan computeren
Heb je geluk gehad, ik heb een litteken op m'n hand van m'n soldeerpistool (tja, 110 watt). Leg hem voor me op het bureau neer terwijl ik wat vast heb. Met m'n andere hand wil ik wat pakken maar blijf achter het snoer hangen. Trok snel m'n hand weg maar was al te laatquote:Ives schreef op 10 mei 2004 @ 20:44:
Ik was ook eens aan het solderen, gewoon snel 4 draadjes aan elkaar solderen, ik soldeer de eerste 2 aan elkaar, leg even mijn soldeerbout neer, wil de volgende 2 solderen , pak blind de soldeerbout en ksssssssssssssssssss soldeerbout aan de verkeerde kant vastgepakt, maar mijn 30 watt soldeerbout heeft mij zelfs geen klein brandwondje gegeven. Geen idee hoe het komt.
PauperTronics.nl Goedkoper kunnen we het niet maken, wel brakker
Tot ik zo dicht bij was dat mijn hoofd tegen mijn halogeenlamp botste...
resultaat: een grote rode blaas midden tussen mijn ogen, op mijn voorhoofd (zie je het voor je), en dat midden in de examens...
Heb nu nog altijd een groot rond lidteken en de bijnaam "Den indiër"...
http://www.shuttlesim.be => Free Space Shuttle simulator!
Pagina: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 38 39 40 41 last
Dit topic is gesloten.


