Hoofdcategorieën
Topicacties

[MacBook] Discussietopic en Mini-FAQ deel 12

Pagina: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 23 24 25 26 last

Nieuw Topic
http://i31.tinypic.com/50mxlh.jpg

Vorige delen:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10,
11


http://i26.tinypic.com/8wvzb6.jpg
  • 2,1-GHz of 2,4-GHz Intel Core 2 Duo met 3 mb L2-cache
  • 13,3-inch (diagonaal) TFT-breedbeeldscherm met glanzende toplaag
  • Apple Remote met Front Row
  • Tot 4 GB geheugen
  • Intel Graphics Media Accelerator X3100
  • Slot-loading optische-schijfeenheid
  • Harde schijf tot 250 GB
  • Ingebouwde AirPort Extreme-voorziening (802.11a/b/g/n) voor draadloos netwerken
  • Analoge en digitale geluidsinvoer en -uitvoer
  • 1 Mini-dvi poort
  • 1 FireWire 400- en 2 USB 2.0-poorten
  • iLife '08 en Mac OS X Leopard
Bekijk de volledige specificaties op apple.nl

http://i29.tinypic.com/wumoox.png

Inmiddels is de MacBook al ruim anderhalf jaar op de markt. De opvolger van de iBook G4 is leverbaar in een prachtig glossy wit of een zwart jasje. Met zijn mooie 13,3" widescreen beeldscherm is het een genot om op deze waardige opvolger van de iBook G4 te werken. Net als zijn grotere broer is de MacBook standaard uitgerust met een Intel Core 2 Duo processor, Airport Extreme, Bluetooth 2.0, een ingebouwde iSight en Front Row met de inmiddels welbekende optionele Apple Remote.

Enkele vernieuwende dingen zijn onder andere de magnetische power adapter, de magnetische sluiting (waardoor de MacBook prachtig afgewerkt sluit) en het vernieuwde trackpad (dat tegenwoordig waarneemt of je met 1 of 2 vingers aan het werk bent).

De resolutie van het scherm is 1280 x 800 pixels en het LCD-scherm is feller gemaakt ten opzichte van zijn voorganger. Ook kun je tegenwoordig, zonder gebruik te hoeven maken van de screenspanning-hack, een tweede beeldscherm aansluiten.

De MacBook is er in 3 heerlijke smaken:
  • Het low-end model ( ¤ 999,- )
    ... heeft een Intel Core 2 Duo 2 GHz processor, 1 GB ram, een 120 GB HD en een ComboDrive.
  • Het midden model ( ¤ 1199,- )
    ... heeft een Intel Core 2 Duo 2,2 GHz processor, 2 GB ram, een 160 GB HD en een SuperDrive (DL).
  • Het high-end model ( ¤ 1399,- ) is zwart
    ... heeft een Intel Core 2 Duo 2,2 GHz processor, 2 GB ram, een 250 GB HD en een SuperDrive (DL).
http://i26.tinypic.com/2i9jkw7.png


Kan ik Windows XP of Windows Vista op mijn MacBook draaien?

Ja! Dit is sinds Apple overgeschakeld is naar het Intel-platform mogelijk. Je kunt dit op 3 verschillende manieren doen...
  • Boot camp (dual boot)
    Sinds de release van Leopard is dit onderdeel van Mac OS X. Mocht je nog Tiger gebruiken dan is de licentie officieel niet meer geldig.
  • XOM (dual boot, open source)
    Let op! Dit is een stuk moeilijker dan boot camp!
  • Parallels (Virtualisatie)
    Parallels maakt gebruik van virtualisatie waardoor deze andere besturingssystemen kunnen werken binnen in OS X waardoor opnieuw opstarten overbodig is. Naast Windows ondersteunt Parallels ook verschillende Linux distributies, FreeBSD, Solaris, OS/2, eComStation en MS-DOS.
  • VMWare Fusion (Virtualisatie)
    Als alternatief voor Parallels is er ook Fusion van VMWare. De nieuwste versie is 1.1.
Ik hoor veel slechte dingen over de MacBook, moet ik hem nou niet kopen?[/blue]

Het klopt dat je op Internet veel negatieve dingen leest over de MacBook, maar bedenk wel dat wanneer je geen enkele problemen hebt je daar niet snel over zult gaan schrijven.
In de afgelopen 10 delen van dit topic zijn erg veel problemen naar voren gekomen, toch zijn er ook erg veel mensen die zeer tevreden zijn met hun MacBook!

Veel problemen die je leest gebeuren vaak met de eerste generatie MacBook's. Nu is het natuurlijk niet zo dat er altijd problemen zijn met eerste generatie spullen, maar kinderziektes komen altijd voor. Ter info, we zijn inmiddels al bij de 3e generatie (Core Duo, Core 2 Duo (Napa) en nu Core 2 Duo (Santa Rosa) .

Omdat de producten van Apple relatief prijzig zijn, verwacht je dat ook jouw nieuwe MacBook volledig functioneert zonder fouten. Wanneer dat niet het geval is ben je, zoals meerdere, erg teleurgesteld en moet je je ei kwijt. Het overgrote deel van de MacBook-bezitters is dik tevreden. Veel gebruikers die klachten hadden zijn prima geholpen door een omruilactie van Apple of reparaties aan hun Macbook.


Mijn MacBook wordt nogal warm, hoort dit?

Ja en Nee. Eigenlijk hoort het niet, maar de CPU in je MacBook is snel, de ruimte is krap, en andere merken laptops met dezelfde CPU worden even heet. Apple zegt dat dit bij de normale werking hoort - klik!

Let op! Op 22 augustus 2006 heeft Apple een firmware update uitgebracht die de MacBook koeler maakt. Dit hebben ze gedaan door de koeler op de processor eerder te laten aan gaan. Je kunt deze update gewoon binnenhalen via de 'Software Update'.

Je kunt de temperatuur van je MacBook onder andere meten met de Widget iStat Pro (freeware), en vergelijken met andere MacBooks op deze site.

Heb je nog steeds problemen? Veel mensen hebben naar de oorzaak gezocht en hier is het volgende uitgekomen:
  • Tijdens het productieproces zou er vergeten zijn een stuk plastic weg te halen bij het ventilatierooster al is dit slechts bij heel weinig modellen het geval. klik!
  • Te grote hoeveelheid koelpasta ( al is het bewezen dat dit bijna geen invloed heeft )
Wat doet die koe in mijn MacBook? (Waarom maakt mijn MacBook zoveel lawaai?)

Veel mensen klagen over een rare geluiden uit hun MacBook. Dit is afkomstig van de processor, en wordt ook wel de CPU-whine genoemd. Als de CPU niet bezig is, veroorzaakt deze een hoog geluid.

Let op! Ook dit wordt opgelost door de nieuwe firmware die Apple op 22 augustus 2006 heeft uitgebracht. Je kunt deze update gewoon binnenhalen via de 'Software Update'.

Heb je nog steeds problemen? Wellicht helpt 1 van deze stukjes software:Argh! Mijn MacBook heeft gele vlekken! Wat nu?

Dit is een veelvoorkomend probleem dat bij MacBooks voorkomt van voor week 36 van 2006. De oorzaak hiervan is niet bekend, maar gedacht wordt dat dit eraan kan liggen dat sommige mensen "speciaal" zweet hebben dat de plastic laag van de MacBook aantast.

Er zijn al heel veel mensen met dit probleem geweest. Apple is erg netjes je zogenaamde 'top-case' om te ruilen voor een nieuwe. Ga dus gerust even langs een bekende Apple-dealer in de buurt!


Help! Mijn batterij loopt snel leeg, hoe kan dit?[/blue]

De batterij van een Macbook is een slijtage-gevoelig onderdeel. Bij intensief gebruik neemt de capaciteit af en is de batterij sneller leeg na het opladen. Om je batterij in goede conditie te houden moet je de handleiding van Apple volgen en de batterij calibreren. Hoe je dit doet lees je hier.

Office / Photoshop draait erg traag, ik dacht dat een Intel Mac sneller zou zijn?

Adobe PhotoShop CS3 ligt inmiddels in de winkels, deze werkt een stuk sneller op je Intel Macbook. Microsoft brengt in de eerste helft van 2008 de nieuwe Office 2008 uit. Office 2004 zal nooit als Universal Binary uitkomen en blijft daarom 'traag' op een Mac.

Meer informatie? klik!

Let op! Dit is overigens geen MacBook specifiek probleem maar geldt voor alle nieuwe Intel Macs!


Als ik extra geheugen bestel is het zo enorm duur! Kan dit niet goedkoper?

Tuurlijk kan dat goedkoper! Ik heb zelf ook mijn geheugen zelf ingebouwd.
Kijk gewoon even op de pricewatch! Let wel op dat je MacBook standaard 2 reepjes van 512 MB heeft. Dus als je los geheugen koopt, moet je eerst een reepje eruit halen. Het is helaas dus niet zo, dat als er er 1 GB bijkoopt, je 2 GB hebt.


Hoe bouw ik mijn extra geheugen in?

Wanneer je je MacBook manual doorleest kom je vanzelf een hoofdstuk erover tegen. Apple heeft het gelukkig zo eenvoudig mogelijk gemaakt.

Kom je er niet helemaal uit? Klik!
Of hier voor iFixit


Kan dat opstartgeluid ook zachter?

Tijdens een vergadering je MacBook aanzetten.. *BOING* Een veel voorkomende ergernis. Gelukkig kun je hier iets tegen doen. Pas op: de boing kan van belang kan zijn om te bepalen of je MacBook het wel of niet meer doet mocht je ooit opstartproblemen krijgen!

Goed, het uitzetten: zet voordat je je MacBook uitzet het volume op laag/uit, en klaar is Kees!

Andere manieren zijn StartupSound.prefPane en Tinkertool.


Hoe kan ik mijn Macbook het beste vervoeren?

In een mooie tas of sleeve natuurlijk:

Tassen:Sleeves:Nog andere vragen kijk dan ook even in de Macbook FAQ.

http://i25.tinypic.com/29124d3.png

Hoedje zijn ervaringen:
Altijd een fanatiek Windows gebruiker geweest? Ik en vele anderen ook!
Bij anderen had ik wel eens kort geproefd aan Mac OS X, maar nooit lang genoeg om er een echt goede mening over te vormen. Nu ik een tijdje mijn MacBook heb, gebruik ik de windows desktop computer steeds minder. Nu nog om de mail in duplo te ontvangen en te archiveren, maar als het zo door gaat denk ik dat ik echt afscheid ga nemen van windows.

In het begin was het wel even wennen. Vooral de toetsencombinaties moet je opnieuw leren. 'Appeltje'-Q om een programma af te sluiten in plaats van ALT-F4, option-`/e/u/i/n voor de àccêntëñ op woorden. Maar dit heb ik gek genoeg niet ervaren als frustrerend, en wil nu niet meer terug naar de toetsenbord-indelingen van windows.

Software is er meer dan genoeg te vinden. Voor (bijna) alles is wel een vervanging te vinden voor wat Windows je biedt. Ook Microsft helpt zelf ook een handje mee met Office Mac 2004. Voor een verzameling programma's die mede GoT-ters gebruiken kun je terecht in het Onmisbare tools en software voor apples topic.

Niet alleen ik, maar heel veel mensen hier op GoT hebben de MacBook aangegrepen voor een overstap. Ook Apple heeft er natuurlijk zijn redenen voor waarom je zeker moet overstappen. klik. Daarnaast kun je op GoT kijken naar de Mac OS X FAQ.Al die mooie plaatjes op die websites, je hebt er wel iets aan.. maar hoe ziet het ding er nou uit in het wild?Ooit werd gezegd 'meten is weten'. Dat geldt tegenwoordig natuurlijk nog steeds zo, maar wat steeds belangrijker wordt: 'lezen is weten'. Lees gewoon wat anderen erover schrijven, denken, publiceren, verkopen, praten, kletsen... enfin:
Review van de 'end 2007' Santa Rosa Macbook op Arstechnica
Review op C|Net
Review op Macworld
Notebook review


Tot slot:
  • Houd het svp ontopic, dus geen opmerkingen over bestellingen en levertijden, daarvoor kun je terecht in Levertijd Apple producten
  • Over korting voor studenten en developers is met de search genoeg te vinden, posts met vragen of opmerkingen hierover worden verwijderd
  • Dit topic is bedoeld voor de Macbook, de Macbook Pro en Air hebben hun eigen topic.
Met dank aan Red, Canaria, Gangsteroo, SnoRt, DRvDijk, Burne, Hoedje en JottemJ voor de eerste 11 delen

Koppen
De subkoppen van de FAQ worden helaas niet meer ergens gehost, is er iemand die deze nog heeft of nieuwe wil maken? Dat zou super zijn! * Zegato is niet zo begaafd met Photoshop :)

Veel plezier!

Zegato wijzigde dit bericht 29-06-2008 19:41 (100%)

T.net profile | Foto's | Last.FM
Apple Macbook Pro C2D 2,4GHz 4GB 160GB 7.2k rpm

De laatste post van het vorige topic:
quote:
_Christiaan_ schreef op zondag 29 juni 2008 @ 18:10:
Vandaag heb ik een DVD-RAM geprobeerd in m'n Macbook 2.4 met superdrive, en warempel, het werkt :) Dit in tegenstelling tot de verhalen die ik op internet heb gelezen, dat de Macbook de DVD-RAM uitspuugt als je em erin doet.

Komt erg mooi uit, want op m'n oude XP laptop keek ik altijd de opnames van de TV op de laptop. Gelukkig kan ik dat nu blijven doen. Ik heb een Panasonic DVD-recorder, al een paar jaartjes oud, die alleen op DVD-RAM kan opnemen.

Dus hoewel DVD-RAM niet officiëel ondersteund wordt door de superdrive, leest hij hem wel gewoon. Schrijven heb ik nog niet geprobeerd. In OS X kreeg ik het niet zomaar voor mekaar, maar in XP lukt het misschien wel.

Dit geldt overigens voor Macbooks met een MATSHITA DVD-R UJ-857E superdrive. Het zou me niet verbazen als Apple verschillende modellen voor hun superdrive gebruikt.

T.net profile | Foto's | Last.FM
Apple Macbook Pro C2D 2,4GHz 4GB 160GB 7.2k rpm

Berichten: 198
Reg. datum: 20 april 2004

Ik ben nu inmiddels bijna een half jaar in het bezit van een macbook; de laatste generatie (2.4Ghz, 2GB, wit) en ik kan hem echt aan iedereen aanraden. Waar ik nog het meest tevreden over ben is de accuduur (soms tot 5,5 uur) gewoon met wifi aan. De stand-by is echt flitsend snel! Klep dicht = uit, klep open = zoem, zoem ready! En de magsafe heeft mijn witte trots al enkele malen van zijn ondergang gered, evenals het ontbreken van een tray voor de superdrive. Verder is hij lekker draagbaar en een stuk lichter dan zijn voorganger, de inspiron 6400 van dell.
En dat OS X is ook heerlijk, al oogt de desktop wel sneller als een zooitje dan bij windows. Wellicht omdat ze rest zo netjes is ;) Het enige nadeel vind ik toch dat je applicaties apart moet afsluiten, nadat je alle vensters ervan hebt gesloten...

pimsaint wijzigde dit bericht 29-06-2008 21:42 (14%)

 
quote:
pimsaint schreef op zondag 29 juni 2008 @ 21:38:
Het enige nadeel vind ik toch dat je applicaties apart moet afsluiten, nadat je alle vensters ervan hebt gesloten...
Gewoon open laten, dat is het mooie van OS X je kan makkelijk 20+ apps tegelijk draaiende hebben. Ik sluit alleen apps af als ik moet rebooten vanwege een software update :)

MacBook Core2Duo 1.83 GHz, 2GB Ram, 160GB HD 7.2k rpm, OS X 10.5.5 | Powerbook G4 1.5GHz, 2GB Ram, 160GB HD, 15inch, OS X 10.5.5 | Airport Extreme N | iPod touch 8GB 2.1 1G| Default webbrowser: Opera | Canon 40D

www.shrien.nl
Berichten: 285
Reg. datum: 29 januari 2006

quote:
msr911NL schreef op zondag 29 juni 2008 @ 21:50:
[...]


Gewoon open laten, dat is het mooie van OS X je kan makkelijk 20+ apps tegelijk draaiende hebben. Ik sluit alleen apps af als ik moet rebooten vanwege een software update :)
Ik kill alle apps altijd als ik er klaar mee ben.. soort van tick die ik heb :P

http://www.shrien.nl

Berichten: 139
Reg. datum: 21 oktober 2006

quote:
Shrien schreef op maandag 30 juni 2008 @ 00:46:
[...]

Ik kill alle apps altijd als ik er klaar mee ben.. soort van tick die ik heb :P
Ik ook inderdaad. Cmd-Q/Tab er rustig op los. Werkt hardstikke makkelijk, 2nd nature. Mail staat wel altijd open.

Appeltjes en Fototjes

Audio!
Berichten: 139
Reg. datum: 11 september 2007

Wat gebeurt er als ik mn MacBook formatteer en herstel met herstel DVD's van een ander? (De originele Leopard DVD ligt bij mn ouders).

MBB 2.0Ghz 2.0Gb | Presonus FireBox | Yamaha S80 | Nikon D40x - Sigma 18-200

.
Berichten: 1.968
Reg. datum: 09 mei 2000

quote:
J0sTJos schreef op maandag 30 juni 2008 @ 13:06:
Wat gebeurt er als ik mn MacBook formatteer en herstel met herstel DVD's van een ander? (De originele Leopard DVD ligt bij mn ouders).
Van een ander persoon of van een ander type Mac? Het eerste is technisch geen probleem, het tweede wel. En gezien het herstel-DVD's betreft moet je je even afvragen of je de overige software daarop wel mag draaien.

Zpottr wijzigde dit bericht 30-06-2008 13:24 (15%)

|| We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity,
   and it was not meant that we should voyage far. ||

Audio!
Berichten: 139
Reg. datum: 11 september 2007

Ik wil of mijn huidige HD formatteren of een nieuwe grotere en snellere aanschaffen. Die herstel DVD's zijn dan van een vriend van me, van eveneens een MacBook. Is dat niet illegaal? Loop je dan niet te klooien met serials/licenties? Want als ik er een nieuwe HD ingooi, staat die toch niet 'geregistreerd' onder mijn originele Leopard?

MBB 2.0Ghz 2.0Gb | Presonus FireBox | Yamaha S80 | Nikon D40x - Sigma 18-200

House M.D. !
Berichten: 437
Reg. datum: 04 juli 2006

quote:
J0sTJos schreef op maandag 30 juni 2008 @ 13:32:
Ik wil of mijn huidige HD formatteren of een nieuwe grotere en snellere aanschaffen. Die herstel DVD's zijn dan van een vriend van me, van eveneens een MacBook. Is dat niet illegaal? Loop je dan niet te klooien met serials/licenties? Want als ik er een nieuwe HD ingooi, staat die toch niet 'geregistreerd' onder mijn originele Leopard?
Volgens mij kan dat gewoon, je hebt er zelf toch ook een.
Zolang 't dezelfde mac gaat maakt 't niet zoveel uit. ;)

MacBook C2D 1.83GHZ 2GB - iPod Touch 8GB - PowerMod Intel E2180 - ATi HD2600PRO - 1GB - 250GB

Audio!
Berichten: 139
Reg. datum: 11 september 2007

quote:
NickvdB schreef op maandag 30 juni 2008 @ 13:50:
[...]


Volgens mij kan dat gewoon, je hebt er zelf toch ook een.
Zolang 't dezelfde mac gaat maakt 't niet zoveel uit. ;)
Hoe werkt dat dan? Wordt de serial van je MacBook geregistreerd? Of je HD?

MBB 2.0Ghz 2.0Gb | Presonus FireBox | Yamaha S80 | Nikon D40x - Sigma 18-200

Nees
Berichten: 1.908
Reg. datum: 14 april 2000

quote:
pimsaint schreef op zondag 29 juni 2008 @ 21:38:
Het enige nadeel vind ik toch dat je applicaties apart moet afsluiten, nadat je alle vensters ervan hebt gesloten...
Dit vind ik juist een geweldig voordeel. Volgende keer dat je een app start *pats* in één tel op je scherm. Ik heb juist hierom ook mijn veelgebruikte apps als automatisch starten bij het opstarten van OS X ingesteld.

Wat ik me wel afvraag; ik werk momenteel met 4 spaces. Alleen het lukt me niet om een bepaalde app bij startup (app starten zodra OS X opstart) te koppelen aan een bepaalde space. Is dat überhaupt mogelijk?

Macbook 2.4GHz, 2GB, GMA X3100, 160GB, SD 8x

O+
Berichten: 3.025
Reg. datum: 18 december 2005

Ik neem aan dat je programmatoewijzingen aan een bepaalde space al geprobeerd hebt en dat niet werkt ofzo (lijkt mij wel namelijk) ? :)
 
Nees
Berichten: 1.908
Reg. datum: 14 april 2000

Nee, kan dat dan? Zit ik er zeker helemaal overheen te kijken... :o

Macbook 2.4GHz, 2GB, GMA X3100, 160GB, SD 8x

O+
Berichten: 3.025
Reg. datum: 18 december 2005

Systeemvoorkeuren - Expose en Spaces dus ;)
 
.
Berichten: 1.968
Reg. datum: 09 mei 2000

quote:
J0sTJos schreef op maandag 30 juni 2008 @ 15:26:
[...]


Hoe werkt dat dan? Wordt de serial van je MacBook geregistreerd? Of je HD?
Nix wordt geregistreerd.

|| We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity,
   and it was not meant that we should voyage far. ||

Audio!
Berichten: 139
Reg. datum: 11 september 2007

quote:
Zpottr schreef op maandag 30 juni 2008 @ 15:52:
[...]

Nix wordt geregistreerd.
Echt niet? Weird!
Dus je kunt als je Tiger hebt de herstelschijven van Leopard erin stoppen en zo Leopard installeren op je Mac, zonder problemen?

MBB 2.0Ghz 2.0Gb | Presonus FireBox | Yamaha S80 | Nikon D40x - Sigma 18-200

.
Berichten: 1.968
Reg. datum: 09 mei 2000

quote:
J0sTJos schreef op maandag 30 juni 2008 @ 16:24:
[...]


Echt niet? Weird!
Dus je kunt als je Tiger hebt de herstelschijven van Leopard erin stoppen en zo Leopard installeren op je Mac, zonder problemen?
Kans is groot dat je andere hardware hebt als je oorspronkelijk Tiger had.

Maar inderdaad, verder is er geen probleem. Hopelijk laten mensen het wel achterwege, het is juist zo relaxed dat je geen gezeik hebt met licentiecodes en activatie op de Mac. Gewoon lekker kopen, zo duur is het niet :)

|| We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity,
   and it was not meant that we should voyage far. ||

Audio!
Berichten: 139
Reg. datum: 11 september 2007

quote:
Zpottr schreef op maandag 30 juni 2008 @ 18:24:
[...]

Kans is groot dat je andere hardware hebt als je oorspronkelijk Tiger had.
Wat bedoel je?
Lijkt me sterk. Ik heb gewoon nog steeds dezelfde MacBook incl hardware als ik die DVD erin stop, als toen ik tiger had.. Ook als ik 'm eruit haal.

Kortom: je kunt dus Leopard gratis installeren zonder problemen?

MBB 2.0Ghz 2.0Gb | Presonus FireBox | Yamaha S80 | Nikon D40x - Sigma 18-200

.
Berichten: 1.968
Reg. datum: 09 mei 2000

quote:
J0sTJos schreef op maandag 30 juni 2008 @ 18:27:
[...]

Wat bedoel je?
Lijkt me sterk. Ik heb gewoon nog steeds dezelfde MacBook incl hardware als ik die DVD erin stop, als toen ik tiger had.. Ook als ik 'm eruit haal.
Langzaam dan: in een Macbook die ooit met Tiger is geleverd zit waarschijnlijk andere hardware dan in een Macbook die met Leopard is geleverd. Dus of dat gaat werken is lang niet zo zeker, geen idee of daarvoor gechecked wordt en welke verschillen geaccepteerd worden.
quote:
Kortom: je kunt dus Leopard gratis installeren zonder problemen?
Je had de Leopard-DVD toch (weliswaar niet bij de hand), schreef je boven? Dat lijkt me niet gratis en heb je als dat waar is gewoon het volste recht Leopard (maar niet iLife '08 etc.) te installeren.

Is het je trouwens bij installatie daarvan niet opgevallen dat je geen licentiecodes etc. hoefde in te vullen?

Zpottr wijzigde dit bericht 30-06-2008 18:47 (8%)

|| We live on a placid island of ignorance in the midst of black seas of infinity,
   and it was not meant that we should voyage far. ||

Audio!
Berichten: 139
Reg. datum: 11 september 2007

quote:
Zpottr schreef op maandag 30 juni 2008 @ 18:34:
[...]

Langzaam dan: in een Macbook die ooit met Tiger is geleverd zit waarschijnlijk andere hardware dan in een Macbook die met Leopard is geleverd. Dus of dat gaat werken is lang niet zo zeker, geen idee of daarvoor gechecked wordt en welke verschillen geaccepteerd worden.
Ok! Dit snap ik wel ja..
quote:
[...]

Je had de Leopard-DVD toch (weliswaar niet bij de hand), schreef je boven? Dat lijkt me niet gratis en heb je als dat waar is gewoon het volste recht Leopard (maar niet iLife '08 etc.) te installeren.
Klopt. Ik bedoelde het in het algemeen.
quote:
Is het je trouwens bij installatie daarvan niet opgevallen dat je geen licentiecodes etc. hoefde in te vullen?
Jawel. Vandaar mijn vraag. Misschien dat je Leopard 'onzichtbaar' wordt gelinkt aan je MacBook..

Verder thanks voor je hulp! Ik ga toch maar wachten totdat ik weer bij mn ouders ben langsgeweest..

MBB 2.0Ghz 2.0Gb | Presonus FireBox | Yamaha S80 | Nikon D40x - Sigma 18-200

Keep trying

Als je MacBook met Tiger werdt uitgeleverd, werken de hersteldvd's van een MacBook die met Leopard werdt uitgeleverd niet (het installatieprogramma weigert).

“Gee Brain, what do you want to do tonight?”
“The same thing we do every night, Pinky – Try to take over the world!”
| nu met 214 avatars! | Icarus@IRC | 宇多田ヒカル \o/ |

Nees
Berichten: 1.908
Reg. datum: 14 april 2000

quote:
Muthas schreef op maandag 30 juni 2008 @ 15:49:
Systeemvoorkeuren - Expose en Spaces dus ;)
Thanks, het is gelukt :)

Macbook 2.4GHz, 2GB, GMA X3100, 160GB, SD 8x

PES FC 0817 3795 9910
Berichten: 145
Reg. datum: 17 oktober 2003

Hi, wil mss wel een macbook aanschaffen voor mijn studie. Ik heb een vriend die ook een macbook heeft. Maar die heeft dus soms problemen met zijn netwerk. Hoe is dat nu in leopard? Want hij heeft tiger.

realityalways start as a dream

www.shrien.nl
Berichten: 285
Reg. datum: 29 januari 2006

quote:
DFC-Neo schreef op maandag 30 juni 2008 @ 23:12:
Hi, wil mss wel een macbook aanschaffen voor mijn studie. Ik heb een vriend die ook een macbook heeft. Maar die heeft dus soms problemen met zijn netwerk. Hoe is dat nu in leopard? Want hij heeft tiger.
Voor school bedoel je ? In het begin was het een aardig gekloot (op de HHS) met Leopard. Maar uiteindelijk gewoon gelukt. Thuis gaat het ook uitstekend op wi-fi :)

http://www.shrien.nl

Pagina: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 23 24 25 26 last


Dit topic is gesloten.


VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: