Reg. datum: 11 februari 2008
De invloed van input lag in games is zwaar overtrokken. In de jaren 90 speelde mijn broertje een online spel dat iets als delta force heette, het was eerste bekende spel met voxels. De lag in die tijd was verschrikkelijk en het spel had geen lag compensatie van enig soort, we hebben het hier over 100+ ms.quote:
Maar toch wist hij perfect over lange afstand kills te scoren door enkele meters voor de lopende tegenstanders te schieten.
Mijn punt is, niet alleen heb je hier last van veel minder lag, je krijgt ook nog eens perfect voorgeschoteld wanneer de crosshair op de tegenstander is en wanneer je op dat moment schiet dan is het raak. Ook past een mens zich in enekele minuten spelen aan aan enige vertragingen die optreden zodat ze niet meer merkbaar zijn.
De enige situatie waar men hier nadeel kan ondervinden als gevolg van input lag is wanneer de tegenstander dood zou zijn geweest in 50 of minder ms, maar in plaats daarvan jou te pakken heeeft gekregen. In een awp sniper battle in CS zou het bijvoorbeeld kunnen gebeuren.
Daar tegenoverstaat dan dat de tegenstander niet zulk mooi beeld heeft als jij, hij werkt immers op een oude crt.

