zojuist de beta gespeeld nadat ik hem hier zag staan, ik wilde wel eens weten of dit inderdaad een bf* killer ging worden: nee dus.
Het draait op de unreal engine, nieuwste unreal engine gok ik zo, zal wel de shit zijn kwa graphics: ook niet -_-
Graphics:
- De graphics zijn ZWAAR outdated als je dit vergelijkt met een unreal tournament 3, het ziet er minder uit dan bf2 in vele opzichten
- Met een bloomfilter ziet het er nog wel leuk uit maar dat komt meer omdat het een stukje 'photo-realisme' toe voegt
- Level of Detail is verschrikkelijk slecht uitgevoerd, een rots transformeert opeens 3 meter voor mijn neus in een nieuwe rots waardoor ik mijn enemy niet meer zag? handig als je sniper bent...
- Textures zijn niet om over naar huis te schrijven, vergelijkbaar met bf2142 op medium.
Dan de gameplay:
+ Super idee van die RC vehicles (heb ze nog niet uitgeprobeerd omdat ik het na 5 minuten snipen zat was)
- Het voelt alsof je een blok lood vooruit moet sjouwen met pinokkio. Het gaat traag, houterig, het reageert niet lekker op je toetsaanslagen.
- Als ik van ladder naar ladder jump over 2 meter verwacht ik niet dood te gaan
- boven aan een ladder blijf je elke keer weer VAST zitten, probeer je los te komen donder je meestal een meter naar beneden en ben je dood (ook zoiets... pak dan opnieuw die ladder vast)
- vehicles reageren niet realistisch, geen idee in welke richting mijn tank rijdt omdat je wel kunt roteren los van je turret maar niet kunt zien waar je vervolgens heen rijdt.
Controls:
+ De menu's navigeren lekker snel (wat je dus gewoon gewend bent van UT) en reageren snel
- je score menu (tab) die komt wel tevoorschijn als je tab drukt, maarrr.... gaat ie ook weg als je loslaat / opnieuw indrukt? soms wel, soms niet
- chatten... als je je toets in drukt: soms wel, soms niet
Physics (PhysX):
- Je moet ageia troep installeren om het te spelen (dat hoefde ik voor Havok en anderen ook niet, dat vind ik dus een minpunt) (nee ik heb geen PhysX kaart)
- Animaties in de verte zien er... NIET uit (als je inzoomt op een tank over 200 meter dan is het net of je naar een stop motion film zit te kijken wanneer deze explodeert)
- Ooit een stuiterende chopper gezien? I did!
- Elke tank klapt hetzelfde uit elkaar, lekker realistisch aangezien dit nou juist een van de verkooppunten van ageia is.
- Zwevende mannetjes aan de randen van gebouwen, niet als ze er half op liggen maar als ze het hele gebouw dus gewoon missen.
- Particles die ik in vele games al veel beter uitgevoerd heb gezien (explosies, "debris", sparks) zonder dat daar PhysX voor nodig was.
Kortgezegd vind ik het idee ontzettend goed maar het is een monster van een product geworden. Op screenshot ziet het er leuk uit en in principe is het vrij vermakelijk als je niet al te veel op details let. Het is al vele malen uitgevoerd en het is ook al vele malen beter uitgevoerd. Hadden ze de gameplay verbeterd dan was het vele malen beter geweest.
Het is inderdaad nog maar een beta maar is dat niet een product wat moet tonen hoe het spel straks werkt en de mogelijkheden er van? Had dan de graphics gelaten voor wat het is en de gameplay verbeterd, dat had het er misschien nog minder mooi op gemaakt maar in ieder geval vermakelijker!