Even the souls of our ancestors are dreaming of us
Reg. datum: 05-06-2005
@DocB: Ik zou de bovenkant ietsjes meer croppen, wel op 2:3 blijven. De haren voor het gezicht zijn zeker leuk en waarschijnlijk een typische eigenschap van uw zus maar hierdoor vind ik dat haar rechteroog nogal raar overkomt.
@simon: fantastisch mooie oostblok foto! Uw scherptediepte vind ik volledig passend bij het plaatje. Uw tweede foto is zoals de andere forumhangers melden iets te veel in constrast met uw vorige. Heb zo een oud vs. modern gevoel
@Lucas: Mooie meid, prima belichting. Ietswat onnatuurlijke houding.
eerste foto in dit topic, benieuwd welke op -& aanmerkingen jullie geven. Sedert ik mn dslr heb is niemand meer veilig. Het grootste slachtoffer is natuurlijk m'n vriendin die dit weekend een suikerwafel aan het eten was. Die dag had ze behoorlijk veel hoofdpijn wegens haar zwangerschap en liep er al de hele dag ellendig door. Haar expressie vond ik op dat moment heel mooi en heb die dan maar snel digitaal vereeuwigd op dit plaatje. Persoonlijk vind ik het spijtig dat de suikerwafel+hand net uit m'n scherptediepte viel.

(click voor grotere foto)
D300, D800 +grips | sb800-sb910 | Nikkor F2.8 12-24mm, 24-70mm, 70-200mm | Micro 105mm | F1.4 50mm | 18-200mm | Tokina 12-24 | Hoya filters + Teleconverter
@simon: Leuk om te zien dat de persoon waar jij je scherptediepte hebt gelegd ook de camera inkijkt zonder dat je erom gevraagd hebt.
@wouke: Ik vind het juist een toevoeging dat de hand niet in je scherptediepte viel, het is niet het hoofdonderwerp (dat is emily) maar het draagt toch bij aan de foto.

Exif:
Exposure Time = 1/2500"
F Number = F2.2
ISO Speed Ratings = 400
Focal Length = 35mm
ThomasvanderWillik.com | Facebook
5D2 | 14 | 35 | 85

Kevinneke wijzigde deze reactie 24-06-2008 15:00 (4%)
www.facesofecuador.com
Reg. datum: 05-06-2005
Was dit een poging om Mittnick na te doen? Indien ja, dan ben je serieus gebuisd
D300, D800 +grips | sb800-sb910 | Nikkor F2.8 12-24mm, 24-70mm, 70-200mm | Micro 105mm | F1.4 50mm | 18-200mm | Tokina 12-24 | Hoya filters + Teleconverter
neen, heb die van Mittnick nog niet eens gezien, ID kwam gewoon in me op, voor een ander forum een foto opdracht stilte. Belichting is met een bureaulamp gedaan, en was origineel te geel. Wat had ik dan beter aan de achtergrond kunnen doen ?quote:Wouke schreef op dinsdag 24 juni 2008 @ 14:55:
@Kevinneke: Resizen die handel! (Deze link gebruiken)
Was dit een poging om Mittnick na te doen? Indien ja, dan ben je serieus gebuisdHet idee is leuk maar de belichting vind ik persoonlijk zeer slecht. Te fel waardoor lichaamscontouren verdwijnen. Zelfde geldt voor het donkere gedeelte. Ook gaat uw donkere gedeelte volledig de mist in met uw achtergrond. Dat is toch mijn eerste indruk..
Ik leer graag bij
grtz
www.facesofecuador.com
Reg. datum: 05-06-2005

Wouke wijzigde deze reactie 24-06-2008 15:14 (10%)
D300, D800 +grips | sb800-sb910 | Nikkor F2.8 12-24mm, 24-70mm, 70-200mm | Micro 105mm | F1.4 50mm | 18-200mm | Tokina 12-24 | Hoya filters + Teleconverter
Thx, idd, ziet er zo wel beter uit, je bent bedankt, zijn er nu nog dingen waar ik op zou kunnen letten volgende keer?
grtz
www.facesofecuador.com
en omdat praatjes geen gaatjes vullen:

Te koop: Agfa clack; DM voor details.
Reg. datum: 05-06-2005
Wouke wijzigde deze reactie 24-06-2008 17:12 (60%)
D300, D800 +grips | sb800-sb910 | Nikkor F2.8 12-24mm, 24-70mm, 70-200mm | Micro 105mm | F1.4 50mm | 18-200mm | Tokina 12-24 | Hoya filters + Teleconverter
Reg. datum: 10-04-2003
Reg. datum: 04-03-2008

Voor jou heeft het meer waarde omdat het je vrouw/vriendin is maar ik vind het meer een vakantiefoto. Het doet mij dus niet heel veel.
@Lucas
leuk, mooi model (mooie ogen!) en lekker belicht. Heb je geflitst?
Reg. datum: 04-03-2008
Even the souls of our ancestors are dreaming of us
C2D E6300, Scythe Ninja fanless, ASRock ConroeXfire, 2GBDDR2, GeForce 7600GS, M-audio Delta1010LT, Antec Solo, 2x Samsung Spinpoint 250GB, 2x PVR 150MCE, Dell 2007WFP, Win7 Ultimate
Zit je niet in het verkeerde topic? Ik heb een loupe nodigquote:qadn schreef op dinsdag 24 juni 2008 @ 15:42:
kevinneke, ik vind het licht niet echt alles (maar dat is al gezecht).
en omdat praatjes geen gaatjes vullen:
[afbeelding]
Fotograaf voor een bruiloft, feest, congres of evenement nodig?
Een wat? Ben het niet met je oneens though, beetje vergezocht om die foto in een mensen/portretten-topic te posten.quote:neographikal schreef op maandag 30 juni 2008 @ 11:17:
[...]
Zit je niet in het verkeerde topic? Ik heb een loupe nodig
The devil is in the details.
The devil is in the details.
[Canon EOS 350D] [Canon EF-S 17-55mm 2.8] [Canon EF 50mm 1.8] [Canon EF 70-300mm 4-5.6] [Canon 430EX] [Foto's]
Fotograaf voor een bruiloft, feest, congres of evenement nodig?
Orange & Red
Bedankt voor je reactie. Ik zal de volgende keer eens proberen om met een reflector een wat egalere belichting te creëren.quote:neographikal schreef op woensdag 02 juli 2008 @ 12:13:
Not bad! Eerste heeft een ietwat vreemde verhouding, ik had haar net ietsje meer naar de camera laten kijken. Haar linkeroog valt zo een beetje weg. De laatste is lekker ontspannen, fijne houding. Volgende keer misschien wat flitslicht erin gooien of een reflector meenemen, dan licht je de oogkassen ietsje op, maakt het wat flatteuzer om te zien
[Canon EOS 350D] [Canon EF-S 17-55mm 2.8] [Canon EF 50mm 1.8] [Canon EF 70-300mm 4-5.6] [Canon 430EX] [Foto's]
Reg. datum: 30-04-2008

2

3

Ben benieuwd wat jullie er van vinden
Lekker recht toe recht aan, mooi scherp, mooie belicht, neatrale kleuren. Gewoon mooi.
edit:
Mooi model ook! Die wil ik wel een keer lenen
Sharky wijzigde deze reactie 05-07-2008 10:39 (11%)
Reg. datum: 30-04-2008
Ze zijn gemaakt met mijn 70-300mm, omdat ik nogal beperkt ben in mijn keuze en omdat ik de bokeh van die lens best mooi vind.
1
![]() |
2
![]() |
3
![]() |
@ Niky: helaas niet geheel mijn ding. Vind het wel af en toe leuk om te proberen op feesten en dan ook daadwerkelijk vastleggen wat zij vastleggen. Al moet je dan bijna bij de mensen in hun nek zitten om te zien wat hun schermpje doet, dat mis ik hier.
Wat willen deze mensen vastleggen? Daar word ik nieuwsgieriger naar dan naar de mensen zelf.
Ook maar weer eens een foto van mijn kant

Genomen op het "alom bekende" Rongo Rongo festival
Heb haar ook nog zonder bril vastgelegd wat resulteerde in deze foto:

Had alleen op deze foto nog iets meer van haar bloem willen zien en iets minder krap willen nemen aan de rechterkant...is een beetje een tic van me die ik vaker terugzie op platen en er eens uit moet proberen te krijgen
Wensen zijn maar relatief! Meestal kosten ze veel geld ook... | www.jeroen-noordeloos.nl - www.twitter.com/allstarted1
Reg. datum: 30-04-2008
De 2de foto is overigens de meest spontane uit de serie, niet geposeerd dus.
Mbt jouw foto's valt me op dat je bij foto 1 een stukje slagschaduw in de nek hebt.
@Niky het zou inderdaad toevoegen als je op het schermpje scherpstelt, of in ieder geval zorgt dat de compositie van het schermpje zichtbaar wordt. In die categorie heb ik deze nog liggen:
http://hebjelief.nl/7532_snoep.jpg
Reg. datum: 25-01-2004
Allemaal gemaakt met een Nikon D60 + Nikon 17-55 f2.8 AF-S. Foto's zijn niet nabewerkt, en komen rechtstreeks uit de camera.


http://www.fotoshootoplocatie.nl || Camera: Nikon D7000 + MB-D11 & Nikon 35mm f1.8 AF-S || Flitser: Nikon SB-800
Het is niet zo dat ik erop uit ga om foto's te schieten van mensen die ook foto's aan het schieten zijn. Ik kwam er alleen achter dat ik best veel van dat soort foto's hebquote:allstarted1 schreef op zondag 06 juli 2008 @ 01:59:
@ Niky: helaas niet geheel mijn ding. Vind het wel af en toe leuk om te proberen op feesten en dan ook daadwerkelijk vastleggen wat zij vastleggen. Al moet je dan bijna bij de mensen in hun nek zitten om te zien wat hun schermpje doet, dat mis ik hier.
Wat willen deze mensen vastleggen? Daar word ik nieuwsgieriger naar dan naar de mensen zelf.
Ze maken allemaal een foto van de ms. Eurodam die in R'dam lag begin deze maand.
Vorige week wat fotootjes gemaakt in Engeland, deze heeft het niet tot de testcase gered, maar misschien is ie hier op z'n plaats

Ik ben laatst wat aan 't spelen geweest met flitsertje. Foto is overdag geschoten. Om een dramatisch sfeertje te creëren heb ik hard flitslicht gebruikt, en flink veel om 't daglicht weg te flitsen...

Using no Way as Way, Having no Limitation as Limitation...
@Hoevenaar: Als experiment geslaagd, maar ze kijkt voor mij te veel naar beneden, waardoor er eigenlijk niets van haar gezicht te zien is, en het deel tussen de armen lijkt me onnatuurlijk donker. Het resultaat is, dat het een beetje lijkt of ze een grote zwarte baard heeft en haar neus ziet er uit als een BBQ-worstje, als ik het flink mag aandikken. Dan hangt er ook nog iets ondefinieerbaars tussen haar voeten, wat de toch al niet sterke lijnen verrommelt. Verder zit ze voor mijn gevoel (meer is het niet) een beetje vastgeplakt in de rechter onderhoek. Ik had daar graag wat meer van de schaduw gezien, misschien wel in landschapformaat? Ik hoop dat je er iets aan hebt.
@Wouter: Ik vind het licht/schaduw ook niet storend, wel krijg ik het idee dat ze een klein hoofd heeft. Haar romp (althans het deel dat we zien) lijkt gewoon niet in proportie. Kan door de crop, pose of het model komen.
@Jeroenz18: Ik vind je eerste foto ergens mooier dan de tweede maar ook weer niet. Het model heeft in de eerste een beetje een ondefineerdbare emotie. Is het wanhopig, verdrietig, op zoek? Ik weet het niet. De tweede daarnaast kijkt erg lekker weg alleen haar schouder is aan de ene kant er wel op en aan de andere kant weg. Weet niet of ik dat zo heel tof vind, ook lijkt haar oor maf. Maar dat is wat ik zie als ik er kritisch naar ga kijken, voor de rest vind ik de tweede erg sterk met een mooie houding en emotie. Lekker stoer!
Hier even een crosspost van mij, ben toch wel benieuwd naar jullie mening:

Zelfportret met één spot van voren, bedoeling was om hem rauw te maken maar toch niet gemeen oid.
bf3: MoederBeer - MIUI thema: miCO V5
@Pauldegroot: Belichting vind ik mooi, en ook 't contrast. Zijn ogen zijn mooi scherp en trekken meteen de aandacht. Gezichtsuitdrukking vind ik apart, maar wel sterk..
Hoevenaar wijzigde deze reactie 08-07-2008 14:05 (56%)
Using no Way as Way, Having no Limitation as Limitation...
Misschien interessant YouTubeje qua flitsgebruik voor wanabe-nachtlicht.
@Pauldegroot; Blair Witch III
LenNerd wijzigde deze reactie 08-07-2008 16:25 (11%)
C2D E6300, Scythe Ninja fanless, ASRock ConroeXfire, 2GBDDR2, GeForce 7600GS, M-audio Delta1010LT, Antec Solo, 2x Samsung Spinpoint 250GB, 2x PVR 150MCE, Dell 2007WFP, Win7 Ultimate
Zelf heb ik op een familieBBQ van de familie van mijn vriendin het volgende portret geschoten:

APPARTEMENT TE KOOP IN AMSTERDAM WEST, DM me voor meer info!
Reg. datum: 09-08-2005

verlegen genieten :-)

Groter op Flickr
iworx wijzigde deze reactie 10-07-2008 22:22 (19%)
True, heb het er eigenlijk ook voor gedaan - is ingeflitst met een omnibounce tegen een krijtwitte deur. Probeerseltjequote:Sharky schreef op donderdag 10 juli 2008 @ 22:49:
hij clipt wel heel hard hoor. In principe nooit zo'n ramp maar hier overheerst het.
Ik kijk hem nu thuis en nu zie ik opeens veel meer detail. Had hem op het werk gezien op een standaard 17" LCD'tje maar hier op een gecalibreerd scherm is hij al een stuk beter te pruimen.
Toff dit is geen highkey. Highkey is een ijsbeer in een ijslandschap, maar dan wel correct belicht.quote:Toff schreef op vrijdag 11 juli 2008 @ 00:22:
@ iworx: "Groter op Flickr" lijkt niet te werken, is hetzelfde formaat bij mij. "High key" heet dit, geloof ik, en voor mij is je foto grotendeels geslaagd, dus clippen enzo is niet zo boeiend imo. Ik vraag me wel af, wat er linksboven allemaal te zien is. Wegshoppen of, nog beter, volgende keer buiten beeld houden, is mijn idee. Verder vraag ik me af waar ik naar kijk. Het lijkt op een jongetje achter een drumstel, maar ik zie geen drumstokken en de handen wijzen eerder op een mengpaneel of een keyboard, in welk geval ik me afvraag wat die vliegende schotel rechtsonder (als het geen bekken is) doet?
Highkey heeft niks te maken met overbelichten van dingen
Raar - bij mij doet de Flickr link het gewoon. Op Flickr moet je wel ingelogd zijn om 'all sizes' te kunnen bekijken. Hier kan je 'm alleszins -groot- bekijken. Het 'spel' waar ie mee zit te spelen is een soort piano/scratchdisk/drumstel met karaoke functiequote:Toff schreef op vrijdag 11 juli 2008 @ 00:22:
@ iworx: "Groter op Flickr" lijkt niet te werken, is hetzelfde formaat bij mij. "High key" heet dit, geloof ik, en voor mij is je foto grotendeels geslaagd, dus clippen enzo is niet zo boeiend imo. Ik vraag me wel af, wat er linksboven allemaal te zien is. Wegshoppen of, nog beter, volgende keer buiten beeld houden, is mijn idee. Verder vraag ik me af waar ik naar kijk. Het lijkt op een jongetje achter een drumstel, maar ik zie geen drumstokken en de handen wijzen eerder op een mengpaneel of een keyboard, in welk geval ik me afvraag wat die vliegende schotel rechtsonder (als het geen bekken is) doet?
@Sharky: Nee, 't is nog steeds dezelfde maar op een gecalibreerd scherm zie je inderdaad veel beter de finesse. Aflijning van zijn gezicht is daar nog duidelijk.
iworx wijzigde deze reactie 11-07-2008 08:27 (8%)
Reg. datum: 07-11-2004
honnepon: lijkt me een beetje geënsceneerd.. Verder zou wat meer contrast niet misstaan, 't is zo een beetje dof.
iworx: Best leuk

Lach me maar uit, maar high-key is weldegelijk het gebruik van overbelichting van de lichte partijen. Wat de meest gebruikelijke manier is: meet de donkere partijen en breng ze naar middengrijs. Verder dient het licht zo zacht mogelijk te zijn, met vermijding van harde schaduwen. High key wordt veel gebruikt bij het fotograferen van kinderen en (liefst blonde) jonge vrouwen. Een "ijsbeer in de sneeuw" zal je trouwens ook flink langer moeten belichten dan dat je automaat aangeeft, anders krijg je een "grijsbeer", maar dat is dus geen high key...quote:fooker schreef op vrijdag 11 juli 2008 @ 07:24:
[...]
Toff dit is geen highkey. Highkey is een ijsbeer in een ijslandschap, maar dan wel correct belicht.
Highkey heeft niks te maken met overbelichten van dingen![]()
@Arrigi: Sfeervolle plaat.
Ik post in dit topic eigenlijk nooit wat, maar bij deze toch maar eens een poging:
![]() |
LaurensKuipers.nl - DailyPhotoblog | ArchitectuurFoto.net - Architectuurfotografie
@honnepon: Kijk eerst nog even naar je z/w omzetting. Je foto lijkt plat omdat er veels te weinig contrast in zit. Ook lijkt de foto in mijn ogen niet zo natuurlijk.
@iworx: Ik vind het toch wel leuk, gezien de gemengde gevoelens in dit forum. Hij is goed scherp en het jongentje kijkt nieuwsgierig waardoor er veel contact met de camera is. Ben echter ook wel benieuwd naar een normaal belichte versie. Wellicht als je tijd hebt even uploaden?
@Arrigi: Hij doet me ontzettend denken aan Stijn , een elektro artiest. Hier een stukje muziek van hem, erg leuk live! Qua foto is hij wel lekker rauw maar mijn te overbelicht. Zijn oog is vooral erg mooi. Een beetje gemende gevoelens dus.
@laurens: Onscherpte stoort mij helemaal niet eigenlijk. De reflectie is inderdaar wel jammer en wat mij betreft mag de saturatie nog wel een beetje omhoog.
bf3: MoederBeer - MIUI thema: miCO V5
@Josh: De focus ligt toch echt op het gezicht en hij is in mijn ogen niet bepaald onscherp, maar dat zie jij mogelijk anders, kan ook door de resize komen misschien. Reflectie is inderdaad iets wat storend kan zijn.
@Pauldegroot: Ik had in die versie inderdaad wat kleur eruit gehaald. De foto heb ik even snel opnieuw bewerkt en dan wat kleurrijker:
![]() |
LaurensKuipers.nl - DailyPhotoblog | ArchitectuurFoto.net - Architectuurfotografie
Hmmm, was me nooit zo opgevallen, maar nu je het zegt...quote:pauldegroot schreef op dinsdag 08 juli 2008 @ 13:30:
@Wouter: Ik vind het licht/schaduw ook niet storend, wel krijg ik het idee dat ze een klein hoofd heeft. Haar romp (althans het deel dat we zien) lijkt gewoon niet in proportie. Kan door de crop, pose of het model komen.
* Wouter surft naar relatieplanet.nl
@iworx: ik vind het wel een mooi portret, maar ben het met het eerdere commentaar eens
@Arrigi: cool portret, doet een beetje gedateerd aan, I like it
@Laurens: toffe hoek, iets meer saturation en scherpte zouden wel wat helpen imo.
@Laurensversie 2: ja zo is ie een stuk beter!
Snapshot van een vriend van me, genomen @ Glastonbury festival.
Enigzins bewerkt. Ik vond hem wel tof zo eigenlijk

Wouter wijzigde deze reactie 13-07-2008 17:15 (3%)
@wouter: Tja, doet mij niet zo veel, en waarom die blur? Denk dat ik hem leuker zou hebben gevonden als ik die knul ken.
bf3: MoederBeer - MIUI thema: miCO V5
#1 mijn vader

#2 een vriend van ons

Jammer dat bij #2 het hoofd is afgesneden, verder vind ik het namelijk een mooi spontaan portret terwijl hij helemaal niet spontaan is. Die van mn vader wordt afgedrukt, dus daar ben ik wel trots op
Beide foto's zijn geschoten met een 50mm 1.8 Mk1
bf3: MoederBeer - MIUI thema: miCO V5

comments welcome
Reg. datum: 13-08-2000
sprekend potret, ik weet niet wie het is maar het had een slinkse Amerikaanse politicus kunnen zijn.quote:

van m'n vakantie, deze is geschoten in SIanliurfa (Turkije)
De DoF op de achtergrond/links leidt me erg af, en het lijkt alsof delen van het hek scherper zijn dan het model zelf...
Wensen zijn maar relatief! Meestal kosten ze veel geld ook... | www.jeroen-noordeloos.nl - www.twitter.com/allstarted1
Reg. datum: 18-10-2007

en nog eentje (omdat ik niet kon kiezen

De tweede is helaas wat rommelig, ik zie het jongetje weer, maar ik zie ook een kont en nog iemand erbij. Als zij bijvoorbeeld bij de schommel stonden, zodat zij niet zo prominent in beeld waren was hij beter geweest.
Ik bedoel dit als opbouwende kritiek, het zijn zeker geen slechte foto's!
Als je de tips de volgende keer keer toe kunt passen heb je een prachtige plaat om aan de muur te hangen aannemende dat het je zoontje is!
Wensen zijn maar relatief! Meestal kosten ze veel geld ook... | www.jeroen-noordeloos.nl - www.twitter.com/allstarted1
Reg. datum: 18-10-2007
Bij foto 1 kwam hij inderdaad naar mij toegekropen.
foto2 is wel wat rommelig, maar dat vond ik er net mooi aan. de aandacht wordt meer naar de achtergrond geleid, maar dat is natuurlijk persoonlijk.
en hij is niet mijn zoontje, maar die van vrienden die op bezoek waren
@Fooker: Leuke meid, compo is ook in orde, mocht voor mij wat meer contrast inzitten en zoals allstarted zegt, je DOF had wat ruimer gemogen of je scherpte war meer naar links
@rincewind_11: Voor mij zijn de foto's te scherp naar achteren toe. Er zit teveel detail in zodat de aandacht weggeleid wordt van je onderwerp.
Ik ben niet zo'n voorstander van harde vignetering. Qua kleuren niets op aan te merken. De eerste is wat mij betreft de leukste. Jammer dat het handje er niet helemaal opstaat.
Mrs. iworx en Robbe aan de Belgische kust. Ontieglijk slecht weer, veel wind, weinig licht.

iworx wijzigde deze reactie 22-07-2008 00:33 (5%)
Ik weet niet in hoeverre deze scan overeen komt met een chemische afdruk, maar de digitale versie vraagt om meer blacks. Verder wel okay, alleen een beetje veel hoofdruimte imoquote:fooker schreef op zaterdag 19 juli 2008 @ 22:42:
[afbeelding]
Ben benieuwd wat jullie ervan vinden
Tri-x320 op 1/500e en f2.8 met mn mamiyaik ben benieuwd wat mn rolletjes provia gaan doen
Fotograaf voor een bruiloft, feest, congres of evenement nodig?
Graag kritiek

ps. zal morgen mijn voorgangers eens beoordelen, nu druk bezig met het idee voor de kettingbrief
Mijn website - Flickr - Facebook
5DII + TS-EF17-200 f/2.8-4 L IS USM II + 2xIII + licht
ik heb geen idee eigenlijkquote:neographikal schreef op maandag 21 juli 2008 @ 20:52:
[...]
Ik weet niet in hoeverre deze scan overeen komt met een chemische afdruk, maar de digitale versie vraagt om meer blacks. Verder wel okay, alleen een beetje veel hoofdruimte imo
Wat vinden jullie van:

Zij vond deze minder, maar ik vind'm eigenlijk wel leuk
Timo wijzigde deze reactie 22-07-2008 09:28 (17%)
De andere was meer een happy foto, deze is iets mysterieuzer.
Zeker geen slecht plaatje.
-| Joy, zwavelzuurinhallatie! 't jaar begint goed ! ) |-
Reg. datum: 25-01-2004
Hier het resultaat:


Klik op de foto voor een groter formaat
Ben er erg tevreden mee! Meer foto's van de fotoshoot staan op mijn website
http://www.fotoshootoplocatie.nl || Camera: Nikon D7000 + MB-D11 & Nikon 35mm f1.8 AF-S || Flitser: Nikon SB-800
Reg. datum: 06-03-2008
Mooie shot, erg lekkere toning en scherpte diepte
@fooker:
Ik vind de zwart-wit toning een beetje saai, misschien wat meer contrast? daarnaast vind ik de compositie van de 2e een beetje vreemd. De 1e is leuker en spontaner.
@jeroenz18
Ze zijn wel lekker clean, bij de 1e vind ik de achtergrond iets te donker na mijn smaak. Ik had iets meer aan nabewerking gedaan.
Foto van mij, ik hoor het graag

flickr.com/jtempel
Camera: Canon EOS 7D + Canon EF 24-70mm F/2.8 L, Canon 100mm Macro L, Canon EF 70-200mm L F/4 iS, Canon 50mm F1.8, Canon EF-S 10-22mm, Canon 580ex II, Canon 430ex II, strobist meuk
3 weken terug tijdens m'n vakantie geschoten op de Dominicaanse Republiek
't was best een eindje weg, tussen wat bomen door zag ik haar ineens zitten in 't huisje
SchizoDuckie wijzigde deze reactie 23-07-2008 15:24 (26%)
http://flickr.com/photos/schizoduckie]Ik doe wel eens iets met fotos
1:

2:

3:

4:

D70 + 28-80 kitlens
Nikon D3s + Nikon D800 + Nikkor 24-70 f/2.8G - Nikkor 70-200 f/2.8G VR II - Nikkor AF28-300mm - Nikkor 16-85VR + Nikkor 18-200VR + Nikkor 50mm 1.4D + Nikkor 10-24mm + SB-900
Vooral foto 3 heeft een mooie compositie en een fijne DoF. Foto 2 lijkt iets groengekleurd, waardoor hij buiten de serie valt. Wel is deze foto perfect van scherpte.
@Musicsoul
Mooi foto met een goede BW bewerking. Past hier erg goed bij!
@Jeroenz18
Mooi resultaat voor een eerste modelshoot. Iets te geposeerd, maar mooi belicht! Ben benieuwd naar je vervolg.
@iworx
Geweldige scherpte in je foto en ook een mooie BW bewerking met een fijn contrast.
Hieronder een paar spontane "snapshot" portretten.



FON - WiFi for Everyone | Flickr
@SchizoDuckie: je zegt het zelf al, een beetje van ver geschoten. Zou wel net iets meer van haar gezicht willen zien / meer detail.
@Danny: toning is wat geel op de tweede foto. Verder leuke foto's, hoewel ik iets meer hou van de spontanere kinder foto's zoals die van rincewind_11.
Ook maar eens een eerste portret hier plaatsen:

Sony A200, 70mm, F7.1, ISO100, 1/200"
Flickr | Sony A580 | Sony 16-80 | Sigma 50-500 OS HSM
Orange & Red
Nikon 62mm polarisatiefilter te koop || Fotoalbum op flickr
Helemaal mee eens! Juist leuk, over 25 jaar: "Kijk, toen had je net de waterpokken gehad" ofzo. Sowieso een ethisch dilemma, dat bijwerken van portretten. Met een betaald model, voor op de cover van een duur blad, dan begrijp ik het wel, maar in de vrienden- of familiesfeer stel ik me terughoudend op. Mogelijk beledig je de geportretteerde, door die kenmerkende moedervlek weg te poetsen. Is hij/zij niet mooi genoeg? Waar leg je de grens qua nabewerking? Een te grote mond of neus is prima te corrigeren en iets grotere ogen zijn veel aantrekkelijker dus... Heupen te breed, maar borsten juist niet? Photoshop is je vriend, maar ik probeer me te beperken tot het corrigeren van "lensfouten"quote:Wijnands schreef op donderdag 24 juli 2008 @ 20:19:
Waarom wel? Het zijn mooie platen maar ook familie kiekjes.
Orange & Red

wilmocs wijzigde deze reactie 25-07-2008 07:32 (53%)
Die vlek op zijn neusschotje is een litteken. Een overblijfsel van de waterpokken. Ik heb getwijfeld deze wel of niet weg te halen, maar het is inmiddels een niet weg te denken onderdeel van zijn persoontje en ik zou het in dit geval onnatuurlijk vinden deze weg te halen. Bij een tijdelijke dikke puist is het idd een ander verhaal. Dan soep ik die wel even wegquote:C4M1 schreef op vrijdag 25 juli 2008 @ 06:54:
Ik denk dat als we hier een discussie van gaan maken we eindeloos door kunnen emmeren. Dus laten we op voorhand elkaars mening respecteren. Ik houd ook absoluut niet van zware PS bewerkingen. Maar aan de andere kant. Als iemand een foto van mij zou maken, en deze dermate mooi zou zijn dat ik hem uit zou willen vergroten en aan de muur zou willen hangen, zou ik het ook prettig vinden als er dan een grote rode puist op mn neus zat deze even weggehaald werd. Tenzij ik graag deze puist zou willen vereeuwigen. Moedervlekken en allerlei permanente oneffenheden zoals littekens etc. zou ik dan wel weer laten zitten.
In dergelijke gevallen komt de vraag vaak al vanuit de persoon zelf. Ik ga niet zonder meer moedervlekken e.d. wegsoepen trouwens. Kwestie van even vragenquote:Toff schreef op vrijdag 25 juli 2008 @ 01:41:
[...]
Helemaal mee eens! Juist leuk, over 25 jaar: "Kijk, toen had je net de waterpokken gehad" ofzo. Sowieso een ethisch dilemma, dat bijwerken van portretten. Met een betaald model, voor op de cover van een duur blad, dan begrijp ik het wel, maar in de vrienden- of familiesfeer stel ik me terughoudend op. Mogelijk beledig je de geportretteerde, door die kenmerkende moedervlek weg te poetsen. Is hij/zij niet mooi genoeg?
@Maniac
Leuke serie, alleen de derde vind ik minder. Kleuren zouden iets meer verzadigd mogen wmb en de schaduw over haar gezicht vind ik niet zo mooi. Uiteraard persoonlijke voorkeur hoor
@Wilmocs
Spontane foto, zw/w is imo een prima keuze hierin. Persoonlijk vind ik het jammer dat hij niet twee stapjes naar links of naar rechts stond. De fiets+verkeersbord trekken wat aandacht weg. Verder mooi plaatje ^O^
@Sooterd
Fraai plaatje. Misschien iets meer contrast erin zodat het paars en geel van de bloemen duidelijker wordt? Volgens DCE colorcast correction zit er een geel-geel zweem overheen. Als ik die verwijder komen de kleuren imo beter tot z'n recht. Kan natuurlijk dat je bewust zachte kleuren en focus hebt gebruikt
Nog eentje van mij

Nikon D3s + Nikon D800 + Nikkor 24-70 f/2.8G - Nikkor 70-200 f/2.8G VR II - Nikkor AF28-300mm - Nikkor 16-85VR + Nikkor 18-200VR + Nikkor 50mm 1.4D + Nikkor 10-24mm + SB-900
Orange & Red
Ik twijfel heel erg bij deze. Als familiefoto super. Als kinderportet, ik twijfel een beetje, aan de ene kant vind ik het wat storend dat 'ie niet op ooghoogte is, aan de andere kant de blik is wel erg leuk.quote:
Hier een van mijn zoon met z'n konijn:

Nikon 62mm polarisatiefilter te koop || Fotoalbum op flickr
Ik vind hem wel sterk. Mooi licht, zo'n hek (het zal de ren zijn) om hem heen en zo'n serieuze blik.
Ik heb deze afgelopen zondag gemaakt tijdens het straattheater hier in Emmen. Ze kwam langs op een segway en zat enorm arrogant in de lens te kijken.

Wijnands: mooi gedaan, goed moment!
Sharky: leuke treffer! Iets te warme gloed nog voor mij, ietsjes killer bewerkt is ie mooier denk ik.
Zelfportretje:

www.savale.nl
Reg. datum: 22-11-2001
Genomen in een dorpje in India:

Reg. datum: 14-01-2006
Ik weet niet of ik helemaal kapot ben van de kadering (zoveel headroom) maar qua onderwerp/blik/scherpte/achtergrond/kleuren vind ik het top. Hoe ben je te werk gegaan? Het hoofd komt er zo mooi uit. Heb je dat nog wat lichter gemaakt of verscherpt of iets dergelijks?
C2D E6300, Scythe Ninja fanless, ASRock ConroeXfire, 2GBDDR2, GeForce 7600GS, M-audio Delta1010LT, Antec Solo, 2x Samsung Spinpoint 250GB, 2x PVR 150MCE, Dell 2007WFP, Win7 Ultimate
Reg. datum: 22-11-2001
Ik denk dat ik de kadering inderdaad nog wat aanpas. Verder bedankt voor je complimenten. Ik heb de plaats iets verscherpt en een beetje vignetting toegepas in Aperture. Zij heeft van zichzelf een lichtere huid in haar gezicht en ze was behoorlijk fotogeniek. Heb er nog 1 van haar:quote:LenNerd schreef op dinsdag 05 augustus 2008 @ 20:41:
Mooie plaat TukkerTweaker!
Ik weet niet of ik helemaal kapot ben van de kadering (zoveel headroom) maar qua onderwerp/blik/scherpte/achtergrond/kleuren vind ik het top. Hoe ben je te werk gegaan? Het hoofd komt er zo mooi uit. Heb je dat nog wat lichter gemaakt of verscherpt of iets dergelijks?

Maandagaaf geschoten: mijn gear meegesleept naar Utrecht
Het doel: fashionfoto's, hier is er één:

www.savale.nl

Reg. datum: 22-11-2001
Mooie foto, kleuren zien er goed uit. Ben zelf meer gecharmeerd van een compositie met een afgeladen sleeper class zoals je ze veel ziet met een eventuele chai verkoper erbij.quote:simon schreef op woensdag 06 augustus 2008 @ 13:22:
Vanochtend terug gekomen uit een stomend Mumbai, wat een gezeik met security dankzij bomaanslagen in Ambedabad (ook fijn dat ik er vlak bij was)
flickr verkleining is fugly, klik dus voor groter
[afbeelding]
Rajkot Junction, Ambedabad - Veraval Express.
Fotograferen op stations is toch streng verboden? Dat werd me in Delhi in ieder geval op het hart gedrukt.
@Exigence, Misschien wat veel zwart bovenin, maar het zet de persoon wel lekker in het 'zonnetje'. Lekkere toning
Mijn website - Flickr - Facebook
5DII + TS-EF17-200 f/2.8-4 L IS USM II + 2xIII + licht
Even the souls of our ancestors are dreaming of us
case case case casequote:savale schreef op woensdag 06 augustus 2008 @ 01:05:
@Tukker: die eerste! Mooie blik!
Maandagaaf geschoten: mijn gear meegesleept naar Utrecht
Het doel: fashionfoto's, hier is er één:
[afbeelding]
Haha is goedquote:
www.savale.nl
Pagina: vorige 1 ... 9 10 11 ... 49 volgende laatste














