Hoofdcategorieën
Topicacties

Development Tools & Environments Beleid

Pagina: 1

Nieuw Topic

Acties: [view]


Door: -NMe-
Admin Devschuur®

Development Tools & Environments Beleid

Je wordt geacht op de hoogte te zijn van dit beleid!

Inhoudsopgave


« ·^

Grondregels

We verwachten dat je deze regels hebt gelezen en begrepen. Bij overtreding van deze regels kan (en in de meeste gevallen zal) de moderator beslissen de thread op slot te doen.


Wees vriendelijk en behulpzaam

Het wordt nooit op prijs gesteld als je mensen die wat minder kennis hebben dan jij af gaat katten. Kijk heel even de andere kant op en doe een goed onderbouwde post, met hier en daar een :) smiley ertussen. Die doen wonderen, echt waar. Zie ook "Forumgedrag en huisregels" in de algemene faq.

UTFS en RTFM replies worden absoluut niet getolereerd. Je kunt topics en replies altijd melden in Schop een Modje of door middel van de topicreports. Ook simpelweg quoten van de FAQ of verwijzen naar de FAQ zonder enige inhoudelijke toelichting op de vraag van de topicstarter wordt ook niet op prijs gesteld. Wanneer je je ergert aan een topic, klik het weg en meld het aan een van de mods. Zie ook deze mededeling.

:Z, :X, :r, |:(, :( en :O zijn smileys waar mee je op moet passen.

Het trollen naar Windows en Microsoft met termen als M$, Winsux, en dat soort "leuke grappen" is niet toegestaan. Noem het beestje gewoon bij z'n naampje en er hoeven ook niet allerlei flamewars te onstaan. Dit geldt natuurlijk niet alleen voor Microsoft en/of Windows maar ook voor alle andere bedrijven/instellingen/software.


Alle regels die in de Algemene FAQ staan zijn ook van toepassing op DT&E

Dat houdt onder meer in dat er op flames, trolls, overbodig offtopic gedrag scherp gelet wordt. Ook crossposts (dubbele topics) zijn streng verboden. Is je topic op slot gegooid en wil je uitleg? Ga dan niet nog een topic openen, maar mail even met de betreffende mod. Een lijst van e-mail addressen vind je hier.

Mocht je niet weten wat de "algemene faq" is, die staat hier.


« ·^

Moderators

Voor verbeteringen en aan- of opmerkingen over het beleid, de FAQ of andere vragen kan je altijd contact met ons opnemen:


Moderators

Naast deze mensen hebben ook alle andere Devschuur-moderators modrechten in dit forum, maar met de bovenstaande mensen zul je het meeste te maken krijgen.


Admin Devschuur


« ·^

Welke vragen kan ik hier stellen?

Geen topics over programmeren.

Programmeertopics hebben weinig te zoeken in DT&E. Er wordt in dit subforum gediscussiëerd over zaken als nieuwe IDE's, foutmeldingen bij het compileren van software die niet te herleiden zijn naar je code, enz. Programmeervragen kunnen in Programming (applicatieprogrammering, serverside webscripting) of in Webdesign, Markup & Clientside Scripting (clientside webscripting) gesteld worden.


In welke fora hoort 't nou allemaal? :?

Lees daarvoor dit topic even door.


Wat mag nou eigenlijk wel :? :?

Eigenlijk heel eenvoudig. Alles wat te maken heeft met het gebruik van software voor het ontwikkelen horen hier thuis. Denk hierbij aan aan (het gebruik van) IDE's (Visual Studio, Delphi, Eclipse, Idea, etc.), vragen over software à la Dreamweaver, versiebeheersystemen (SVN, CVS, etc.). Wat hier expliciet niet hoort zijn vragen over Apache en andere webservers; die horen namelijk in Windows Servers en Software of in Non-Windows Operating Systems.

Bij twijfel kun je altijd één van de moderators om hulp vragen. :)

Kijk voor meer informatie over welke topics in welk subforum horen eens naar dit topic.


« ·^

Regels bij het posten

Wanneer je een topic opent en/of beantwoordt zijn de volgende regels van toepassing:

  1. Voor richtlijnen voor een goede topicstart, zie: de quickstart.
  2. Overmatig gebruik van uitroeptekens, vraagtekens en hoofdletters is uitermate storend.

    Doe dat dus niet. Het komt schreeuwerig over en het lijkt net of je vindt dat wat jij te zeggen hebt veel belangrijker is dan wat anderen te zeggen hebben. Dat is dus ronduit onbeleefd. ;)

  3. Spellings- en grammaticafouten kunnen hinderlijk zijn. Vermijd deze.

    Wees zorgvuldig in je woordkeuze en probeer je zinnen zo duidelijk mogelijk te construeren. Hoe meer tijd je hieraan besteedt, hoe beter het overkomt.

  4. Plaats, als je code of logs wil posten, code binnen code tags.

    Zie hier voor een beschrijving hoe de codetags werken.

  5. Neem medegebruikers serieus.

    De antwoorden die je krijgt op je topic zullen niet in één keer duidelijk zijn. Dat geeft niets maar verdiep je er eerst in voordat je vraagt "wat bedoel je nou? ik ben nog maar een n00b". Dan hebben er veel mensen hier al iets van "als jij er geen moeite voor wil doen dan doen wij dat ook niet" en dus voor jou weer minder kans op een goed antwoord.

  6. Lees de draad voor je blaat.

    Lees altijd alle posts voordat je antwoordt in een topic. Als je dezelfde dingen gaat roepen als iemand anders al gedaan heeft, dan is dat uitermate hinderlijk. Mede-gebruikers krijgen daardoor namelijk het gevoel dat ze voor niks hun best doen jouw of iemand anders' probleem op te lossen. Vergelijk het met iemand die je een vraag stelt, om vervolgens zijn/haar hoofd om te draaien om wat anders te gaan doen. Lees dus altijd het hele topic voor je antwoordt.

  7. Denk na voor je antwoordt.

    Kijk gerust in iemands profiel naar wat hij/zij doet voor je hem/haar probeert af te branden als diegene iets zegt wat je al geprobeerd had. Dan ben je zelf niet duidelijk geweest. Bedenk ook: we hoeven je geen antwoord te geven dus behandel ons met hetzelfde respect zoals je zelf ook behandeld wilt worden. :)

  8. Post ook de oplossing!

    Als je probleem is opgelost, kom dan terug om de oplossing te posten. Dan hebben er meer mensen profijt van in de toekomst. Die search is er ook in dit opzicht niet voor niets. ;)


« ·^

Een goede topicstart

De quickstart

Om je topic zo veel mogelijk kans te geven bij de gebruikers die je zouden kunnen helpen, is gebleken dat je je het best kan houden aan de volgende checklist. Er wordt aan deze checklist ook wel gerefereerd als de quickstart, dus mocht je je afvragen wat dat nou is, dit is 'm dus. ;)

Houd je bij het openen van een topic altijd aan deze quickstart. Het is niet alleen makkelijk voor jezelf om hem erbij te houden, maar je kunt ermee ook simpelweg allerlei ergernissen voorkomen en een hoop tijd van jou en je medegebruikers besparen. :)


  • Kijk naar de andere topics in DT&E

    Soms (bijvoorbeeld als er nieuwe software is te vinden) loopt er al een topic over een onderwerp. Kijk dus even de lijst van topics door, of er toevallig al een topic loopt over het onderwerp waar je wat over wil vragen, voor je zelf een topic start.

  • Zoek naar oplossingen

    GoT bestaat al ruim 5 jaar, dus misschien heeft iemand jouw vraag al eens eerder gesteld. Probeer meerdere combinaties van zoekwoorden om de kans te vergroten dat je een antwoord vindt. Selecteer een of meerdere fora (ctrl ingedrukt houden) om preciesere resultaten te krijgen.

    Ook op Google vindt je meer informatie. Heb je gezocht op Google maar vindt je geen resultaten? Vertel in je topic waar je al op gezocht hebt zodat wij dat niet hoeven doen.

  • Open een topic

    Bedenk een duidelijk topictitel. Plaats duidelijk tussen [brackets] in de titel over welk programma het topic gaat. Probeer ook bijvoorbeeld foutmeldingen in je titel op te nemen. Woorden zoals 'Help' en 'probleem' horen vaak niet in een topictitel thuis. ;)

    Geef duidelijk aan wat het probleem is; anders kunnen we je niet helpen. Wat gaat er fout; op welk moment en wat heb je zelf al geprobeerd?

    Post nuttige informatie. Genereert je programma logfiles? Post deze dan. Krijg je een foutmelding? Tik deze dan over. Laat ook weten om welk programma en welke versie het gaat.

    Neem over het algemeen de regels bij het posten in acht.


Besteed liever wat meer tijd aan je post dan dat je een post doet met als titel "help!!!" en als inhoud "het werkt niet :'( :'( :( 8)7 ". Dat soort topics worden gelijk gesloten, dus houd hier rekening mee. :)


Heej! M'n probleem is al opgelost! :o

Je zal overigens tot de conclusie komen dat in heel veel gevallen je je eigen probleem ook kan oplossen als je het een keertje goed onder woorden hebt gebracht. Dat geeft niets, soms denk je als devver gewoon even aan de verkeerde dingen. ;) Het is dan natuurlijk wel zo leuk als je het antwoord op je probleem ook even in het topic plaatst. Anders heeft je topic alsnog weinig bijgedragen, en dat zou toch zonde zijn. :)


« ·^

Beleidszaken

Dit beleid is niet voor niets zo opgesteld. Het beheren van een forum als dit kan een hele kluif zijn, en de ervaring leert ons dat het huidige beleid de meeste mensen tevreden stelt. Ook heb je best wel wat in de pap te brokkelen en wordt er verwacht dat je ook anderen helpt met voor jou interessante problemen. Vragen stellen in een topic over iemands post is geen enkel probleem. Je mag elke gebruiker om helderheid vragen, gezien ook elke gebruiker zijn eigen verantwoordelijkheid heeft om zijn standpunten en/of kennis te verdedigen.

Het kan ook voorkomen dat je je ergens aan ergert binnen DT&E. Je bent wellicht wat superieur in kennis, maar helaas maakt je dat niet tot een meerdere van andere gebruikers. Houd altijd de eer aan jezelf, zodat je vervelende situaties tussen jou en andere gebruikers voorkomt. Wanneer je echt ergens de balen van hebt, kun je dat altijd melden aan een van de moderators en er zal absoluut wat mee gedaan worden. Ga alleen nooit het heft in eigen hand nemen. Je maakt er geen vrienden mee. Niet bij de mods en niet bij je medegebruikers. :)

Voor punten die je toch ter discussie wilt stellen over het beleid kun je altijd in Lieve Adjes terecht. Daar is het Lieve Adjes voor en daar mag je het ook voor gebruiken. Probeer dan ook daar je eigen eer hoog te houden en wijs op de dingen die je niet goed vindt gaan met een redelijke vinger.


« ·^

IRC

Je kunt, als je wilt, ook inloggen op het chatkanaal van de Devschuur, waar DT&E onderdeel van uit maakt. Deze chatbox kun je vinden op irc.tweakers.net, poort 6667, kanaal #devschuur. (irc://irc.tweakers.net:6667/devschuur)


Let wel dat ook IRC niet bedoeld is als helpdesk. Als devvers onder elkaar een beetje babbelen is leuk, maar het is niet de bedoeling dat je daar vragen gaat stellen die eigenlijk hier in DT&E ook niet getolereerd zouden worden. :)


Voor vragen over IRC kun je het beste even dit topic doorlezen.


« ·^

Tot slot

Als slot van het beleid kan ik je een goede tijd op Development Tools & Environments toewensen en vergeet nooit dat we hier zijn om elkaar te helpen. Daar is het forum voor en dat moet in ons inzicht ook ieders streven zijn. :)

Veel plezier binnen Development Tools & Environments en we hopen nog een hoop leuke en interessante topics en posts aan je over te houden. :)

 

Pagina: 1



VNU Media logo Powered by True

© 1998 - 2008 Tweakers.net - Alle rechten voorbehouden

Uitgever van: