Reg. datum: 10 juli 2007
Reg. datum: 10 juli 2007
Q.E.D.
Het is maar net hoeveel je uit wilt geven voor de radiateur. Voor 30 euro heb je wel een kleine nieuwe of een 2e handse grotere versiequote:Mishter_Jingles schreef op donderdag 10 januari 2008 @ 18:12:
[...]
30 euro kwijt aan het koper (anders minstens 50 euro aan normale gekochte radiator)
Sure you have, maar daar ging ik ook niet op in, het was puur om de oppervlakte vergelijking.quote:Niet waar, ik heb nu de vorm die ik wil.
Nevermind, ik ga daar niet op in dat heeft geen zin.quote:Heb ik nooit gezegd, lees maar opnieuw de voor- en nadelen, ik zei dat ik waarschijnlijk minder geld zou kwijt zijn, maar dat ik waarschijnlijk nooit de oppervlaktevergroting van gekochte radiators zou bereiken.
Ben jij blij met je radiateur? Dat zou ik wel zijn als ik jou was, want als het zijn werk doet, dan heb jij bereikt wat je wilt en daar zou dan trots op zijn.quote:Ik begrijp niet helemaal wat je wil zeggen, wil je nu zeggen dat als jij het zou doen, het beter zou zijn?
Verder wilde ik je idee alleen maar aanprijzen maar wel de feiten en meningen tegenover elkaar zetten.
Ik ben wel benieuwd naar de hoeveelheid thermische energie die deze radiateur kan verwerken en of deze toereikend is voor de taak welke jij ermee uit wil voeren. Het is in ieder geval een rete groot gevaarte!
DFI Lanparty UT NF 590SLi-M2R/G | AMD Athlon 64 X2 5200+ @ 280x11=3,08Ghz | 4GB OCZ DDR2 PC6400 Platinum Rev. 2 | Leadtek Winsfast 7900GT in SLi @ 540/700 | 2x Samsung T166 320GB RAID 0, Seagate Barracuda 500GB| Lenovo 3000 N200| Intel Pentium DC T2310
Slechts vier maanden sinds de laatste update, vooral door tijdsgebrek en omdat de hardware zo lang op zich liet wachten. Maar nu is die eindelijk gearriveerd!!!
AMD Phenom 9850
MSI K9A2 Platinum
MSI NX 8800GT
4GBCorsair XMS2 CM2X-6400C4DHX
Seagate 7200.11 500GB
Creative X-Fi XtremeGamer
Coolermaster M620
Lite-on LH 20-A1S
LG L226WTQ
Logitech G9

En de koeling
Zalman fans
Zalman fancontroller
swiftech mcp655 pomp
swiftech Apogee GTX
etc.

De computer staat al ineen (niet in de kast) en de koeling zit er ook nog niet op, maar daar komt binnenkort verandering in.



(met mooi antiek olivetti toetsenbord)
Ik post weer zo snel mogelijk nieuwe updates
Een moderator wijzigde dit bericht 03-07-2008 22:42 (6%)
Het is eindelijk vakantie en nu kan ik ook aan het echte werk beginnen aangezien de onderdelen zijn aangekomen (zie eerder).
Vooreerst heb ik mij een nieuw toetsenbord gekocht(niet dat het jullie iets kan schelen):

Ik ben daarna ook begonnen met het solderen van de radiator:




Eén afgebrand huis later:



Het werd dan ook tijd om te zien of alles wel werkt, dus ik stel alles mooi op, gewoon om eens te testen:


Ik zet de voeding aan en.... niets. Blijkbaar bij die nieuwe voedingen moet je die ook nog aanzetten via een knop op het moederbord (of een gewone aanknop), dus heb ik maar een oude voeding uitgehaald en daarbij werkte het wel, de pomp is bijna onhoorbaar en er zijn geen lekken:

Er kwam iets vies blauw uit de radiator, ik heb er geen foto van en ik weet niet wat het was, maar nu is het weg.
Nu de volgende stap is om te zien welke temperatuur ik ermee kan halen, dat zal wss in mijn volgende updat te vinden zijn, tot dan.
Een moderator wijzigde dit bericht 03-07-2008 22:43 (6%)
Reden: check images
Reg. datum: 18 januari 2002
dat blauw zal waarschijnlijk vuil geweest zijn van uw soldeersel die naar binnen gelopen is.
leuke mod trouwens
ThaFlub wijzigde dit bericht 02-07-2008 20:22 (34%)
AMD Athlon 64 3000+ @ 2700MHz @ 1.5V, AMD Opteron 165 @ 2700MHz @ 1.32V
|| [CCIP] Demission || Specs! ||
Reg. datum: 06 november 2005
toevallig is koper-oxide een reagens op waterquote:jappsta schreef op woensdag 02 juli 2008 @ 21:25:
Als ik het me goed herinner is koper-oxide blauw, geen idee hoe zich daar koper-oxide gevormd heeft (na mijn examens alle scheikunde zo snel mogelijk weer vergeten) maar misschien heb je er wat aan.
anyway ik had dit topic allang opgegeven, goed dater weer een update is!
Verder nice mod, volg hem al een tijd en "vooral doorgaan"
Reg. datum: 10 januari 2005
|| Division Brabant || Als je enige gereedschap een hamer is, ziet elk probleem eruit als een spijker. || Specs ||
Op zich niet, al zijn er mensen die zeggen dat het niet verstandig is om ze eerst horizontaal en dan later verticaal te gebruiken. Kan ik me wel enigzins in vinden. Overigens is verticaal misschien zelfs beter, dat gaat voor de lagers van (verwarmings)pompen IIG wel op.quote:Mishter_Jingles schreef op donderdag 03 juli 2008 @ 11:31:
Misschien een domme vraag, maar toch om zeker te zijn: het kan toch geen kwaad om een HD rechtop te zetten ipv te liggen?
pc specs: groter, beter, mooier en sneller dan de jouwe :+
ah dat was het, ik wist dat ik iets belangrijks vergat. In ieder geval, het is dus gewoon koper, zou volgens mij geen kwaad kunnen.quote:juulie19 schreef op woensdag 02 juli 2008 @ 22:42:
[...]
toevallig is koper-oxide een reagens op water(en ja het word dus blauw in contact met water)
anyway ik had dit topic allang opgegeven, goed dater weer een update is!
|| [CCIP] Demission || Specs! ||
Reg. datum: 24 mei 2006
mooie mod trouwens
Het was in de tijd dat de geiten elkaar met houten sabels voor de bek rammelden, en dat ze bloedden als meelzakken, en er was in heel egypte geen krakeling meer te koop
Ik ben juist terug van vakantie, en ben terug begonnen verder te werken.
Ik begon met het plan een reservoir te maken, aangezien ik nog geen goed en handig reservoir had.
Ik had het uitgedacht in mijn hoofd, maar het maken zelf was wel moeilijker dan ik gedacht had...
De foto's zeggen genoeg denk ik:
Eerste poging:










De vorm was niet zo mooi gelukt als ik gewild had en daarom heb ik ook een 2de ontwerp geprobeerd:

De wasknijpers na het solderen:







Dit is beter gelukt, nu moet ik alleen nog testen of het waterdicht is.
Intel Core 2 Duo E6750@3.67Ghz || Gigabyte GA EX38-DS5 || Corsair 6144mb DDR2 PC 6400 || 2*WD320GB + 2*WD500GB HDD's || Sapphire ATi Radeon HD4870 || Antec Neopower650 || Antec P182 || Logitech G5 || Z4 || Samsung Syncmaster 226BW | Watercooled !
wel ffies dat randje kitten of stukje rubber tussen het plexi en koper.. anders gaat het gegarandeerd lekken!quote:Mishter_Jingles schreef op donderdag 24 juli 2008 @ 21:07:
[afbeelding]
Dit is beter gelukt, nu moet ik alleen nog testen of het waterdicht is.
TK: Dell4400 Compaq = Computers often make people quite angry!
Nikon D50 + 18-70mm f3.5-4.5G + 70-210mm f4.0 + lensbaby 2.0 + SB-600 & Sony HC40 DVcam
Idd plexi op koper gaat zeker lekken. Hoe goed je het ook schuurt en hoe vast je het ook zet. Afkitten zal een hoop helpenquote:ReseTTim schreef op vrijdag 25 juli 2008 @ 00:01:
[...]
wel ffies dat randje kitten of stukje rubber tussen het plexi en koper.. anders gaat het gegarandeerd lekken!
De finale van de BEP Modding Trophy is begonnen!
Misschien herken je dit nog?

Dat was vroeger het reservoir, maar aangezien ik nu een handiger en beter heb gemaakt, heeft dit geen nut meer. Maar weggooien zou zonde zijn, dus geven we het een andere bestemming.
Eerst mooi uitrekenen en uittekenen (sorry voor de soms wazige foto's):

Het oude resevoir, verzaagd:

Je ziet al hoe het moet gaan worden


Evolutie:



Tadaaaa


Dit komt dus buiten de kast te hangen, binnenkort zal alles op zijn plaats vallen...
We Can't Get Enough
De radiator is nu bijna af, net als het reservoir; de foto's volgen heel binnekort.



