Reg. datum: 26 september 2000
Reg. datum: 26 september 2000
Reg. datum: 26 september 2000
40 euro besparen om een/twee jaar later nog 4 gbyte extra te kopen? Nee, dank je.quote:Reinman schreef op donderdag 15 mei 2008 @ 21:23:
Jah en je kan later niet upgraden naar meer omdat?!?
Helaas zijn 4 gbyte modules nog nauwelijks te vinde.
De BBG geeft aan dat 600W ruimschoots genoeg zou moeten zijn. Zou je dan niet net zo goed een 500W er in kunnen hangen? Of hoeveel zou je nodig hebben voor een 2e video kaart.
In een mini stop je immers ook geen ferarri motor. (Stoer als dat het mag zijn)
De CPU geeft aan 65W te zijn op de specs pagina, maar ik kan deze info helaas niet terug vinden op andere onderdelen. De RadeonX2 zal duidelijk niet al te zuinig zijn.
Listen to the voices in your head.
Reg. datum: 02 februari 2002
Handige link.quote:Gianni Rombios schreef op vrijdag 16 mei 2008 @ 16:01:
http://www.extreme.outervision.com/PSUEngine 600W lijkt mij wel het minimum voor deze config.
Ik kom daarmee op 585W met wat ik schat als de basis configuratie onder 100% load met SLI actief.
Als je een beetje zou willen uitbreiden met externe devices zou 650-700W waarschijnlijk niet misplaatst zijn dus. Mits ik alles goed heb aan gezet op die site...
bbr wijzigde dit bericht 16-05-2008 16:27 (8%)
Listen to the voices in your head.
Hoe je erachter komt wat een systeem nodig heeft? Tja, voor elk onderdeel staat een bepaald vermogen, en daarmee kun je een goede schatting maken. Dit systeem zou het echt wel op de 600W moeten trekken, maar om nu vijf euro uit te sparen en de gok van 500W te nemen, met sowieso al een kleinere upgrade-marge? Nee.
Q.E.D.
Reg. datum: 01 juli 2001
Bernaar wijzigde dit bericht 18-05-2008 18:56 (8%)
Is er trouwens iets te vinden over de naamstrategie van Gigabyte moederborden?
Tweakod3x wijzigde dit bericht 19-05-2008 11:59 (4%)
http://www.flitspaal.nl- http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/570889/last
Reg. datum: 12 mei 2004
Reg. datum: 01 juli 2001
Ze adviseren een 64 bits OS bij de omschrijving van het geheugen dus dat lijkt me wel.quote:BrBuggyB schreef op dinsdag 20 mei 2008 @ 09:27:
Is dit systeem compatible met een 64 bits OS? (de check van MS is offline, dus kan het niet checken)
Mooie bak inderdaad, volgens gigabyte is de EX38-DS5 inmiddels ook al weer end-of-life. De DS4 is er nog wel, niet erg veel verschil dus dat zou mijn keus worden. De asus P5E3 is een DDR3 based bord, dus dan zou je ook weer DDR3 geheugen moeten gaan nemen.... Misschien een leuke optie voor de volgende BBG, DDR3 geheugen is qua prijs al zeer interessant aan het worden. (2GB DDR3-1333 ~ 100 euro)quote:Bernaar schreef op zondag 18 mei 2008 @ 18:43:
Ik ben ook een systeem aan het samenstellen. Alleen het probleem is (zoals ook al door anderen hier aangegeven) dat de GigaByte GA-EX38-DS5 niet zo goed beschikbaar is in de verschillende webwinkels. Nu vroeg ik me af of jullie misschien een alternatief voor dit moederbord weten die ook "beschikt over twee pci-e-lanes die de volledige x16-bandbreedte tot hun beschikking hebben, waardoor eventueel Crossfire of CrossfireX mogelijk wordt" en toch wel redelijk beschikbaar is (en compitable met de Sapphire Radeon HD 3870 X2)? Is bijvoorbeeld de Asus P5E3 (WS PRO X38⁄ICHR9) een redelijk alternatief vinden jullie?
Met andere woorden: Wat is handig om nu aan te schaffen ipv die DS5 uit de BBG?
http://www.flitspaal.nl- http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/570889/last
http://www.westerndigital...iveid=459&language=en
edit: wordt ook en pak minder warm dan de samsung spinpoint
http://www.tomshardware.c...VelociRaptor,1914-13.html
pm1 wijzigde dit bericht 21-05-2008 10:26 (22%)
FOO FIGHTERS 4 EVER
Als je het topic zou door lezen, zou je weten waaromquote:pm1 schreef op woensdag 21 mei 2008 @ 10:22:
waarom neem je eigelijk een samsung spinpoint terwijl er net een nieuwe van Western Digital van de band loopt de Velocyraptor. maar dan enkel voor de bootfiles
http://www.westerndigital...iveid=459&language=en
edit: wordt ook en pak minder warm dan de samsung spinpoint![]()
http://www.tomshardware.c...VelociRaptor,1914-13.html
Ik denk dat er over gegaan moet worden naar de X48 borden en mischien voor een deel ook de nieuwe P45 borden. Alleen kan je beter de X48-DS5 nog ff links laten liggen en de DQ6 er voor in de plaats nemen, gezien die vaak maar een paar tientjes duurder is. De X48-DS4 is nu ongeveer gelijk geprijst aan de X38-DS5.quote:Tweakod3x schreef op woensdag 21 mei 2008 @ 09:21:
Is er al een opvolger van die DS5? Of willen ze dan iedereen toch aan die X48 borden hebben?
Met andere woorden: Wat is handig om nu aan te schaffen ipv die DS5 uit de BBG?
Reinman wijzigde dit bericht 21-05-2008 10:41 (34%)
PSN = NoTimeRemains
http://www.flitspaal.nl- http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/570889/last
Without order nothing can exist - without chaos nothing can evolve
Never forget that only dead fish swim with the stream
Reg. datum: 01 juli 2001
Ik vraag me af of 2GB DDR3 sneller is dan 4GB DDR2?quote:dominator schreef op dinsdag 20 mei 2008 @ 18:48:
[...]
Mooie bak inderdaad, volgens gigabyte is de EX38-DS5 inmiddels ook al weer end-of-life. De DS4 is er nog wel, niet erg veel verschil dus dat zou mijn keus worden. De asus P5E3 is een DDR3 based bord, dus dan zou je ook weer DDR3 geheugen moeten gaan nemen.... Misschien een leuke optie voor de volgende BBG, DDR3 geheugen is qua prijs al zeer interessant aan het worden. (2GB DDR3-1333 ~ 100 euro)
Ik zal me met deze uitspraak wel op glad ijs begeven, maar mijn intuïtie en de dingen die ik gelezen heb over Vista (er vanuit gaande dat je Vista wil gaan draaien op je nieuwe PC) zegt dat deze OS het liefst meer wil dan 2GB. Ook een beetje met het oog gericht op de toekomst.
http://www.flitspaal.nl- http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/570889/last
Reg. datum: 13 juni 2007
Dat hangt natuurlijk af van de situatie. Soms zal het ene beter werken, soms het andere. Maar uiteindenlijk zou ik liever 4GB DDR2 erin hebben zitten. Ik denk ook niet dat dominator omdat ie de prijs per 2GB geeft meteen ook bedoelt dat we er maar 2 GB in moeten zetten. 4GB DDR3 is inderdaad wel een interessante optie voor de komende BBGs.quote:Bernaar schreef op donderdag 22 mei 2008 @ 00:52:
[...]
Ik vraag me af of 2GB DDR3 sneller is dan 4GB DDR2?
Ik zal me met deze uitspraak wel op glad ijs begeven, maar mijn intuïtie en de dingen die ik gelezen heb over Vista (er vanuit gaande dat je Vista wil gaan draaien op je nieuwe PC) zegt dat deze OS het liefst meer wil dan 2GB. Ook een beetje met het oog gericht op de toekomst.
DDR3 zal sneller zijn, al is dat marginaal en mijn inziens amper(niet) de moeite waard. Wel zal je 2GB sneller "vol" zijn dan 4 GB , dus als je vaak boven de 2GB gebruikt met je pc, zal de 4GB pc sneller zijn.quote:Bernaar schreef op donderdag 22 mei 2008 @ 00:52:
[...]
Ik vraag me af of 2GB DDR3 sneller is dan 4GB DDR2?
Ik zal me met deze uitspraak wel op glad ijs begeven, maar mijn intuïtie en de dingen die ik gelezen heb over Vista (er vanuit gaande dat je Vista wil gaan draaien op je nieuwe PC) zegt dat deze OS het liefst meer wil dan 2GB. Ook een beetje met het oog gericht op de toekomst.
Verder: waarom 600watt als jet met 500 ook kan ?
Simpel; je wil niet constant tegen het max. vermogen van de voeding aanhikken; dat is niet bevordelijk. Zo rond de 70 a 80% is optimaal.
Een enkele RAID-0 opstelling is amper lucratief; met 2 losse disken heb je nog meer voordelen, behalve het theoretisch max. haalbare througput. En die zijn veel lucratiever, bovendien is het veiliger.
AMD Opteron @4GHZ(11*fsb*fud) / Dual-Armor(teflon) / Dual-Mouse(lh/rh)
Reg. datum: 01 juli 2001
Reg. datum: 13 juni 2007
quote:Bernaar schreef op maandag 26 mei 2008 @ 20:58:
Maar zijn er al mensen die een alternatief moederbord hebben gevonden die minstens net zo goed is als degene voorgesteld in de BBG?
Bron: http://forums.anandtech.c...d=29&threadid=2164686quote:The DS4 and DS5 are virtually the same board. The two biggest differences is the DS4 does not support the extra 2 SATA ports from the JMicron controller, and the northbridge cooling solution. The only other difference, though minor, is the DS5 uses a different revision of the gigabit LAN controller. Other than that, they are the same boards.
De DS4 lijkt me een goed alternatief. Mocht die niet aan je eisen voldoen, kan je nog altijd een andere uit dit rijtje zoeken: klik